Păreri Dean Spanley

(2008)

Preotul Spanley

margott pe 18 Iulie 2011 17:02
Amuzant, original, spiritual. Peter O'Toole, Jeremy Northam si Sam Neill intr-un recital actoricesc de zile mari.
G2015131 pe 2 martie 2012 23:13
Subscriu cu plecaciunea de rigoare, tot respectul meu acestor mari domni.
alex_il_fenomeno pe 20 Ianuarie 2012 18:43
o astfel de surpriza mai rar vezi ! desi la inceput a fost ceva simplu , povestea capata niste proportii uimitoare o data cu povestirile preotului Spanley in fata unei sticle de vin Tokay ... iar prin acestea , se instaureaza o atmosfera atat de placuta , incat urmaresti acest film cu atata atentie , incat nici nu stii cand se termina , si ai vrea cu orice pret o continuare . pe langa momentele fantastice , filmul mai aduce in discutie si ideea reincarnarii , atat de disputata in aceste zile . cred ca acest film ar putea fi o paralela a altei productii uimitoare , si anume "Fluke" . merita urmarit , si poate nu doar o data .
sabinalin pe 21 Decembrie 2013 18:04
Prestatia din "Venus", adevarat testament artistic, e considerata a fi ultimul mare rol din cariera celui care a fost marele actor Peter O'Toole insa aceea n-a fost ultima aparitie a acestuia. Doi ani mai tarziu mister O'Toole innobila cu aparitia sa si acest film pe care l-am vizionat marti la trei zile dupa plecarea actorului spre o lume pe care cu totii ne-o dorim a fi mai buna. "Dean Spanley" e un film bun nu numai datorita interpretarilor actoricesti ci si datorita unui subiect interesant.
G2015131 pe 02 Martie 2012 23:12
O capodopera!! Peter a fost magnific, la fel si cei trei mari actori mai tineri, filmul acesta este absolut unul de colectie. Superb, amuzant, trist si teribil de inteligent. Recomand cu cea mai mare apreciere! Jos palaria Peter O'Toole!
Lalolica pe 12 Aprilie 2011 21:29
un film foarte bun!!
un film deosebit ce merita vazut intro seara deosebita!!....Sam Neil si Peter O'Toolo ca de obicei magnific!!!