Păreri Zeitgeist: Addendum

(2008)

Zeitgeist: Addendum

FamilyGuyFan pe 15 Iulie 2010 01:13
Hai trezirea.
Populatia este un parazit ambulant manipulat si hranit de un sistem care creeaza sclavi pentru a ii aduce beneficii si...ca pamantul sa se invarta,nu ? Sunt dezgustat de ce a ajuns specia umana. Avem o singura viata si nu luam atitudine in a face nimic stam si ne traim viata cum vor altii nu cum ar trebuii. Daca ar fi dupa mine as pleca in Tibet mi-as cumpara o casuta pe malul unui lac mi-as face o ferma si probabil mi-as deschide un mic magazin pentru comert cu fructe/legume. Asta da realizare pe plan spiritual,fara frustrare si fara masini poluare televizor si toate porcariile astea...
mvpsebi pe 30 Martie 2011 17:37
Continuarea..
"Nu este un semn de sanatate sa fii adaptat la o societate profund bolnava."
LavyBogdy pe 02 Decembrie 2010 10:32
Ne spune clar cu ce se ocupa televiziunea și presa : manipulare și îndobitocire.Nimic din ce se petrece în lume nu e intâmplător ci e cauzat de lăcomia,egoistmul și brutalitatea liderilor.Să nu ne mai mire faptul ca în România nu se investesc bani în educație și sănătate(educație care să ne ofere cultura de a nu ne lasa îndocrinați și manipulați,și sănătatea...oricum suntem prea mulți).Trăim într-o lume atât de urată încât ar fi "frumos" să înțelegem că niciodată nu ne vom putea baza pe lideri virtuoși.
sorinreddog pe 26 Martie 2011 13:36
Chiar daca incepe sa zicem putin mai plictisitor decat prima parte,incet-incet veti ramane socati de ceea ce aflati,aflati adevarul! Si cu argumente,dovezi,nu doar cum am fost prostiti pana acum cu vorbe. Toti suntem manevrati de acele banci centrale si in special de baietii americani,baieti destepti. Tot ma intreb de ce Dumnezeu permite aceste lucruri in continuare,vorbesc de Dumnezeu cel adevarat,nu cel din povestile si basmele din Biblie. Concluzia: pana cand nu ne desteptam si nu ne mai lasam manipulati,vom trai intr-o continua sclavie! TREZIREA!
roxxy pe 09 Aprilie 2010 15:22
un documentar foarte bine realizat,iar cea de a 2 parte te face sa gandesti diferit si iti da libertatea de a vedea concret o lume fara bani ,o lume mai simpla
octavinspector pe 26 Iulie 2011 05:21
Tot Ce Ne-a Ramas E Tehnologia !!!
www.thezeitgeistmovement.com ... lasa facebook-ul sau orice altceva si implicate !!!!!!!!!!!!!!
Andretty pe 14 Iulie 2011 22:27
PORCI AIA SUNTEM SI AIA SUNT SI AIA ESTI
ATATA TIMP CAT ORICE FAMILIE FACE 2 COPII CHIAR SI UNU POPULATIA SE VA MARI CONSUMUL MAI MARE DACA PE GLOB NU AR FII DECAT 200 DE MILIOANE DE LOCUITORI AM PUTAEA AVEA TOTI PROPIU TANC CU CARE SA MERGEM LA SERVICI SI TOT NU AR FII POLUARE DAR ATATA TIMP CAT SUNTEM 10 MILIARDE DE SOBOLANI CARE NE SI FUTEM CA IEI SI IN CATIVA ANI ORICAT AR FII AIA VOM AJUNGE LA 30 DE MILIARDE IAR ATATA TIMP CAT UN PROST SPUNE CA NU CONTEAZA CATA POPULATIE E NE DUCEM SPRE MOARTEA NOASTRA NU A PLANETEI A NOASTRA SINGURA SCAPARE VA FII SI VA VENI CAT DE CURANT UN RAZBOI DE TOATA NUCLEARITATEA SI BOMBELOR CHIMICE POATE CA ASTA SI MERITAM DUPA CE CA SUNTEM CATI SUNTEM SI NE FUTEM CA SOBOLANI MAI MANCAM SI CA PORCII (OAMENI)CARE MANANCA 3 PAINI 2 KILOGRAME DE ORICE SI 2 MERE CA SASI SPELE BURTOIU 3 PUNGI DE CIPSURI 2 BIDOANE DE BERE SI ASTA DOAR INTORO ZI SI SPUNE LA LUME CA EL NU MANANCA DECAT O DATA PE ZI DA NU… citeşte
ciobotaru pe 28 Decembrie 2010 12:41
un film care trebuie vazut si inteles de fiecare asa cum crede ca e bine , la fel ca si primul
adiBontea.com pe 09 Martie 2010 13:26
Zeitgeist & Zeitgeist Addendum - adiBontea.com
[...] si Zeitgeist Addendum sunt doua documentare interesante, te cam pun pe ganduri… Personal cred ca sunt doua filme [...] citeşte
chuky_doll21 pe 18 Februarie 2012 20:21
este documentarul meu favorit,prezinta realitatea cruda si la obiect
margott pe 22 Iunie 2011 01:13
Pai da, as fi si eu curioasa cati dintre cei care au urmarit documentarul asta au pus in practica macar una dintre actiunile pe care le sugereaza Peter Joseph in final. Multe din ideile dezbatute de el in documentar sunt indraznete si te pun pe ganduri, altele parca au un usor iz de teoria conspiratiei. Sincer, documentarele Zeitgeist imi aduc aminte de cele ale lui Michael Moore.
andystarx pe 19 Februarie 2016 16:10
Cred ca este cel mai bun documentar vazut de mine pana acum,mult mai intersant parca ca prima parte ,mai elaborat ! Il recomand tuturor,si the venus project este senzational !Suntem manipulati fara sa stim !
danymury pe 09 Mai 2011 20:53
merita vazut, dar trebuie inteles cum trebe...foarte tari teoriile, originale...oricum nu cred nimic...dar este foarte tare filmu..