Păreri Chaplin

(1992)

Chaplin

minadi pe 15 August 2010 19:28
Niciun alt actor nu ar fi putut sa-l puna in scena pe genialul Chaplin in afara de Robert Downey Jr.

Magnific!

Cel mai bun rol jucat de Robert.
Jos palaria!

cojy pe 08 Mai 2010 15:14
Unul dintre cele mai bune filme ale lui Robert Downey Jr....povestea geniului comediei este emotionanta...povestea unui profet urat de catre tara lui...viziunea lui Chaplin va ramane fara doar si poate inscrisa,sculptata in istoria cinematografiei...
contty pe 8 mai 2014 23:47
e cel mai bun fara doar si poate!
resztt pe 02 Mai 2010 20:17
genial
Un film extraordinar de bun cu un joc actoricesc peste masura asteptarilor. Robert Downey Jr. face un rol exceptional. Trebuie vazut!
anca.zzz pe 10 Iulie 2010 23:03
extraordinar! robert downey junior l'a interpretat magistral pe chaplin.
baietelu79 pe 27 August 2009 13:57
Superb
Este un film adresat celor ce vor sa cunoasca viata celui mai renumit actor din toate timpurile. Emotional, cu multe momente comice din timpul vietii dar si cu momente dramatice ce i-au marcat viata. Iar Robert Downey Jr. joaca cel mai bun rol al sau. Merita vazut!
deea9595 pe 11 Iulie 2010 13:28
un biografic excelent iar Robert Downey Jr. a facut un rol exceptional
florin2014 pe 25 Martie 2020 13:06
Un actor excelent a intruchipat un geniu
Dupa acest film mereu am asteptat mai mult de la Robert Downey Jr., care aici a fost magistral.
angel69 pe 01 Mai 2016 09:32
obligatoriu de vazut
Pentru cine nu l-a vazut este obligatoriu de vazut...al recomand cu caldura!!!
Ghemot pe 22 Ianuarie 2016 17:57
Un film extraordinar!
Merită toate aprecierile. Numai nu pot sa-l numesc capodoperă, în rest este un film cu totul deosebit!

Manusa pe 08 Ianuarie 2012 23:11
Robert Downey Jr. a jucat remarcabil in acest film si nu este de mirare ca a ajuns atat de sus de atunci. Un film care m-a impresionat, descrie cele mai importante momente din viata celui mai mare comediant ale acelor timpuri, Chaplin. Un film care trebuie urmarie, este foarte bun.
MNarcis pe 05 Noiembrie 2011 21:24
Robert Downey Jr. joaca superb, extraordinar m-a lasat fara cuvinte, in ceea ce priveste filmul este foarte bun (obligatoriu de vazut dupa parerea mea avand in vedere ca este despre insusi parintele cinematografiei mondiale), filmul detaliaza destul de bn viata lui Chaplin (insa nu va asteptati sa fie un biografic plictisitor ca un documentar ceva, filmul are f mult umor), dupa parerea mea este obligatoriu de vazut!
CosminHorrorMaster pe 16 Iulie 2011 01:50
Un adevarat documentar despre o vedeta ce a supravietuit erei filmelor fara voce si a ajuns in culmea apogeului prin nenumaratele sale filme. Nota 10 Charlie Chaplin si Robert Downey Jr.
marta.b pe 10 Iulie 2010 23:41
"Cel mai rău lucru atunci cînd ești bătrîn, e că nu poți să te aperi."
Charles Spencer Chaplin

xerses pe 04 Mai 2014 23:24
Un film excelent care merita vazut macar o data in viata.
catacris2003 pe 28 Mai 2023 20:36
Charlie Chaplin top 5 actori din toate timpurile.
Acest film e mult zis mediocru, slab și plictisitor. Actorul Robert Downey joacă foarte bine.

raulpop pe 29 Mai 2014 03:21
Chaplin a fost și va rămâne cel mai cel scriitor/actor/regizor... Filmele lui sunt niște capodopere care nu trebuie ratate. City Lights este unul dintre preferatele mele :D
iulian94 pe 05 Mai 2014 18:08
Filmul biografic despre Charles Chaplin este minunat si remarcabil. Mi-a prins bine si mi-a facut placere sa vad un film despre geniul care a fost Charlie Chaplin.
Postmodern pe 12 Mai 2013 22:52
Chaplin - cut to the chase | Postmodern
[...] prea avea momente de răgaz, că  lucrurile i s-au întâmplat ele mai degrabă lui Chaplin decât a avut el puterea să și le atragă, lucru care se datorează încercării de a [...] citeşte
Iulidesprefilme pe 24 Octombrie 2012 20:59
Genialul Charlie Chaplin merita un film omagial despre destinul său remarcabil în lumea cinematografiei.
deadlord pe 25 August 2012 16:36
Un film biografic superb. Respect pentru Robert pentru ca l-a interpretat de exceptie pe Chaplin, si pentru fica lui Chaplin pentru ca a interpretat-o foarte bine pe bunica sa.
pst35 pe 23 Iunie 2012 02:02
Mi-a marcat copilaria Chaplin, oare sunt subiectiv ca-i dau nota 10 acestui film? As fi curios daca si pe cei sub 20 de ani ii "atinge" acest film.
Cei care asteptati cu sufletul la gura "Cascadorii rasului" nu pierdeti ocazia sa-l vedeti....pana la urma un film exceptional este pt toate categoriile de varsta.

lili22 pe 23 Aprilie 2022 16:30
Vazut cu ani in urma...nimic deosebit, film biografic banal.
madalinamercioiu pe 11 Mai 2010 19:24
Madalina
Am auzit de filmul asta. Dar nu am vazut ,dar nu stiu ce sa spun despre acest film. eu cred ca este frumos.