Păreri Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter și Ordinul Phoenix

omucuvaloare pe 20 August 2014 19:30
herleaflorin pe 15 Iunie 2014 02:10
Rebeliunea Incepe
Sa cam terminat cu glumitele si cu scenele de familie confruntarea finala dintre Harry si Voldemort se apropie desi cartea este cea mai lunga dintre toate filmul este cel mai scurt din serie totusi efectele au fost destul de bune in unele scene aratau grozav in altele cam prost in special scena cu atacul dementorilor in HP 3 Dementori aratau infricosatori dar in HP 5 arata prea cgi.
Get0dac pe 10 Februarie 2014 09:47
David Yates, se descurca acceptabil in regizarea acestei parti cinci din seria Harry Potter...Totusi nu iese cu absolut nimic in evidenta. Daca ma intrebati pe mine, singurul care a reusit sa se evidentieze pana acum a fost Alfonso Cuarón regizorul Prizonierului din Azkaban. Sa vedem cum se descurca dl Yates in partea a sasea.
Vizionare placuta.

cosmin_kedii pe 01 August 2013 15:25
Harry Potter și Ordinul Phoenix este din nou interesant, extraordinar și magic. Realizarea lui David Yates este chiar mai convingătoare și mai eficace decât înainte. Actorii sunt în mod evident excelentiii. Povestea este din nou strălucitoare și plină de umor
Miiku pe 13 Iulie 2013 15:59
Mi`a placut ca o aparut si Pattinson, stiu ca toti o sa sariti cu gura, dar asta e parerea mea. :P
kakapiciu pe 13 Iulie 2013 00:15
Intradevar extraordinar modul in care arata batalia dintre Lordul Cap-De-Mort si Albus Dumbledore.
AndreBlack pe 03 Martie 2013 19:10
La fel de bun ca celelalte filme din serie . Acest film are mai putina actiune dar dezleaga toate misterele din filmele precedente .
Wanted007 pe 10 Ianuarie 2013 11:57
Un film deosebit si original..actorii s-au maturizat cu filmele acestea...
TheSphereOfMovies pe 09 Decembrie 2012 00:29
Imi plac mult toate filmele cu Harry Potter .Sper sa aiba o gramada de continuari!
SANDA45 pe 24 Noiembrie 2012 17:24
Sincer vorbind,e un film naspa eu l`am vazut mai demult dar nu m`am obosit sa caut care film este din seria Harry Potter,nu vreau sa par aroganta dar chiar nu`mi place seria e plina de prostii.
MikkaelWolfganger pe 19 februarie 2013 20:12
Eh...ce iti e si cu tinerii din ziua de azi...au uitat de magie :P
Sebastian96 pe 11 Noiembrie 2012 20:31
Lupta dintre ei si Devoratorii Mortiii a fost cea mai tare parte din film!
deadlord pe 29 August 2012 17:24
La fel de bun ca si cel anterior, poate chiar mai interesant.
TheGreatQueenSeondeok pe 04 Februarie 2012 09:33
Trebuie sa recunosc ca mi-au placut mai mult primele 2-3 filme, dar si acesta merita vazut.
DianaClaudia pe 14 Ianuarie 2012 18:50
Un super film, nu are nici macar un defect, a fost cu totul uimitor, m-a captivat cu totul, din partea mea are nota 10
SkorpioNNNN pe 10 Noiembrie 2011 00:26
cele mai bune filme HP toate seriile imi plac. asta este printre cele favorite:d
AntoniaNicola pe 01 Noiembrie 2011 22:03
Este uimitor m-am lipit de aceasta serie de filme incat nu mai pot astepta .Nota 10.
ane_mona pe 25 August 2011 14:41
suuuper misto filmul, dfar a fost putin cam trist la sfarsitt, mult prea trist pentru mine
DragonMaster pe 05 August 2011 11:29
Este o continuare reusita si in timp ce vizionezi parte dupa parte nu te mai poti opri din vizionat pana ce nu vezi toate partile.Nota mea este 8.
Crist11 pe 06 Iulie 2011 00:38
super frumos...
gandita toata treaba, si toate partile desigur.

queenwhitepeace pe 14 Aprilie 2011 21:50
adevarul este ca mie mia placut mai mult cartea decat filmul....cartile 1,2, 3, 5 si 7 miau placut cel mai mult si de asemeanea filmele 1, 2 si 3 intr-un fel sau altul au ajuns la pragul cel mai bun la care un film poate fi realizat pe baza unei carti...in schim filmul 5 sau harry potter si ordinul phoenix..... nu sa ridicat la asteptarile pe care le aveam eu in uram lecturii ... pacat..
danymury pe 13 Aprilie 2011 21:27
toata seria HP mi-a placut la nebunie..unul dintre cele mai tari filme de genu asta.
recomand!!!

sckymosul pe 03 Aprilie 2011 20:57
Un film genial iar citatele lui Albus Dumbledore sunt pur si simplu geniale. Cele care imi plac cele mai mult sunt:
"It does not do to dwell on dreams and forget to live
"I am not worried, Harry," said Dumbledore, his voice a little stronger despite the freezing water. "I am with you."

catasmile17 pe 02 Aprilie 2011 23:52
toate filmele cu harry potter mi-au placut
la acest film nu am ce sa-i reprosez, a fost destul de bun !!!!!!!!!!!!

iuli_blade09 pe 02 Martie 2011 21:06
este frumos filmul nu prea am ce comenta sper sa aiba continuari cat mai multe
sarrpe pe 17 Februarie 2011 01:13
Deja s-au marit actorii nostrii . Foarte buna partea, felicitari!
chiba_florin pe 07 Ianuarie 2011 15:26
SUPER SUPER SUPER
Apoi Ordinul Phoenix coloreaza filmul shi mai mult, magia, fantasticul, misterul shi chiar drama ishi fac bine loc in "inima" filmului
O SPLENDOARE DE FILM

Mores pe 30 Noiembrie 2010 18:26
Cu siguranta o poveste mult mai întunecata decat primele patru, este, de asemenea mai bogata şi mai convingatoare. 7
N Paul pe 26 Iulie 2007 14:12
Simpatia mea prentru aceasta serie a inceput cand am vazut un trailer care se referea la a II-a aparitie, m-a impresionat scena lumanarilor "plutitoare" ,dar si celelalte efecte speciale prezente in toate partile, dar gata cu lauda.

Sunt oare singurul care observa cum aceasta productie de "copii de 5 ani" a ajuns sa fie destul de matura si foarte violenta... a evoluat de la un simpatic baiat care scapa de o familie oribila si ajunge intr-un taram minunat, de basm, la lumpte impotriva criminalului parintiilor lui, vraji, blesteme, crima si morti, dementori, posedari, tortura si daca tot suntem aici Voldemort, personaj la care eu tot astept tatuajul cu o pentagrama Wink.

Nu am mai fost la cinama de ceva timp, datorita DC++ si site-urilor de torrnete, astfel am decis sa vad pe Harry Olarul la Patria, spre uimirea mea, nu era plin insa din toate persoanele… citeşte

Marco pe 17 Iulie 2007 19:59
Doresc sa intreb daca este cineva din Timisoara care stie daca Harry Potter 5 va fi difuzat pe 20.07.2007 si daca da la ce cinematograf. In Timisoara sunt 4 Cinematografe. Capitol - (A fost dat Philarmonicii si nu mai difuzeaza filme) Studio (Are alt program si nu difuzeaza filme de un succes asa mare) Iulius mall cinematograful tip iMAX 3D se va deschide debia in septembrie. Ramane Cinema TIMIS care din 20.07.2007 difuzeaza Die Hard 4. Astfel nu vad unde ar putea fi difuzat Harry Potter 5 am fost pe la toate cele 5 cinematografe. La studio mi-au zis clar ca nu vor da sa merg la Timis. La Timis mio zis sa sun sa vad daca se va schimba programu fiindca pe moment Die hard 4 e programat. La Capitol mi-au zis tot nu iar la Mall am fost si mi sa zis ca se deschide in septembrie, deci daca mai e cineva in Timisoara care e constient de situatzie si are vreo idee unde si cand va fi difuzat va… citeşte
Iacob Claudiu pe 09 Aprilie 2007 20:04
In primul rand trebuie sa spun ca sunt foarte suparat pe intarzierea nepermisa a aparitiei filmului. A fost, mai intai, in decembrie 2006, la un an de la lansarea episodului trecut, apoi s/a spus ca va fi aprilie 2007 in SUA si iulie 2007 la noi. Acum, aflu ca va fi in iulie 2007 in SUA. Atunci, la noi, cand va aparea? Tare mult as vrea sa stiu care este motivul acestei intarzieri inexplicabile. Despre carte, numai de bine. Am citit-o de nu mai stiu cate ori si de fiecare data am facut-o cu placere si o gaseam tot mai interesanta. Chiar sunt curios sa vad ce scene din carte nu vor aparea in film. In ceea ce priveste partile care vor aparea, asa cum s-a vazut deja pe trailere, trebuie sa spun ca filmul va prezenta partile cele mai interesante, care vor face cu usurinta legatura cu partea a 6-a. Oricum, sunt fan al seriei Harry Potter, tocmai de aceea sunt si foarte suparat pentru aceasta… citeşte
Deea pe 01 Aprilie 2007 13:39
E cea mai super carte posibila in lumea asta. parerea mea. :) Da`r-ar Domnu` sa nu moara Harry Potter in a saptea carte!
Mircea Crisan pe 31 Martie 2007 22:37
Cartea a fost foarte interesanta, asa ca ma astept ca filmul sa fie ca atare. De asemenea, pot sa spun ca nu mi-a placut cum a fost realizat "Harry Potter si Pocalul de Foc", desi cartea a fost foarte reusita."
maddy voinea pe 31 Martie 2007 15:03
harry potter este o minunata carte!de fapt este singura carte care m-a pasionat.toate volumele sunt de actiune....mi-a placut in mod deosebit al 3-lea volum!!!
danny pe 18 Martie 2007 21:31
e cel mai tare film mai ales partea a cincea sau si partea a patra cand harry se duce cu krum in padure si balul si tot adorrr harryy potterrr!!!!!!!!!!
ChrisT pe 06 Martie 2007 15:55
Cum poti spune ca e cel mai bun film aparut pana acum in Romania cand filmul inca nici nu a fost lansat.In iulie va avea premiera in SUA, asa ca pana nu il vezi nu poti sa iti faci o parere. Mie Prizonieurl din Azkaban mi-a placut cel mai mult din toata seria, urmeaza Pocalul de foc, iar primele doua, drept sa va spun nu prea mi-au palcut in mod deosebit, la primul chiar am adormit.
Ciurea Diana Florentina pe 06 Martie 2007 10:36
Harry Potter si Ordinul Pheonix este cel mai bun film aparut pana acum in Romania
george pe 27 Februarie 2007 21:49
iacob claudiu filmul apare si in sua tot in iulie ca si la noi numai ca la noi apare cu o saptamana mai tarziu si filmul cred ca o sa fie foarte bun
eu pe 27 Februarie 2007 11:35
Cu riscul de a fi injurat dau 5 stele pt carte si mai putin pe film. Ma sperie gandul ca al 5 film va iesi la fel de prost ca celelalte 4 de pana acu. Dar asta e, regizorii astia sar prea multe scene din carte, dar J.K Rowling spune ca cel de-al cincilea film va fi foarte bun. Sa o credem pe cuvant? Ramane de vazut.
Stefan si Valodea pe 25 Februarie 2007 16:18
e o carte super. cu cit Harry devine mai matur , cu atit peripetiile sunt mai misto.
ANDU pe 23 Februarie 2007 16:41
deci e super tare cartea!!!!!!!!!!titlul celei de a 7-a cartzi e:HARRY POTTER and DEATHLY HALLOWS(pt cei fara pic de engleza:hp si ingerii ucigasi)nush despre ce vrea jk sa vb dar sper sa nu moara.............cei care stiu engleza pot intra pe:www.HARRY potter book 7.....acolo este poza copertei!!!!!!!!!e cool
colinx pe 23 Februarie 2007 14:32
Am vazut trailerul filmului si ceva de la filmari.Ma bucur mult ca actrite ca Helena Bonham Carter si Imelda Staunton, pe care le-am vazut jucand si in alte filme, vor aduce un plus de savoare seriei de filme Harry Potter.
Imi place Helena ca actrita si Bellatrix ca personaj,deci pentru mine e motiv de bucurie aparitia acestui film.Imi sustin inca parerea ca Daniel Radcliffe nu este un actor bun.cel putin in partea a patra ajucant jenant pentru un actor care in atatia ani nu a acumulat mai multe cunostinte despre actorie.Sper sa vad o schimbare in partea a cincea.sper...si mai vb noi dupa ce apare filmul

iacob claudiu (jediklaus) pe 17 Februarie 2007 15:24
Problema la ce de-al cincilea film cu Harry Potter este ca acest film trebuie sa respecte volumul 5. Dar daca Mike Newells, regizorul de la Pocalul de Foc a fost nevoit sa taie mai bine de jumatate dn carte pentru a face filmul (reusit, totusi, in ciuda unor critici, pe ici pe colo), in conditiile in care cartea are 500 de pagini, ma sperie gandul ca David Yates (noul regizor) va fi nevoit sa "scoata" si el mai mult de jumatate din carte pentru a face un film cu o durata rezonabila (cel mult 3 ore si 30 de minute), in conditiile in care cartea are 800 de pagini!!
Asta este problema regizorilor care pun in scena adaptari dupa romane: cum sa impace cantitatea de informatii din carte cu ceea ce este necesar pentru ca un film sa scoata in evidenta ideea cartii.
Despre personajele "Dolores Umbridge" si "Luna Lovegood" am citit mai sus ca actritele alese sa le joace nu "cadreaza"… citeşte

oly pe 13 Februarie 2007 12:15
abia astept sa vad filmul!! daca a fost regizat dupa carte si fara alte interventi atunci nu are rost sa-mi fac griji!! dar nu se stie niciodata ce idei le mai vin regizorilor....
oricum astept cu sufletul la gura filmul...pupici tuturor!!

jugu andra pe 11 Februarie 2007 16:28
suuuuuuuuper !!!!!!! meeeeeritaaaa 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000 de stele dar pakt k nu avetyi ! deabia asetept k pe 21 iulie sa vad ultimul fiml !!
alexx17andra pe 10 Februarie 2007 12:30
filmul apare in romaniape 20.07.2007
manta laurian pe 07 Februarie 2007 13:14
este cel mai tare actor din toate timpurile si nu vreau sa renunte la acest rol pe care il are si in prezent
marta florin pe 31 Ianuarie 2007 17:13
cand apare filmul?
na na na pe 25 Ianuarie 2007 13:46
filmul e prea sintetizat. pun pariu ca au omis multe chestii interesante. asa au facut si cu 4,nu mai vorbim de 3. daca le strica in halul asta mai bine ar lasa-o balta. de ce nu le fac in cate doua serii?
Kitty pe 22 Ianuarie 2007 07:52
n-am cuvinte. este o carte de exceptie si este una din preferatele mele. acum astept si filmul, dar stiu ca este la fel de reusit :)
adriana pe 15 Ianuarie 2007 17:13
mie imi plac toate filmele harry potter..abia astept sal vad pe 5...cred k va fii fain:P
Go 1 2 3 4 5