The Big Sick 

(2017)

The Big Sick 

Poster The Big Sick  Poster The Big Sick 

Sinopsis The Big Sick 

Mai mult
The Big Sick

Bazat pe relația dintre Kumail Nanjiani și Emily V. Gordon, "The Big Sick" povestește povestea comedianului aspirant Kumail (Nanjiani), care se cupleaza cu Emily (Kazan) după un spectacol de standup. Cu toate acestea, ceea ce credeau că ar fi doar o aventura de o noapte devine ceva mai mult, ceea ce complică viața lui Kumail, fiul unor musulmani tradiționali. Când Emily se confruntă cu o boală misterioasă, Kumail este fortat sa treaca prin momentele dificile impreuna cu părinții lui Emily,…

citeşte
A contribuit la sinopsis-ul filmului: shadow87
Contribuie la această pagină şi câştigă DVD-uri!
NOTA FILM
Nota IMDB: 7.5
O nominalizare Oscar
Vezi toate premiile

Caseta tehnică

AKA

  • Choróbsko

Produs de

Apatow Productions

Distribuitorul international

Elevation Pictures

Țara

SUA

Părerea ta

Spune-ţi părerea
Ordonează după
woodstar pe 26 Octombrie 2017 18:14
The Big Sick este un film special, sincer, emotionant si amuzant.
O comedie romantica cum nu am mai vazut in ultimii ani, filmul are la baza povestea lui Kumail Nanjiani despre cum s-a cunoscut cu actuala sa sotie, Emily V. Gordon (jucata de Zoe Kazan) si cum aceasta relatie are o multime de provocari culturale, si totodata ne prezinta lumea complexa a intalnirilor moderne.

Kumail este un pakistano-american comediant, ce incearca sa-si indeplineasca visul in aceasta cariera a stand-up-ului, sa obtina cat mai multe rasete. Intr-o noapte la clubul de comedie, el se intalneste cu Emily, o fata care-l considera interesant, atat de mult incat cei doi incep sa se intalneasca.

Chiar daca nici unul nu vrea sa o spuna cu voce tare, ei incep sa se indragosteasca. Totusi, Kumail nu vrea sa o introduca pe Emily familiei sale, deoarece ei doresc ca el sa se marite cu o pakistaneza. O scena foarte amuzanta, la fiecare masa a familiei,… citeşte

3 1
xerses pe 19 Octombrie 2018 17:49
Este un film care te cucereste prin naturaletea si tematica abordata.
1 0
Mihai2508 pe 04 Martie 2018 09:46
Un film emotionant
Un film destul de bun. Actorii au fost alesi foarte bine si se observa chimia dintre personaje. Povestea filmului este una emotionanta si reala. Un film care merita vazut :)
1 0
doomlol96 pe 22 Februarie 2018 17:00
Vreau foarte foarte mult sa ii dau nota 10. Deoarece nici o secunda nu am simtit ca ma uit la un film, ca ma uit la un monitor, ca de fapt aia sunt actori, de mult nu am mai simtit asta. Iar amalgamul de emotii a fost mai intens decat ma asteptam.

Nu pot sa zic prea multe decat ca merita sa te uiti la el.

0 1

Spune-ţi părerea despre The Big Sick 

Pentru a scrie un review trebuie sa fii autentificat. Click aici pentru a te autentifica.
Liste cu The Big Sick 
Îţi place sau deteşti acest film? Adaugă-l într-o listă!
jinglebells