Păreri Colditz

(2005)

Evadare de la Colditz

Oracular_Tag pe 27 Mai 2010 15:53
Un film foarte bun, care te tine cu sufletul la gura . Daca ma stiti filme de genul asta spuneti-mi si mie
Ghemot pe 19 august 2012 23:14
The Shawshank Redemption (Inchisoarea Ingerilor) un film foarte bun. Trebuie sa-l vezi daca nu ai facut-o inca.
mtraianc pe 22 Februarie 2014 03:30
7din10
filmul este prea lung , era suficient o singura serie ,iara in film sint cateva intimplari de necrezut ,, puscariasi ,detinuti erau chiar intr,o tabara de vara si se jucau de,a evadarea ,, daca nu reuseau erau dojeniti un pic si gata
Manusa pe 18 Februarie 2012 18:53
Un film foarte bun care mi-a placut. Unele secvente din poveste sunt cam exagerate, de exemplu acele incercari de a evada, iar masurile luate de nemti nu sunt atat de drastice, doar o luna de carcela. In mod normal la prima abatere, erai impuscat si in niciun caz pedepsit atat de usor. Oricum filmul este unul foarte bun.
IngerashPlutindInAer pe 7 ianuarie 2013 14:09
Unde pot vedea si eu filmul il caud de vreo ora in continuu...Ma poti ajuta :(?
Ghemot pe 19 August 2012 23:16
Un film destul de bun, si nu zic exceptional, pentru ca am vazut filme mult mai bune pe acest subiect (evadare). Dar cel putin merita vazut!!!!
johny_one pe 07 Aprilie 2012 08:21
Colditz
Foarte buni actori;) Un film deosebit! Despre o dragoste nemuritoare..
stricted pe 02 Februarie 2019 20:29
Un film destul de bundespre prietenie , dragoste si tradare .....
cosmin_kedii pe 17 Mai 2013 08:17
Excelent film de televiziune demn de un film mare, script-ul este neobosit, cu o frumoasa poveste de dragoste