Păreri tick, tick...BOOM!

(2021)

tick, tick...BOOM!

mihaelatb pe 08 Februarie 2022 23:20
Cred ca am depasit varsta cand imi placeau filmele muzicale. E drept unele filme au trecut proba timpului si-mi plac si acum, dar noutatile astea americane, care sunt niste filme mai altfel (poate asa or fi spectacolele pe Broadway), as zice ca seamana cu opereta, adica se si canta se si vorbeste. Ei bine genul asta mie nu-mi spune nimic. Am suportat cu stoicism sa vad filmul. Nu, nici actorul principal nu mi-a placut, cu toate ca s-a chinuit. Mie insa nu mi-a placut, nici aici, nici in filmul lui Martin Scorsese, Silence. Nota 5 pentru stradania lor de a canta.
eduard_stratan pe 21 Noiembrie 2021 15:45
Ce lalaiala indigesta! Asta cand nu-si arata Andrew tufisul de la subrat! Ce scarbos !
777L pe 21 noiembrie 2021 22:38
Pai in 1990 bărbații erau incă pe stilul macho, nu se epilau si nu mergeau la pensat :)
piciu72 pe 28 martie 2022 19:51
eduard stratan esti frate cu cosmin?...comentezi aiurea ...carcotas ...daca vezi ca nu te baga nimeni in seama nu mai comenta aiurea...fraierash!!!...filmul e minunat
AdriAdrianna98 pe 18 Septembrie 2022 20:19
Un musical frumos, relaxant, muzică frumoasă și mi-a plăcut să-l vad pe Andrew într-un astfel de rol.
777L pe 21 Noiembrie 2021 22:34
Iată că Neflix mai face si câte ceva interesant; desi e departe de La la Land, poate si datorita versurilor stupide ale pieselor, care te fac sa te deconectezi de la film.

Inspirat dupa un caz real - cel al unui tanar compozitor de musicaluri - care de fapt e un chelner nu prea priceput ce aspira la o reprezentatie pe Broadway.

Povestea e impartita in 3 fire narative - cea principala, a compozitorului disperat sa se remarce si doua secundare - povestea de dragoste neimplinita si drama persoanelor gay, din America anilor ”90, panicate de valul de infectari si decese cu HIV.

Cadrele sunt frumoase, interpretarile asemenea, insa muzica nu prea impresioneaza - filmul e cam dus in spate de interpretarea excelenta a lui Andrew Garfield.