Păreri Abduction

(2011)

Răpirea

kwynn pe 23 Septembrie 2011 12:54
Recomand celor obsedati de Twilight si de acest NIMENI ajuns peste noapte actor in jurul caruia graviteaza filmul. Filmul e banal si compus din rupturi de la alte filme, iar Taylor joaca de parca ar fi la un reality show gen IUBIRE INTERZISA sau SA TE PREZINT PARINTILOR
ren22 pe 23 septembrie 2011 16:34
ai mare dreptate!
bainca pe 11 ianuarie 2022 07:16
SUNTETI PRAF SI LIMITATI LA FILME DACA JUDECATI NUMAI DUAP UNUL . CE AR TREBUI SA FACA ACTORII AIA SAU CEI DE LA DISNEY , SA SE LASE DE MESERIE CA COMENTEAZA SI DA CU VENIN ROMANII ,,CU PRETENTII '' DE BALTA
Anymai pe 24 Septembrie 2011 14:11
Nu pot sa cred!!!! Au reusit sa faca un film la fel de prost ca Twilight!
mym pe 29 septembrie 2011 19:09
l-ai vazut macar sa spui asta?
bainca pe 11 ianuarie 2022 07:17
COMPARATI VACA CU CALUL .ROMANII DOAR AU REUSIT PERFORMANTA SA FIE ATAT DE LIMITATI
karin.foszto pe 16 Aprilie 2011 01:50
Cu siguranta se va auzi mult de tot de numele Taylor Lautner in filmele din viitor...
Acest actor mi-a atras foarte tare atentia in seria Twilight, in care vreau sa mentionez ca, dupa parerea mea a jucat de-a dreptul remarcabil! Cert e ca promite foarte multe si categoric este un actor cu un potential fantastic! Iar in momentul de fata, ma bucur tare mult ca a obtinut acest rol in Abduction, un film foarte promitator! Sunt convinsa ca Taylor Lautner va ajunge un om foarte mare... poate chiar printre cei mai buni si cautati actori in anii urmatori! BRAVO!
vicu89 pe 13 septembrie 2011 20:56
il lauzi cam mult
Bree pe 5 octombrie 2011 18:14
poi da k dak multi ziceti ca filmele twilight sunt naspa automat si toti actorii sunt naspa!!!prin urmare orice film in care vor juca actori din filmele twilight vor fi naspa!!!eu una zik uitati-va la film dak vreti si comentati dupaia!!! PAPA
MissBlossom01 pe 17 Aprilie 2011 20:45
Abia astept sa vad cum va juca Taylor in ceva dupa Twilight..
yoyolina_bubulina pe 28 septembrie 2011 18:46
daca te astepti ca va juca cu tricoul pe el, te inseli :)))
liviuneagu pe 24 septembrie 2013 20:15
Fetelor, mai puneţi mâna şi pe carte nu numai pe... filme de calitate! Nu o să vă pată rău!
anonymous.60416fe8ceca4 pe 13 Septembrie 2011 10:42
pe 22 septembrie 2011 09:52
pe 23 septembrie 2011 21:54
anna.n pe 16 Aprilie 2011 12:20
din cate am vazut in trailer sigur o sa fie interesant..sigur o sa ma uit la el
brutalistic pe 20 August 2011 21:51
din trailer pare un slab Bourne wanabe
trebuie implementat si butonul "Nu vreau sa vad"

Bree pe 5 octombrie 2011 18:23
implementeaza tu butonu "nu vreau sa vad"
liviuneagu pe 24 septembrie 2013 20:24
HEY! Este implementat Butonul: "Schimă canalul" şi cel cu: "TV OnLine HD"! Ajută foarte mult celor nerăbdători, bolnavi de nervi, cu gusturi personale extreme, şi - în plus - poţi pune "PAUSE" oricând vrei să faci pypylykă, sau să te speli la gură după mâncat seminţe!
yasmine_kiss pe 14 Aprilie 2011 09:11
interesanta povestea...abia astept sa apara!!!voi merge la cinema sa-l vad!
pe 13 septembrie 2011 10:41
Bree pe 5 octombrie 2011 18:20
si un mik detaliu uitat PAPA
keanu24 pe 19 Septembrie 2011 14:25
o pierdere de timp si talent, mi se pare un actor bun dar filmul care l-a ales sa il faca e imbecil, cum poate cineva sa ia in serios acest film???? mai bine alegea sa faca un spy kids macar acolo e fantezie pura, aici e idiotenie la cel mai inalt nivel
urasc filmele facute in jurul unui actor doar pt ca se bucura de popularitate
in locul lui cautam un proiect cu ceva profunzime :((

ren22 pe 23 septembrie 2011 16:33
poate ca filmul nu e bun,nu l-am vazut,dar de unde scoti ca t.l. e actor bun?
Bree pe 5 octombrie 2011 18:16
dak nu va place tema filmului nu va mai uitati si nuki nu mai comentati degeaba PAPA
FlorinMovieFreak pe 04 Octombrie 2011 23:07
Mda
Singurul lucru excitant din film a fost acel minunat BMW M3 .. Orgasm instant :)
davidvilla pe 29 decembrie 2011 22:31
nu ii BMW M 3 ii BMW M1
FlorinMovieFreak pe 14 martie 2012 13:48
asa i-am zis is eu .. dar las'o asa :)
mongolarix pe 22 Septembrie 2011 21:01
Taylor Lautner
Taylor Lautner, un actor f. prost , filmul mie mi-a placut cu exceptia actorului ,la fel cum in Romania toate piti apar la tv o data pe urma sunt vedete asa sau remarcat si actori astia din Abjectia Twilight..
Bree pe 5 octombrie 2011 18:19
vai si dak ai fi jucat si tu in filmele twilight ce mai ziceai!!!Mai ales ca ai fi ajuns si vedeta de film americana PAPA
WinnieR pe 6 decembrie 2011 19:18
pai papa odata ca scrii de 2 luni continuu =)))
cezarika21 pe 25 Septembrie 2013 07:28
Poveste mediocră pentru adolescenți superficiali
Un film pentru adolescenţi (12-18 ani), total contraindicat cunoscătorilor de filme, persoanelor mature sau copiilor de până în 12 ani. Conţine o poveste de dragoste tipic adolescentină, doi tineri frumoşi în rolurile principale dintre care unul („vârcolacul” Taylor Lautner) tot simte nevoia să-şi arate pectoralii spectatorilor, acţiune explozivă şi efecte speciale. Atunci ce-i lipseşte?

Titlul filmului e ales neinspirat pentru că nu e vorba de nicio răpire în film, dar cine mai face o analiză a înţelesului când tânărul tuns cool îşi tot dă tricoul jos, arătându-şi pectoralii, gâfâie cu subînţeles şi priveşte enigmatic către ecran? Povestea este lipsită de originalitate și nu convinge pe nimeni, fiind o succesiune de acțiuni ilogice, de clișee peste clișee și de interpretări mediocre. Atracția principală a filmului, Taylor… citeşte

loryme pe 14 August 2011 12:55
Nu prea am incredere in Taylor dar... una din doua: ori noul Tom Cruise ori noul Steven Seagal. Ar fi buna prima varianta dar tare ma tem ca peste 15-20 ani ma voi uita la filmele lui asa cum NU ma uit la filmele cu Seagal.
SANDA45 pe 5 octombrie 2012 20:15
Cred ca exagerezi spunand Noul Tom Cruise sau S.Stegal=))))
kayapo pe 15 Aprilie 2011 17:43
aha
sincer nu cred ca o sa fie nimic de film doar efectele si cam atat povestea este praf..
Bree pe 5 octombrie 2011 18:17
ce sa zik k tu gaseai una mai buna PAPA
Ioana_ngr pe 25 Septembrie 2011 00:50
slabut filmul...iar de Taylor ar putea sa mai faca niste cursuri de actorie ca joaca cam nasol
Bree pe 5 octombrie 2011 18:23
si tu joci ca o profesionista vrei sa spui!!!PAPA
rosallynda pe 14 aprilie 2012 22:30
dar deveniti voi actori si interpretati voi nu stiu cate roluri si apoi sa comentati.
ballack03 pe 16 Aprilie 2011 21:37
trailerul e interesant dar o sa vedem mai bine dupa ce o sa para filmu daca e intiresant cu adevarat!
Miaunel18 pe 29 Decembrie 2011 00:39
Un alt film....fabrica de clisee americane
Cu ce sa incep.... jocul actorilor foarte prost, un scenariu clasic, discutile penibile.......doar firul povesti si ceva efecte speciale a mai salvat filmul asta.....oricum ptr. fanii domnului wolf in jurul caruia sa facut acest film o sa le placa......ptr. cinefili adevarati mai bine un serial bun.
cristi88 pe 15 Noiembrie 2011 02:15
praf
e tapet actoru, zici ca te uiti la un perete cand vb el. Nici grimase nu are si fruntea aia e loc de dat cu mingia
Alex.M pe 15 noiembrie 2011 18:24
:))
WikdMovies pe 18 Decembrie 2011 13:30
Macar n-a fost Twilight!
1.Unii au avut tupeul sa-l compare cu Jason Bourne...WTF oameni buni!
2.Filmul e jucat prost! Taylor nu e un bun actor, cred ca i-ar sta mai bine ca un eventual cascador sau ceva...nu stie sa joace nene!
3.Au fost niste greseli in filmul asta...de amatori(se ranise la picior, apoi dupa ce si-a vazut gagica gata, i-a trecut, tare omu')
4.Daca doriti intradevar sa urmariti filmul, daca aveti zero asteptari probabil ca merge, dar altfel nu...
5.Uite, un film prost...In sfarsit am si eu de ce sa fac misto(nu, nu am uitat de Twilight) pentru ca anul asta au iesit filme destul de bune!

Maryana25 pe 28 Iulie 2011 12:59
rapirea
abia astept........................................................
Crist11 pe 31 Iulie 2011 19:35
Ma bucur cel mai mult pentru Taylor Lautner, ca a iesit din lumina francizei Amurg, si incearca sa ne arate ca este un actor bun, si o ia la drum singur.
Sper sa nu dezamageasca.

nicolas84 pe 25 septembrie 2011 18:23
Din pacate a dezamagit.Actingu' lui poate fi descris intr-un singur fel...Stiff as a board :D
LaFox pe 5 octombrie 2011 22:31
da Gay man am vazut filmu..PROST RAU. un fail total. la box office a fost dezastru.
BestDreamer pe 18 Septembrie 2012 13:08
Slabut filmul...nu e o pierdere de timp totala, insa dezamageste filmul.Taylor Lautner joaca foarte superficial.Actiunea e putin deraiata si plina de greseli....(tipul e pe moarte si ii spune ca bomba e in cuptor,motocicleta ramane intreaga dupa ce a sarit toata casa in aer si multe alte greseli care m-au suparat).Alta chestie...filmul se numeste "Rapirea", dar cine este rapit?
Octaz pe 07 Iulie 2012 13:09
Concluzia trasa de mine sincera dupa vizionarea lui, a fost " Inca un film degeaba!" Un film de umplutura, care nu prea a reusit sa transmita nimic. Totul se petrece intr'o continua fuga si o rapiditate care te baga intr'o ceata enervanta, chiar si cu prezenta lui Taylor Lautner in film.
So.aLone pe 19 Decembrie 2011 16:15
Cam scartie filmul...
eu l-am vizionat datorita reclamei pe care o are filmul Twilight.Twilight nu l-am vazut dar nici nu cred ca o sa ma uit ...nu stiu nu ma atrag genul de filme cu varcolaci.. alan'dala,iar despre filmul acesta cu urmarirea aia..care ei agenti speciali nu pot prinde un copil de 18 ani..hai lasa ca nu tine[da da era antrenat copilu,antrenat sa se bata la scoala nu sa faca fata unor agenti sub acoperire,da noh asa sunt unele filme care pe unii ii ridica in slavi..ei fac totul F ok iar restu sunt frunze in vant.Cu prieteni la cinema ii ok dar per-total ii slab.
iglazar pe 18 Decembrie 2011 15:43
Nu m-a plictisit, si doar atat, si e o compilatie de alte filme. Se putea in film sa nu apara actorul principal in bustul gol ca si in Twilight? E artificial pana peste masura.
MikeNight pe 17 Decembrie 2011 19:46
Oki-Doki
Un thriller-action de nivel mediu, cu 3-4 actori de calitate si ... vreo 2 adolescenti frumusei dar ... cam atat.
Da-Luck pe 02 Decembrie 2011 23:28
ceva ceva este de filmul asta dar atat tam tam pt taylor asta care dezamageste
thordiss pe 24 Noiembrie 2011 19:08
dupa ceilalti colegi din twilight, era si randul "varcolacului" sa arate ca stie sa joace si in alte filme decat mai sus numitul... pacat ca nu mi-am putut face o parere pentru ca tot filmul nu am putut urmari actiunea, ci numai sprancenele personajului feminin... ceea ce spune multe despre actiune (sau despre spancene???)
margott pe 23 Noiembrie 2011 01:42
Putina actiune, urmariri si Taylor Lautner, astea sunt ingredientele filmului. Povestea e atat de interesanta, incat am uitat-o la 5 minute dupa ce s-a terminat filmul, doar de Sigourney Weaver mi-aduc aminte pentru ca ma gandeam, in timp ce ma uitam la film, cam cata nevoie de bani o fi avut cand a acceptat rolisorul ala.
mtraianc pe 18 Noiembrie 2011 23:52
interzis celor peste 14 ani
un film bun celor sub 14 ani ,, se pot visa si ei agentii ,, 007 ,,
Jenny_pisica pe 02 Octombrie 2011 12:11
E naspa !
nu e un film prost, are opoveste seaca, actori sunt naspa , si tipu din Twilight arata ca un copil cretin . E acel gen de film american de tot rahatu ! se pute si mai bine .
Bree pe 5 octombrie 2011 18:29
si tu gaseai poveste super cool si actori maturi nu-i asa ???PAPA
vaduva129 pe 30 Septembrie 2011 08:05
Slabut
Stil Twilight, actori care joaca slab, lipsa talent....penibili !
Bree pe 5 octombrie 2011 18:29
si tu esti marele actor al lumii PAPA
vaduva129 pe 7 octombrie 2011 23:01
nu, nu sunt..... eu sunt doar un consumator de film...bre '
alex2812 pe 25 Septembrie 2011 22:22
ce as putea astepta de la un film care e cotat la 3,9 pe imdb, 2,9 pe metascore si in care joaca Lautner, un actor overrated? nimic, ar fi o pierdere de timp sa ma uit la acest film. tin sa le multumesc celor care au vazut filmul, pentru ca au reusit sa ma convinga de faptul ca e o pierdere timp sa vizionez porcaria asta.
Qube86 pe 20 Decembrie 2011 03:15
Din seria: ''Azi vii, maine pleci''...
Un alt film din gramada...Asta mi-am spus dupa ce am vazut ''Abduction''...Cand imi spun asa ceva niciodata nu e un lucru bun...E pacat, pentru ca am simtit dupa vizonare ca se putea scoate ceva la fel de bun ca si ''Wanted''-ul lui Bekmambetov (care este cu mult peste ce am vazut aici)...Nu sunt un fan al seriei ''Twilight'' (e inevitabil sa nu introduci in discutie celebra serie atunci cand vorbesti despre unul din protagonistii ei) insa imi plac foarte mult cartile ''Twilight'' si apreciez munca unui actor chiar daca nu mi-au placut unele dintre filmele lui...In ''Abduction'', Taylor Lautner, face un rol mult mai slab decat cel din celebra franciza si nu reuseste sa isi valorifice talentul...Jocul lui pare superficial si uneori putin fortat...Rolul lui, mi-a dat impresia unei nerabdari de a deveni un nou star al acestui gen de filme fara a lua in considerare insa, faptul ca pe langa a… citeşte
Ammelie pe 17 Noiembrie 2011 13:58
Abduction (2011)
Un film banal, o copie palida a filmelor de actiune. Oricum, targetul este publicul de 15 ani, asa ca probabil acesta nu va observa toate cliseele intalnite. Singurul lucru original: faptul ca titlul filmului nu are nicio legatura cu actiunea. :P 4/10
alllinutza2002 pe 29 Septembrie 2011 23:04
Are we serious?!?!
Ne-au luat mintile cu trailerul, facandu-ne sa credem ca este vorba chiar de un film bun si dinamic.
In momentele de actiune mai ca ma lua somnul, iar cand le-a venit copiilor randul sa dovedeasca de ce sunt personajele principale ale acestui film, nu stiu ei cum s-au simtit cand si-au vazut propriul film insa eu m-am simtit penibil.. in incercarea lor de a ne transmite intensitatea momentului ne-au adus nimic mai mult decat un zambet pe buze si un zumzet general in sala, evident al unui public la fel de nemultumit ca si mine..
Pacat totusi de distributia in roluri secundare pe care chiar nu o inteleg in alegerea de a juca alaturi de acesti doi "nimeni".

cele bune,
alinutza.

georgel1976 pe 29 Iulie 2012 16:41
twilight cu impuscaturi
o amestecatura de film, sau un film de actiune. doar un film de actiune, cu un actor preferat de adolescenti, in acest moment. nimic deosebit, doar un film de actiune.
Larisa2506 pe 14 Ianuarie 2012 18:43
E un film banal care contine o multime de secvente ilogice dar si o multime de franturi ale firului principal. Merita vazut doar daca te plictisesti ingrozitor
Dacianus pe 29 Septembrie 2011 09:42
tentativa
Cam subtzirel filmul. Niciun pic de originalitate si prea putin suspans. Dupa cum incepuse, chiar imi doream sa ii ucida cineva pe antipaticii aia de adolecenti fake, daca se poate in chinuri. Singura ce se salveaza din banalul contagiant e Maria Bello, care nu se uita in ce joaca si are cel putin un moment in care iti taie respiratia. Nu am inteles de ce are titlul asta. "Tentativa de rapire" era mai potrivit.
Mihai2508 pe 23 August 2012 00:34
Filmul are destul de multa actiune si o poveste interesanta, ce-i drept nu este una originala, insa merita vizionat. Distributia este una la care nu ma asteptam, cu niste actori cunoscuti. Per total, pot spune ca filmul este unul bun spre foarte bun, si ca merita vazut.
Utube pe 06 Februarie 2012 14:10
Acesta este un film pentru adolescenţi sau tineri a căror erou preferat este personajul din rolul principal, deoarece este o peliculă cam nereuşită dacă se doreşte să se adreseze şi cinefililor cât de cât cunoscători, asta pentru că vizionarea acesteia, de către cei din urmă, necesită o oarecare cantitate de bunăvoinţă şi înţelegere. Acest fapt reiese încă de la început când, nici nu trec 5 minute din peliculă şi super-eroul, îşi abandonează tricoul într-o evidentă intenţie de a impresiona prin fizicul pe care-l etalează.

Un fapt de neânţeles este referitor la titlul filmului care se numeşte „Răpirea” dar până în final nimeni nu este răpit şi deci, din punct de vedere semantic, acţiunea nefiind finalizată are alt nume, în cel mai fericit caz numele corect fiind „Tentativa de răpire” sau oricum altceva. Este ca şi cum,… citeşte

superdepeche pe 05 Noiembrie 2011 22:58
obligatoriu de văzut
Nu excelează la acțiune dar este un film de văzut neapărat din cauza poveștii.
Interesant

alin1234 pe 05 Noiembrie 2011 16:52
imdb??
nota 3.9 de la imdb? de ce? credeau ca e twilight si datorita exploziilor din film nu s a incadrat la genul:drama?:))):P un film cat se poate de decent! mie unu mi a placut.
cosmin_kedii pe 29 Februarie 2012 09:58
În general, film bun. Acţiune MARE şi de divertisment, turnat foarte bine. Mi-a placut povestea
ralurock pe 08 Februarie 2012 13:06
un film excelent
nu stiu de ce toti il insulta pe taylor launter sau filmul abduction...mie, personal, mi s-a parut o capodopera la fel ca toata seria Amurg...nu inteleg ce nu va place...are actiune,o poveste de dragoste si efecte speciale...in mai putine cuvinte,tot ce-i trebuie unui film...
CmrsCristina pe 22 Ianuarie 2012 17:12
Mie sincer mi-a placut filmul. Nu inteleg de ce are o nota chiar atat de mica pe imdb, adica sa fim seriosi, filme mult mai proaste au note mai mari.
laura339 pe 06 Ianuarie 2012 19:38
film super tare
super tare filmul.il recomand cu toata increderea>:D
emi4bt pe 28 Decembrie 2011 08:41
varza
penal penal penal varzaaaaaaaaaaaaaa 100% nu am cuvinte
Sorin87 pe 28 Decembrie 2011 00:11
la inceputul filmului vreo 15 ,20 de minute plictisitor filmul dar dupaa ,,,,,, superb actiune ,,foarte bun filmul
generalul_h13 pe 17 Septembrie 2011 13:35
povestea frumoasa
dar actorul e gresit treb sa il lase sa se joace cu vampirii lui
mie unu numi place ar fi treb sa joace alt actor unu necunoscut
cum au facut regizori din NUMAR 4

Bree pe 5 octombrie 2011 18:27
si ce actor necunoscut vroiai sa joace in film??? comva tu GELOSULE!!!PAPA