Scarlett Johansson, eroină în Ghost in the Shell, adaptarea unei serii anime

de Gloria Sauciuc în 6 Ian 2015
Povestea urmăreşte aventurile unei unităţi speciale a poliţiei japoneze care combate criminalitatea informatică

Anul trecut, Lucy încasa peste 459 de milioane la box-office-ul global, făcând din Scarlett Johansson o adevărată eroină de acţiune. Acum, se pare că ea va juca într-un nou serial, anume Ghost in the Shell, o adaptare a unei animaţii japoneze.

Anul trecut, Margot Robbie era principala candidată la rolul principal, însă acum Johansson pare favorita, scrie indierevolver.com. Povestea urmăreşte aventurile unei unităţi speciale a poliţiei japoneze care combate criminalitatea informatică.

Rupert Sanders (snow White & The Huntsman) este regizor, iar scenariul este semnat de către Bill Wheeler. Avi Arad şi Steven Paul semnează producţia, iar Dreamworks şi Steven Spielberg coordonează adaptarea. Nu s-a anunţat încă o dată pentru premieră.

Exploreaza subiecte similare:

Scarlett Johansson, Lucy, Avi Arad, Steven Paul, Steven Spielberg, Rupert Sanders, Margot Robbie

Alte știri din cinema

Kelley Mack din The Walking Dead şi-a pierdut viaţa la doar 33 de ani

Actriţa mai apăruse în serialele 9-1-1 şi Chicago Med

Jason Momoa dă lovitura cu Chief of War

Violenta miniserie aduce la viaţă războiul de unificare al arhipelagului hawaiian

Vara lui 2026: succese şi eşecuri la box office

Fantastic Four are parte de un al doilea weekend dezamăgitor, iar F1 devine cel mai mare succes al lui Brad Pitt

O comedie îndrăgită de întreaga familie: Freakier Friday, în curând în cinematografe

Vinerea și mai trăsnită, sequelul îndrăgitului film Disney din 2003, se lansează pe 8 august, cu avanpremiere începând din 6 august, în 2D și Dolby Atmos

Părerea ta

Spune-ţi părerea
Bayard pe 6 ianuarie 2015 13:32
Nu era mai bine sa aleaga o japoneza? Vor sa faca povestea complet americana??? Ar fi pacat.
tafalogugabriel pe 6 ianuarie 2015 16:43
O ador pe Scarlett Johansson ! O ADOR ! In ultima vreme,a devenit din ce in ce mai populara,in special datorita filmelor Marvel in care e implicata acum.Lucy a fost un film prost,trist,dar adevarat.Totusi,nu a fost vina ei,ba chiar ea a fost singurul motiv pentru care filmul a avut incasarile mari pe care le-a avut.Acestea fiind spuse,sunt interesat de ceea ce va iesii cu acest serial nou.
notawake pe 6 ianuarie 2015 19:09
Sincer sa fiu nu ma deranjeaza sa fie realizata cu actori americani, mai ales daca sunt buni. Problema e sa nu transforme un film cu substrat filozofic intr-o productie tipic americana cu actiune si comedie + dragoste cand astia in GitS nici nu schiteaza un zambet macar.
spartacus pe 6 ianuarie 2015 19:47
"Ghost in the Shell" este unul dintre cele mai de succes serii de animatie din Asia (Japonia in special), ar fi bine sa nu dea chix, subiectul e super meserias.

Spune-ţi părerea

Pentru a scrie un comentariu trebuie să fii autentificat. Click aici pentru a te autentifica.
jinglebells