Păreri The Fourth Kind

Al patrulea gen

Radu47hitman pe 11 Februarie 2010 19:09
Există patru tipuri de întâlniri extraterestre. Al patrulea tip este răpirea.
Să crezi, sau nu? Nuştiu, eu sunt realist, nu cred în aşa lucruri până nu le văd cu ochii mei. A fost înfricoşător? Răspund, mai degrabă da, decât nu. Anume prin intermediul acestor ''documentare demne de încredere,'' cu oameni agitaţi, ţipături ş.a.m.d. în film există un fel de atmosferă. Atmosfera de incertitudine, obscuritate...
Personal, cred că înainte de a privi filmul, trebuie suficient de clar să-ţi imaginezi ce ai de gând să vizionezi. În acest caz, linia ''genul filmului'' nu vă va spune aproape nimic. Este un film psihologic greoi, e un documentar, e un film de neînţeles cu dialogurile în continuu... Personal, am vrut foarte mult să cred în ceea ce se întâmpla de partea cealaltă a ecranului, dar e cam imposibil, deşi depinde şi de om. Filmul cu siguranţă merită privit, e ceva asemănător cu ''Activitate paranormală 2007'', doar… citeşte

zgubi pe 23 Februarie 2011 22:18
la fel ca si in cazul fenomenelor paranormale,trebuie ca privitorul sa aiba un minimum de interes pt acest tip de subiect.din cand in cand se mai iveste cate un caz despre vizitele vecinilor nostri de galaxie si toata lumea se revolta si se oripileaza(unii din ignoranta,iar altii de teama).ce sa facem daca ei au mijloacele necesare de a ne vizita (sic) si noi,nu? le negam existenta :)
sizo pe 24 februarie 2011 17:57
felicitari pentru comentariu !
AlexGo0d pe 30 noiembrie 2013 15:04
Filmul a fost inspirat din fapte reale sau cel putin din povestirile acelei femei.Nu stiu ce ai inteles tu din film ady. Dar cred ca te cam induceau in eruare acele arhive din film.
RomaniaMare pe 05 Mai 2010 02:41
Terifiant! Mi-a plăcut extrem de mult acest film! A fost primul film la care chiar am simtit ca nu am aer... M-a impresionant,m-a pus pe ginduri...Este cel mai tare film văzut anul asta,în mod sigur.
Și genul ăsta de construcție și de prezentare a flmului - ceva neobișnuit și frapant.
În conluzie nota 9/10 - obligatoriu de văzut !!!!

Tomasito22 pe 15 Ianuarie 2010 18:24
tomasito22
filmu"asta nu te lasa sa tragi aer.o clipa nu mi-am dezlipit ochii de pe ecran.merita vazut.super film
veronica210 pe 26 ianuarie 2010 00:22
ma mir cum de mai traiesti...:))))
nowzen pe 12 mai 2018 00:33
:)))
Octaz pe 17 Mai 2010 23:42
Inca sunt nedumerit , bulmacit . Asa ajungi dupa ce vezi filmul . Recunosc k m'am speriat, acele clipuri care teoretic sunt reale sunt absolut socante , greu de crezut daca s'au inamplat sau nu , dar daca s'au intamplat inseamna k nu mai avem mult :)) joke .
// edit: Nu am putut sa dorm noaptea

cezarika21 pe 23 Octombrie 2016 19:36
Întâlnire de gradul patru
Puține filme au reușit până acum să-mi producă fiori de spaimă atât de puternici precum ”The Fourth Kind”, deși producătorii îi previn pe spectatori chiar de la început cu privire la existența unor momente cu puternic impact emoțional. Dacă ”Exorcistul” m-a îngrețoșat, iar marea majoritate a slasher-urilor m-au plictisit, pot spune că aici am avut parte de secvențe horror realizate cu imaginație și profesionalism.

Conceput într-un stil pseudo-documentar, ce combină (de multe ori prin split-screen) filmări presupus reale cu dramatizarea evenimentelor cu actori profesioniști, ”The Fourth Kind” expune o temă controversată: existența extratereștrilor și interacțiunea acestora cu pământenii. Modul de prezentare a evenimentelor este însă unul deosebit de incitant pentru că prezența terifiantă a creaturilor extraterestre nu este… citeşte

ILIOTY pe 14 Martie 2010 15:13
? ? ? sau ! ! !
Un film, care te mai pune o dată pe gânduri, dar după părerea mea este un film, mai mult de SUSPANS decât GROAZĂ.
Recomand vizionarea lui !

mvpsebi pe 24 Ianuarie 2010 13:38
A trecut ceva vreme de cand un film horror, desi este mai degraba un SF, sa-mi dea asemenea palpitatii. Spun ca este si horror deoarece sunt cateva scene terifiante, ramai socat daca le vezi.
Cica ar fi inspirat din fapte reale...aici am si eu dubiile mele, este suspect cum inregistrarile de pe caseta originala sunt majoritatea bruiate si practic nu poti vedea mare lucru. Asta este un minus insa daca reusesti sa intri in atmosfera filmului atunci cu siguranta nu vei regreta ca l-ai vizionat, tocmai de aceea recomand sa va uitati la film intr-un grup cat mai mare, de preferat la cinema :D
Si o duma pt cei care au vazut filmu..daca la casa lor a venit o bufnita, la casa bufnitei a venit Chuck Norris :))

Ynspy pe 25 ianuarie 2010 16:53
du te ma si culcate :))
veronica210 pe 10 martie 2010 23:58
da pacat ca numai duma a fost buna..:)) ca filmul nu i cine stie ce :P
tudor_myh pe 19 Ianuarie 2010 21:04
Intalnire de gradul 4
Un film terifiant despre intamplari ciudate undeva prin Alaska , crime , disparitii , rapiri , hipnoza , relatari care te intriga , un subiect mai mult decat interesant ... inteligenta Non-Umana. Merita vazut.
YgReK pe 02 Februarie 2010 11:11
Foarte bun filmu....m-a impresionat cu adevarat :). Obligatoriu de vazut !
mykele33 pe 16 aprilie 2014 01:46
Oamenii aia vorbeau despre o teama inimaginabila,ceva de genul am intalnit intrun vis..sunt pe cale sa inteleg. Oricum sunt lucruri despre care oamenii mari nu vor ca multimea sa stie..
YgReK pe 17 aprilie 2014 19:26
:-?
veronica210 pe 11 Martie 2010 00:30
Ideea filmului e interesanta... dar daca ajungeti sa credeti ca e inspirat din fapte reale:)....dati-va o palma...si treziti-va... chiar am citit pe net ca vroiau doar sa scoata cat mai multi bani pe tema asta ... .si mai spun si aia ca au vazut pe cer beculete de toate culorile..culmea ca atunci cand trebuia sa vezi ce se intampla...camera de filmat nu mai functiona bine...=)) oh da... extraterestrii astia sunt ai dracului..:-j m-a apucat si rasul cand zicea "extraterestrul" I AM THE FATHER..I AM GOD..." =))))
ady_ady pe 12 martie 2010 17:12
mai intereseazate odata si apoi scrie ceva pe acest site dak esti asa de documentata ai sti ca si in romania sa intamplat ceva asemanator
iedutul pe 27 februarie 2011 16:45
Dekazzy,sunt filme ca Avatar care nu conteaza daca e inspirat din fapte reale shi doar ca are efecte speciale bune...deci nu poti zice ca daca vezi o biografie nu conteaza daca e inspirat din fapte reale cum zic autorii filmului...treaba cu ,,crezutul" iti schimba sensul logicii.
adry.ro pe 07 Martie 2010 11:19
Mai bine nu
Nu e nimic clar, inregistrarea se strica atunci cand apare aceea forta, deci, nu vezi nimic. Te lasa pe tine sa iti imaginezi ce s-ar putea intampla. Prost film...
andreiu7z pe 15 noiembrie 2010 17:35
Asta e si ideea! Iti da frau liber imaginatiei...
uNICK pe 14 decembrie 2010 23:23
mda:))) imagineaza-ti ca n-ai imaginatie:)))
Silvia.R pe 14 Septembrie 2014 13:02
Cand am vazut prima data filmul asta am fost surprinsa placut,categoric iti da foarte mult de gandit despre ceea ce se intampla in Universul asta,daca suntem cu adevarat singurele fiinte inteligente , daca exista extraterestrii si ce vor mai exact de la noi…si lista poate continua.Nu l-as incadra in genul horror ,mai degraba este un thriller-psihologic, Milla Jovovich si-a jucat perfect rolul de victima dar in acelasi timp de eroina….Filmul este foarte bine regizat, scenele reale in paralel cu cele din film fac ca toata povestea sa fie destul de credibila, totusi reuseste sa-ti dea fiori fara a avea efecte speciale sau machiaje sofisticate.Obligatoriu de vazut :D
stncndr pe 20 Februarie 2010 23:33
Horror ?
Personal, in nici un caz nu mi s-a parut horror cum zic unele persoane. Suspans? Ceva ceva...

Ideea acestui film, este cam rasuflata. Filmul in sine este insa foarte bine realizat. Necunoscatorii se lasa uso impresionati. Insa hai sa fim seriosi asupra unui lucru: Cate cazuri de "rapiri, raze de lumina care ridica oameni in aer si-i duc in O.Z.N.-ui , implant de cipuri sub piele" au fost raportate pe ALTE CONTINENTE in afara de America ?
Mi-a placut strict atmosfera filmului.

Si daca e sa fiu sigur de ceva, nu este decat faptul ca Nu Suntem Singuri...

iedutul pe 27 februarie 2011 16:49
Daca vrei sa vezi un film de genu' asta (cum ar fi The Exorcism of Emily Rose),nu trebuia sa te uiti ca sa vezi o scena de groaza...si sa-ti impuna o noua perspectiva.
Spaghete pe 16 Februarie 2011 22:26
brrrrrrrr
Extrem de ciudat...reuseste ce si-a dorit, adica te pune pe ganduri, atat...n-o sa merg asa departe cum am vazut mai sus, facundu-se referire la religie...gogorite savante de altfel
adizoo13 pe 12 Februarie 2010 16:19
depinde de tine daca crezi sau nu, mai mereu filmele inspirate din fapte reale au fost bune au ceva in plus o credibilitate, un thriller foarte bun, mister cat cuprinde si ceva scene care iti face pielea de gaina.
Mila hai cu urmatorul thriller-s.f. te prinde genul.

iondindeal pe 27 Martie 2010 18:39
Mda
Filmu' ii bun,suspans alea alea mi`a placut. Da ca e inspirat din fapte reale asta`i doar asa ca sa`i prosteasca pe prosti.Stati linistiti ca nu`i inspirat din nici o fapta reala .
georgel1976 pe 30 Octombrie 2010 12:11
"a fi sau a nu fi!"
este un film care te pune pe ganduri. parca nu ai crede tot ce vezi, dar in acelasi timp pe pune si pe ganduri - si daca totusi acolo a fost ceva? - . pt fanii genului este un film interesant si merita vazut, pt ceilalti este un film care merita vazut. bafta!
Horrormaster pe 30 August 2012 01:39
a fost foarte bine realizat...cand ma uitam la el, asa entuziasmat,concentrat etc...imi puneam intrebari de ex:oare ce-i cu bufnita,hmm ceva mesager din alta lume,Oare o sa fie un demon,mai multi?/?,sau o fantoma "neimpacata",??...Ceva era cu orasu ala,si mintea imi "făta" numa scenarii cu fantome,demoni etc...nu ma gandisem si nici nu indrazneam sa ma gandesc ca putea fi altceva decat fantome...Off si a inceput asa promitator filmu,inghiteam toate aburelile,crezand ca chiar o fo adevarat incidentul,dar...spre dezamagirea mea totala,era vorba de extraterestri...Bun s-o terminat filmu,dezamagit de sfarsitul filmului,mai aveam o speranta:macar bine c-o fost real,si lucrurile alea chiar so intamplat...NICI VORBA.imediat dupa film m-am interesat si filmuletele alea o fost facute intr-un studio,cu actori etc...se putea mult mai bine
Utube pe 26 Decembrie 2011 23:14
Este un film care reuşeşte, prin desfăşurarea şi subiectul abordat, să-şi îndeplinească pe deplin unul din rolurile pe care trebuie să le îndeplinească: să stârnească sentimente, idei, discuţii şi păreri. Din fericire, abordarea subiectului "alien" este un nesecat izvor de păreri şi discuţii, odată începute, interminabile. Despre subiect, este evident, pentru orice persoană raţională cu mintea deschisă, că nu suntem singuri în Univers iar dacă ar fi altfel sunt două posibilităţi: în cazul în care Universul a apărut în urma "Big Bang"- ului singularitatea existenţei noastre ar sfida matematica şi teoria probabilităţilor iar în al doilea caz, în care Universul a apărut în urma unui act creator conştient, înseamnă că Dumnezeu a făcut o enormă risipă de spaţiu. În ambele cazuri ar fi mare păcat şi noi am fi demni de milă.

citeşte

cezarika21 pe 23 octombrie 2016 19:11
Un comentariu foarte interesant!
furceag pe 04 Decembrie 2010 20:44
Interesant filmul... mie mi-a placut. Recomand iubitorilor genului.
lariss14 pe 20 Aprilie 2011 16:52
foarte bun :D
Acuma fiecare are parerea lui. Mie una mi-a placut filmul, plus ca sunt intamplari reale, eu una zic ca exista viata in alte galaxii, alte planete sau ce or mai fi... si nu spun asta din cauza fimul o spun din simplul fapt ca [ nu-mi pasa daca ma credeti sau nu eu stiu ceea ce am vazut, chit ca eram mica si am crezut ca este un satelit nu era... in orice caz mai cunosc persoane, rude chiar care au vazut] eu am vazut un OZN cand eram mai mica, cum am zis nu-mi pasa daca sunt crezuta sau nu. Spun ceea ce mi-au comfirmat ochii, ceea ce am trait pe pielea mea.
Filmul a fost bun. Este mai mult un documentar desi nu e chiar documentar, sa zicem un film psihologic bun. Merita vazut, fiecare crede ce vrea din el asa cum spun si cei din film. Insa exista viata dincolo de Terra dincolo de posibilitatile noastre de perceptie, dar fiecaruia dintre noi ii este frica sa priveasca adevaru-n fata.

balika pe 13 Septembrie 2010 05:03
indraznet
Interesant film si bine documentat scenaristul. E cel mai indraznet film despre tema asta pe care l-am vazut. Cu siguranta te lasa bulversat dupa ce te uiti la el, indiferent de cat a fost de adevarata povestea pe care se bazeaza. L-am vazut pe E.T. prietenos. I-am vazut pe "ursuletii koala" pasnici de pe planeta Endor. Am vazut extraterestrii dezlantuiti in Independence Day, extraterestrii razboinici in Predator. M-am obisnuit cu un anumit nivel de a prezenta civilizatiile extraterestre pe marile ecrane. Filmul asta intrece tot. E o capodopera de necontestat in genul lui. Trebuie vazut!
iasivezi pe 11 Iulie 2010 19:44
Al patrulea gen
M-a dat peste cap! O ideea geniala de a imbina imaginile reale cu filmarile actuale...ii da o unicitate si o continuitate peliculei. Nu este cel mai horror film pe care l-am vazut, dar face cat toate la un loc...nu poti sta fara sa tremuri, sa transpiri..ti se ridica parul si pielea este, clar, de gaina..
Suspansul este continuu si apasator!

Fanii genului...nu pierdeti un astfel de film!

rrs85 pe 23 Iunie 2010 14:21
Cred ca se poate vorbi de foarte multa imaginatie si de naivitatea oamenilor vis-a-vis de aceasta pelicula... Cred ca "Fourth Kind" se aseaza foarte bine pe ramura S.F. a cinematografiei, este zugravit si intr-o oarecare culoare rosiatica de horror, de thriller, de mister, este un film bun spre foarte bun. Dar pana a spune ca este inspirat din fapte reale, si ca astfel de fenomene au loc este o cale lunga si foarte anevoiasa, nu prea cred ca este plauzibil.
Personal, nu cred ca este inspirat din viata de zi cu zi, este prea tras de par, prea putin veridic. Sunt elemente pe intreg parcursul filmului care ar indica exagerarea, dorinta de a impinge lucrurile spre extrem Nu neg, de asemenea ca exista posibilitatea ca ce am vazut, pe undeva, sa aiba un sambure de adevar. Dar atunci, intreaga mea convingere legata de viata pe Terra, credinta-mi s-ar zgudui si... refuz sa cred ca asa ar… citeşte

kenya pe 01 Martie 2010 17:11
intalnire macabra cu E.T.!!!???!!!
pentru un film declarat horror este bun.Are tot ce-i trebuie unui film de acest gen,mister desavarsit,cadre paralele intre ceea ce se recostituie si ceea ce se declara a fi adevarat,un personaj de la bizar in sus care se declara psiholog(cam cum or arata pacientii doctoritei aleia?)Daca esti un consumator de astfel de filme,acesta cu siguranta nu te va dezamagi,daca ai rabdare sa treci de prima jumatate de ora,nu mai il lasi pana nu-l vezi pe tot.Ceea ce mie personal nu mi-a placut a fost modul de abordare pe care-l are asupra contactului cu extraterestrii.Oroarea si nebunia care se declanseaza odata cu amintirea intilnirilor nocturne sugereaza ca acestia sunt niste monstri de neimaginat.As vrea sa cred ca atunci cand voi intalni primul extraterestru va fi un moment benefic si nu unul asa cum apare in acest film.
CostinN pe 3 aprilie 2010 11:36
Daca noi am putea calatori in univers si am intalni o rasa de fiinte pe o planeta izolata in respectivul sistem solar si am observa ca detinem o tehnologie mai buna decat a lor, oare cum am reactiona? Oare nu am face la fel? Oare nu s-ar rapi cateva fiinte pentru a face teste pe ele, ca sa "invatam" mai multe despre organismul lor si sa zicem modul de supravietuire? Oare i-am vizita cu flori si cu muzica slow sau am fi preacauti si sireti, asa cum poate orice fiinta si-ar manifesta instinctele posedate? Mai ales cand (dupa cate se spune) ne studiaza de ceva timp observand felul cum interactionam si traim. In concluzie, e frumos ce speri tu dar am invatat chiar si din legea junglei, ca cel puternic ( de cele mai multe ori mai putin numerosi decat cei slabi) detine tendinta inascuta sa domine pe cei slabi, fie pana la exterminare sau controlat, sa-si mentina "resursele" constante. Poate aberez, poate nu dar ideea este ca daca exista extraterestrii, si sunt interesati de planeta noastra, ori sunt prea putini (cautand un mijloc de integrare fara ca noi sa observam, astfel sa-si puna planurile in aplicare) ori sunt mult mai multi iar cei trimisi pana acum sunt doar niste "soli" care raporteaza tot ce observain vederea unei eventuale invazii.
kenya pe 20 august 2010 19:10
CostinN acum am descoperit comentariul tau la parerea mea despre acest film.Eu sunt convinsa 100% de existenta extraterestrilor,intr-un univers infinit,in care orice este posibil, este o aberatie sa te crezi unicat.De asemenea sunt convinsa ca intr-o buna zi,civilizatia noastra va avea contact cu o alta.Insa nu pot sa cred ca aceste fiinte pe care noi acum ii numim "extraterestri",pt ca nu putem gasi alt nume,trebuie musai sa semene la ceva cu noi,ba chiar cred ca pot fi atat de diferite incat s-ar putea sa trecem pe langa ele si sa nu le percepem.Numai o persoana naiva isi poate inchipui ca vor ateriza in niste nave cu lumini si ne vor pune niste pistoale la tampla,si ne vor lua si ne vor diseca cum facem noi cu broastele.Treaba este mult mai complicata decat suntem noi acum in stare sa intelegem,nu suntem inca suficient de evoluati ca sa incepem sa lansam ipoteze despre asa ceva.Gandeste-te, miliarde de oameni dintre noi fac parte dintr -o religie,si nici o religie nu accepta existenta unor extraterestrilor,de-abia unele admit ca pamantul este rotund si este a treia planeta a sistemului solar.Si tu vorbesti de extraterestri,si le atribui instinctele precare ale omenirii. Spui ca daca noi am calatori in univers si am gasi o rasa de fiinte pe o planeta izolata,am face cam ce facem aici pe pamant cu animalele.Dar eu iti amintesc ca noi inca nu plecam nicaieri-si asta este realitatea-si nici nu vom pleca sute de ani de acum incolo,noi nu suntem in stare sa ne exploram planeta,dar mai ales,noi nu suntem in stare sa ne exploram propria fiinta.Ne macina o mare vanitate si daca am reusit sa dezvoltam un limbaj si o civilizatie,ne credem mare lucru,in realitate suntem foarte limitati si in niciun caz nu suntem in stare sa constientizam,acum acest fenomen.Dar mintea este singurul nostru aliat,daca vom avea curaj sa pasim cu acest aliat in fata,intr-o buna zi ne vom ridica.
Radu1711 pe 26 Iunie 2010 13:09
radu1711
daca se zice ca acest film este inspirat din fapte reale inseamna ca cei care l-au facut au facut o treaba buna, nu m-am putut uita seara la el, numai ziua.merita vazut
ady_ady pe 12 Martie 2010 17:13
hi
am vazut filmul si este frumos si cea ce se intampla in el mise pare adevarat nu tot dar 90% este adv
raduli07 pe 28 Februarie 2010 16:58
Belea
Un film care merita vazut si care da clasa multor altor filme de genul asta!Iar dak chiar tot a fost adevarat ce sa mai zic nota 10
nsn_xc pe 05 Februarie 2010 18:25
Blair witch project,paranormal activity!The fourth of a kind este de departe cel mai bun dintre ele!ceea ce te pune pe ganduri este daca este real tot ce au trait acele persoane din Nome este real atunci toate religiile s-ar probusi ca niste castele facute din carti!un film care te pune pe ganduri!
mitza2003ro pe 19 Aprilie 2023 07:50
Nu știu de ce are o notă așa de mică pe imdb. Filmul este unul făcut după fapt real,se folosesc imagini din filmările reale și este de-a dreptul înfricoșător și tulburător. Un film foarte bun.
Fl0rin49 pe 02 Ianuarie 2019 11:50
Hoax
Filmul da impresia ca e inspirat din fapte reale, e foarte bine regizat. Dr Tyler este interpretata de actrita Charlotte Milchard
Dragos.87 pe 04 Martie 2017 00:04
Un horror halucinant de tulburator incat daca il vezi intr-o noapte,sunt mari sanse sa ai cosmaruri.Atmosfera e buna si devine tot mai apasatoare pe parcurs.Milla Jovovich are o prestatie buna pot sa spun si este atat de credibila de ai impresia ca tot ce se intampla acolo e real.Il recomand neaparat!
andystarx pe 27 Ianuarie 2017 14:25
II acord un 6 doar datorita faptului ca filmul a fost creat dupa o intamplare reala,dar nu mi se pare realizat foarte bine,anost si putin plictisitor !
Eufimia pe 26 Mai 2016 18:10
Ceea ce face tot filmul e tocmai neclaritatea "dovezilor" si atmosfera pe care o creeaza toate evenimentele. Nu strica nici faptul ca actrita care o interpreteaza pe doctora (cea care e intervievata, nu Milla) are o expresie ce nici nu are nevoie de cuvinte. Dar cu tot cu ceea ce relateaza, reprezinta un pachet care asigura un impact profund, pe langa interpretarea Millei si a celorlalti actori.
I-am dat 7 pentru ca am bifat starea dorita, am fost terifiata si am tresarit grav in unele momente :))
Aspectul care sta la baza filmului e clarificat pe imdb, ceea ce influenteaza efectul. Oricum, chiar si ipotetic vorbind, tot e tulburatoare ideea...

iovanescu_andrei pe 09 Aprilie 2016 20:24
si daca acesti extraterestri exista ? conform savantilor, nu suntem singuri in Univers.Sunt doua posibilitati, fie filmul a fost o facatura, fie a fost bazat pe fapte reale....un lucru e sigur- NU SUNTEM SINGURI IN UNIVERS......
mihai_barbu pe 11 Noiembrie 2015 00:34
Mister total :))
Filmul a fost bun
Merita vazut, il recomand tuturor

edinaa pe 04 Mai 2015 22:14
Un film care te pune pe ganduri. Merita vazut......
Sorin87 pe 05 Aprilie 2015 11:52
Mi-a placut filmul in special povestea lui fiind foarte misterioasa. merita
radu3455 pe 07 Iunie 2014 10:04
a fost un thriller-sf captivant scenariu foarte bine pus la punct,jocul actorilor a fost execelent,te tine in suspans pana la final,insa e greu de crezut ca s-a intamplat asa ceva in realitate,recomand in special amatorilor genului nota 8
mykele33 pe 13 Aprilie 2014 03:28
pt imdb
daca voi dati 5,9 la filmul asta halal critici de film sunteti,o sa incerc sa evit sugestiile si notele voastre
kakapiciu pe 01 Octombrie 2013 20:39
Nu comentez despre ce cred eu, doar spun ca filmul estre foarte interesant si merita vazut.
pisicuta1 pe 09 Noiembrie 2012 20:42
da e interesant,mister ,SF merita vazut!...........
pst35 pe 19 Septembrie 2012 13:07
Daca anumite chestii ciudate se intampla unei persoane zici ca e nebun, dar daca aceeasi chestie ciudata se intampla mai multor persoane....e cam naspa, daca sunt adevarate filmarile care spun in film ca sunt reale....atunci e un film inspirat din realitate chiar fff ciudat...
ciobotaru pe 12 Aprilie 2012 22:19
pe mine m-a infricosat foarte tare iar dupa ce l-am vazut am inceput sa-mi pun alta serie de intrebari in legatura cu existenta omului pe pamant
vhjhgfghfhgv pe 10 Martie 2014 10:21
un film care te sperie cu adevarat de groaza si dramatic asa mi sa parut filmul a fost cel mai dramatic cand a rapit-o extraterestrii pe fata trist
wwwwzzzyyx pe 18 Octombrie 2013 14:15
Cum naiba îi bazat pe fapte reale dar filmul e SF..nu prea are logică
Srdjan pe 23 Octombrie 2012 16:54
Slab..
Tema e interesanta, dar interpretarea e jenanta. Merge la maxima plictiseala, dar e de evitat filmul
Christian.Van.Darko pe 06 Aprilie 2012 16:11
Lucrurile inexplicabile ce pretind a fi reale ne atrag!
Filmul,daca nu avea si inregistrarile originale, nu ar fi fost unul prea bun,insa acele inregistrari ii ofera valoare.Este si normal!Lucrurile ce pretind a fi adevarate sunt mai captivante,inspaimantatoare in acest caz.Daca vedeti un film care contine mesajul "Inspirat din fapte reale" nu va simtiti mai interesati sa vedeti filmul,mai ales daca stiti si povestea ce a dat viata acelui film?
dracosul pe 25 Iulie 2010 15:25
seamana mult cu proiectul blair witch dar asta are ceva in minus bun merita vazut!