Păreri Runner Runner

(2013)

Joc riscant

cecherel pe 26 Septembrie 2013 11:11
Un film bunicel..
Nu este wow, dar nici nu te plictisesti, este un film care merita vazut acasa.
karenin08 pe 29 septembrie 2013 22:20
In cort nu merge vazut?
Costirik pe 11 ianuarie 2014 04:55
Mai multe desene pentru fiecare prost in parte;)
CristiFabian pe 19 Decembrie 2013 21:24
Actori buni dar filmul este foarte slab cu un scenariu foarte dezamagitor
CatalinPHD pe 22 decembrie 2013 00:15
A trecut mult timp de când nu am mai văzut un film american cu scenariu captivant...și probabil va mai trece suficient timp până la următorul...
GabiStelistu pe 20 Octombrie 2013 12:53
Este un film foarte bun, parerea mea, care te face sa te gandesti daca nu asta se intampla si in realitate cu pokerul online.
eurotec pe 22 Decembrie 2013 20:15
Filmul este foarte bun
Nu inteleg de ce pe are nota asa mica, dar mie mi-a placut.
nick-azh pe 09 Ianuarie 2014 14:10
Runner Runner
Un film ok, merge vizionat , nu te plictisesti, se putea scoate mai mult de la filmul asta , dar are anumite lacune in scenariu, insa, per ansamblu merge vizionat ! Pe scurt, se putea si mai bine!
AndreBlack pe 24 Decembrie 2013 00:45
Runner Runner : Joc Riscant
Superb ! Justin Timberlake , Ben Affleck si Gemma Arterton joaca incredibil de bine , cred ca mai bine de atat nici ca se putea . Vine cu o tema mai speciala , putin mai diferita si reuseste sa tina spectatorul atent si in suspans pe toata durata filmului . Asa cum mai zicea cineva de aici filmul mai arata si sentimentele reale ale oamenilor si daca se intampla sa fi si jucator de poker te face sa te gandesti de doua ori dupa vizionarea filmului . Pentru mine ''Runner Runner'' a fost un film incredibil de bun . Eu dau totusi verdictul de Merita vazut si il recomand de asemenea .
camichu pe 23 Decembrie 2013 23:13
un film pe care nu'l voi retine..in 2 ani il voi uita 90% cel putin.film de duzina
mc_chaos pe 09 Decembrie 2013 20:29
Pe masura ce trece timpul se fac filme din ce in ce mai proaste, mai bine ma uit de 50 de ori la "Gladiator" de exemplu, decat sa ma uit la asa ceva! Si Timberlake mai bine s-ar concentra numai pe muzica caci cu actoria n-are nici o treaba, parerea mea!
beatrisss pe 12 decembrie 2013 20:51
Mai bine iti pastrezi parerea pentru tine.
skumpici pe 7 ianuarie 2014 03:00
pe masura ce trece timpul si tehnologia e din ce in ce mai avansata, ai dreptate....actorii nu-si mai fac meseria ei doar posteaza cu chipul potrivit, restul e munca de birou... cu mare regret zic asta....
alexandrache pe 18 Ianuarie 2014 22:49
O poveste interesanta si reala ....film cu momnente captivante si momente moarte....
NmpN pe 11 Ianuarie 2014 12:10
Mai bine nu , clar ! Chiar am crezut ca va fi un film reusit insa la finalul celor 90 de minute am fost dezamagit . Justin Timberlake reuseste sa strice iar un film dupa parerea mea , este un cantaret bun , dar actor , niciodata. iar de la Affleck avea mult mai multe asteptari . Scenariu a fost foarte aproape de 0 . Slabut....
cosmin742000 pe 21 August 2017 09:09
O mizerie ca aproape toate fimele americane de actiune din ultimii 40 de ani
eduard_stratan pe 13 martie 2023 22:16
daniel_svv pe 13 Octombrie 2013 15:20
Actiunea este exact aceeasi cu filmul paranoia . este exact aceeasi poveste intr-un context diferit . cine a vazut Paranoia nu se merita sa vada si filmul asta .
mutulica1 pe 19 noiembrie 2013 01:14
exact k filmul paranoia practic ziceam dc mi se parca cunoscut filmul :))
LFa pe 10 Martie 2021 22:14
Jocurile de noroc și corupția din politia locala sunt subiecte fierbinti și bine atine in acest film. Distribuția este de milioane, asemenea .
Filmul /Timberlake a avut posibilitatea sa iasa din afacerea murdara cel putin de 2 ori dar tentatia si adictia lui pentru jocurile de noroc. Dar a preferat sa stea și sa utilizeze metode murdare (for a change).L-am apreciat peste media actuala , i-am dat 8 sau 8,5 dac puteam!!

lavara_laiarna pe 17 Noiembrie 2018 07:50
Un film precum valoarea muzicantului . .chinuit.
mari56x pe 23 Februarie 2015 14:04
Departe de a fi vreo capodopera cinematografica insa iti da de gandit. Actori fac ce depinde de ei, insa subiectul e unul care iti pune mintea la lucru putin.
kakapiciu pe 28 Ianuarie 2015 01:01
Foarte bun filmul. Il recomand pentru o dupa-amiaza placuta.
diana7 pe 07 Noiembrie 2014 19:02
Runner Runner
un film foarte slab si cam tras de par, nu mi-a placut deloc
GeorgeR pe 23 Iulie 2014 01:30
Runner Runner
un film de week-end,o actiune un pic trasa de par (parerea mea) dar daca stam si o transformam in realitatea de zi cu zi..te poate prinde...Un fel de "Lupul de pe Wall Street" dar cu o alta palarie...Daca nu ai alta optiune,se poate viziona..si cine stie..poate cineva va avea o parere cu mult mai buna...
Ghemot pe 26 Martie 2014 00:12
Este un film, fara pretentii prea mari. Captivant mai tot timpul, si cu final super reusit.
Ideea filmului: geniile intrec banii si smecheriile!

Lucarelli pe 31 Ianuarie 2014 12:52
Lumea jocurilor de noroc online
Lumea jocurilor de noroc online - adevarul din spatele monitorului. Actorii de prima mana, scenariul interesant, captivant, dar si cu momente moarte, in care iti pierzi interesul. Peisajele sunt fantastice si finalul excelent. Mie, mi-a placut si il recomand... depinde de gustul fiecaruia si de asteptarile ce le are!
Get0dac pe 25 Ianuarie 2014 16:26
Sablonard...hollywoodian. Frauda la nivel mare si in final ''mutu' fute nu doar pamantu''' dar si gagica grangurelui ala mare. Sfarsitul filmului ridica putin stacheta...era previzibil cine va ramane cu buza umflata, modul insa mi-a placut.
Nu e un film memorabil, merita vazut totusi,daca nu ai cu ce umple o ora si jumatate din propria-ti viata.
Vizionare placuta.

Dana04 pe 08 Ianuarie 2014 21:25
Un film ok, nu are cine stie ce actiune, dar merge....
banderas100490 pe 04 Ianuarie 2014 00:21
Filmul este unul bun. Gemma e foarte frumoasa si joaca foarte bine..
misterx2002 pe 31 Decembrie 2013 07:40
nu e cine stie ce filmul....momente bune si atat.nota 5
radu3455 pe 25 Decembrie 2013 10:47
pacat de distributia asta ca fimul e unul destul de slabut,scenariu nu prea te da pe spate,cei drept ca Gemma Arterton te cam da :))) nota 6
anonymous.6229028630c4f pe 24 Decembrie 2013 23:40
xerses pe 22 Decembrie 2013 08:56
Un film fara mari pretentii...care va fi cu siguranta usor de uitat dupa un timp.
tonymaestrul pe 08 Octombrie 2013 18:00
Daca iti place justin si iti mai plac si filmele lui atunci merita sa vezi acest film . Mie unul a inceput sa-mi placa de el ca actor. Un thriller captivant cu un final usor neasteptat :)
wings1104 pe 19 Iulie 2013 20:23
Pare promitator. Sa speram ca va fi un film bun. :)
Dragos.87 pe 08 Octombrie 2020 21:17
Este un film ok cu multe intorsaturi si ascunzisuri ale jocurilor de noroc..Distributia mi-a placut,de fapt actingul a fost foarte bun si regia si-a facut bine treaba incat sa nu te plictiseasca..Merita vazut!
emy_sinaia pe 01 Mai 2014 23:00
Merge...
Desi in prima parte a filmului nu se anunta nimic spectaculos finalul face toti banii.
sadi_alexandru pe 04 Februarie 2014 17:14
Capodoperă
Nu știu cum puteți avea atâtea opinii contra dar cert este că e un film bun, după opinia mea este o Capodoperă!
Costirik pe 11 Ianuarie 2014 05:08
In ultimul timp remarcasem un oarecare progres in jocul actoricesc al lui Justin Timberlake, dar dupa acest film mai bine se rezuma doar la muzica.Fiecare replica parca o recita ca o poezie, fara pic de implicare sau emotie.Si cand naiba o sa realizeze Ben Affleck ca nu e la fel de genial ca actor cum e ca regizor. Poate dupa ce face praf Batman vs Superman:)))
giulia_maria pe 06 Ianuarie 2014 13:08
un film reusit
Nu este wow, dar nici nu te plictisesti, este un film care merita vazut acasa.
Sorin87 pe 04 Ianuarie 2014 13:18
Runner Runner
Filmul este foarte bun si merita vazut, finalul foarte bine gandit de Richie Furst.
cosmin_kedii pe 27 Octombrie 2013 11:08
Îmi plac filmele despre jocuri de noroc , care arata sentimentele reale ale oamenilor
o povestea unde il vedem pe Richie Furst ( Justin Timberlake ) ca are o voința de a supraviețui , de a risca totul în numele libertății , câștigând astfel un loc pe Wall Street
Mishu25 pe 01 Octombrie 2013 11:03
Un thriller usurel, dar simpatic..numai bun pt relaxare. Duelul dintre Justin Timberlake si Ben Affleck e interesant, la fel si decorurile exotice din Costa Rica