Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Aug 2009, 15:32   #101
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
Al treilea mare concert la care merg si din pacate este pe ultimul loc. Nu imi pare rau ca am fost chiar daca am inghitit praf de pe jos si umilinta de la organizatori. Si chiar de la Madona, dupa ce intarzii o ora nu te apuci sa dai lectii de discriminare.

Nu avem loc pentru un asemenea concert, asta e sigur dar avem oameni dispusi sa suporte multe. Nu stiu daca ieri am fost sweet dar sticky am fost sigur. La gazon B am fost mai discriminat ca un tigan.

Impresii :
- este singura persoana care face o astfel de miscare pe scena si canta in acelasi timp. de aici si falseurile, prelucrarea electronica a vocii, playbackul(cel mai vizibil la Give it to me) si suprapunerea backing vocals peste vocea ei.
- mi-a placut faptul ca a modificat melodiile, nu mergi la un concert sa auzi aceiasi versiune cu CD-ul. Vogue combinat cu 4 minutes si altele, de toata lauda. Madona chitarista ? Interesant chiar daca nu valoros.
- nu stiu unde au fost cele 14 costume. poate au numarat cand mai dadea ceva jos de pe ea
- dansatori excelenti, inclusiv ea
- show-ul a fost dat de ea si dansatori nu de lumini si efecte speciale. ceva lasere la sfarsit
si atat. M-urile care la inceput am crezut ca sunt din reflectoare eau pictate. asta a facut sa se piarda din spectacol daca tot nu ai fum, artificii, lasere, mini explozii si mai stiu eu ce iar ce conteaza este pe scena atunci e nevoie de ecrane imense ca sa vada toata lumea
- penibil momentul cu discriminarea, nu inteleg artistii astia care simt nevoia sa lupte pentru diverse cauze si cad in ridicol
- cel mai bun moment muzical "la isla bonita"
- cel mai slab.....au fost mai multe, doamne unele le-a cantat penibil
- nu ma pot plange de sonorizare, poate e si o chestie de pozitie. ok asta inseamna ca e proasta trebuie toti sa auda bine.
-organizarea....nu e treaba ei, cu asta ne luptam noi zi de zi in mioriticul tiganesc

Chiar daca aduni si nu iti iese nota dorita te intrebi ce poti sa iti doresti ? Madona e totusi Madona si merita chiar si in conditile astea. Ce sa ne mai dorim ? U2 desigur, Coldplay as adauga. dar astea sunt formatii, o da unu in bara merg ceilalti. Si asta numai cand vom avea stadion.
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2009, 16:16   #102
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Madonna e de o uratzenie crunta saraca....pe langa ca nu a fost niciodata frumoasa la fatza, are un corp oribil, de culturista.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Aug 2009, 16:46   #103
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Are totusi 50 si de ani si cum nu toata lumea are norocul sa fie Helen Mirren, eu zic ca arata decent. E si o vorba frantuzeasca cu apres un certain age il fault choisir entre la face et les fesses. Face si ea ce poate eu am fost foarte multumita ca nu mi-am luat bilet, my bf sta la Kogalniceanu si are ferestrele orientate spre Izvor, am stat pe balcon o buna parte din concert, dar se auzea la fel de bine si din baie.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2009, 20:23   #104
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Maine noapte concert Parov Stelar. In Kristal Glam Club.

Il stiti pe baiatul asta austriac care canta foarte frumos un soi de New Jaz cu Drum&Bass, uun Free Jazz, fusion-at cu altele?
Suna bestial. Aici o mostra.

http://www.youtube.com/watch?v=JRtHYiWmsoA


"remixes borrow enough from both modern beats and 1930s jazz as to be appropriate for both the dancefloor or the easy chair. His creative blends of old and new sounds have lead some to describe his music as steampunk or neo-Victorian."


See ya there tomorrow night!
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2009, 20:29   #105
obsessed
Junior
 
obsessed
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 27
Maine noapte inseamna sambata candava dupa unshpe, nu? Poate imi revin din durere de cap pana atunci si incep un nou party
obsessed is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2009, 20:29   #106
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Splendide acorduri, splendid ritmul, deci gata, ma duc sa dansez pe terasa cu muzica la maxim

http://www.youtube.com/watch?v=h19zk...eature=related
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2009, 20:30   #107
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Originally Posted by obsessed:
Maine noapte inseamna sambata candava dupa unshpe, nu? Poate imi revin din durere de cap pana atunci si incep un nou party

Da, dupa 11 incepe concertul....va-mbatati acasa, singure?
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2009, 21:26   #108
Disciple
Guru
 
Disciple
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 917
Maine in Suburbia de la 19 00 pt metalisti si nu numai daca sunteti destul de deschisi la minte concert Action Bass Tom Band(thrash/death - Germania),Tarantula(thrash/death - Romania),Kistvaen(black metal - Romania),Negativist(black metal - Romania).
Intrarea costa 15 lei in care este inclus un shot de Kamikaze(nu stiu despre ce e vorba ca inca nu am baut).
Sanse mici sa fiu prezent,dar poate altora li se va parea interesant.
Disciple is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2009, 22:27   #109
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Pe 1 octombrie e IAMX in Fratelli, de abia astept <3
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2009, 23:14   #110
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Pe 26 septembrie ma duc la Emir Kusturica & No Smoking Orchestra, la Sala Polivalenta din Arad
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2009, 10:56   #111
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Zice-se ca Emir cu Orchestra lui fumeganda ar fi avut acu' ceva vreme un concert in Buc pe....Dambovitza....m-am tot intrebat daca e adevarat sau e doar o legenda urbana.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2009, 11:02   #112
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by illotempore2002:
Zice-se ca Emir cu Orchestra lui fumeganda ar fi avut acu' ceva vreme un concert in Buc pe....Dambovitza....m-am tot intrebat daca e adevarat sau e doar o legenda urbana.

nope, e adevarat. am fost eu la el. A fost de altfel un eveniment foarte marfa cu tot felul de proiectii pe cladirea bibliotecii si pe apa.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2009, 20:19   #113
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Sala noastra nu are o capacitate prea mare,sper doar sa nu fie publicul molesit,cu cat suntem mai putini,cu atat e mai evident . Eu o sa ma simt bine oricum,keeping fingers crossed sa ajung sa schimb doua vorbe cu el .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Sep 2009, 00:03   #114
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Foarte tare concertul,atmosfera a fost incredibila,baietii la inaltime, la fel si publicul...primele doua randuri . Au alergat in permanenta de la un capat la altul al scenei,au avut o energie debordanta si au incercat in permanenta sa ne dezmorteasca! Mie mi-a placut,pentru mine e cel mai misto concert din acest an so far!
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2009, 22:34   #115
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Originally Posted by miercuri:
Pe 1 octombrie e IAMX in Fratelli, de abia astept <3

Da, adica joi acuma....nu-mi plac deloc indivizii astia (care suna a housereala de discoteca Max din regie unde se duc toti provincialii de la cuca-macaii), dar ma duc ca merg prietenii mei.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2009, 23:12   #116
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
IAMX e proiectul lui Christ Corner ex-membru Sneaker Pimps, e f dark si sexy i-am mai vazut de doua ori si suna excelent live!
asta iti pare housareala?

Last edited by miercuri : 28 Sep 2009 at 23:17.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2009, 07:44   #117
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
As expected IAMX owned
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Oct 2009, 20:24   #118
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Ce tare a fost la Kevin Costner & Modern West in week-end ! Acu' inapoi la viata de camin...of-of.

In alta ordine de idei,ca deh,nu se putea altfel...
http://www.glsa.ro/informatii/actual...t_la_arad.html
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 04 Oct 2009 at 23:05.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2011, 16:33   #119
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Aseara, chiar de ziua lor (au implinit 15 anisori ...buletinuu bah! ), Vita de Vie ne-a delectat in The Stage cu un super performance. Berea din noi le-a cantat la multi ani, meseria din chitarile lor ne-a scuturat serios capatzanile, m-am reintalnit cu old friends dupa secole, ce seara ! Iar Vitza, well, they totally blew the place up !!

Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2011, 18:56   #120
the_fairy
Guru
 
the_fairy
 
Join Date: Jun 2010
Location: Lothlorien
Posts: 750
Pt cei interesati sau doritori sa incerce ceva nou, concert Alternosfera in Jukebox, duminica - 27 martie, pret de intrare 10 lei, cu incepere de la ora 20:00.
__________________
Don't kick the goddamn baby!!!
the_fairy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:58.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells