Păreri Prison Break

(2005)

Prison Break

superdepeche pe 23 August 2009 20:47
PUR SI SIMPLU...PERFECT!!!
DE CE PUR SI SIMPLU PERFECT?PENTRU CA NU EXISTA CEVA CU CARE SA-L COMPARI,CEVA CU CARE SA SPUI CA E SIMILAR.POATE CA VA RAMANE IN ISTORIE ACEST FILM CA UNUL DINTRE CELE MAI VIZIONATE CHIAR DACA MULTI NU O RECUNOSC,SAU CHIAR DACA UNII SPUN CA ''E MULT SUB -LOST-NAUFRAGIATII''.PAI HAI SA VEDEM.AM VAZUT SI EU CATEVA SEZOANE DIN LOST,MAI EXACT 3 SI VREAU SA SPUN CA NU PREA AM INTELES NIMIC DIN ACEST SERIAL,DECI L-AM ABANDONAT.24?INTR-ADEVAR BUN SERIALUL SI MAI ALES DIN CAUZA CA ESTE KIEFER SUTHERLAND ACOLO DAR PARCA CHIAR SE LUNGESTE LA NESFARSIT.POATE PARE NEFIRESC SA SPUN ASTA DAR CHIAR AM VAZUT PE UNELE SITE-URI DE SPECIALITATE IN CARE T-BAG CONDUCE DETASAT IN TOPUL PERSONAJELOR FAVORITE.SI LA MINE SE APLICA ACELASI LUCRU.EL FIIND PERSONAJUL PREFERAT.DAR DE CE T-BAG?UN PERSONAJ NEGATIV?PENTRU SIMPLU FAPT CA SE DESCURCA DE FIECARE DATA IN ORICE SITUATIE SI PENTRU FAPTUL CA ESTE CHIAR… citeşte
veronica210 pe 15 octombrie 2009 16:56
T-BAG e prea tare. De acord cu tine!
andrei_baschetbalistu pe 16 iunie 2016 13:14
cand il auzeam pe cei din jurul meu, prison break , prison break in jos si in sus, le trasmiteam ca sunt nebuni.., le spunem ca e o porcarie,..dar perioada asta este la moda cu prison break si game of thrones..si vreau sa spun ca in momentul in care am dat play la primul episod...am devenit depedent :)). e prea tare serialul. T-bag, linc, sara,mike , alex, brad panarama aia, totii au fost bestiali , tot serialul a fost cu sufletul la gura, iar la final s-a dovedit ca alex, brad,Gretchen aia, don self. etc. au fost buni dar din cauza companiei a fost niste nemernici, precum paul la inceput ... nimeni nu a fost vinovat de ceva..toti au avut ce au avut din cauza companiei..si fiecare dintre ei a pierdut pe cineva drag..din cauza companiei..e un serial care trebuie sa il vezi indiferent de loc sau de stare sau de problmele, bla bla..mai jos vad un comentariu : Nu ai vazut pb atunci ai trait DEGEABA! , asa e.! si acum trebuie sa recunosc. nu e o prostie serialul si le dau dreptate celor care mi-au sacait la cap cu pb..ca acum stiu de ce au facut-o ! :)
KaYra pe 10 Ianuarie 2010 22:42
Nu AI Vazut P.B.,Atunci Ai Trait DEGEABA!!!
Ma uitam la Prison Break 10 ore in sir,apoi mancam si o luam de la capat.un film mai misto decat asta nu am vazut!si de Michael...nu mai spun.
Nu AI Vazut P.B.,Atunci Ai Trait DEGEABA!!!

flori0304 pe 28 martie 2010 08:30
imi place titlul tau :))))))
remus_escape pe 15 decembrie 2013 13:42
Genial nu poti sa te opresti sa nu te uiti m-a dat disparut priteni au venit la mine sa vada ce fac au vazut un episod din al doilea sezon shi akuma ne uitam impreuna prea tare vb lu KAYRA nu ai vazut Atunci ai trait degeaba!!!
Radu47hitman pe 04 Februarie 2010 19:32
Evadarea - nu înseamnă libertate...
* Multe dintre scene, au fost filmate în celule reale.
* Numele închisorii Fox River, repetă numele râului, care curge prin Western Chicagoland, aproape de locul filmărilor.
* Iniţial s-au planificat 13 episoade, dar după succesul proiectului, studio-ul a extins primul sezon până la 22 de episoade.
* Serialul a fost interzis în 13 din închisori.
* Dacă vrei să-ţi faci acelaşi tatuaj, ca al lui Michael, este nevoie de aproximativ 200 de ore, iar costul acesteia este de aproximativ 15.000 dolari - 20.000 dolari.
Recunosc, nu puţine seriale mi s-a întâmplat să văd, dar nici unul dintre ele nu-i atât de captivant ca acesta. De la prima până la ultima serie, serialul te păstrează în suspans, aş spune chiar că hipnotizează spectatorul. Primul sezon, din punctul meu de vedere, e cel mai de succes. Din primele minute, cedezi farmecului… citeşte

Klara pe 21 Iulie 2009 05:00
bestial
de la primul episod mi-a acaparat atentia in totalitate. Nu credeam ca se poate face asemenea serial pana am vazut Prison break.
Am urmarit cu sufletul la gura fiecare episod. Chiar daca actiunea parea ca se tot lungeste serialul nu si-a pierdut din farmec, mai ales din adrenalina.
Este cel mai frumos serial pe care l-am vazut si imi vine greu sa cred ca voi vedea curand altul care sa-l intreaca.
Personajul i s-a potrivit ca o manusa lui Wenworth Miller.
Finalul a fost pe masura... Sacrificiul lui Michael Sofield m-a impresionat profund.

veronica210 pe 14 August 2009 14:15
Cand am auzit prima oara de el, am zis ca prea exagereaza lumea..PB in sus,PB in jos. A fost de ajuns sa iau primul episod si sa nu merg 3 zile la scoala :)) . T-Bag a fost actorul meu preferatPentru el m-am uitat si la Transporter 3.
Andretty pe 5 august 2011 17:13
sunt de acord cu tine si eu tot la fel spuneam ce dracu o mai fi si ala de tot vb astea de el si asa am luat primul sezon mam uitat la primu episod asa criticandul dar pe la al 3 am intrat in serial mam uitat vro 7 ore la el tinand cont ca un episod tine 45 min de suspans
TheMoOsish7 pe 08 Februarie 2010 18:37
Filmul e genial...PB Si lost nu trebuiesc ratate!!!:P
viktor27oct pe 7 octombrie 2010 02:52
da:) sunt primele doua seriale pe care le-am vazut ... ce urmeaza:P?
karoly32 pe 15 februarie 2017 23:11
VIP pe 17 Noiembrie 2009 19:56
the best
cel mai tare serial posibil! l`as mai revedea de 100 de ori...mai ales pt Michael :x! Aveti toata admiratia mea! :)
cypony pe 29 Decembrie 2008 22:32
GWNIAL GENIAL GENIAL poate o sa ziceti k exagerez dar e smeker rau filmu.....mi'a creat dependenta am vazut prima serie care de altfel e si cea mai tare in 2 zile.Cand nu ma uitam la film k de...omu mai are si treaba park eram drogat nu ma gandeam la altceva.
Beatryce pe 7 mai 2013 16:24
si acesta e motivul pentru care l-ai notat cu 5?
VIBERS pe 23 februarie 2014 23:01
Motivul pt care l-a notat cu 5 este ca in 2008 nu era ca acum pana la 10 stele.
cristivmd pe 25 Octombrie 2009 04:32
CAPODOPERA (prea putin spus) credeti-ma ,degeaba vizionati seriale in viata voastra daca nu il vedeti pe asta,,,the best ever,la sfirsitul serialului veti realiza ca nu veti mai avea ocazia sa vizionati alt serial atit de bun...
Just ziuper

Medicate pe 21 decembrie 2009 15:23
esti tu sigur ? vrei sa-ti dau eu exemple de seriale de 10 ori mai bune decat asta ?
karoly32 pe 15 februarie 2017 23:11
24 season 1 aparut in 2001 ! magnific
oxi pe 21 August 2009 17:13
intr`adevar, primele 2 sezoane au fost foarte tari
FlorinMovieFreak pe 30 martie 2011 14:45
Indeed :)
TeoBr pe 18 februarie 2014 00:08
Mie mi-a placut si ultimul sezon..dar "final break"...nu e chiar asa bun...oricum serialul e foarte reusit,te tine cu sufletul la gura pe tot parcursul... !! E cel mai bun serial,nu ai grad de comparatie cu altul !
savoria pe 25 Martie 2008 15:45
Prison Break se numara printre foarte putinele seriale la care am avut rabdarea sa ma uit.
Cel putin la primele 2 serii, eram ca hipnotizata. Le-am vazut in 5 zile.
Merita urmarit!

FunnyX pe 3 iunie 2013 01:37
Mie si seria 3 mi s-a parut foarte buna!
Nick_18 pe 21 Septembrie 2009 23:36
Serial
Este cel mai tare serial pe care l-am urmarit vreodata.Toate 4 sezoanele sunt marfa.
qazdaz pe 13 August 2009 22:44
Fenomenal -superrr!! primele doua sezoaneee :O:O:O asteptam in fiecare saptamana sa apara un nou episod parca doar pt. asta traiam ;)):)) categoric primele doua sezoane bat orice al film in materie :P ee Genial !!
paul2000 pe 07 August 2009 21:31
foarte caprivant
Avand o poveste foarte originala, plina de incurcaturi si foarte bine gandita, acest serial te prinde! Un fenomen---merita vazut, cu siguranta va va capta atentia!
tanase_78 pe 24 Mai 2009 04:28
deci nu pot sa-mi exprim cuvintele pt acest serial!!si credeti-ma sunt vizionator de filme!foarte foarte smecher e prea putin spus si by the way 24 e ...varza
WikdMovies pe 11 August 2011 00:55
Ce inseamna Prison Break:
Prison Break este fara indoiala unul dintre cele mai bune seriale create...Este unic si genial! Toate personajele sunt interesante, de poveste si locul unde se petrece nu mai vorbesc iar actorii intra in pielea personajelor PERFECT...Daca va ganditi cumva sa va apucati de vizionat Prison Break trebuie sa stiti cateva lucruri:
-PROVOACA DEPENDENTA(vorbesc serios, nu ma puteam gandi la altceva decat la Prison Break!)
-Va deveni serialul vostru preferat si veti fi tristi ca nu veti gasi altul la fel de bun!
-Dupa ce vizionati si filmul, care finalizeaza povestea va veti gandi: ,,Poftim? Asta-i tot? Mai vreau!''
Este pur si simplu obligatoriu de vazut! Nu ar trebui sa-l ratati!

Spaghete pe 25 Iulie 2012 21:51
Am avut dubii mari ca Prison Break va putea fi un serial care ma va captiva. Am renuntat dupa primul episod, insa convins de imprejurari am continuat vizionarea si nu mi-a parut rau deloc. Din contra!
Am ajuns sa indragesc acest serial care in viziunea mea e precum o cometa de mari dimensiuni pe cerul instelat in plina vara, la Cap d'Ail pe plaja. Il privesti si nu te saturi, astepti cu nerabdare episodul care vine.
E un adevarat caleidoscop bulversant care digera exhaustiv sintagma "suspans-actiune" avand drept deziderat sa faca din publicul sau o adevarata lamaie, pe care sa o stoarca constant de orice urma de vitalitate, emotie, rabdare.
Am cunoscut prin intermediul serialului o pleiada de actori noi, foarte buni, despre a caror existenta habar nu aveam mare lucru spre rusinea mea. Ma refer aici la Wade Williams aka Brad Bellick, Amaury Nolasco aka Fernando… citeşte

bogdi_07_yo pe 03 Martie 2011 01:23
!!!!!!!!
La inceput am crezut ca e supraestimat ... dar dupa ce l-am vazut mi-am dat seama ca nu poate fi supraestimat ... nu avea cum sa fie mai bun !
TomaMihai pe 22 Iulie 2010 21:59
So addicting!!!
Acum ca am citit parerile voastre sunt bucuros ca nu sunt singurul "freak" care statea 7-8 ore in continuu sa vada acest serial.Cel mai bun serial pe care l-am vazut pana acum.
"Welcome to Prisneyland , fish!":))

deco20 pe 06 Ianuarie 2013 23:28
T-Bag NR 1
Deci,sarim peste faptul ca e un serial excelent si isi merita toate laudele,eu as scoate in evidenta interpretarea lui Robert Knepper in rolul psihopatului,care dupa parerea mea este impecabila.
Deliz0r pe 16 Februarie 2010 16:07
Superb
daca te uiti la 1 episod deja esti drogat cu prison break
MaddoW pe 8 iunie 2010 21:13
mare dreptate ai ! Eram dependent de Prison Break.
dory96 pe 30 Decembrie 2009 19:25
Eu am vazut si Lost si Prison Break si pot sa spun ca ambele sunt foarte bune de urmarit in loc sa va certati pe seama "Prison Break vs Lost"
delux23 pe 17 Decembrie 2009 09:10
Superb
Anul 2005 avea sa aduca in atentia noastra unul dintre cele mai interesante, palpitatnte si extraordinare povesti de aventura intr-o super productie numita simplu "Prison Break".Un serial TV care in doar 4 sezoane a demonstrat ca nu cantitatea, ci calitatea conteaza!
Prison Break reprezinta pentru mine punctul de plecare in ceea ce priveste serialele tv.Este cel mai serial vazut vreodata.Are toate calitatile si in principal ne are pe noi , toti fanii acestui mare serial

Medicate pe 21 Decembrie 2009 15:22
.....
pffff inseamna ca v-ati uitat cu totii la alt serial de ii tot dati 10 stele !
In primul rand doar primul sezon a fost BUN , dupa au dat-o rau de tot in fasole , pt ce au lungit nu stiu , stiu doar ca dintr-un serial ce ar fi trebuit sa ramana bun totul s-a transformat intr-o telenovela .....

VIBERS pe 23 februarie 2014 23:05
Foarte corect ce ai zis aici.
gabrielciobanu43_gmail_com pe 06 August 2017 02:59
INTERESANT
Merita vizionat, iar daca ai fost in puscarie, atunci merita iubit...
sweetintoxication pe 27 Septembrie 2010 17:14
cel mai bun serial de actiune...si serialul meu preferat
trups pe 27 Decembrie 2009 23:53
fantastic
cred ca e unul din cele mai bune seriale facute vreodata si ma refer la toate seriile, nu s-au ,,stricat'' pe drum suspans cat cuprinde. un serial perfect
lost a fost bun in primele 2 serii apoi m-a plictisit. asta e singurul film, serial pe care l-am putut vedea pana la ultimul episod+ ultimele 2 facute dupa film. si acum vreau sa-l vad din nou. nu imi plac serialele deoarece ma plictisesc la un moment dat, si schimb canalul sau il opresc. la prison break m-am uitat 5 zile aproape continuu, in jur de 13-14 ore pe zii. pur si simplu fenomenal.
cine il compara cu lost naufragiatii, pentru mine lost a avut doar 2 serii, 1 si 2, apoi a fost o porcarie din acre am mai putut vedea 3-4 episoade la acre adormeam, ca prison break trebuie facut un serial si suspans la final sa te faca sa te uiti si la urmatorul episod. pacat ca moare personajul in final, macar puteau sa se termine ca… citeşte

sophie pe 14 August 2009 20:32
toate cele 4 sezoane mi'au placut....
sincer... ultimul "the final break"... am ramas dezamagita...mai bine lasau fara el...

Bogdan88 pe 16 Iulie 2009 16:16
Bunicel
E mult sub ''Lost-naufragiatii'' !!!!!
Oricum e de urmarit:)))

Medicate pe 22 martie 2010 17:38
;)
VIBERS pe 23 Februarie 2014 22:56
Impresionant in primele 2 sezoane
Urmeaza niste spoilere.Filmul a fost foarte bun, suspans cat cuprinde , scenariu bun, actori care joaca bine, idei interesante, imprevizibil, dar toate astea s-au terminat in momentul in care toti evadeaza din SONA.Parca erau cu totii niste frati care si-ar fi dat viata unul pt altul in ciuda faptului ca Alex ii omoara tatal lui Michael, ca sa nu mai vorbim de Brad, care ii teroriza in puscarie si dupa ce isi pierde slujba din cauza lor si mai este si legat si lasat in urma cand evadeaza din Sona, cel mai bun prieten era cu Sucre si invers.Tipa aia care o tortureaza pe Sara si dupa ce se intalnesc zici ca nu s-ar fi intamplat nimic.Singurul care intradevar este original este T-Bag(cel mai tare persoanj din film).Per total filmul merita vazut dar are niste clisee.
VIBERS pe 25 februarie 2014 22:46
Tocmai cand era sa imi schimb parerea despre acest film in bine apar niste episoade in sez 4 si anume 14,15 ,16 care sunt de-a dreptul ridicole care imi spune ca e timpul sa sar la ultimul episod si sa nu mai pierd timpul cu el aiurea.Prea muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuulte rasturnari de situatie ceea ce ma duce la gandul ca o cam lungeste.
cotzofica pe 24 Septembrie 2013 09:19
Cel mai de suspans şi mai captivant serial pe care l-am văzut. În special primul sezon... Va fi greu să-l egaleze altul. Dar....vom trăi şi vom vedea.
Chelbos pe 16 Ianuarie 2012 19:05
interesant
astazi am vazut primul episod din prison break desi mi-am propus sa nu imi bat capul cu seriale. pare destul de interesant filmul si cred ca am sa urmaresc toate episoadele. actorul principal trebuia sa se pregateasca mai intens pentru serial. 1 an de sala era foarte bun sa se vada tatuajul mai bine si sa poata face fata in parnaie. am sa revin la final cu o parere si o nota
Chelbos pe 31 ianuarie 2012 14:03
filmul a inceput promitator dar usor usor a devenit o telenovela. prea multe rasturnari de situatii, coincidente, intamplari nerealiste... mai mult de 6 nu pot sa-i dau. am incercat sa ma uit doar primul sezon pana la sfarsit. nu intentionez sa vad continuarea. poate doar ultimul episod sa vad cum se termina
alkadeyasss pe 21 iulie 2012 11:07
te sfatuiesc sa vezi episod cu episod deoarece nu o sa intelegi nimic din ce s-a intamplat...crede-ma...merita sa il vezi...si nu e telenovela...o sa vezi in sezoanele urmatoare...bafta
just_see pe 25 Octombrie 2011 19:34
gauri logice...si multe
eu sincer m-am oprit la sezonul 2...nush de ce dar nu ma mai atrage..m-am saturat de atatea rasturnari de situatie si simple intrigi care sa mai completeze un episod...nu vreau sa dau spoilere dar daca te uiti mai atent la film observi ca e plin de sa zicem asha...de slabiciuni!!
Ion-Chinezu pe 01 Februarie 2011 20:37
Un serial dea dreptul MAGISTRAL ! Nu am cuvinte , ceva mai bun nu exista !
ALINUL pe 09 Martie 2010 18:20
Cel mai bun serial
Acest serial a fost si va fi mereu cel mai bun serial , este prea destept si prea bine jucat ca sa-i fie luat locul 1.
MaddoW pe 12 Februarie 2010 12:47
SERIALUL PERFECT
Serialul perfect, bine zis. Nu se compara cu altul. M-am uitat la multe seriale: Supernatural, Lost, Kyle XY, Heroes, One Tree Hill, Dexter, dar asta le bate pe toate.
ShadowBoy20 pe 14 Iunie 2018 09:37
Nu stiu ce va place atat de mult la serialul asta,am incercat si eu sa ma uit vazand multe pareri pozitive dar nu m-i se pare cine stie ce,este destul de plictisitor..ii lipseste ceva
del_viola pe 24 noiembrie 2019 02:11
Ia zi ce seriale ti au placut tie?
cosmin742000 pe 28 Septembrie 2011 00:44
Am terminat de vazut seria 1 . Pana acum cel mai bun suspance din tot ce am vazut.De un singur lucru sunt nemultumit , gardienii sunt incredibil de prosti.Daca erau credibil de prosti era de 10. Asa e de 9.Parerea mea....
VIBERS pe 25 februarie 2014 22:49
Si de urmatoarele sezoane ce parere ai?Mie mi se pare ca o cam lungeste si apar foarte multe rasturnari de situatie si multe faze cam penibile.
Willy4k pe 17 Februarie 2011 10:50
ABSOLUT GENIAL!
Este genul de serial care poate crea "DEPENDENTA"!!!
Situatiile inedite, personajele sofisticate, termenele limita si lupta cu timpul sunt doar cativa dintre factorii care te tin cu sufletul la gura si te determina sa urmaresti fiecare pas al protagonistilor.
Singurul regret pe care l-am avut vis-a-vis de acest serial, a fost uciderea lui JOHN ABRUZZI din sezonul 2. Mi-ar fi placut ca acest personaj sa-si continue rolul, mai ales ca actiunile lui au avut un impact deosebit asupra sezonului 1.

LavyBogdy pe 11 Mai 2010 00:05
Primul sezon e divin.Pur si simplu mi-a schimbat viata.Michael Scofield e un idol,un personaj minune;scenariul foarte complex,plin de suspans;personajele secundare sunt bine angrenate,in special T-Bag e criminal in toate seriile.Imi pare bine ca s-a petrecut si rau ca s-a terminat.
Parerea mea e in comparatie cu alte seriale scenaristii de la P.B au facut primul sezon de nota 10+,sezonul 2 de 10 iar urmatoarele de nota 9.Si cred ca de aceea nu a mai avut efectul primul sezon.La celelalte seriale s-a mers intr-un ritm echilibrat,adica daca primul sezon e de nota 7,8 asa sunt toate pt a nu face telespectatorul sa se astepte la mai mult.

adi_batistuta pe 01 Mai 2009 13:13
SUPERNATURAL & P.B.
Sunt cele mai tari seriale facute vreodata,deci cel putin pt mine...am vizionat toate eps de la ambele seriale,pot spune ca sunt la zi cu ele:D...dar din pacate mai sunt putine pana la final:(....Pt cei care nu au vazut inca,si sunt pasionati de horror/mister/crima,va recomand SUPERNATURAL...Jensen Ackles si Jared Padalecki fac practic acest serial sa EXISTE!;)
matrescuketty pe 26 Aprilie 2009 09:55
michael
Imi place foarte mult,dar vreau mai multe episoade intr-o saptamana.Nici nu stiu cand va ma aparea urmatorul episod..................
dany pe 15 Februarie 2009 19:53
super film si super actor..........:X
dany pe 15 Februarie 2009 19:51
cel mai tare serial ........:X:X:X
Rusty pe 25 Martie 2008 13:41
Cel mai tare serial posibil,10+.
sefo28 pe 2 aprilie 2009 03:25
daca telenovela asta siropoasa e serial de 10+ atunci shield si 24 este de 100+ ( app sezonul 1 a fost mai bun in rest e sirop de tuse)
Claudia1606 pe 13 mai 2010 12:33
in 24 se intampla acelasi lucru in fiecare episod, Prison Break este mult mai captivant, de 100000..0 de ori mai captivant,interesant.PB nu este nici o telenovela siripoasa sa stii!
Flori pe 05 Februarie 2008 13:03
Super serialul..:X:X Nu merita sa stai sa astepti o sapt sa il vezi..pt cei care nu stiu il gasiti p dc++ toate 3 sezoanele:X:X:X
celik mihai pe 16 Ianuarie 2008 23:13
E cel mai tare film pe care l-am vazut.:)
:) e cool .as vrea sa fie in fiecare ziiiiiiiiiii

Maria pe 31 Decembrie 2007 16:55
In opinia mea e un serial care se merita urmarit. E realist, convingator si captivant. Actorii se potrivesc personajelor, iar actiunea este cu adevarat incitanta.
Beatrice pe 08 Octombrie 2007 19:42
genial...si miller are un non verbal perfect! as pune 11 stele;))
del_viola pe 24 Noiembrie 2019 02:08
De neegalat.
Au trecut atatia ani si totusi nici un film serial nu m-a marcat asa.Exista filme ,exista seriale si exista Prison Break.
Go1 2 3 4 5