Păreri Bombshell

(2019)

Bombshell: Scandalul

superdepeche pe 16 Ianuarie 2020 01:24
asa si asa
Nimic deosebit la filmul asta ,in afara de distributie
Reusit ''make-up-ul '' lui Charlize theron in rest ...un scandal de hartuire sexuala la reteaua de stiri fox news .
de aici simplu ce s-a intamplat !

mirceapopa79 pe 07 Februarie 2020 23:21
ADEVARUL SPUS pe JUMATATE
MDAA..E o fresca a MASS MEDIEI TV CORPORATISTE AMERICANE facut la comanda pentru a arata ca RAUL si HARTUIREA SEXUALA exista in partea care nu convine HOLLYWOOD-ului ANTI-TRUMP adica in zona MASS MEDIEI CONSERVATOARE. Oare cand se va face si un film care sa ilustreze cum se denatureaza adevarul si cum se practica PRESS-titutia in TRUSTURILE PROGRESISTE americane unde se mimeaza si compromite JURNALISMUL si se practica KILEREALA la comanda catre cei incomozi.
Am aflat si noi ce actritze sunt FEMINISTE si mananca ceva maro. Si ca HOLLYWOOD ul prezinta GUNOIUL din PRESA aflat doar intr-o parte.

Oana_S pe 10 Ianuarie 2020 13:01
Bombshell: Scandalul dezvăluie drama din spatele căderii în dizgrație a președintelui Fox News, Roger Ailes. Însă filmul se concentrează mai puțin pe Ailes și mai mult pe femeile care l-au doborât: Carlson (Nicole Kidman), Kelly (Charlize Theron), Kayla Pospisil (Margot Robbie). Ailes este ca Ochiul lui Sauron, privirea lui se oprește întotdeauna pe cea mai nouă, cea mai drăguță, cea mai tânără, iar Kayla, cu zâmbetul ei vioi și picioare până la gât, intră direct în bârlogul său. Citește mai mult:

maya21 pe 23 Ianuarie 2020 17:09
Bombshell (2019)
Excellent film, but it's a bad copy!
—– >> FMOVIES21ONLINE.COM

Cretzulynne pe 30 Decembrie 2019 12:48
Pe aceeași temă, poate fi urmărită și miniseria The Loudest Voice (2019).

user-64fd71b25d9d9 pe 19 Ianuarie 2024 23:57
Foarte interesant. Ar fi bun si sa facem cunoscut cazurile de acest din tembeliziunile mioritice.
Hilar este faptul ca multi trumpuisti spun si fac spumite pe aici ca se afla adevarul despre FOX, un fel de RomaniaTV. In loc sa inteleaga faptul ca orice fel de hartuire nu isi are locul nicaieri. Sa inteleg ca acesti trumpuisti ar fi de acord sa fie hartuite rudele lor feminine apropiate. Bv mah barbateilor adevarati.

GiulianoDirt pe 09 Iunie 2022 19:54
Film cu și pentru feminizde. Nu își merita nici pe departe nota dar Cinemagia face la fel ca HBO și NETFLIX... Baga note din burtă. Filmul Hartuire sexuala, Disclosure, cu Michael Douglas nu are nota asa mare.
andystarx pe 16 Noiembrie 2020 19:14
In sfarsit vad si eu in ultimul timp,ceea ce se poate numi : un film ok ! Cu siguranta ca si in America ,ca in orice alta tara,sunt n institutii corupte ,cu multe dedesubturi,si presa este foarte corupta si acolo,per total mi a placut,mai ales actingul celor 3 blonde ! Merita o vizionare !
Dragos.87 pe 29 August 2020 22:32
Filmul are o distribuție interesantă și actingul este la înălțime.. În film este vorba de a-ți cere drepturile și de a lupta pentru dreptate..Nu strică o vizionare..!
buntua54 pe 12 Iunie 2020 22:15
Nesuferit stil.
La fel ca la Wolf of WS, filmul e povestit de eroul principal, care își ia complice spectatorul din fotoliu.
Personal, mi se pare mai mult spre teatru filmat decât cinematografie și enervant pentru spectator.
Deși voiam să-l urmaresc cu atenție, acum pe Film Now, stilul acesta m-a făcut să renunț.
Poate altora le place...

danutza_cs pe 05 Iunie 2020 20:49
Bine realizat, mi-a placut foarte mult! Au machiat-o atat de bine pe Charlize Theron ca era sa ma iau la harta cu toata lumea care a comentat pe aici, ca actrita care joaca rolul lui Meghan Kelly nu e Charlize Theron!!! Ce mult schimba culoarea ochilor infatisarea unei persoane!
emy_sinaia pe 13 Mai 2020 17:53
Interesant subiectul dar si distributia de top prin tripleta de femei frumoase care se dau hartuite sexual mai mult sau mai putin. Punctul culminant il consider intrevederea din biroul lui Roger cu Kayla.
lavara_laiarna pe 13 Iunie 2020 16:22
Statul în genunchi nu produce doar miracole. . ci și reevaluări.
voob pe 11 Februarie 2020 22:46
De vazut!
Foarte bun filmul. Face parte din categoria “empower women” bazat pe fapte reale. Distributie de exceptie, trioul: Charlize, Nicole, Margot joaca minunat. Recomand celor care vor sa vada si filme cu femei puternice si destepte.