Cele mai bune voci în filme recente

de Cristina Grigore în 5 Oct 2014
Iată actorii care, doar prin interpretarea vocală, îşi fac personajul credibil, plăcut... memorabil

Un atú incontestabil al unui actor este vocea, iar când aceasta este ataşată inspirat unui personaj imaginar, el va câștiga și mai mult simpatia publicului. Personajul în cauză este adus la viaţă, o întreagă panoplie de trăiri şi emoţii îi sunt conturate de o tonalitate sau alta, de o inflexiune anume a glasului. Cei de la EmpireOnline.com au făcut o selecţie impresionantă de actori ale căror roluri de voce au impresionat cel mai mult de-a lungul timpului. Am ales dintre acestea cele mai grozave 10 voci ale producţiilor din ultimii ani.

Vezi galeria foto

Exploreaza subiecte similare:

Vin Diesel, Guardians of the Galaxy, Scarlett Johansson, Her, Patrick Stewart, Ted, Paul Bettany, Liam Neeson, The Lego Movie, Kristen Bell, Frozen, Morgan Freeman, Andy Serkis, Benedict Cumberbatch, The Hobbit: The Desolation of Smaug, Tangled

Alte știri din cinema

Secrete declasificate cu David Duchovny: „Oamenii nu sunt capabili să păstreze secrete unii față de alții”

Secrete declasificate cu David Duchovny are premiera astăzi, 25 august, de la ora 21:00, urmând să fie difuzate episoade noi în fiecare seară de luni pe HISTORY Channel Romania.

Materialists, o comedie romantică fără scântei despre iubire și bani

Dakota Johnson are de ales între Pedro Pascal și Chris Evans într-un film care pune sub lupă componenta materială din relațiile contemporane

Între artă și prostituție – Toți o iubesc pe Touda

Touda, o cântăreață de muzică marocană tradițională, decide să plece din micul ei sat pentru a se face remarcată în Casablanca și pentru a reuși să îi ofere un viitor mai bun fiului ei surdo-mut.

Prima imagine din serialul Robin Hood: Connie Nielsen şi Sean Bean, în roluri principale

Cei doi actori îi interpretează pe regina Eleonora şi pe şeriful din Notthingham în producţia MGM+ în zece episoade

Părerea ta

Spune-ţi părerea
Boby95 pe 6 octombrie 2014 09:22
Morgan Freeman a fost, este si va fi cu siguranta cea mai buna voce din istoria cinematografiei.
grig2069 pe 6 octombrie 2014 23:16
Si John Hurt are o voce inconfundabila,l-ai auzit narand human planet,e genial
Arlequinade pe 8 octombrie 2014 00:19
MeNzel... Nu Mezel. Ca nu-i o felie de parizer.
VIBERS pe 13 octombrie 2014 13:41
Sunt cativa actori cu o voce inconfundabila cum ar fi Denzel, Patrick Stewart, Vin Diesel, Gheorghe Dinica dar nimeni absolut nimeni nu se poate compara cu Morgan Freeman.Omul asta are o voce dumnezeiasca, care parca te vrajeste.
greeny pe 13 octombrie 2014 22:29
Eu cred ca cel mai bun din lista asta este Andy Serkis... rar am auzit o voce atat de perfect aleasa pentru un caracter animat.

Spune-ţi părerea

Pentru a scrie un comentariu trebuie să fii autentificat. Click aici pentru a te autentifica.
jinglebells