Păreri Max

(2002)

Max

Salbaticul pe 16 Ianuarie 2021 01:30
Foarte bun comentariul lui zdraveius,felicitări de nota 10. Nota 2 filmului,o propagandă de doi bani!
zdraveius pe 14 Iulie 2010 22:17
de ce in engleza?
Ca majoritatea filmelor americane, indiferent de timp si spatiu, de personaje sau de actiune, toata lumea vorbeste in engleza. Unde e farmecul cand vezi un Hitler vorbind engleza? Atatia americani sa fie complet analfabeti dar un public important de film incat producatorii sa fi adoptat regula de a face filmele pe intelesul tuturor?
eduard_stratan pe 3 octombrie 2021 18:14
Pentru ca americanii daca vor sa citeasca isi cumpara o carte, nu se duc la un film cu subtitrare!
zdraveius pe 18 decembrie 2021 22:02
@eduard_stratan Ii oboseste sa citeasca subtitrari, deci prefera sa fie ciuntit farmecul dialogului original? Cum ar fi la noi Bugs Bunny dublat de Margareta Nistor. Intrebarea mea era retorica. Stiu ca o proportie foarte mare sunt analfabeti sau analfabeti functional si de aceea industria filmului se adapteaza ca sa nu ii piarda din sala de cinema.
Ancient pe 20 Noiembrie 2009 19:04
Filmul nu esta o capodopera,si nici nu prezinta realitatea istorica,dar eu pur si simplu m-am indragostit de acest film;tocmai de aceea l-am si notat cu 10.
maxrothmann pe 14 aprilie 2010 22:22
filmul mi s-a parut exceptional! caut sa-l revad si sa-l adaug la colectie insa nu-l gasesc pe nicaieri
user-5d8eb2a1ae3b3 pe 18 Noiembrie 2021 05:21
Designul celebrei mașinuțe VW (broscuța, deh) a fost realizat de... un anume Hitler.