Păreri Desperation

(2006)

Desperation

balika pe 31 Decembrie 2010 01:53
Un horror de moda veche dupa o poveste al regelui, Stephen King. Povestea unui spirit malefic care, eliberat din adancuri foloseste oamenii pentru a-si potoli foamea. Un oras intreg, Desperation, cade in totalitate prada demonului, care utilizand corpul sheriffului local, incearca sa-si duca planul la un sfarsit nu prea placut. Mi-a placut filmul si povestea. Nu este bazat pe efecte spectaculoase, dar reuseste sa ofere suspansul de care e nevoie in astfel de filme.
claudiu-daniel-lugoj pe 14 Martie 2010 12:13
Este un film interesant,nu rupe gura tirgului dar este un thriller dupa o poveste de Stephen King cred ca merita vazuta mai ales pentru fani lui Stephen King.
tedy_jackson_dennis pe 07 Martie 2015 14:34
Mi-a palcut filmu l-am vazut pe AXN , un horror de moda veche cum a spus colegu nostru de mai sus
xerses pe 25 Martie 2013 09:36
Mi-a placut filmul; a fost interesant de urmarit. L-as mai vedea o data.
Vegetarian pe 19 Iulie 2013 23:24
Este un film potrivit si pt lista cu filme : Biciclete motociclete dezavantaje - solutii :
... Mai departe este spoiler ! ! ( prezentarea deznodamantului sau detalii in plus fatza de cele din sinopsis , pt cei care au vazut filmu si vor sa isi reaminteasca doar anumite parti din el . )
. . . Un baietel de vreo 8 ani circula pe strada cu prietenul lui si este lovit de o masina din spate si moare .
Un politist talhareste un motociclist bagandui intro geanta inkisa cu o curea , o punga cu droguri .

Este un film potrivit si pt lista : Masini Dezavantaje = furat nr de inmatriculare la benzinarie si politist aresteaza doi adulti si un copil ..