Păreri colectiv

(2019)

colectiv

R_Afc pe 16 Decembrie 2019 11:16
Documentarul mai important decât victimele
Cu ce ajută filmul lui Alexandru Nanau victimele din Colectiv ?

Mulți dintre acei oameni nu au avut banii necesari să zboare dintr-un spital românesc în străinatate. Din păcate, statul român este mai interesat să plătească pentru realizarea documentarului despre victime și plimbarea lui Nanau pe la festivaluri.

Cretzulynne pe 1 ianuarie 2020 02:19
ajută la informare, precum toate documentarele dinaintea acestuia.
AlexandruTeius pe 20 ianuarie 2020 14:38
Și de ce ar trebui un documentar să ajute victimele Colectiv? Sau de ce este datoria unui regizor să facă asta? Fondul de Cultură și Fondul de Sănătate sunt două fonduri total diferite, dacă statul român nu ar da bani pentru un film oricum nu s-ar duce acești bani la sănătate ci la alte proiecte culturale. Nu e important ca prin acest documentar oamenii să fie informați? Că povestea asta merge odată cu filmul în alte țări? Că oamenii pot vedea și judeca cu propria minte? Că nu trebuie să uităm?
mihaicatalin pe 19 Februarie 2020 08:53
Eram sigur ca la comentarii voi gasi un cretin . apaxtc , ramai pe Transformers !
andra_tudor pe 18 Noiembrie 2019 02:01
Nu am cuvinte! Sunt nerabdatoare sa vad acest documentar. Oameni buni si frumosi, noi nu vom uita niciodata aceasta tragedie!
apaxtc pe 18 Februarie 2020 13:49
deabea astept sa i dau o stea ;) monument de ..film..