Păreri Trust

Încredere

johny_one pe 29 Iunie 2011 09:21
bunicel
pff... a violat`o si i a placut..=)))dupa aceea a stat ea bn si s a gandit ca defapt a fost o proasta ,si a fost viol.
tralalala pe 30 iunie 2011 20:07
Nici eu nu puteam sa o spun mai bine :))..
mitza2003ro pe 22 ianuarie 2018 23:24
Cel mai bun comentariu! :)
Sorin16 pe 28 Iunie 2011 11:22
Un film cu un puternic caracter moraliztor, ce totodată arată că (şi) justiţia americană este adesea greoaie şi se împotmoleşte în anchete. Totodată arată procesul de degradare psihică a unui părinte ce nu işi imagina vreodată ca fiica lui va fi violată. Un film bun ce ar trebui introdus ca material didactic in şcoli.
VampiresOnly pe 5 august 2011 20:35
Nu e nu stiu ce dar e un film bun. David ne dovedeste ca se pricepe si la regizare
Ade3ina pe 23 martie 2013 01:39
Ai fi surprins sa stii ca a fost introdus ca material didactic. Prima data am vazut parti din film(ori trailerul, ori un montaj) la scoala la o ora de dirigentie pe tema "Siguranta pe internet". Nu stiu daca a fost bagat si in alte scoli.
Get0dac pe 14 Septembrie 2013 08:45
Un film care poate adanci paranoia orcarui parinte responsabil, fata de ''incontrolabilul'' internet. Eu personal, l-am vazut alaturi de fica-mea si am incercat sa punctez pe parcurs cam ce ar fi de ''invatat'' din acest film. Liana Liberato face un rol de exceptie, ca si Clive Owen de altfel.
Vad comentarii de genul...,,viol dar i-a placut''..... Intr-adevar cuvantul folosit in film..,,viol'' nu e potrivit, mai exact este vorba despre corupere de minore. Cei ce iau la misto subiectul acestui film, in primul rand, clar nu au copii.
In al doilea rand, nu au idee de cat de repede se poate abuza fizic si psihic de un copil.
In al treilea rand nu stiu ce sechele emotionale dezvolta un copil abuzat, sechele ce il pot impinge la sinucidere, la schimbarea orientarii sexuale, la personalitate introvertita...si multe altele...
In al patrulea rand, nu realizeaza impactul… citeşte

Manusa pe 29 Iunie 2011 22:44
Incredibil filmul dar adevarat. O drama foarte reusita care mi-a placut. Este trist ca astfel de cazuri precum cel descris de acest film sunt adevarate si se intampla in intreaga lume. Fete minore abuzate, dar totusi sa revin la acest film, Annie a fost proasta in primul rand ca a continuat dupa ce a aflat ca totusi cel cu care vorbea nu avea varsta pe care ea o credea, iar apoi sa se urce la el in masina si sa mearga la hotel. Ce o fi avut in cap de a avut incredere in ala? Si unde mai pui ca a fost violata si nu zicea nimic, ca mai apoi sa isi dea seama ca a fost violata :)). Owen Wilson a jucat excelent rolul din acest film precum si ceilalti actori. Un film foarte bun care merita vazut!
SakuraBlack90 pe 18 iulie 2011 18:12
LOL Owen Wilson !!!
Manusa pe 30 noiembrie 2011 07:25
Mda....mai greseste omul si toti sariti cu gura.....
xerses pe 29 Iunie 2011 23:55
Un film bun, ce trebuie sa dea de gandit parintior de fete.
Vorador pe 02 Iulie 2011 01:39
A film that has to be seen.
Un film care are mai multe intelesuri,este un film care ne arata pericolul relatiilor online,neintelegerile dintre parinti si copii,obsesia pentru a fi cat mai poular si naivitatea adolescentilor.Pustoaica isi joaca foarte bine rolul,cred ca o vom mai vedea in viitor.
Chiar acum am aflat ca filmul a fost regizat de David Schwimmer(Friends),s-a descurcat destul de bine,este un film bun care ar trebui sa fie de oricine.

crisa_itgirl pe 02 Decembrie 2011 18:32
Mi-a plăcut la nebunie. Mai ales faptul că totul a fost pus într-o lumină pură şi pozitivă, în locul uneia dramatice. Per-total a fost un succes. Îl văd mai mult ca pe un family-thriller. Mi-ar fi plăcut totuşi să aibă alt final dar e un film super. 9.
TehParadoxFaN pe 01 Iulie 2011 23:38
tulburator film..si eu daca as fi tata as reactiona ca personajul din film dar ce te faci cand copilul reactioneaza asa..se bat toate cap in cap..
KarGo pe 07 Martie 2013 18:28
Genul de film pe care copiii si parintii ar trebui sa-l vada impreuna. Eu ma asteptam la ceva mediocru, dar m-a surprins placut printr-o abordare realista, fara inflorituri, cu destul feeling si cu putin substrat psihologic, a unor subiect ca: pedofilii de pe internet, naivitatea adolescentei si mai ales relatia adolescent - parinte. Roluri bune si cat se poate de credibile facute de Liana Liberato si Clive Owen. De vazut.
duku22 pe 12 August 2011 20:01
spoil
nu mai faceti spoil frate am intrat aici sa vad o parere 2 despre film si l am vazut din comentarii :))
k-rissa pe 12 septembrie 2011 15:00
=))
MariaVilla pe 29 Iunie 2014 00:51
FOARTE SLAB!
Este intr-adevar o drama inspirata din intamplari reale; tot mai frecvente in zilele noastre.
Insa, nota 7 acordata de criticii IMDB mi se pare EXAGERATA!!!
In niciun caz nu este un film de nota 7- cel mai probabil un 5,5... dar in niciun caz 7 !!
Parerea mea.

page pe 28 Iunie 2011 05:31
un film care te face sa'ti irosesti minute bune pentru o tampenie de'a lui David Schwimmer
cine nu suporta bulangii cred ca nu suporta astfel de filme.sunt sigur ca daca vedeti acest film la cinematograf si ma tem ca se baga atfel de genuri,eu cred ca nu puteti sa'l vizionati pana la capat..aveti acel gust amar si solicitati sa va returneze banii.

daca vreti sa'l vedeti,eu va solicit sa vedeti mai bine un film de animatie gen comedie si va garantez ca timpul vostru a fost irosit cu folos

Mara100 pe 28 iunie 2011 12:29
Din ce am vazut in trailer nu inteleg ce legatura au bulangii cum zici tu cu filmul???
Dragos_Iosif pe 14 august 2011 11:26
Ia uite cine a facut coltisori... Din pacate mai avem de asteptat pana la aparitia ultimei masele(aceea de minte).
claudiu-daniel-lugoj pe 29 Noiembrie 2011 19:45
Un film excelent despre o fata de 14 ani care vorbeste pe un cheat cu o persoana despre care stia ca are 16 ani, dupa acea ca are 20,dupa acea 25 si culmea incepea sai placa de el chiar si asa,ca pina la urma sa se intilneasca cu el si sa constate ca are 40 de ani.Fusese speriata la inceput nu stia cum sa reactioneze,era si furioasa ca o mintise dar accepta sa mearga cu el la hotel unde sa intimplat cea ce va cam dati seama toti...Sincer nu stiu daca tatal ei a procedat bine sau nu la aflarea vesti,dar daca ma-si pune eu in locul lui cred ca probabil iasi calca pe urme sau poate chiar mai rau poate asi fi si batut-o pe fica mea daca mar face una ca asta sincer nu stiu cum asi fi reactionat dar cu siguranta m-as fi pierdut controlul,de acea ar fi bine sa uit si sa ma gindesc ca a fost un fil dar din pacate aceste lucruri se intimpla si nu putem face nimic.O drama in adevaratul sens al… citeşte
Costirik pe 30 noiembrie 2011 02:59
vezi cum o educi sa nu ajunga ca aia..cu o buna comunicare intre parinti si copii nu se ajunge la asa ceva crede ma;)
Hype pe 03 Octombrie 2011 00:33
Un film destul de bun merita un 7.Clive Owen(tatal Annei)are o mutra atat de comica, incat in unele ipostaze nu m-am putut abtine sa nu rad!
Despre pustoaica ce sa zic...curva de mica,i-a placut violu'.Saracii parinti insistau cu prinderea si pedepsirea ''inculpatului''degeaba,cand defapt vina cea mare o purta chiar Annie.

claudiu-daniel-lugoj pe 29 noiembrie 2011 19:50
cam asa e cum zici tu ia cam placut dar daca am avea o fata asa oare cum am reactiona tot stau si ma intreb,cred ca asi nenorocio in bataie cu toate ca miasi dori sa am cindva o fata dar daca ar face asa ceva asi luao razna sincer.
Costirik pe 30 noiembrie 2011 02:57
daniele daca are gena de curva degeaba..parca traiesti in alta lume frate!!!!mai ales in Romania gasesti peste tot genul ei;)
maximelialina pe 20 August 2011 01:29
slab
ma asteptam la ceva mulllt mai bun, mi se parea ca nu se mai sfarseste odata filmul. Un film in care sentimentul principal pe care mi l.a transmis a fost indiganre, si cam atat. Indignata de prostia actritei principale.. care , a jucat slab. .
claudiu-daniel-lugoj pe 29 noiembrie 2011 19:47
buna dami te rog un titlu de film pe aceasi tema care ti sa parut bun.
user-61e70e426eb6d pe 13 Mai 2023 18:36
Un film bun,însă putea fi și mai bun dacă era alt final. L-au cam lăsat in aer…
vhjhgfghfhgv pe 07 Iulie 2014 11:47
nu mi-a placut cum a jucat liana liberato.. a fost groaznica, nu a fost nimic interesant la ea in rest toti au jucat bine
Trust – internetul, pericolul nevazut

Regie: David Schwimmer
An: 2010

Actori: Clive Owen, Catherine Keener, Liana Liberato
Genul: drama

Fara sa ne dam seama, in momentul in care ne asezam in fata unui calculator care are o conexiune la internet, timpul parca intra in viteza a 5-a si zboara pe langa noi. Pe cat este de benefic acest internet, pe atat poate fi de periculos daca ajunge in mainile cui nu trebuie. Aceasta problema o ataca Trust, care ne indeamna sa ne gandim de doua ori ... citeşte

noprejudiced_gmail_com pe 29 Noiembrie 2023 00:38
Ca și MariaVilla. E foarte bun ca documentar. Nu altceva.
Horatiucrisan pe 11 Septembrie 2019 22:17
Un film interesant, dureros de realist despre dramă unei familii a cărei fiică ajunge sa cada victima unui psihopat sexual. Un film despre descoperirea sexualității, despre tinerețe si naivitate, despre incredere fara limite, despre imposibilitatea unui părinte de a-și proteja copiii de capcanele ascunse ale internetului.
lavara_laiarna pe 02 Mai 2018 14:19
Între un viol amărât și nimic..mai bine ceva de care totuși să-ți aduci aminte.
andystarx pe 23 Ianuarie 2018 01:45
Mi-a placut mult la filmul acesta cum a jucat Clive Owen,si actrita principala,in rest usor previzibil ,si au mai fost filme pe tema aceasta,o vina mare ,o au clar ,parintii !
robywolf19 pe 07 Noiembrie 2016 10:47
PRAFFFFFFFFF
Unul dintre cele mai slabe filme vazute de mine vreodata! Scenariu de 2 lei, actori de 3 lei dar prestatie de 2 lei... Vazand ca unii oameni dau nota 10 la asemenea film cuvintele sunt de prisos !!! Unul din cele mai slabe filme ever !!
Deea_s pe 20 Decembrie 2011 18:16
Cata incredere este bine sa le acordam celorlalti
Un film f bun. Vezi opinia mea aici http://andreeasamoila.blogspot.com/2011/12/cata-incredere-este-bine-sa-le-acordam.html#!/2011/12/cata-incredere-este-bine-sa-le-acordam.html
Dragos.87 pe 03 Martie 2017 18:08
Subiectul filmului este interesant si e un bun studiu de caz pentru ca ne demonstreaza inca o data cat de nociv poate sa fie internetul.Toata lumea ar trebui sa vada filme de astea si sa mediteze asupra acestui aspect.Actorii au avut o prestatie foarte buna in frunte cu adolescenta care m-a surprins prin talentul ei actoricesc.De vazut!
emy_sinaia pe 20 Noiembrie 2014 21:06
Atentie in cine ai incredere !
Zic ca treaba cu cine ai incredere si te destainui pe net e o treaba serioasa si asta indiferent de cine ce ar spune.
Mihai2508 pe 12 Octombrie 2014 09:42
Destul de bun
Un film destul de reusit, care prezinta o realitate, un film care trebuie vazut, care poate mai deschide ochii unora, ca si idee e bun, instructiv, dar ca si film artistic, mai merge imbunatatit.
radu3455 pe 20 Septembrie 2014 12:59
un film din care au multe de invatat fetele,ideea e una interesanta si reusita mi-a placut nota 10
MariaIuliana pe 29 Iunie 2014 00:56
Mi-a placut acest film! Te furnica pielea la gandul ca este adevarat si ca poate multe adolescente din ziua de azi se lasa duse de aceasta "seductie" penibila. Oameni acestia sunt bolnavi psihici! Revenind la film, finalul m-a dezamagit. Speram sa-l prinde pe prea iubitul nostru Charlie :))
Alison.Luiza pe 01 Ianuarie 2014 22:35
Finalul a fost ciudat, dar in rest mi-a placut foarte mult.
flora.andriescu pe 11 Noiembrie 2013 20:16
Foarte frumos
Un film incredibil,cu o poveste reala si tulburatoare.Totusi as fi vrut un alt final..:( Pana la urma a meritat sa il vad.Nu pot spune ca mi-am pierdut timpul.
anilubub pe 10 Decembrie 2011 22:30
...e normal ca prima data a negat violul, pt ca pana la urma ,negarea e prima faza prin care o persoana trece cand vorbim de gestionarea unei traume.
AdriAdrianna98 pe 13 Ianuarie 2014 16:51
Capodopera
O adevarata capodopera pentru anii generatiei pe net. Transmite un mesaj extrem de util acelor persoane care comunica mult pe internet. Un film sensibil cu un mesaj puternic. 100 % merita vazut.
DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 15:54
Parerea Mea Despre Acest Film O Puteti Vedea Pe Contul Meu (Vechi) KaRgo
Vegetarian pe 24 Noiembrie 2011 22:22
Catherine Keener care joaca in filmul asta merita clonata ? Cam cate exemplare merita ?
jakarta pe 26 ianuarie 2012 19:28
hahahahaha