Păreri The Great Raid

(2005)

Marele Raid

Vorador pe 20 Decembrie 2011 21:05
The Great Raid proves that history is always more compelling than fiction
Mi-a placut filmul mai ales pentru ca este inspirat din fapte reale.E greu de crezut ca un mic numar de soldati americani (fata de cei din armata japoneza) si-au salvat cei 500 de prizonieri, iar in raidul ce a avut loc au fost doar 2 victime din partea americanilor,dar se pare ca asa a fost.Cea mai buna parte este la final,cand arata cateva imagini reale.
Manusa pe 24 Noiembrie 2011 14:57
Un film foarte bun care mi-a placut si care dupa mine, merita vazut.
cosmin_kedii pe 16 Mai 2013 12:34
Un film de război bun într-o misiune pentru a elibera prizonierii de război, în Filipine în timpul al 2-lea Război Mondial.
user-5d8eb2a1ae3b3 pe 23 Iunie 2023 02:53
econdurache pe 20 Aprilie 2020 18:03
Este un film de război bazat pe fapte reale, despre salvarea dintr-un lagăr japonez a prizonierilor americani... nu prizonierilor filipinezi, așa cum scrie în sinopsis (termină școala și apoi să scrii sinopsis la filme).
Merită văzut de la jumătatea filmului de 2h 12m.
Nerecomandat celor care nu au răbdare să vizioneze filme lungi și plicticoase.

blackmore pe 26 Ianuarie 2020 12:41
O mizerie , nu ca m-as fi asteptat la altceva..............................
Salbaticul pe 12 Ianuarie 2020 22:10
Sunt sceptic în istoria războaielor! După părerea mea istoria se schimbă de-a lungul timpului,au trăit urmașii noștri și trăim și noi într-o lume a dezinformării și a minciunii. Nota mea este 3.
ryan pe 12 Ianuarie 2006 19:14
Cui ii place genu asta de filme (war) sa se uite ca merita, mie mi`a placut
Oracular_Tag pe 16 Aprilie 2010 20:46
nu-i cine stie ce... mai interesan e in momentul cand soldatii americani incep atacul asupra lagarului japonez.... si-n afara de cateva faze.... cam neinteresant
Marius Petrescu pe 05 Septembrie 2006 17:31
Bai nu mai inteleg ce vad oamenii astia la astfel de filme , multa vorbarie dar si un scenariu de rah... Am vazut ca este cineva care chiar ia placut ,of doamne, mare e gradina cu loc pt. fiecare nebun .
ruxyy pe 4 decembrie 2010 17:48
taci!...gusturile nu se discuta;);))