Păreri Abigail

(2024)

Abigail

dany6960 pe 21 Aprilie 2024 13:25
Cea mai smechera comedie horror vazuta in ultima vreme. Dialoguri haioase si multe intorsaturi de situatie. Un film pentru care nu-ti pare rau ca dai banii, in care o fetita de 12 ani, si balerina pe deasupra, e rapita de 6 nelegiuiti fara ca ei sa stie ca ea ascunde un secret teribil: e vampiroaica.
R_Afc pe 18 Aprilie 2024 13:00
Colți de lapte
O balerină de 12 ani este răpită. Vampiroaica, interpretată de Alisha Weir, prinde cu adevărat viață doar atunci cînd se holbează sau își urmărește prada, o dulceață de copil. Avem parte de scene de acțiune prea coregrafiate, rigide și filmate înainte de tot ceea ce se mișcă pe pînză, o groază geometrică cuplată cu tăieturi lipsite de naturalețe. Colții arată impecabil, sîngele curge printre scaune, dar restul exercițiului este unul convențional.

Nu înțeleg motivul pentru care Abigail este balerină și nu patinatoare. Dacă baletul înseamnă ceva pentru cineva, trebuia să fim anunțați, specificitatea ar fi ajutat. Fără o poveste solidă în spate și niciun moment cu adevărat satisfăcător pe care să se bazeze, filmul este departe de a sparge clasamentul producțiilor clasice de groază. Abigail este marginalizată de un complot… citeşte

6Patronul9 pe 03 Mai 2024 14:24
Este un film reusit,desi e mai mult actiune decat horror in perceptia mea. Un film de actiune cu elemente horror,mult sange si chiar ceva comedie. Punctul forte sunt personajele,neasteptat de interesante si placute pentru un asemenea film de duzina. Melissa Barrera e superba. Copila care joaca personajul titular a jucat exceptional pentru varsta ei si diversitatea de emotii pe care trebuie sa le exprime + baletul. Merita o vizionare,doar nu va asteptati la ceva nemaiintalnit