Păreri The Expendables 2

(2012)

Eroi de sacrificiu 2

AlineziaBumfi pe 03 August 2013 13:14
Foarte, foarte bun
Acesta e un exemplu de film de actiune in care ai tot ce iti doresti! Categoric, "mai complex, mai periculos si mai bun decat primul". Filmul incepe in forta, exact asa cum speram sa fie un asemenea film si presupun ca actorii au stiut de la inceput in ce se baga :)
vladimir84 pe 22 Iulie 2013 22:45
Film bun, la care te-ai uita oricum numai cand te uiti la lista de actori. Ce-i drept putea sa aibe mai putini actori cunoscuti si sa fie foarte bun, dar putea sa fi si la polul opus. Stallone se descurca cu filmele de actiune, sa vedem ce mai urmeaza din partea lui.
alyn.alyn pe 20 Iulie 2013 17:52
evident , un film cu toata crema n-ar fi putut sa iasa decat foarte bine :) astept expendables 3 :D
Andrei99Vlad pe 23 Iunie 2013 12:53
Multă actiune, mai mulți actori decât in primul. Este o capodopera, nu cred ca mai exista filme de actiune cu actori de actiune. Fara Chuck Norris filmul nu avea ,comedie'. Este, a fost si va fi un film foarte bun de actiune.
AlynnDeeJay pe 12 Martie 2013 16:15
Chuck Norris
Cea mai tare faza este cand Chuck Norris "intra in scena" :))))
silviu_ciobanu pe 25 Februarie 2013 02:54
super tare filmul si cu ceva faze comice!merita vazut!
Mihaita19 pe 21 Februarie 2013 20:46
Action and... ?
Si-a atins scopu' filmul, stiam de la bun inceput ca o sa se bazeze doar pe actiune pe gloante pe actori, da' tot as fi vrut mai mult de la poveste sa fie un pic de suspans, ceva.

Oricum filmul este bun, dar se poate mai mult, vreau mai mult de la poveste. Cu asa actori se poate mai mult, bineinteles doar din pct de vedere al suspansului. Toti actorii si-au facut o cariera de-a lungul timpului din pct de vedere al filmelor de actiune.

Oricine vrea un film bun, sa se uite.

simcris2210 pe 06 Februarie 2013 19:38
Actiune, impuscaturi, replici haioase. Mi-a placut si il recomand tuturor.
DiCaprio21 pe 11 Ianuarie 2013 18:54
super tare , parerea mea este ca e putin mai buna decat prima , oricum toti actorii care au jucat in prima parte a filmului cat si a doua sunt absolut extraordinari ... obligatoriu de vazut acest film foarte "misto" !
MNarcis pe 13 Noiembrie 2012 15:07
Sylvester Stallone vs Van Damme......epic!
Cu siguranta cu mult peste prima parte (daca prima parte am vizionato o data si a fost de ajuns, aceasta parte a doua o voi mai revedea cu drag), pe langa ritm f bun, actiune si efecte speciale de prima clasa filmul are si destule dialoguri amuzante (cel putin la replicile lui Arnold Schwarzenegger din ''Terminator'' sau la gluma legata de ''Cobra'' a lui Chuck Norris m-au amuzat copios cu adevarat niste replici genial de haioase). Filmul il poti clasifica prin prisma a doua aspecte:
1. Il poti indragi pt toti actorii celebri de actiune cu care ai crescut si ti au animat copilaria plus ca are niste atuuri importante, este amuzant, plin de adrenalina, efecte speciale din belsug cu urmariri, explozi, impuscaturi, batai, (pe scurt un film de actiune rebutabil).
2. Il poti considera o mare prostie fiind de ajuns sa analizezi un singur aspect din film si anume ''baieti buni''… citeşte

amykid pe 06 Noiembrie 2012 14:14
Un film excelentu pentru "brainless"
Scenariul nu are nici o noima cu logica ... mai nici in desenele animate nu vezi asa ceva (la Chuck Norris merge ... ca doar e Chuck).
O comedie buna, actiune ok dar logica ... spre brainless.

zeinN pe 27 Octombrie 2012 20:20
Foarte tare :X
Un film care nu ai voie sa il ratezi foarte frumos plin de actiune de la inceput pana la capat
tony_mondyalu pe 24 Octombrie 2012 01:51
un film de prima calitate cu actori de calitate, foarte bun filmul si pe alocuri amuzant, pacat ca jet lee a avut foarte putin protagonism, insa totul a fost foarte bine pus la punct, nu prea dau eu note de 10 insa dupa parerea mea acesta chiar merita un 10
Sorin87 pe 20 Octombrie 2012 20:27
The Expendables 2
Super filmul, merita vazut de toti cei care iubesc actiunea adevarata, numai actori de inalta clasa joaca si filmul se ridica la nivelul lor.
vicxyz pe 15 Octombrie 2012 18:15
mai bun decat primul
Mai intai l-am vazut pe acesta la cinema si nu aveam prea multe pretentii, apoi, l-am vazut si pe primul, asta e..nu stiu cum l-am ratat.
Initial am crezut ca e doar lista de actori de el si in rest o vor da in bara, dar... chiar a fost placut, faze tari, suprinzator, glume bune.
Bineinteles, Chuck Norris rulez!

DanielAnghel pe 08 Octombrie 2012 01:26
Am auzit că te-a muşcat o cobra regală...
Chuck Norris, da - după cinci zile de chin... cobra a murit...

blackmore pe 03 Iulie 2020 02:14
O mizerie..................................................................................
andystarx pe 22 Ianuarie 2017 18:19
Daca prima parte a fost cat de cat,pot sa zic ca la aceasta a doua parte,abia am urmarit filmul pana la final,multe discutii anoste,clisee,o plictiseala totala,numai actiune nu a fost,cu atatia actori tari,pacat ,mare pacat,Bani aruncati pe geam !
Pantaleon pe 10 Noiembrie 2014 13:59
Sa dam mână cu mână !
Nu sunt un fan al seriei The EXPENDABLES, asta ca sa fiu corect de la inceput. Am asteptat si am urmarit cu mult interes prima parte, dar cand am constatat ca pe langa un buchet frumos colorat de actori de filme de actiune, care odata rupeau ecranele si frangeau inimile pustoaicelor, filmul este un rateu ordinar, lipsit de orice calitati. Partea a doua am vazut-o de curand la Pro Tv si asta pentru ca nu aveam la ce sa ma uit pe alte posturi. Desigur, e mai proasta ca prima, asa cum a treia este, probabil, mai proasta decat primele doua la un loc. Nu-i condamn pe cei care s-au indragostit iremediabil de adunatura de vedete stranse pe bani grei, pentru a crea un gunoi cinematografic. Ba chiar un gunoi al filmelor de actiune, genul respectiv avand exponenti de marca, ce scuipa oricand pe aceasta fransiza. Ideea lui Stallone de a strange laolalta tot ce altadata batea si impresiona poate are… citeşte
pisicuta1 pe 28 Iulie 2014 22:05
acctor mari film slabut!
merita vazu o data!
sau de pasionati ai genului!

lili22 pe 06 Iunie 2014 21:26
numai chinezoaica mi-a placut
Ca sa-si faca reclama un supermarket a dat bilete gratis la o tombola pentru cumparatorii mai instariti, asa am vazut eu si alti 40 filmul acesta.
zdraveius pe 03 Februarie 2013 03:54
Genul programului: comedie.
Pentru actori cu experienta lor, ar trebui sa poata face capodopere. Insa cum nu orice actor poate evolua constant, iata ca sunt stransi laolalta cei care s-au plafonat de ceva vreme. Filme de duzina, cu regie si scenariu de duzina, interpretare obosita, perimata. Copiii sunt cei mai fericiti, isi vad eroii de actiune in acelasi film.
Si noi am fost copii, si noi i-am apreciat. Dar parca asteptam mai mult de la ei. Gresesc?

georgel1976 pe 02 Decembrie 2012 09:34
ce e nou in film?
ce e nou in acest film? Nimic! pentru ca este ca si o supa reincalzita de zeci si sute de ori. poate doar reusita adunarii la un loc a celor mai cunoscuti actori din filmele de actiune din anii 80 - 90. in rest nimic nou. nu se merita pierdut timpul cu el.
GALD pe 16 Noiembrie 2012 00:15
Muzeul a prins viata - lipseste Piedone la apel
A fost un film de toata jena pe ansamblu. Iubitorii genului de actiune poate au fost impresionati. Nu stiu ce a vrut sa fie, parodie, comedie, dar stiu ca am ras cu toata pofta la aparitiile lui Chuck Norris. Noi i-am cerut ajutorul in proteste de strada (vezi pancarda Bucursti ), si el, ... apare in Albania - cam vechi si bruiate receptoarele.
Actorii sunt/au fost prea mari ca sa-i bagi intr-o oala si sa-i amesteci. E penibil si de prost gust, ca atare a iesit un kitch ieftin de rah ... dintr- o intreaga pleiada aurita.
Statham cred ca a fost singurul care a excelat si a avut fazelede lupta cele mai reusite, pe langa cele comice oarecum mediocre - dar asta cred ca era nivelul tinta.
Puteti sa-l vedeti daca vreti sa participati la o reuniune de familie.

eko pe 15 Noiembrie 2012 07:30
distributia foarte buna , pacat ca scenariul este o porcarie , la un buget de 100 milioane te-ai fi asteptat la o poveste mai buna . Din tot filmul doar de Dolph , Arnold si Van Damme mi-a placut restul foarte sters iar Chuck a fost doar un nume pe poster pentru a atrage mai multa lume la cineva . sunt foarte dezamagit este chiar mai prost decat prima parte , sper ca partea a treia nu o sa fie tot o dezamagire.
mtraianc pe 18 Octombrie 2012 02:58
5/10
culmea ,, milioane de gloante trase , toti mor ,, DAR CEI DIN GASCA Expendables ,nici un ranit de vre-un cartus ,, unul singur injungiat ,,dar si ala tinut de trei insi rastignit , daca filmul era animatie era grozav , asa este o ,,,,K komedie
talyba23 pe 27 Mai 2012 19:07
de van dame nu zice nimeni nimik??? si el joaca!!!!:))=))
ancutza200 pe 19 iulie 2012 16:57
van damme si arnold :X:X::X:X:X:X
wildinthecountry pe 30 August 2012 16:28
x
Mi-a placut filmul mai mult decat primul.
Actiune cat cuprinde, replici ironice , spumoase.
Mi-a fost dor sa il revad pe Van Damme intr-un rol negativ.
Totusi secventa finala de lupta mi s-a parut cam scurta.
Recomand sa vada acest film tuturor carora le plac filme de actiune de categorie B din anii 80.
The 80s are back....

radu3455 pe 27 Decembrie 2011 21:41
cu siguranta va fi ceva frumus nu am nici o indoiala
andu0790 pe 23 Septembrie 2012 23:14
Monument de prostie cu adevarat
Nu va duceti/uitati la acest film. Este o pierdere de timp, o porcarie; mai mult o sa va enervati si o sa regretati ca v-ati uitat.

Este cel mai naspa si mai prost film pe care l-am vazut in ultimul timp. I-am dat 1 ca nu puteam sa-i dau mai putin.

Georgian93 pe 24 septembrie 2012 12:09
Nu frate , capul tau e cea mai mare porcarie , daca tu i-ai dat nota 1 , adica de ce sa nu ma duc sa-l vad , sa ma iau dupa tine? bine ca am fost dinainte chiar pe 31 , eu regretam daca nu puteam sa ma duc sa-l vad, puteam sa ma iau dupa tine si pierdeam un film de nota maxima ,de unde ai dedus tu ca e o porcarie?nici macar nu ai explicat mai pe lung detalii , eu cred ca ai vazut Twilight nu Eroii de sacrificiu !! deci voi ceilalti nu va luati dupa baietasul asta andutu0790.Mai bine va luati dupa mine si nu o sa va para rau!!
AndreiRegizor pe 6 mai 2013 19:26
andutu asta..ii prost ..atat stie !
mesersmith pe 08 Decembrie 2012 22:38
Ce gunoi de film... Ce porcarie cu impuscaturi... Doamne, cine o regiza asa mizerii? E o manea iesita pe portile Hollywood-ului!!!

Film pentru copii retardati si manelisti inraiti. Ce gunoi...!!!!!!!

adelutza_p pe 02 Septembrie 2012 00:10
The Expendables 2
The Expendables mi-a placut, mi-a trezit amintiri placute. Dar The Expendables 2 mi-a palcut si mai mult. Este un film excelent pentru filmele de actiune ale anilor '90. Acest lucru ne demonstreaza ca e loc pentru toata lumea pe piata. Eu cred ca poate sa iti placa si un film in genul lui Inception, dar si acesta. In primul rand mi se pare excelent ceea ce a reusit sa faca Stallone, sa readuca in prim plan acest gen de filme. Si in al doilea rand mi se pare absolut incredibil cum pot Stallone (66 de ani) sau Chuck Norris (72 de ani!!!) sa mai faca ceea ce fac. Am numai respect pentru acesti oameni. Filmul a fost plin de actiune, nu te-a lasat sa te plictisesti deloc, dar si multe faze la care am ras cu lacrimi. Putin ciudat mi s-a parut Van Damme, nefiind obisnuita sa il vad in postura de "rau" si mi-ar fi placut sa am ocazia sa il vad mai mult in actiune pe Scott Atkins.
Din… citeşte

deusanadela pe 31 August 2012 16:33
un film super....l-am vazut aseara si am ramas impresionata;)
claudiatz20100 pe 15 Iulie 2012 19:13
super dabia ast sa il vad mai ales ca joaca Chuck Norris
Scorpya-Forever pe 17 Aprilie 2012 03:47
De-abia astept continuarea!!! Sylvester Stallone, este singurul care poate oferi o continuare, mai buna ca precedenta...avem ex elocvente (Rocky - preferatul meu) si Rambo (care desi nu-mi place, nu a dezamagit) ...dar sa zicem, prin absurd, daca EX2 este bun macar pe jumatate cat a fost primul ,eu ma bucur! Primul a fost de nota 10+....iar la asa distributie si tinand cont de prima parte, m-as mira ca acesta sa fie mai slab ca prima parte.
CaroliFlorin pe 20 Februarie 2012 18:54
Un film foarte bun.
Este un film foarte bun, ba chiar mult mai bun decat The Expendables 1. Trailer-ul este fantastic si actori nemaipomeniti. L-au mai bagat si pe renumitul actor Chuck Norris in acest film. Filmul o sa fie de nota 9-10. Apropo, primul film nu a fost prea frumos, mai frumos o sa fie asta.
tiberiu123 pe 03 Ianuarie 2012 18:20
ce tare . au strans toti actorii buni abia astept ... prea frumos
Doctor_Who pe 18 Septembrie 2012 21:44
OBLIGATORIU!
Deci acest film trebuie vazut obligatoriu testosteron la maxim... actiune ca filmele din copilarie cu actori care mai de care din toate filmele de actiune ale copilariei.
deco20 pe 15 Septembrie 2012 01:09
ANII "90
Sa fim sinceri e cineva care nu a auzit de acesti "batausi" ? pun pariu ca NU.Tin minte ca prin "98-"99 cand reuseam sa imi citesc subtitrarea uni film de la cap la coada,cand se difuza la TV un film cu unul din ei eram lipit de TV.Oricum vor ramane in istorie acesti actori,indiferent cat comentam noi :D
chetta pe 14 octombrie 2012 20:45
interesant comm,deco!!!!
linde-mona pe 01 Septembrie 2012 02:01
Merita
Un film de actiune presarat cu momente amuzante . . . merita vazut.
N.cristiana pe 31 August 2012 21:35
Un film extraordinar de bun asa cum m-am si asteptat! Cei mai buni actori de actiune intr-un singur film , nota 10 cu felicitari !
dandi pe 30 August 2012 23:40
Acu de vreo ora am venit de la cinema,e foarte buna eu i-am dat 10 dar un noua jumatete mergea,umor este in film ceea ce mi-a placut foarte mult,actiune este,si actori foarte buni si cunoscuti,pr Jet Li daca il arata mai des era super,dar e bine si asa merita vazut.
superdepeche pe 27 August 2012 16:51
prea tare!!
un film cu de toate!
acțiune,umor,un pic de romantism!
da ! un film de colecție pe care trebuie să-l ai!

masterlove pe 21 August 2012 10:23
arnold, schwarzeneger, van dame :ce mosneguti draguti
BestDreamer pe 11 Octombrie 2012 15:11
Este departe de a impresiona filmul(poate doar castul, desi marea majoritate sunt cam batrani)...unii din actor si-au jucat rolurile bine, altii nu(penibila aparitia lui Norris ca si replicile lui de altfel), actiune la maxim(impuscatori,bai de sange,explozii), nici replicile nu au mai fost asa amuzante ca in prima parte...mie nu mi-a placut chiar asa mult.
mihaelatb pe 28 Noiembrie 2012 00:22
un film ce se vrea parodie, un fel de ...raspundem pensionarilor. Trebuie sa recunosc ca fara Chuck Norris., filmul nu facea doi bani. Autoparodierea lui este grozava.
- I've heard another rumor... that you were bitten by a king cobra?
- Yeah, I was... and after five days of agonizing pain... the cobra died.
Asa cum simpatici sunt, in finalul filmului, Bruce Willis si Arnold Schwarzenegger :
- I'll be back.
- You've been back enough. I'll be back.
Una peste alta merita vazut o data, este amuzant!

isy22 pe 07 Octombrie 2012 23:49
Merita vazut e un epic movie ! Chuck Norris a fost epic cu cobra lui ! =)))))))))
cristicaus87 pe 01 Februarie 2012 12:47
unde-i Jet Li in poster?
mi se pare mie sau in locu lui Jet Li pe poster
e o femeie chinezoaica ? :)))

yuly209 pe 26 februarie 2012 22:12
n-am observat pana acu:)))))
johnnyblu pe 30 Iunie 2012 10:17
van damme kills chuck norris
van damme a fost si este cel mai tare , el se lupta in partea a doua cu toti " expendabali " si tot el e singurul care il poate ucide pe chuck norris :))))
johnnyblu pe 30 iunie 2012 10:26
......inca ceva .........stiati de ce Van Damme nu apare in primul film ? Nu ar mai fi existat al doilea :))))
Sylvester77 pe 23 august 2012 08:34
Si Stallone dupa ce-l batu bine pe Van Damme, scuipa pe el si-i taie capu ! :))
ifetin pe 23 Martie 2012 18:43
filmu asta o sa rupa top ce-l mai tare film din 2012 cu actorii cunoscuti si celebrii
cosmin742000 pe 29 noiembrie 2012 00:29
o sa rupa top ? adica sutien? :)))
Go 1 2 3 4