Păreri Scream 4

(2011)

Scream 4: Coșmarul continuă

movie_addict pe 12 Iunie 2011 16:17
...
o sa stric finalul celor care nu l-au vazut: ala cu masca era defapt criminalul
mvpsebi pe 29 iulie 2011 22:06
:)))))
alex43497 pe 8 mai 2015 23:57
o sa stric eu finalul celor care nu l-au vazut:Trevor e unul din criminali.
rokz pe 08 Mai 2009 21:23
oohh abia astept....le-am vazut pe toate si mi s-au parut foarte interesante ...deci daca e tot cu sid atunci merita vazut .
spanac2015 pe 25 octombrie 2011 15:13
singur lucru care imi place e ca te tine cu sufletul la gura pana in ultima faza si atunci iti zice cine e criminalul...7
ancutza200 pe 23 octombrie 2012 19:54
lam vazut.. sa fiu sincera am crezut ca voi rade ca in primele 2 filme am ras .. dar akma am incremenit pe canapea ..in fine eram si singura akasa :))
mihnea999 pe 15 Decembrie 2009 22:42
Scream
Tari Screamurile ...dar scenariul e cam fortat ...criminalii cam dubiosi ...Oricum te tine in suspans si e doar super !
trustme pe 15 aprilie 2011 10:13
seamana putin cu Cosmar pe elm street :D gen
alex43497 pe 21 mai 2015 21:17
da' de unde?
voorhees pe 01 Februarie 2009 16:46
Stiu ca o sa ma intrebati ceva de genul:"Da de unde sti?Nici n-ai vazut filmul si deja zici ca e o capodopera".Eu am vazut primele doua parti,a doua a fost mai terifianta pt faptul ca supravietuitorii din prima parte sunt muribunzi,ex:Gale Weathers,"Dewei" ,un personaj pe nume Randy Meeks moare enervand criminalul din motive personale(a asistat la moartea lui Billy Loomis si il ura),Sidney Prescott ramane in continuare protagonista filmului.Wes Craven un artist neincoronat al filmelor horror va regiza si aceast film (am citit ca intr-o anumita parte a filmului Scream a jucat in spatele mastii)cu mare placere. Sunt sigur ca ucigasul are probleme personale cu Sidney Prescott pt ca in fiecare film cand personajele il demasca pe killer observa ca e o cunostinta de-a lui Sidney.
PETALUDA pe 1 aprilie 2011 16:52
buna cum fac sa vad si eu un film:(
thud0rs pe 14 iulie 2011 19:34
Nu inteleg...
Jenny_pisica pe 30 Mai 2010 17:04
Ador filmu asta e original ! leam vazut pe celelate , sper sa fie bun ca cele 3 predecesoare
decathlon pe 19 Mai 2011 00:10
penibil...................................................si atat.........
dracosul pe 22 mai 2011 21:57
esty prea slab mah macar lai vazut?
tatucu_alin pe 10 februarie 2015 22:41
Tipic....
alexcretu75 pe 17 Iunie 2010 15:06
Sunt sigur ca filmul acesta va sparge nenorocul pe care au avut filmele in partea a patra.Acesta va fi un succes.Si deabia astept filmul.PA
trustme pe 18 aprilie 2011 23:44
l-am vz la cinema a fost foarte tare :X:X nu si deaia are nota 7.4 pe imdb
scififan pe 29 iulie 2011 12:49
O porcarie ? serios? doamne..
nox13 pe 30 Aprilie 2011 23:14
scary movie e mai "horror" decat asta.
nu-i de mirare c-am fost 4 persoane in sala.

AnDuTzu pe 30 Iulie 2009 11:55
e courteney cox nu courtney cox :| doar ca nu stiu cum sa modific :|
claudiu-daniel-lugoj pe 24 Iunie 2009 14:16
claudiu-daniel lugoj
E bine ca se continua seria scream,celelalte parti au fost destul de bunicele acum asteptam sa vedem daca va fi si acest al 4-lea film din seria screm un succes.
Costy_Craiova_fan pe 13 ianuarie 2011 00:45
"seria screm"......parerea mea ca tu te "scremi"la maxim pt. aceste comentarii idioate pe care le lasi la orice film..."astept sa vad,sper sa fie,ramane de vazut".....scuteste-ne !!
alldayidreamaboutsex pe 16 august 2011 02:33
Ce aveti cu omul daca isi da cu parerea? Nu pentru asta e creata sectiunea 'Comentarii'?
legolas05 pe 23 Februarie 2011 21:57
primele au fost bunicele....la asta ma astept la mai mult
pustiul92 pe 14 Iunie 2010 13:31
Stie cnv cand o sa fie premiera? Ca sunt sigur ca o sa-l puna si la cinema...
ZaZaLa pe 6 februarie 2011 14:05
15.04.2011 :)
alexkid pe 15 Aprilie 2011 20:35
Astazi am fost in premiera la film si sincer nu a fost conform asteptarilor mele,filmul m-a dezamagit,nu se compara cu celelalte 3 parti,nu o sa spun de ce va las pe voi sa-l vizionati si sa va dati cu parerea!
kamy-san pe 20 Ianuarie 2010 16:06
imi amintesc bine de celelante serii mi-au placut tare mult sper sa fie si acesta lafel de bun sau chiar mi bun abea ast sa apara merita vazut :D
emy_sinaia pe 24 iulie 2011 18:04
pe bune nu stiu la ce faci comentarii cand nici nu ai vazut filmul, doar asa sa te aflii in treaba, cand de fapt nu ai nicio treaba, sunt foarte multi ca tine care nu au ce cauta aici.
adipetreseniuc pe 29 decembrie 2011 18:04
de parca tu emy ai sti sa scrii...
iovancaiovy pe 27 Decembrie 2009 18:53
e f tare filmul,de altfel ca toate partile,eu le-am vazut pe toate merita vazut si asta
KuRuPt pe 20 Februarie 2009 17:59
Da de unde sti?Nici n-ai vazut filmul si deja zici ca e o capodopera...:))))
valigeo96 pe 03 Septembrie 2009 12:45
OOOO Doamne!!!
Sa vedem,...primul a fost interesant,2 NIMIC la fel si 3.Daoar primul a fost ceva-ceva!Al patrulea ce poate fi,NIMIC,vedem,dar nu ma astept la prea multe!
superdepeche pe 3 iulie 2011 04:10
sa stii ca nu ai la ce sa te astepti,vei fi dezamagit(a)
andrei_oarga pe 04 Ianuarie 2018 02:16
O continuare la nivelul primei parti(nu am vazut părțile 2 si 3),combina foarte bine doua generații de actori si de asemenea răsturnările de situație sunt reușite,recomand fanilor horror!
Bârfitoarea.ro pe 16 Iulie 2010 16:27
Courteney Cox filmeaza pentru “Scream 4″
La 14 ani de la primul film din seria “Scream“, actrita americana Courteney Cox (46 de ani) a reintrat in pielea jurnalistei Gale Weathers, pentru cea de-a 4-a parte a productiei, “Scre4m“. Paparazzii au reusit sa surprinda zilele trecute primele poze de pe platourile de filmare ale horrorului, situate in Detroit, in scena respectiva aparand [...] citeşte
Manusa pe 07 August 2011 13:45
Tot stau si ma intreb, de ce au facut inca un film pe aceasta tema? Poate ca sa mai scoata si ei niste "lovele"ca de altceva nu stiu de ce sa-l mai fi facum. Aceeasi poveste de care deja m-am plictisit: trebuie sa apara un alt criminal care sa fuga dupa aceleasi personaje ( Sidney spre exemplu ). Aceasta parte, a patra, nu aduce nimic nou in povestea filmului, doar criminalul este altul........chiar daca actiunea a fost destul de bune, m-am plictisit la el dat fiind faptul ca este cam aceeasi actiune ca si celelalte filme.
kr1st1badboy97 pe 03 Februarie 2011 21:23
inca o parte? oare o sa se opreask candva... eu sper k nu! abia ashtept shi partea a 4-a, sper ca o sa le intreak p toate;)
hinatauzumaki pe 29 Ianuarie 2010 09:39
Dar eu parca am vazut k, de fapt ucigasul era fratele ei. Unde am vazut eu chestia asta?...... Si daca am vazut atunci cine sa mai fie criminal?????????????????
kanibalo pe 11 August 2011 18:37
PRAF.............SI..........PULBERE
vrajeala de film,nimic horror doar prostii ale regizorilor astora de 2 bani,mai mult comic decat horror,comic de prost.Alora le murisera prietenele si mergeau sa chefuiasca la festival horror sau ce plm mai era si ala,prea penal,nici macar nu stiu sa se prefacal;Numai secvente de cretini din filme terminate,fara suspans,fara noima..ca faza aia penibila cu proasta aia i se strica masina il vede pe bula pe capota si in mintea ei sau a regizorului ala de kkt ce se gandeste ea.,hai sa ies afara sa iau o gura de aer.....................mai penibil de atat nu se putea...da cate faze proaste....tre sa scriu o carte cu toate prostiile astora....in concluzie o pierdere de timp 1 ora jumate din viata pierduta degeaba..astea nu sunt filme horror nu cum se faceau altadata...si ce surpriza cine erau ucigasii....poponarul ala.....poate singurul lucru la care nu ma asteptam...sa intreaca prostia… citeşte
arakosta pe 21 octombrie 2011 15:40
De acord cu tine :) Aceiasi impresie am avut-o si eu dupa ce am vazut filmul.
ZaZaLa pe 06 Februarie 2011 14:07
Abia astept sa fie filmul :X. Le-am vazut si pe celelalte 3 si au fost super faine.. Ma gandesc ca si asta o sa fie super fain. :)
weaksis pe 08 Ianuarie 2010 23:33
weaksis
cu ce sa te mai surprinda?..poate doar pentru fanii seriei..daca avem cativa si pe aici
ErdinJeepersCreepers pe 22 Aprilie 2011 01:57
Scream 4 pe net
Scream 4 pe net vad ca este pe : http://filmenoi.info/scream-4-online-2011/ .
In alta parte n-am gasit , s-ar putea sa fie pe fl , nu m-am uitat sincer sa fiu .

GhosT31 pe 03 Aprilie 2011 21:44
stie cineva daca o sa fie 18+ ? eu cu un preten vrem sa mergem la cinema
MissBlossom01 pe 16 aprilie 2011 21:27
Da,e 18+ ;)
alisadik pe 13 Martie 2011 11:24
sper ca o sa pot sa il vad ca am 11 sa nu il pune im18=interzis minorilor sub 18 ani
daca nu e il vad cu siguranta

cinefiliousss pe 04 Octombrie 2009 14:40
Asta da =)); parca si vad parodia facut dupa el; abia astept;
o sa fie amuzant

moartea_pasiunii pe 13 aprilie 2011 20:11
nu stiu cum poate iesi o parodie dupa o alta parodie:) cam ciudat!
oriana_antonia pe 12 Iulie 2022 00:20
ADOR FILMUL UN 10 DIN PARTEA MEA SI EMMA ROBERTS & NEVE CAMPBELL AU FOST ICONS ????????
negru_dragan_yahoo_com pe 07 Noiembrie 2021 13:00
Filmul este mult mai slab decat partile anterioare ale seriei ,si asta se datoreaza faptului ca nu are parte de prea mult suspans ,iar scenele horror sunt putine si slabe calitativ , cea mai mare calitate a acestui film este prestatia actoriceasca la fel de buna ca in primele trei parti ale seriei, nu inteleg cum de filmul a primit o nota atat de mare pe acest site ,deci pentru cei care inca nu ati vazut filmul va spun ca nu merita vazut nici macar de fani seriei SCREAM , pentru ca o sa va dezamageasca ,nota 5,5 voi da acestui film.
contas pe 11 Mai 2021 02:34
Alexandrudragosstegaru, dacu nu ai nimic de spus, taci! Cred că ai un robot care răspunde. De ani de zile dai aceleași răspunsuri. Mai variază omule!!!
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 19:19
Scream 4
Mr.Halloween pe 10 Mai 2015 22:52
Un nou deceniu.O noua teroare.
Scream 4 reprezinta o revenire foarte buna pentru franciza.Dupa parerea mea,acest film a reusit sa ajunga la inaltimea originalului.
alex43497 pe 08 Mai 2015 23:56
asta bate trilogia veche dar tot nu e suficient de bun.
Shadow_Master pe 01 Ianuarie 2015 17:22
Inca o continuare destul de slaba.
Nu stiu de ce un film asa de bun ca primul trebuie sa aiba atatea continuari, deoarece se pierde interesul.Actorii au jucat ok.Filmul a fost plin de sange ca doar e un slasher.In final este o intorsatura de situatie la fel ca si in partile precedente si avut cateva momente amuzante ca si restul.Recomand daca nu ai un film mai bun la care sa te uiti.
crome pe 12 Decembrie 2014 22:13
este bun filmul ,plin de suspans insa acum dupa vizionare imi pare supra incarcat de crime ! mai era putin si mureau toate personajele din film !
tatucu_alin pe 27 Septembrie 2014 21:51
Scream 4:Cosmarul continua
Sa recapitulam:primul a fost foarte bun,al doilea bun,al treilea tot bun si al patrulea foarte bun.Asta si cu Scream 1 sunt cele mai bune din serie,dupa parerea mea.Acest film dispune de mai mult suspans,mai multa actiune,crime mai brutale,multi suspecti si actori foarte buni.Cei 3 actori pe care ii cunoastem foarte bine isi reiau rolurile si joaca perfect.Asadar...cosmarul continua.
fanhorror pe 01 Iunie 2014 13:22
O revenire buna! :)
Consider ideea lui Wes Craven( directorul francizei SCREAM) de a relua seria una buna. Al 4-lea film a spart de asemenea blestemul acela care zice de al 4-lea film intr-o serie ca ar fi foarte prost. Parerea mea nu este asta. SCRE4M, totusi, nu este pentru cei care nu au vazut trilogia originala, este un film pentru fanii adevarati! Asa ca recomand sa vedeti mai intai primele 3, apoi pe acesta!! :)
Sebastian96 pe 05 Decembrie 2012 23:04
Un film dragut,merita vizionat(parerea mea) ...mi-a placut sfarsitul insa!
BiancaFlorela pe 31 Iulie 2012 02:53
M-am uitat la acest film doar pentru cast-ul acestuia, dar nu am avut ce pierde, este un film foarte bun, care merită văzut.
happysunnyday pe 28 Iulie 2012 15:50
foarte frumos filmul. e primul Scream pe care l-am vazut. eu de obice3i cand vad o serie le iau in ordine descrescatoare ( dupa ani ) mi-a placut foarte mult.
tonymaestrul pe 24 Mai 2012 18:13
Destul de interesant. Am fost in mister pana spre final, nestiind cine e killeru :)) totusi in unele momente parca ziceai ca te uiti la scary movie :). Merita vazut totusi.
theo_love_you pe 05 Mai 2012 19:48
Mi-a placut filmul acesta Scream 4 a fost destul de bine.
viro1983 pe 01 Mai 2012 08:52
Infricosator
A fost un film foarte infricosator.
Au fost multe scene sangeroase si scene care te tineau in suspans.
Nota 7.

robywolf19 pe 26 Aprilie 2012 19:21
Bun filmul la fel ca si primele 3 parti. Nu ma asteptam sa fie asa bun!!!
Ccucu pe 02 Aprilie 2012 16:00
Daca si asta e horror... filmul e penibil, o pierdere de timp. Daca primul di nserie a fost cum a fost din cauza povestii, continuarile sunt din ce in ce mai slabe, si asta e cel mai prost din serie.
cosmin_kedii pe 17 Martie 2012 09:08
iniţial a fost mai înspăimântător şi cele mai bun dintre toate
Dyanna_07 pe 09 Februarie 2012 12:01
un film fain.......dar totushi dak nu ar arata k este in costum baratul ar avea mult mai mult mister!!!!
tony_mondyalu pe 16 Noiembrie 2011 02:18
putin enervant filmul.....ma dezamagit inceputul si finalul.....prea mult sf...in fine...dupa parerea mea a fost cel mai slabut din toata seria