Păreri One Night

(2016)

One Night

elianna pe 24 Decembrie 2019 16:11
Un cuplu, doua momente in timp - inceputul si posibil sfarsitul unei relatii, dar se pare ca e din nou inceputul. E un film de stare, actiunea e lenta, treneaza uneori, dar actorii reusesc sa transmita ce simt.
marius93 pe 28 Ianuarie 2018 17:06
O drama bazata pe dialog, similara ca structura cu trilogia Before: buget mic, putine personaje si locatii. Sunt doua perechi in filmul asta: doi adolescenti care participa la banchetul de clasa a XII-a, si un cuplu care incearca sa-si repare mariajul.

Prima poveste functioneaza mai eficient, fiinca personajele (Bea si Andy) sunt dezvoltate mai bine, iar cei doi actori sunt foarte naturali si credibili. Desi cei 4 actori joaca bine, ei sunt sabotati de un scenariu ce are multe replici idioate, fara sens. Unul din momentele epice:

Ea: Nici nu cred ca-ti pare rau.
El: IMI PARE RAU !
Ea: Asta-i doar un cuvant, Drew. Atat e.

One Night nu e chiar o recomandare, insa nu e nici o pierdere totala de vreme. Tine 1 ora si 15 minute cu tot cu creditele de la final, are doi tineri simpatici (sunt curios ce va face in continuare Kyle Allen) si un final surpriza.