Păreri Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Răzbunarea celor învinși

Ronin007 pe 30 Iunie 2009 12:40
Comedie
Efecte speciale bune..... si cam atat.
Pe imdb are nota 6.4 45,441 voturi, deocamdata

Avand efecte speciale bune nu inseama ca este un film bun.

Lucian333 pe 30 iunie 2009 12:57
Este o viata care nu este nevoie sa gandesti prea mult...
Sonny pe 30 iunie 2009 13:26
@Ronin007 e clar...te-ai uitat la alt film cu siguranta ;) ai grjia , data viitoare sa nu mai confunzi filmele :)
up pe 22 Iunie 2009 13:09
fain
fain filmul .e bun dar cam multu dureaza in rest e foarte bun..nota 9.50
MelkorTP pe 22 iunie 2009 15:20
atunci tu ar trebui sa fii in primul rand :))) nu stii aprecia munca omului....io zic ca tu esti un om versiune v.1 vai s`amar :)))
up pe 23 iunie 2009 10:42
nu dar up e la cinema
balace pe 15 Iunie 2009 16:12
cel mai tare film ,abia astept sa il vad ,efectele speciala intrece orice asteptare
stix pe 16 iunie 2009 15:35
mor pe astia care zic "cel mai tare film" si in plus , nici nu l ai vazut nu ai avea de unde sa sti k e cel mai tare film.asa k nu mai lasa com dastea:D
Eustake pe 22 iunie 2009 20:11
O mostra de gramatica "ireprosabila" la domnul de mai sus, plus ceva balcanism, materializat si in coprolalii.
cmg pe 26 Iunie 2009 12:35
efectele te dau pe spate
Fara indoiala, este unul dintre cele mai bune filme ale anului . Efectele speciale inglobate in aceasta pelicula vor face alte filme din acest an (nu dau nume ca sa nu fiu rautacios) sa para ca niste desene animate. Trebuie sa intelegem ca NU este un film facut pentru criticii de la Cannes, este un film cu TRANSFORMERS! Cu toate acestea, aceia dintre voi cu un spirit ceva mai critic va veti da seama cu usurinta ca niste efecte speciale super-sofisticate nu inseamna cu adevarat un blockbuster. Firul actiunii are multe rupturi si multe lucruri sunt lasate in aer, dar repet, nu acesta este scopul filmului. Natura lui este de a-ti crea o stare placuta prin efecte, poante si actiune si tocmai de aceasta, dupa parerea mea, nu lasa loc pentru scenele dramatice (de tipul "father you've got to let go" din desert, intre Sam si parintii sai; sau lupta din padure cand Optimus cade la pamant iar Sam… citeşte
cosminsev pe 1 iulie 2009 15:19
ai dreptate
cosminsev pe 1 iulie 2009 15:23
rgrggrg
Kanedel pe 29 Septembrie 2009 12:41
...
Eu pot spune un lucru:nu am rezistat sa-l vad pana la final.Masini transformate in roboti,prea fantastic,probabil celor pasionati de genul asta de filme,li s-a parut extraordinar,mie unul,nu.
Stayalive pe 08 Iulie 2009 19:12
Nu am ce sa zic un super film SF al anului 2009.Deobicei prima parte a unui film e mai buna decat a doua parte dar aici e invers.
valigeo96 pe 08 Iulie 2009 07:37
Wonk
Film ce trebuie vazut!Merg cu orice pret sa il vad!Am vazut primul film.CAPODOPERA!!!
Si daca are cineva idee daca Transformers 2 (jocul) apare si pe PC spuneti-mi si mie please!...Thank you

Sonny pe 8 iulie 2009 13:08
a aparut pe PC.....cred ca a aparut pe 23 iunie....sau nu mai tin minte data exacta
valigeo96 pe 4 august 2009 18:52
.................Multumesc mult!
pufuletz pe 24 Iunie 2009 15:10
superr
primul a fost super fai asta dupa cum se pare o sa fie mai fain,,,,e super oricum
abracadabra_ole pe 24 Iunie 2009 10:30
Filmul merita vazut
Este mult mai reusit decat primul optimus prime nu are egal :) Mergeti la el si nu veti regreta
blad pe 23 Iunie 2009 22:56
pe departe cel mai tare film ;)
l-am vazut azi, 23.06 in avampremiera, si pot sa zic lejer ca este cel mai bun film care l-am vazut...sequel-urile de obicei ies mai putin reusite ca primul film, dar asta a depasit cu mult asteptarile mele...si am vazut o sala de cinema plina pana la refuz, si toti au iesit extrem de multumiti :D atata comedie si actiune imbinate in cel mai bun gust, nu am mai vazut la un film de mult(iar efectele speciale....n-am cuvinte)... nu ma impuscati, dar mie mi s-a parut cel mai bun film vazut(si am vazut vreo 2 :P )... salutare
denis pe 20 Septembrie 2008 15:40
fara suparare da primu film a fost de kkt sper ca asta sa fie mai bun
BlayM_Me pe 14 aprilie 2009 14:28
DENIS am un sfat pentru tine----------NU ITI PLACE NU TE UITA SI NU VORBI-------
KuRuPt pe 20 iunie 2009 13:32
Absolut Corect...!!!!!!!!!!!
thecure pe 12 Iunie 2009 03:30
Deabia astept sa apara ca sa il vad.Prima parte a fost foarte tare si cu o coloana sonora superba ,plus ca sunetul ,daca aveai niste boxe tari de tot,a fost demential.Efectiv trecea prin tine.
Zian pe 18 iunie 2009 22:43
Am fost la premiera..cel mai bun loc din toata sala de cinematograf....am ramas fara cuv..sunet impecabil...era in dreapta mea un om mai p la 60 d ani,nu mai nimerea gura sa manance floricele :))
claudiu-daniel-lugoj pe 04 Iunie 2009 18:07
claudiu-daniel lugoj
cu siguranta va fi un succes mare,cred ca va fi mai reusit decit prima parte sal vad intii si voi mai scrie.
mu_zz_i pe 03 Iunie 2009 13:33
Promitator...
Filmul din trailer pare bun, mai bun chiar decat primul insa mai mult ca sigur nu o sa fie peste AVATAR si Harry Potter and the Half Blood Prince; aceastea doua din urma sunt doua productii care se lasa asteptate de prea mult timp( AVATAR de 6 ani) ca sa nu fie pe primele 2 locuri. Exista si posibilitatea sa ma insel insa din ultimele stiri aparute nu prea cred.
LaFox pe 01 Iunie 2009 21:21
genial!!!!!!!!!!!!
de abia astept sa apara!
super efecte,super actorii,super regizor!!!!!!!!!
nota 10!!!!!!!!!!

AlexAdrian pe 10 Mai 2009 23:41
Super Trailer
Din trailer pare bestial,parerea dupa vizionare.Ma gandesc ca o sa fie un film tare ca efecte speciale si actiune.
MNarcis pe 26 Decembrie 2011 20:34
L-am vazut de plictiseala (insa din primul film mi-am dat seama ca se adreseaza unui public tanar) pana la urma i-am acordat o sansa, insa raman la aceeasi parere (film bun, doar pentru copii si adolescentii).
Gakumba pe 17 Februarie 2009 19:03
Si eu cred la fel ca Transformers din 2007 trebuia sa castige oscarul, insa l-a luat Golden Compass ceea ce mi se pare o prostie, fiindca intelegeam daca lua oscarul Pirates Of The Caribbean : At The World's End sau Spider Man 3, da sa-l ia Golden Compass ... . Traileru' asta nou este frumos si interesant, acuma astept sa apara filmul.
Gakumba pe 05 Februarie 2009 20:12
Si sa mai adaug ceva, Transformers 2 nu va fi un sequel, ci va fi o trilogie. Mai informativa si voi !
Gakumba pe 05 Februarie 2009 20:08
Mai, poi daca filmu asta nu va avea efecte speciale apoi care va avea, Harry Potter? Sa fim seriosi, plus de asta, insusi regizorul Michael Bay a spus ca va avea dublu efecte vizuale decat primul. Si la cate efecte speciale si actiune a avut primul, nu ma mir ca filmu va fi ceva extra din punct de vedere vizual. In alta ordine de idei, primul film nu a fost unul bunicel, ci bun, chiar foarte bun as putea spune. Acuma nu va asteptati la interpretari de oscaruri si alte premii, va fi un film plin de actiune care te va tine in priza tot parcursul filmului. Putine filme sunt cu atata actiune si efecte speciale ca si Transformers si imi cer scuze daca mi-am dat cu parerea despre film dupa ce am vazut traileru, dar m-am entuziasmat deoarece mi-a placut foarte mult primul film si abia astept sa apara al doilea.
par4zi7u pe 04 Februarie 2009 16:32
eu cred ca va fi cel mai tare film din 2009 alaturi de ice age 3..nu mai am rabdare pana in iunie:(((( .acum ca am vazut si trailerul mama mama ce misto o sa fie
KuRuPt pe 04 Februarie 2009 10:30
de acord cu Gakumba...prea tarii efectele specialee..5 Stars
Gakumba pe 03 Februarie 2009 14:22
UUUUUUUUUUAAAAAAAAAAAUUUUUUUUUUUU !!!!!!!!!! Vai de capu meu ce film va fi asta, nu am crezut ca va avea mai multe efecte speciale decat primu' da dupa ce am vazut trileru asta, pur si simplu am ramas frapat, am vazut de 10 ori traileru si stai ca asta tine numai 30 de secunde, abia astept sa apara un trailer mai lung si mai ales sa para filmu'. I can't wait this shit !
daniela florina hriscu pe 11 August 2008 21:52
eu de0abia astept sa apara pe ecrane :X mai ales ca sunt o mare fana a transformerilor
Doros pe 28 Iulie 2008 19:06
Din ce am citit pe cinemagia si anume ca filmu va avea un buget de 300 de milioane de dolari si din ce a promis regizorul, va fi un film supermegabenga, si cand ma gandesc ca filmu asta va avea de 2 ori mai multe efecte speciale decat primul, nu pot sa-mi imaginez ce mai pot sa faca, pentru ca primul a avut cele mai multe si mai bune efecte speciale din oricare alt film, iar partea a 2-a cred ca va fi ceva de nedescris. I can't wait !!!
carnu mugurel pe 04 Iulie 2008 06:57
parerea mea despre despre film este ca dabea astept sa apara si sa aiba mai multe efecte si mai multi roboti si sa continuati tot asa
Cristi Weed pe 10 Mai 2008 15:14
Primul film m-a impresionat prin seria fantastica de efecte speciale si prin soundtrackul foarte bun ! As vrea ca acest film sa fie de 2 ori mai bun decat primul :-s pt ca de cand ma stiu imi plac desenele animate , in special seria Transformers !
Ion Roland pe 17 Noiembrie 2007 23:51
cred ca o sa fie mai super tare filmu ca si cel dinainte,dar mai avemde asteptat...
pisicuta1 pe 16 Septembrie 2012 22:53
il consider bun pt efecte in rest nu cred ca merita sa iti pierzi timpul!
Ammelie pe 10 Mai 2011 13:25
Transformers: Revenge of the Fallen (2009)
Un film-popcorn, pentru fanii genului. Am apreciat, desigur, efectele vizuale, ba chiar si povestea, cliseistica, a avut farmecul ei. Foarte deranajate insa persoanjele secundare - absolut inutile: sexoasa Mikaela si parintii lui Sam. Daca ii scoteam de tot din film, taiam jumatate de ora si ramaneam cu un film decent de actiune. Asa insa, prea lung si cu prea multe scene inutile. 5/10
Andrei.Ciprian pe 29 noiembrie 2012 10:03
Sunt de acord cu parintii lui Sam:))
valeria-si-mai-cum pe 04 Februarie 2011 19:42
Terminator i-ar fi ingropat pe toti.
In primele 10 minute stai si te intrebi care-cum, cine-cu-cine si care-pe-care. Apoi renunti la incercarea de a deosebi robotii buni de cei rai fiindca esti epuizat. Stresul din prima faza reapare la fiecare bataie, adica est stresat cam pe tot parcursul filmului. Oamenii apar rar, si atunci numai pe post de fundal al bataliilor fara un scop precis. Se continua acea mini-poveste de dragoste inte baiatul care ajunge sa pseudo-salveze lumea si fata pasionata de masini (ca sa vezi) din prima parte. Alaturi de ei mai apare un student ratacit si speriat, precum si fostul agent (CIA cred) narcisist si bun la toate. Cam atat cu factorul uman. Oricum Michael Bay nu e bun la asta.

Acum sa cunoastem robotii: Optimus Prime e mort si inviat, Bee e simpatic, glumele Gemenilor merita toti banii, iar robotii cei rai sunt rai si vor sa distruga Pamantul. Cam atat. A, da! V-am spus ca se bat… citeşte

mtraianc pe 27 Octombrie 2010 20:45
un film slab
multe efecte ,, dar trebuie sa fi atent care sunt albi si care sunt negri .. pacat de efecte ,, filmul este slab
balika pe 13 Septembrie 2010 07:30
FX
Efecte si atat. M-am uitat din curiozitate, dar n-a reusit sa ma prinda filmul. Poate ca fanii infocati sunt de alta parere, treaba si dreptul lor. Mie nu mi-a zis nimic special.
AX3L_91 pe 21 Martie 2010 13:46
Decat la efecte speciale e foarte bun,coloana sonora excelenta mi-a placut foarte mult dar la storyline nu mi sa parut cine stie ce
stefan_bjj pe 01 Septembrie 2009 02:54
mdea
StefanDo ii cam induci in eroare
clisma mentala
=))

victor_neo75 pe 01 Iulie 2009 01:11
Film pentru fanii primului film din 2007 !!!
Sincer, in primul rand, efectele speciale combinate cu cascadoriile spectaculoase, mai mult ca sigur vor lua un Oscar in domeniu anul asta. Asta fiind ceva bun.

Daca primul film - cel din 2007 - a fost bun si la efecte speciale, cat si ca a avut o poveste interesanta intre cele doua factiuni de roboti giganti, acuma povestea desi are note amuzante e mult prea subtire ca sa sustina luptele parca interminabile de-a lungul filmului de aproape 2 ore si jumatate.

Cine a fost mai amuzant, intr-o oarecare masura, a fost John Turturro in tot filmu'.

E de recomandat pentru cine are nervii de otel la propriu, pt. luptele intre gigantii roboti, dar mai bine mergeti la 'STAR TREK' (2009) pana nu dispare din cinema-uri pt. efecte speciale excelente cat si o poveste mult mai captivanta, sau comedia 'The Hangover' (2009) pt. rasete cat pt o vara intreaga !!!

Mavone pe 24 Iunie 2009 11:43
Doi din trei
Înainte să-mi săriţi în cap trebuie să realizaţi că nu am nimic cu regizorul şi nici nu sunt împotriva filmului, însă anumite aspecte ale filmului îl fac să nu fie de 10 stele sau câte daţi dumneavoastră pe-aici.

Un mare minus este modul în care majoritatea roboţilor se transformă. În loc să fie ceva aparte, care să te lase cu gura căscată că a văzut nişte efecte speciale "top notch" (adică, de înalttă calitate) în domeniu, se-ntreabă de ce e aşa blurry. Nu ştiu cum a fost la dumneavoastră dar după a 10 transformare în care cadrul era plimbat din stânga-n dreapta în sus şi-n jos, pe mine au început să mă doară ochii. Un cadru static în care se vedea exact "metamorfozarea" probabil ajuta mai mult, însă, probabil că era mai scump din simplul motiv că atenţia la detaliu trebuia să fi mei mai mare.

Aceeaşi… citeşte

Lucian333 pe 24 iunie 2009 16:06
Evident ca nu am dorit sa citesc comentariul tau critic asupra filmului pentru ca mi-as strica placerea de a viziona un film pe care-l astept de doi ani cu o minte corupta de o idee a multor ,,critici" gresit inteleasa. Filmul asta peste orice alt comentariu poate fi o ,,mizerie" cinematografica din orice punct de vedere ar dori unul sau altul sa evidentieze insa o sa ramana cel mai bun film al ultimilor doi ani, indiferent de cat de mult o sa incerce unul sau altul sa faca pe atotstiutorul. A da, si poate toate comentariile astea avizate sau nu, pastrati-le macar dupa ce filmul nu mai este considerat o premiera pe ecrane. E destul de stresant si frustrant sa vezi cum unul sau altul se da mare ca el a vazut filmul la prima proiectie si eu un sarantoc nu-mi permit decat sa dau 15 RON pe un bilet la film.
ventril pe 2 iulie 2009 23:36
dar ce filme te-ar impresiona??
Zian pe 27 Iunie 2009 10:17
Extraordinar
Este un film ce rar vezi,ce rar se creeaza. Este unu dintre filmele in care se aplauda constant in sala de cinematograf. Putine filme au parte de aplauze..iar acesta a avut parte din plin. Te captiveaza si te tine in legatura cu subiectul si cu fealingul ce filmul il transmite de la inceput la sfarsit, este legat bine nu cred k este o secunda in care sa oftezi si sa zici...offf iar discuta si explicat astia ceva p aici. EXTRAORDINAR....acuma stau si ma gandes cum va fi transformers 3...la partea a 2 a filmului cred k voi merge de f multe ori la cinema sal vad..la 3 cred k ma mut in sala de cinematograf :)). bestial film dupa parerea mea intrece LOTR 3. fiecare cu parearea lui dar la lotr simteam k ma ia somnul cand incepeau ei sa palavrageasca. inca odata Transformers 2: Revenge of the Fallen un Film Extraordinar/Magnific/Capodopera
Zian pe 27 iunie 2009 10:33
App, pentru toti cunoscatoru si mari critici dp aici si restul criticilor. Get a fckng Life. La orice film posibil sunt aceleasi personaje care se impotrivesc si aduc argumente contra filmului. Nu mai dati bani sa vedeti un film,k sal comentati dak vreti sa comentati uitativa la meci ptr k este live. Presupun ca toti aveti puteri telepatice si va dati seama ce a vrut sa faca regizorul si nu ia iesit, sau ca dc a uitat sa mai adauge o mica usita la tirul lui Optimus,sau dc spider man sare incrucisat dp empire stat building! voi dak vati uita la luna sigur mintea ar fi plinda : "Dar vai ce neconcordanta intre nuanta luni si noanta pamantului...Dar vai un punct in minus ptr asteroizi care nu au facut simetric craterele" :| G.e.t. a L.i.f.e al pls
Mavone pe 29 iunie 2009 11:34
În teorie fiecare părere de pe cinemagia este subiectivă. În practică, ce e scris sub titlul de "părerea criticului" ar trebui să fie una obiectivă. Trecând peste asta, observ că vă legaţi de fiecare dată când cineva vine şi zice ceva ce voi consideraţi că e căutat pe "google". Dacă vine unul pasionat să-mpărtăşească propria opinie şi e diferită de a voastră aruncaţi cu roşii. Dacă vine unul şi scrie un post lung dar în care să zică ceea ce credeţi şi voi, plus alte "lucruri" luate de pe google, totul e bine, omul e ridicat în slăvi şi toţi doresc să-i fie prieten. Problema pe-aici vine din cauza faptului că majoritatea nu ştiu să se respecte unii pe alţii şi-n afară să jignească nu pot mai mult; ei bine, eu unul răspund cu aceeaşi monedă şi să-mi scuzi incompetenţa dar scriu cu diacritice pentru că aşa se scrie. Modul acesta arată că respect atât limba cât şi cititorul. Nu cred că dacă tu vrei să trimiţi o scrisoare "oficială" unei bănci uiţi să foloseşti semnele de punctaţie, foloseşti k în loc de că, sau scri "sh" în loc de ş. E o problemă de perspectivă. Dacă m-aş crede "deştept" şi aş veni cu o atitudine de superioritate aş spune că nu ştiţi să faceţi diferenţa între ceva "bun" şi ceva "care v-a plăcut", însă după cum spuneam, nu fac pe Pruteanu şi nici nu sunt la nivelul lui când vine vorba de sintaxă şi gramatică.
DarkGDK pe 29 Mai 2009 10:45
.....sa speram ca iese superb.....apare si 3....:D ....cred ca are concurenta de la G.I.JOE !
trups pe 03 Iulie 2009 01:12
pt cei ce critica filmu, uitati-va la filmele voastre indiene si vedeti-va de manele...... filmu asta e genial..... si partea 1 si 2 astept partea a treia...... regizorul e bestial, toate filmele lui sunt tari, actorii la fel au mai avansat cativa pasi in cariera, totusi nu e perfect, din 100 pct i-as da 95, merita vazut oricand
muski pe 03 Iulie 2009 01:00
Un film senzational plin de efecte speciale, momente funny si coloana sonora extraordinara.Nu trebuie ratat eu unul voi cumpara ambele discuri BLUERAY chiar se merita.
Hanniball pe 19 Iunie 2009 07:52
Primu a fost reusit asta dupa cum arata il va intrece.cat despre filmu Avatar se zvoneste ca va fi cel mai reusit film acuma ramane de vazut dupa vizionare ce va fi.Oricum si prima parte si asta care trebe sa apara ar trebui sa ia o gramada de oscaruri ca is reusite filmele.Miar placea sa se face ceva serial in genu asta (ma refer la efecte care is foarte reusite).
ooo333 pe 23 Mai 2009 11:34
merita vazut !!
prima parte a fost tare !!! e super !! il recomand !!!!!!!!!!!!! super film actiune tot filmu dar la sfarsit oricine putea sa trezeasca pe optimus !
Sonny pe 10 Mai 2009 00:25
sunt un mare fan TRANSFORMERS....
primul film mi`a placut fooarteee muuuult....
abia astept si filmu 2 :X:X:X:
apropo.....e bestial trailerul :X

up pe 29 iunie 2009 10:45
e bastie ................................................hahahhhahajhahaha
andrei98 pe 02 Iulie 2009 22:08
necunoscut
Cel mai tare film.putea sa mai ia din film putin pentru ca era prea lung doua ore jumate fi serios la iasi a inceput la 7 si sa terminat la 10.
Garo pe 23 Iunie 2009 17:25
Ce credeti o sa sara de 100 de milioane in box offce-ul american in primul weekend?
Wonka pe 23 iunie 2009 18:56
mai mult ca sigur , daca primul film a avut 70 de mil. opening weekend , si faima i'a crescut , deci 100%
Wonka pe 24 iunie 2009 14:02
eu zic 104 $ ;)
Wylen pe 23 Iunie 2009 04:29
Un film foarte apreciat care astept sa il vad cu nerabdare
irinutza pe 14 Iunie 2009 16:32
irinutza
......eu tot abea astept sa-l privesc....:)):)):)):)):));)):))
L.andy.P pe 12 Iunie 2009 11:33
Abia astept sa il vad!sunt un mare fan Transformers si Linkin Park.nu o sa ratez filmul asta!
BlackJack pe 08 Iunie 2009 23:31
Cu siguranta va fi peste primul......si va fi o revelatie :P.....sincer deabia astept sal vad :)
Go 1 2 3 4 5

Film - Transformers: Revenge of the Fallen