Păreri Hell on Wheels

(2011)

Hell on Wheels

Manusa pe 09 Ianuarie 2013 14:58
Un serial foarte bun si care nu trebuie ratat. M-a captivat actiunea lui, dar si actorii care si-au jucat extrem de bine rolurile, mai ales Anson Mount care l-a interpretat pe Cullen Bohannan, dar si Colm Meaney, Dominique McElligott.
fan_4554 pe 13 iunie 2013 14:29
L-ai uitat pe Common
Manusa pe 14 august 2016 23:36
Da, si el a avut o prestatie de exceptie.
Homie pe 12 Iunie 2013 18:37
Si actiune si drama si aventura ce iti mai poti dori de la filmul asta? ESTE PERFECT!
cosmin_kedii pe 15 August 2013 17:12
Îmi place această perioadă a istoriei, războiul civil, sclavie, într-o perioadă care va marca un punct de reper în istoria Statelor Unite, la sfârșitul războiului civil și construcția primelor căi ferate
romaniadrian pe 21 Decembrie 2012 00:30
Nu-l ratati
Un film foarte bun. M-a convins de la primul episod.
kanibalo pe 22 Decembrie 2013 17:08
Foarte bine facut serialul ca de fapt majoritatea scoase in ultimii ani de AMC.Daca vrei sa vezi un serial de calitate Hell on Wheels intra cu siguranta in categoria asta,inca din primele episoade m-a impresionat cu Anson Mount (Cullen Bohannan) si Common (Elam Ferguson) jucand caractere bine conturate si avand o prestatie din ce in ce mai buna. Iar daca asta nu era de ajuns il avem si pe Colm Meaney (Tomas Durant) ce joaca unul din rolurile negative de exceptie din serial, dupa ce l-am urmarit cu ceva timp in urma in seriile SF- Star Trek TNG si DS9 in rolul lui Milles O'Brien,nu pot spune decat ca ma bucur pentru alegerea facuta de producatorii show-ului in ceea ce priveste casting-ul,de asemenea si scenariul scris cu pasiune si eleganta in acelasi timp ,tocmai bun pentru genul asta de drama.
P.S : Doar ce am terminat sezonul 3,astept cu nerabdare urmatorul sezon,pana… citeşte

mitza2003ro pe 22 Iunie 2023 12:25
Un serial superb din toate punctele de vedere. Din partea mea nota 10. Zilele trecute am văzut miniseria lui Steven Spielberg, " Into the west", a cărui acțiune se petrece în aceeași perioadă și care de asemenea este un film deosebit.
ornitoring pe 07 Noiembrie 2014 00:57
nu credeam !
un film ce cuprinde totul, de la aventura, actiune drama , e magnific seriallul, din ce vad aici nu prea e apreciat de foarte multa lume, incercat-il, nu aveti ce pierde!
capodopera, nota 10!

mazilu_cristian pe 06 Februarie 2014 16:39
cand apare sezonul 4? cand apare sezonul 4? cand apare sezonul 4?
Alyia pe 17 martie 2014 15:37
in august :)