Păreri This Is 40

(2012)

Așa-i la 40 de ani!

Anna23 pe 13 Ianuarie 2013 01:22
Bunicel. Nu este un super film dar merita vizionat.
dumigeorgel pe 28 Ianuarie 2013 00:09
134 de minute pierdute din viata....asta daca rezistati pana la sfarsit.Foarte plictisitor pentru 95% din cei din sala.Mai existau 5% care radeau la orice faza....probabil bause ceva
Marie_Antoinette pe 23 martie 2013 13:46
i agree.
xerses pe 22 Ianuarie 2013 19:35
Nu prea am gasit secvente amuzante in acest film.Cam banal...
pcoutnow pe 11 Ianuarie 2013 10:13
Abia astept!
Si mai si implinesc 40 anul asta.Fuck.Imi vine sa plang.
ROZSASANDOR pe 1 februarie 2013 14:30
foarte prost film,prost jucat,prost aleasa distribuitia ,jos ,jos !!!!!nu merita efortul nemaivorbind de bani irositi !!!!
mistgun pe 14 martie 2013 13:02
:))) si dc comentezi aicea sa nu poata lumea sa iti dea dislike la com
gabriel0 pe 02 Ianuarie 2013 15:22
Film
Super film...........:) o sa va placa............:)
Bayard pe 19 Ianuarie 2013 02:27
De ce, de ce a fost promovat filmul asta ca o comedie??? Nu este cazul, este un fel de drama, povestea unui cuplu care ajunge la 40 de ani. Asta in sine nu este o problema, pentru ca ne-am obisnuit sa fim inselati de trailere, insa o problema adevarata este atunci cand cea mai buna actrita din tot filmul este fetita lor: Sadie (Maude Apatow). Sigur ca exista si momente amuzante, insa sunt foarte putine. Filmul dureaza 2 ore, ceea ce este enorm, cand tot timpul asta vedem doar pe cei doi ca se cearta, se impaca, se cearta din nou... devine repetitiv si un picut agasant. Unii nu o sa fie de acord, dar mie imi place mult Paul Rudd, cred ca poate sa fie foarte amuzant, insa aici chiar nu este, nu avea cum sa fie cu un asa scenariu. Mezina familiei este pur si simplu adorabila si desi unele replici suna cam false, e atat de micuta ca ii putem ierta asta. Lucrul interesant la filmul asta este… citeşte
narcisson pe 9 aprilie 2013 18:19
Total de acord! :)
Telespectatorul pe 21 Ianuarie 2013 09:41
Cine are deja 2 copii, e trecut de 30+ , se apropie de 40, se va regasi in multe din fazele din film :). Demult nu am mai ras la un film...
monicarusu25 pe 12 Ianuarie 2013 10:38
E foarte bun filmul. Il recomand tuturor. Te face sa doresti sa il mai revezi.
crysteamyhay pe 03 Ianuarie 2013 18:45
exceptional il recomand la toata lumea care poate sa-l inteleaga,,
cedrina pe 14 martie 2013 19:38
...e si greu tare de inteles!!!!
robertsebe pe 15 martie 2013 19:27
hai ca ai fost amuzant :)))
DragonMaster pe 27 Ianuarie 2013 18:31
Se putea mai bine
Am asteptat acest film stiind ca regizorul este Judd Apatow care a mai facut :The 40 Year Old Virgin,Knocked Up,Funny People.In ciuda faptului ca mi-au placut toate filmele enumerate ,acest ultim film nu mi-a placut si aveam asteptari mari de la acest film crezand ca voi rade si ma voi bucura cum am facut-o si la Knocked Up dar nu a fost asa.Nu pot spune ca a fost un film rau dar macar pentru o vizionare merge iar nota oferita este 6.
heheee pe 09 Februarie 2013 00:57
Am oprit filmul la jumatate. Nu mi se pare deloc interesant si nici ideea nu este originala.
tonymaestrul pe 22 Ianuarie 2013 18:29
Un film cum n-am mai vazut de mult. O comedie la care nu am mai ras de mult. Foarte comice situatiile in care intra cei doi . obligatoriu de vazut .
mirco2000 pe 29 Iulie 2013 20:12
In afara de actori in timp ce filmau aceasta productie mi-e greu sa cred ca s-a mai distrat cineva. Dar, ce sa mai zic...filmul a fost color, subtitrat...suficient, nu? La 40 de ani viata este ori mai aspra ori mai blanda decat cea prezentata aici. Filmul este o reclama de 130 minute la stilul de viata american, dar nu cel real ci cel fabricat artificial si ipocrit in studiouri .
hannibal1948 pe 29 Ianuarie 2013 19:13
Prea multa reclama la Iphone, Ipad in rest o comedie destul de reusita vizionare placuta!
clauditz pe 18 Septembrie 2022 01:58
Momente reale, momente mai puțin reale, cred ca s-a dorit ca o mare parte din spectatori sa se regăsească în film... As zice ca dacă ai 35+ îl poți înțelege, altfel e doar un film prea lung... Categoria: drama.
dolce_angelo pe 09 Februarie 2019 16:52
doar atat
In viata mea nu am vazut un film mai prost sau plictisitor e groaznic nu are umor nu are nimic!
Parerea mea nici macar trailerul nu merita vazut!

Dragos.87 pe 02 Martie 2017 23:01
Mie mi sa parut un film acceptabil si atat.Multe faze lungite prea mult si multe dintre ele plictisitoare rau.Are lipsa de comedie mai mare iar coloana sonora este foarte saraca.Il recomand doar daca vrei sa iti imaginezi cum e la 40 ani.
andystarx pe 24 Ianuarie 2017 22:41
UN film extrem de lung si plictisitor,cateva faze amuzante ,dar motivul pentru care ii acord 5 ,este ca e foarte lung,altfel poate merita un 6 ! Oricum,nu pierdeti nimic,daca nu il vedeti !
Mihai2508 pe 09 Februarie 2015 21:46
Merita vazut
O comedie reusita, la care vei rade garantat, care prezinta aspecte reale din viata unui cuplu ce ajunge la o anumita etapa in relatia lor. Filmul are destule faze comice, insa din punctul meu de vedere, este lungit prea mult, si astfel i se fura din farmec, si anumite secvente sunt completate cu faze comice de o calitate mai joasa.
Rippa pe 07 Martie 2014 18:04
Te avertizăm de la început: Aşa-i la 40 de ani! o te facă să râzi din toată inima, dar la sfârşit s-ar putea să nu ţi se pară că ai văzut cea mai bună comedie din ultima vreme. Explicaţia constă în faptul că, la o durată de mai bine de două ore, momentele mai puţin reuşite nu-şi află rostul şi le îngreunează pe cele cu adevărat bune, coborând ştacheta comediei.
claudiu-daniel-lugoj pe 16 Septembrie 2013 21:12
Nu prea ma impresionat acest film cu toate ca are ceva momente destul de haioase.Filmul are o poveste c-am plictisitoare,actori au fost ok dar povestea filmului nu ma convins.
vladimir84 pe 03 August 2013 23:01
Nu exceleaza dar are destul de multe situatii comice si te tine captivat pe toata durata sa.
AnLucian pe 21 Iulie 2013 21:17
Un film emoţionant, care expune foarte frumos realităţile vârstei de 40 de ani. Nu este cel mai bun film, dar este foarte bun mai ales pentru cei trecuţi de prima tinereţe.
Kuhaylan pe 30 Iunie 2013 12:55
00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
GALD pe 30 Aprilie 2013 09:55
Citit de ziar plictisitor
Da, parca am citit stirile unui ziar in care sunt enumerate cat mai multe intamplari posibile la 40 de ani.
A fost o aglomerare de intamplari la o varsta dificila de trecut si acceptat, iar din dramatismul situatiei s-a incercat cate o ironie ce se dorea o comedie fina.
Nu a reusit sa creeze o multumire la final, ci doar o multumire ca a luat sfarsit un film cam monoton in ritm - nu neaparat in replici.

cosmin_kedii pe 07 Aprilie 2013 09:42
Acest film este o minune O minune de subtilitate, claritate și umor o comedie excelent despre criza vârstei de mijloc.
robertsebe pe 15 Martie 2013 19:29
...
Daca nu o vedeam pe Megan Fox,chiar imi parea rau ca m-am uitat la "film".
AndreBlack pe 14 Martie 2013 21:56
This Is 40
Filmul a fost destul de bun pentru mine . Mi-a placut , este o comedie cel putin reusita . Actorii joaca bine dar se putea mai bine . Merita vazut , eu il recomand .
Manusa pe 14 Martie 2013 08:35
Sincer sa fiu ma asteptam la mai multe de la acest film, mai ales ca are o distributie foarte buna. Pacat.
Sorin87 pe 12 Martie 2013 13:14
This Is 40
O comedie siropoasa cu multe faze comice si mai ales conflictele cand se injura :-))))
MNarcis pe 11 Martie 2013 03:01
Cu siguranta filmul are momentele sale bune insa mult prea putine la numar si parca ''rupte'' din alt film................per total un film slab, nu l recomand nimanui!
kakapiciu pe 21 August 2013 08:53
Genul de film care merita vazut dupa o zi grea de munca.
puffulette pe 06 Mai 2013 15:34
Mi s-a parut o comedie cam slabuta, poate pentru ca nu am varsta de 40, si nu inteleg? nu stiu, dar filmul in nici un caz nu este unul foarte reusit iar stand 2 ore urmarindu-l este destul de plictisitor, o multime de scene cam exagerate, trase de par... nu recomand
narcisson pe 09 Aprilie 2013 18:30
This is 40
M-a dezamagit sincer. Tema care se expune in film pare foarte interesanta la inceput, criza varstei de mijloc e o problema pentru toata lumea. Sau inca o justificare pentru care gasesc eu filmul mediocru este ca inca nu am varsta necesara pentru a putea intelege greutatile adultilor. Interpretarile actorilor au fost decente, insa pot sa spun ca scenariul lasa de dorit: cuplul Pete-Debbie ba se cearta, ba se impaca, ba se mai mint unul pe altul. In loc sa ma binedispuna, filmul mi-a dat o stare destul de proasta, toata lumea varsandu-si frustrarile in bratele celorlalti; momente bune, foarte putine. Sincer sa fiu, nu as recomanda acest film pentru vizionare, deoarece nu este deloc o comedie, ci o drama prin problemele care se expun in pelicula. Nota mea rotunjita este 6-Bunicel.
tony_mondyalu pe 27 Martie 2013 15:55
momente bune dar atat....ma dezamagit enorm acest film, dupa cum am mai zis are unele momente bune insa filmul per total e destul de slab, Megan Fox arata incredibil in acest film....una din putinele momente interesante ale filmului...
This Is 40 – ghiveci insipid si haotic Appatow-style
- montaj: 5 /10
Nota IMDb: 6.4/10

Regie: Judd Apatow
An: 2012

Actori: Paul Rudd, Leslie Mann, Maude Apatow
Genul: comedie

De fiecare data cand aud de Judd Apatow, imi vin in minte prima oara Freaks and Geeks, un serial de televiziune efemer, si cei care au devenit mai tarziu staruri un pic altfel, Jason Segel, Seth Rogen, James Franco. In valul 2 se alatura The 40 Year Old Virgin si Knocked Up, care nu au fost ... citeşte