Păreri Vesper

(2022)

Vesper

Costirik pe 04 Octombrie 2022 21:23
Pentru un film independent are un CGI extrem de reusit. Este un SF in adevaratul sens al cuvantului, inteligent, filosofic si poetic in acelasi timp. Are mister, te face sa-ti pui intrebari, dar nu iti ofera toate raspunsurile. Daca era facut ca serial, pe un canal de streaming cu buget generos, ar fi fost ceva superb.
LavyBogdy pe 29 ianuarie 2023 18:55
Salut. Poti detalia decrierea ta " Este un SF in adevaratul sens al cuvantului, inteligent, filosofic si poetic in acelasi timp " ?
lavara_laiarna pe 16 Aprilie 2023 20:03
Lipsit de subiect, e imposibil de asimilat sau apreciat. .ca ceva.
xerses pe 25 Octombrie 2022 16:36
Cred ca va avea o continuare. Ar iesi ceva destul de bun.
user-5f81de0779755 pe 23 Octombrie 2022 23:39
Un film chiar bun. Nu ma așteptam, dar m-a surprins în mod plăcut. As fi dorit sa aflu mai mult despre lumea creata și nu au fost suficient timpul pentru a explora tot misterul. Au rămas lucruri care trebuiau explicate și povestea pare ca ar putea continua. Un al doilea film ar fi minunat.
LavyBogdy pe 29 Ianuarie 2023 18:54
Un film Netflix marca HBO
Un film care intrece puterea mea de intelegere , atat a genului cat si a scenariului. Mai degraba intriga , decat actiunea , incepe si se termina fara sa ne prezinte o alta lume , decat a personajelor principale. Nu stim nimic concret despre citadele , telul umanoizilor , tratementul aplicat semintelor pentru fertilitate etc. Filmul este lipsit de culori vii , este conturat numai de dialoguri simpliste , prezentarea este vaga , nu se transmit destule emotii in situatiile critice.
petricaciobanu pe 19 Ianuarie 2023 23:57
Un film foarte bun
originalitate, creație artistică, o metaforă a ce ar putea să se întâmple cu Pământul în clipa când plantele nu vor mai fi comestibile și vor lua forme periculoase pentru viețuitoarele Terrei.
alexbv3000 pe 17 Aprilie 2023 03:46
Monument de prostie.
1 punct din oficiu este prea mult.

Sorin87 pe 31 Martie 2023 22:56
Un film SF de vazut pentru iubitorii de SF-uri.de vazut