Păreri Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter și Prințul Semipur

bogdanuuu pe 28 Martie 2009 13:33
tot filmele harry potter sunt najpa.Asta creka o sa fie cel mai najpa
AeroX pe 3 aprilie 2009 13:08
naspa ca tine.....cine e vinovat ca nu poti intelege despre ce e vorba in filmele hp? tu!! citeste cartile atunci...sau invata sa stii sa te uiti la un film. eu nu inteleg ce cautati unii din voi pe aceasta pagina comentand asa sa va aflati in treaba...cum naiba ati ajuns pe pagina asta daca nici nu va plac filmele hp?
bogdanuuu pe 28 noiembrie 2009 10:27
hahahhhaha cat de patetici sunteti(valigeo96 si aerox).Vat schimbat pozee de la av amdoi :))).
KuRuPt pe 17 Martie 2009 08:49
mah fratiilor...voi nu observati ca ala are deja barba...ce harry potter mai e asta>>!!!...penibill
valigeo96 pe 8 iulie 2009 08:29
Pune-ti ochelari si uita-te mai bine.Bai Kunta-Kinte ala e Dumbledore!
bogdanuuu pe 24 octombrie 2009 11:10
valigeo tu numai de carol sti sa vorbesti.Mdea se vede a iti place mult acest om.Aha aha
Gaandalf pe 09 August 2004 12:11
De curiozitate. cam cate cartzi vor fi ecranizate la acest subiect. Deja vad ca nu se mai termina. Trebuie sa-mi feresc copiii de aceasta atrocitate. Deja ma ia cu frisoane.
Nu shtiu de ce dar cred k aceasta J.K. Rowling exagereaza - nu-i ajung banii.

Gaandalf pe 7 august 2004 22:08
So this is what we call it these days huh ? "She's doing it 4 the kids ?" Dar faptul k akuma are un nou nickname "filthy rich" nu o deranjeaza nu ? Sa fim serioshi ... copii!
marian_007bond pe 26 februarie 2010 09:11
ESTI UN RATAT
barbuceanu pe 21 Iulie 2009 04:44
c
momentan nu am posibilitatea de-a merge la cinema pentru vizionarea acestui film,asa ca v-as ruga sa precizati in urmatoarele commenturi site/uri de pe care poate vi descarcat
par4zi7u pe 21 iulie 2009 12:40
daca ai cont pe filelist il gasesti sigur acolo :)
hepilica pe 21 iulie 2009 20:11
daca avea cont (eu am) crezi ca mai punea intrebarea asta?
CinemaBoy pe 29 Martie 2009 20:50
HaRRy
Cred ca o sa fie unu din cele mai tari parti ale trilogiei:P
AeroX pe 3 aprilie 2009 13:03
tu habar n-ai ce e aia trilogie....daca numesti seria HP o trilogie.
valigeo96 pe 8 iulie 2009 08:21
..............................Trilogie e Star Wars.Dar ma rog...sa speram ca va fi una din cele mai bune parti!
bogdan0125 pe 07 Aprilie 2010 22:42
Aşa şi-aşa
Daca in primele cinci film magia si felul cum derulau evenimente m-au facut sa-mi placa filmele, in a sasea parte a seriei, aceste elemente sunt inlocuite cu un romantism care nu prea are nici un rol important in film (poate doar sa ne plictisesca). Cred ca putea inlocui scenele romantice cu scene de actiune care putea atrage mai mult publicul. Ca sa nu mai vorbim de regie, care a fost foarte slaba.
Se putea si mai bine, dar asta este.

27ade27 pe 08 Martie 2010 17:42
Sfarsitul....
eu spun s-a terminat cam naspa...adica pur si simplu la sfarsit statea si se uita de pe un balcon...la un moment dat nici nu stiam cine era printul semipur....
andreyuzzu pe 07 Septembrie 2009 01:38
ce oscar visati ma :)).......nici nominalizat nu cred ca o sa fie.....oare de ce continua aceasta serie banala? :|
AeroX pe 7 septembrie 2009 16:50
bine ma nene pulp fiction....bucura-te ca filmele tale favorite au oscaruri castigate.....si lasa-ne pe noi acei fraieri care visam la oscaruri pt harry potter. eu stiu ca toamna cad frunze, dar mai cad si alte chestii pe pagina asta....inevitabil.....regretabil....dar de.....toti au dreptul sa-si arunce o afurisita de opinie.
paser pe 15 Martie 2009 16:35
ce au trebuit sa il amane, acum cand apare in loc sa-l vad DVD eu il vad xvid
Scarlett14 pe 30 August 2009 17:31
Bunicel... dar doar atat.
Observ ca aici parerile sunt impartite intre fanii obsedati ai seriei HP si fanii putin mai realisti. Eu ma incadrez in a doua categorie. Am vazut de curand acest film si am fost dezamagita. Daca nu as fi citit cartea, n-as fi inteles mare lucru. Anumite scene sunt modificate, totul se intampla prea "pe fuga"... si poate ca da... prea mult romantism. Stiu ca si in carte are loc o avalansa de sentimente noi, insa de ce s-a pus un accent mai mare pe “dragostea” dintre Ron si Lavender decat pe scena mortii lui Dumbledore care a fost un "Abracadabra" si poc! In Harry Potter si Pocalul de Foc am ramas impresionata de scena mortii lui Cedric, insa aici... nimic interesant. Mi-a lasat impresia de "hai ca mai e si asta. let's do it." Sper ca ultimele 2 parti sa nu fie la fel... si sa se ridice la nivelul cartilor.
AeroX pe 6 septembrie 2009 11:04
"pe fuga" ai comentat talica. Ti-am mai scris un comentariu si pe pagina aia moarta....acea stire hp stii-tu-care implicand stii-tu-ce. Avand in vedere ca e acelasi regizor pt ultimul film(part 1&2) iar half-blood prince nu prea ti-a placut.....e clar ca nici celelalte nu-ti vor placea mai mult....te asigur....FILMELE NU POT FI LA NIVELUL CARTILOR, mai ales filmele hp, pentru ca sunt greu de realizat...dar probabil ca tu ai fi un regizor mai bun...filmele au partea lor buna, cartile pe a lor(mult mai buna).
rudolph91 pe 16 Februarie 2012 19:55
Filmul asta este un adevarat dezastru, la fel si cartea.
AeroX pe 18 februarie 2012 12:52
Filmul ca film...dar cartea? Mai du-te-n bagheta lui Voldemort de aici!
rudolph91 pe 18 februarie 2012 23:07
mitul pasarii Pheonix.Mai sunt creaturi precum centauri,unicorni. Sunt multe elemente luate din lumea oculta.
CristiN pe 03 Februarie 2011 01:40
Ce pot sa zic , mie mi-a placut filmul . Fiecare cu genurile lui . Gusturile nu se discuta .
aspireseries pe 26 Ianuarie 2011 20:49
bun film
a fost ok filmul. mi-a placut cat de cat. frumos, da nu' prea.
brinceanu pe 05 Septembrie 2009 12:12
Hmmm...
Am citit cartile insa filmul acesta....e jalnic, plictisitor....imi pare rau pt k am astepytat filmul atat de mult incat dezamagirea a fost imensa si imi pare rau k am dat banii pe bilet...Pacat pt k sunt o mare fana a lui Harry Potter!!Nu se campara cu ce a fost pana acum Harry Potter decat la efecte speciale si cam atat...
georgianacornelia pe 02 Septembrie 2009 20:27
e msto ca toate celelante filme hp dar nu a fost facut intotalitate dupa carte
AeroX pe 6 septembrie 2009 10:54
nici nu trebuie facut in totalitate dupa carte !
b3byze2 pe 07 Decembrie 2008 21:20
Nu inteleg de ce nu face si harry potter o vraja mai misto in toate filmele face toaTe felurile de vraji panarame .. sa faka si el makar odata blestemu "abracadabra" ...ma rog e un film destul de reusit ! .. si regret moartea lui ALbus Dumbledore ! .. :) ;)) dar nu o sa fie sfarsitu aici ...:P
valigeo96 pe 8 iulie 2009 08:46
..........................................Se vede ca nu ai mai mult de 7 ani cu indulgenta!Bai,....b3byze2...Blestemele Cruciatus Abracadabra si asa mai departe nu le fac decat cei ce folosesc magia neagra,Devoratorii mortii,Cap de mort,...stii tu Belatrix.....
Intruder28 pe 26 Ianuarie 2011 22:48
Harry Potter and the Half-Blood Prince
Cam praf filmul, l-am vazut acum cateva saptamani, sincer pierdere de vreme, nu mai este ce a fost inainte Harry Potter, aceasta parte este lenta, plicticoasa si lipsita de actiune.
thursday pe 16 Ianuarie 2010 18:37
Ma asteptam la un film prost.Cand spun prost,inseamna prost...pentru ca nu auzisem deloc de bine de la ceilalti.
Dar nu a fost asa,cred ca partea asta s-ar situa pe locul III ,dupa "Pocalul de foc" si "Camera Secretelor".Injurati-ma,dar la Ordinul Phoenix m-am uitat si nu prea,asa de "tare" m-a captivat!
Ma rog,asta e strict o parere:nu am cascat nicio secunda,grafica mi-a furat ochii,intr-un sfarsit parca au mai evoluat si personajele astea!Adica,nu toata ziua stam cu bagheta in mana si rostim vraji dragutele in latina,zdrobind dementori!Mi s-a parut de bun augur si ideea unei astfel de treceri prin poveste.
Nu am citit carti HP ,ca sa comentez comparativ pe langa asta...

FrOnTLiNe pe 24 martie 2010 11:25
este oribil,ma intreb pana unde pot ajunge,sunt sigur ca harry 7 va fi mai la fel de slab
k1tty pe 26 Decembrie 2009 18:26
http://e-castig.com/index.php?r=Ecrc .....................
GANA19 pe 12 Decembrie 2009 20:32
Cartea este de zeci de ori mai buna decat filmul!dar daca iti plac cartile,te uiti la filme pentru a vedea intamplarile ecranizate.
VIP pe 08 Decembrie 2009 14:54
degeaba! cel mai TARE film! si ca de obicei ;;) printre cele mai discutate filme! SUPERB
chuckyfan pe 30 Noiembrie 2009 10:26
ultimul film,harry potter si talismanele mortii va fi suuuper mai ales ca urmeaza confruntarea finala cu cap de mort .mai departe nu va spun
Ancient pe 27 Noiembrie 2009 18:10
Cred ca cel mai slab film din serie. Oricum,eu m-am uitat la toate filmele cu sufletul la gura asteptand sa apara Snape,de care sunt indragostita 8->
AeroX pe 27 noiembrie 2009 21:17
dar te cam .............contrazici singura.....adica e cam ciudat......zici ca-ti place de Snape(si mie imi place enorm, cel mai complex personaj care-l stiu), dar asta e cel mai slab film? Adica filmul in care a aparut cel mai mult, a fost cel mai bine scos in evidenta pana acum din toate filmele, a avut rol ca lumea.....pentru ca asa e si in carte....filmul asta ti se pare cel mai slab? Daca ziceai de al 4-lea(goblet of fire/pocalul de foc) mai ziceam...acolo cred ca are cel mai neinsemnat rol/neinsemnate aparitii...doar apare atunci cand il crede suspect pe harry ca ar fi furat din proviziile lui sau in pensiv cand se divulga ca a fost devorator al mortii.
marian_007bond pe 15 aprilie 2010 10:09
nu e cel mai slab e cel mai bun film harry potter
geGE george pe 10 Februarie 2009 17:16
o sa fie la fel de scurt ca si OOTP,sper sa nu fi taiat la fel de multe ,nu mi-a placut acest regizor pentru ca a taia prea mult din HP5 si speram sa nu mai fie tot el dar se pare ca va regiza pana la urma toate filmele(din pacate)
valigeo96 pe 8 iulie 2009 08:35
...................................................Mda...a taiat putin din film nimic de zis!Dar hai sa-i mai dam o sansa nu crezi!
RoTaRel pe 16 Noiembrie 2008 13:40
Deci vol 6 mi se pare fffff bun, mult mai bun decat 7, JKR e intradevar f talentata, pacat ca regizorii nu sunt atat de buni incat sa transpuna cartea la fel cum e si scrisa !
RoTaRel pe 7 august 2004 22:08
Am citit pe nerasuflate cartea de la 18 pana la 4 dimineata ! Una dintre puntinele carti care m-a facut sa planga, este un talent J.K.Rowling, iar ecranizarea acestui film astept sa fie pe masura romanului, cu o asa poveste iar aici ma refer la tot (intriga, desfasurare, deznodamant, continuitate, drama etc.) ar trebui sa fie nominalizat la Oscar asta daca regizorul este capabil sa transpuna povestea intr-un mod magistral la fel cum este prezentata in roman ! As fi profund dezamagit daca acest film nu va fi regizat asa cum ma astept, eu as fi optat pentru un regizor celebru pentru filmul asta, e mult prea complex pentru cineva cu putina experienta si poate si viziune !
thequeenm pe 6 ianuarie 2010 17:04
persoane*...am gresit in comentariul de mai sus...;)) emotiile sunt de vina:))
miky_dude pe 06 Iunie 2006 11:34
Buna! eram si eu fan declarat al cartilor, dar asta inainte sa citesc LOTR si ERAGON. Primele 3 carti mi-au placut foarte mult si chiar au calitate literara destul de buna, iar 4 si 5 au destule faze reusite. Insa 6 este super nasol scrisa, practic numai pentru bani.
Am si eu o intrebare: a mai observat cineva advertente in cartile astea? de exemplu in 5 apar niste creaturi numite thestrali, sau cam asa ceva,care trag trasurile cu elevi, si care pot fi vazute doar daca ai vazut pe cineva murind, iar Harry l-a vazut in 4 pe Cedric Diggory murind si de aia poate sa ii vada. Insa la sf lui 4 ni se spune ca, atunci cand pleaca spre gara, se urca toti in trasuri fara cai, asa cum se credea, desi Harry asistase la moartea lui Cedric.

si am un ANUNT de facut:
ofer postere cu Harry Potter si afise super mari de film (pt 3 - prizonierul... si 4 -… citeşte

Caktus pe 06 August 2020 15:53
Pana acum cel mai bun film din serie.

Scenariu: 9/10
Final: 9/10

9/10

forever_young_ pe 12 Aprilie 2020 11:07
FOARTE BUN !
Ca si celelalte filme din serie reusete sa ne surprinda prin actiune si suspans !
carmen_angelus_romila pe 09 Septembrie 2018 11:13
Regasim povestea aventurii fantastice, plina de mister si romantism, al personajului adolescent "Harry Potter" in, descoperirea de sine si al lucrurilor total necunoscute.
cezarika57 pe 15 Iulie 2018 15:51
Seria este mai mult decat placuta de vazut atat pentru copii cat si pentru cei mari.Urmarim viata plina de aventuri fantastice a lui Harry Potter incepand cu varsta de 11 ani si pana la momentul cand isi razbuna parintii
user-5b18298551b13 pe 06 Iunie 2018 21:38
Am citit toata seria,desi am doar 10 ani (cand am inceput-o aveam 9) si am vazut toate filmele in afara de unul,numarul 8 ,care,respectivul,inca nu a aparut.
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 19:08
Harry Potter and the Half-Blood Prince
XShadowX pe 05 Martie 2015 12:17
CARTEA bate FILMUL
Va recomand cu caldura sa cititi cartile celebrei autoare engleze J.K.Rowling deoarece acolo veti trai adevarata emotie si aventura a celebrei scoale de magie si farmece Hogwarts si acolo il veti descoperi pe adevaratul Harry Potter . Si aceste ecranizari sunt destul de bune, cu niste actori tineri si mai in varsta foarte talentati si buni ...
P.S. : personajul meu preferat este de departe Hermione ;)

omucuvaloare pe 20 August 2014 18:32
herleaflorin pe 15 Iunie 2014 01:48
Foarte buna si partea a sasea desi nu are asa de multa actiune in trailer arata foarte multe scene grozave de actiune dar in film sunt foarte putine in rest efectele sunt grozave iar sfarsitul a fost prea brusc.
Get0dac pe 12 Februarie 2014 10:23
David Yates construieste un film lent, lung dar bun in ansamblul sau. Ma gandesc totusi ca si autoarea J. K. Rowling are partea sa de vina, trebuie sa fie greu sa scrii la foc automat si sa mentii acelasi nivel de inovatie si adrenalina.
In aceasta parte cel mai mult m-a surprins Bonnie Wright interpreta lui Ginny Weasley....Doamne cat a crescut fetita asta....:).
Vizionare placuta.

Sorin87 pe 24 Decembrie 2013 01:20
Harry Potter and the Half-Blood Prince este un film de nota 10 si o poveste fascinanta care tot continua.
kakapiciu pe 14 Iulie 2013 14:58
Filmul este peste masura asteptarilor iar finalul de asemenea este foarte profund.
Miiku pe 13 Iulie 2013 16:12
Partea asta e preferata mea. Cred ca m`am utiat la ea de cateva ori. 8->
AndreBlack pe 05 Martie 2013 22:44
Foarte buna si partea a sasea . Ma surprinde de fiecare data intr-un mod foarte placut . Merita vazut + de citit cartile : sunt extraordinare .
MikkaelWolfganger pe 19 Februarie 2013 20:32
Au cam sarit peste randuri.Baietii care au facut filmul au taiat substantial din carte, au introdus romantism pe la toate colturile(nu prea mi-a displacut chestia asta), au facut un scenariu care scartie din toate incheieturile, dar pana la urma au reusit cu chiu cu vai sa faca un film care ,desi are o durata foarte mare(problema asta e cam la toata seria) ,m-a prins.Totusi grabeala aia de final a fost foarte dubioasa,in 30 min. de final s-au spus mai multe decat in intreg filmul.
Wanted007 pe 10 Ianuarie 2013 11:59
Ca si celelalte parti a fost suuuuuuuuuuper! Merita vazut !! :)
Sebastian96 pe 04 Ianuarie 2013 11:58
Mie aceasta parte mi s-a parut un pic plictisitoare...!?
TheSphereOfMovies pe 09 Decembrie 2012 00:30
Imi plac mult toate filmele cu Harry Potter .Sper sa aiba o gramada de continuari!
jingaflorin pe 11 Noiembrie 2012 23:41
este una dintre cele mai captivante parti si sper sa mai continue sau sa devina serial ar fi bestial
deadlord pe 29 August 2012 17:24
Destul de bun si acesta. Efectele raman la fel de incredibile.
cosmin_kedii pe 11 Martie 2012 08:09
Unul dintre cele mai biune din seria, cu efecte spectaculoase, spectacole nuanţate Cele trei fire, Daniel Radcliffe (Harry), Rupert Grint (Ron) si Emma Watson (Hermione), dau spectacole lor cele mai fermecătoare
Razvan1555 pe 19 Noiembrie 2011 09:10
Harry
Seria Harry Poter este una dintre cele mai bune filme vazute vreodata.Nu prea vad ca acest film sa se incadreze in genul romantic.Cateva momente poate... in rest totul foarte bine.Imi pare foarte rau ca aceasta serie s-a sfarsit.Filmul acesta mi-a marcat copilaria si nu doream sa se termine asa de repede.Doar un cuvant poate descrie acest film ,,CAPODOPERA``
SkorpioNNNN pe 10 Noiembrie 2011 00:27
Nota 10 f bun film :d de asemenea si celelalte parti merita la fel aceeasi nota si o foarte buna treaba facuta de regizor!
Gaby_Gabycool2011 pe 06 Noiembrie 2011 20:21
Harry Potter and the Half-Blood-Prince
A fost o parte muuuuuuuuuuuult mai buna ca a 5-a parte da tot nu a fost suficient sa se ridice la asteptarile celorlalte din serie care au fost suuuuuuuuuuuuuuuper tari.
Go1 2 3 4 5 6