Păreri Logan

(2017)

Logan

Mihai2508 pe 04 Martie 2017 21:05
Hugh Jackman demonstreaza din nou, faptul ca nimeni altcineva nu il va putea interpreta pe Wolverine mai bine ca el
Un film foarte bun, care incheie povestea celui mai indragit personaj din X-Men, prezentand-ul pe Logan intr-unul dintre cele mai slabe momente ale vietii sale, atat din punct de vedere spiritual cat si fizic.
Acest film este unul total diferit fata de celelalte filme X-Men, prin poveste, prin atmosfera si in special prin brutalitate si realism, fiind un film care nu s-a mai axat asa mult pe puterile mutantilor si ale lui Logan ci mai mult pe luptele interioare ale acestuia. Ca sa intelegi acest film, trebuie sa incerci sa vezi actiunea prin ochii lui Wolverine, intelegand momentul dificil prin care trece.
Filmul este unul dur, si nu este plin de actiune ca celelalte din serie, dar ne prezinta etapa finala din procesul de maturizare a lui Logan, si nu este una lipsita de violenta, ci dimpotriva.
Singurul lucru care nu mi-a placut a fost finalul, nu fiindca ar fi unul… citeşte

TheJesus pe 01 Martie 2017 15:00
E un "The Dark Knight" al filmelor cu Wolverine. Au reusit sa scoata un ultim "Jackman-Wolverine" de exceptie, fuga la cinema!
tyzo514_gmail_com pe 20 mai 2017 15:42
Nu este ultimul ! mai intereseaza-te
redred2 pe 02 Martie 2017 07:10
Un film bun, diferit de celelalte filme x-men. Merita vazut. Mai "Realist". L-am vazut la Movieplex Plaza Romania!
VIBERS pe 05 Martie 2017 03:00
O frumustete de film!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
O poveste absolut impresionanta care ne dovedeste inca o data pentru nu stiu a cata a oara ca un film este mai frumos daca se lucreaza mai mult la partea "realista"(nu am vazut in niciun film X-MEN ca personajul Wolverine sa fie murdar de sange cand isi scoate acele arme letale ) si mai ales la un scenariu mai bun decat acele "EFECTE SPECIALE"(defecte speciale) cu care ne-am obisnuit de-a lungul timpului.Absolut tot, la acest film este frumos mai ales pt iubitorii filmelor S.F , in special pt fanii filmelor MARVEL(X-MEN), ACEST FILM ESTE CEL MAI BUN X-MEN facut vreodata.Felul in care Hugh Jackman si Patrick Stewart joaca in acest film este deosebit si parca iti spune de la inceput ca este ultimul film in care o sa vedem aceste 2 personaje(actori) impreuna intr-un film X-MEN.Scenariul este foarte bun si plin de surprize placute, avem un Wolverine si un profesor X care sunt slabiti fie… citeşte
redwolf pe 03 Martie 2017 17:06
In sfarsit putin sange!!
Clar cel mai bun film X-men, poate chiar Marvel, de pana acum. Are poveste, destul de bogat in idei si actiune cu sens. Era cazul ca si Wolverine, prietenul lui Deadpool sa aiba un film adevarat. Clar, destinat doar unei categorii de oameni.
WhiteIris pe 08 Martie 2017 23:25
MERITA!
Un film foarte bun, cu tot ce trebuie. Mergeti sa-l vedeti!
Anubys pe 19 Martie 2017 00:35
Finally
Îl consider drept cel mai bun film din serie. Și efectele reușite care au ajuns astfel datorită avansării tehnologiei și-au spus cuvântul. Finalul este unul de excepție.
17 ani de Hugh Jackman în rolul lui Wolverine... E ceva ce merită respectat.

b_eugen_adrian pe 18 aprilie 2017 02:58
Boss, daca se termina toate filmele de acest gen asa cum sa terminat asta, inseamna ca tot ce a fost pana acum e ca si cum nu ar fi existat.......Cum sa fie de exceptie cand cei 2 au murit in asa hal, practic si-au batut joc de aceste 2 personaje, un batran screlozat si un betiv cu o mare depresie si cu o fetita care e mai ''barbat'' decat Logan.
Anubys pe 18 aprilie 2017 14:49
Un final tot trebuia să existe, nu? :)
cezarica98 pe 04 Martie 2017 20:27
Fastuos.
Film extraordinar de bun, in care regizorul s-a intrecut pe sine impreuna cu intreaga echipa ce a contribuit la realizarea acestei pelicule, punand pe ecran incheierea unei etape cruciale pentru existenta oamenilor si a mutantilor. Logan-Wolverine, este un film care poate schimba modul in care privim filmele cu super-eroi. O poveste impresionanta din lumea mutantilor, o poveste despre durere, eliberare, emotii si sentimente puternice, cugetare si speranta. Scenariul bine legat, plin de surprize va va surprinde prin abordarea povesti, in care ideea este extrem de bine etalata pe ecran, Logan si Charles, doua personaje magnifice, indragite, ne mai incanta ochii inca o data, ideea batraneti, a slabiciuni, scoate in evidenta curatenia morala si energia pura. Hugh Jackman s-a autodepasit, face un rol maret, un Wolverine credibil, responsabil, descatusat si foarte expresiv, este ca o ploaie de… citeşte
Manusa pe 04 Martie 2017 21:35
Un Logan cum nu l-am mai vazut pana acum. Nici nu mi-am imaginat ca acest personaj, favoritul meu din acest univers Marvel/X-Men, va ajunge intr-un asemenea hal - imbatranit, betiv... Oricum povestea in care este bagat fara sa vrea, este foarte buna, care face filmul sa exceleze la acest capitol. Aceasta este parerea mea. Actiune avem din plin, cum ma asteptam, dar avem parte si de drame la care poate unii nu ne asteptam, mai ales pe final, cand te intrebi " camama naibii??" :). Pe Laura cred ca o vam mai intalni si pe viitor.
Este cel mai reusit film in care apare Wolverine/Logan si este din pacate ultimul in care apare Jackman in rolul lui Lagan. Nu stiu daca il vom mai vedea pe Wolverine in alte filme, dar cred ca daca va mai aparea, actorul cel mai potrivit pentru acest personaj ar fi Scott Eastwood, care aduce a Jackman mai tanar.
Acest film merita vazut, isi merita toti banii.

Phantom_sub pe 05 Martie 2017 20:15
Old Man Logan
Foarte mişto filmul! Foarte umanizat. Nu sunt efecte speciale multe, dar şi când sunt, prezintă violenţă grafică. \:D/ E un Wolverine şi Professor X mai gârboviţi, îmbătrâniţi, mai umani, o ultimă aventură a lor împreună. E mai profund, mai matur.
maximelialina pe 06 Martie 2017 00:11
Abia asteptam sa apara si sincer.. a meritat asteptarea:)
bloodthirst pe 09 Martie 2017 17:13
Nu am fost un fan al filmelor cu supereroi, seria X-men insa, a reusit sa ma impresioneze, constant pozitiv! Actori ca Patrick Stewart, Hugh Jackman, Ian McKellen, Halle Berry si multi multi altii, si-au facut impecabil datoria si - au reusit !
"Logan" o sa-i faca pe cei nu au dat atentie seriei X-men "sa se mai gandeasca" :)

Octaz pe 09 Martie 2017 00:46
Nu voi ezita in a recunoaste ca am fost impresionat profund de film si de finalul absolut sfasaietor pe care nu l-as fi asteptat. Asteptam insa sa vad un film de geniu, si asta s-a si intamplat. In aceste momente ma incearca un sentiment de tristete pentru retragerea fastuoasa a lui Hugh Jackman din universul X-Men, am copilarit cu el si voi va ramane mereu adevaratul Wolverine (similar Tobey Maguire in Spiderman). Filmul este intens, fetita iti ajunge la inima iar actiunea atinge niste cote dramatice foarte inalte, Charles Xavier contribuind decisiv la acest lucru. Sincer mi-a fost greu sa imi vad personajele favorite fiind rapuse de timp si de varsta inaintata, parca as fi vrut sa traiesc cu ei vesnici tineri si in putere!
cavallioty pe 08 Martie 2017 17:24
cineva a tradus foarte prost sinosisul filmului luat de pe imdb si nici nu se poate modifica
"in viitorul apropiat un Logan obosit are grija de un profesor X suferind,intr-o ascunzatoare de la granita cu Mexic dar incercarea lui Logan de a se ascude de lume si de mostenirea lui se termina odata cu aparitia unui tanar mutant,urmarit de forte malefice"
Filmul merita o vizita la cinema

Patru.Bogdan pe 9 martie 2017 16:11
Cum anume e asta traducere proastă?
Patru.Bogdan pe 9 martie 2017 17:44
Ah, ok, nu m-am obosit să citesc sinopsisul. Am tras concluzia că ce ai scris tu era traducerea sinopsisului. Așa e, ai dreptate
someone_who_dares pe 13 Iulie 2017 21:17
Neasteptat de bun film !! E o poveste mult mai dark ca restul din serie, mai matura, cu un deznodamant dur. Si un super mod de a ne lua la revedere de la Wolverine
ornitoring pe 08 Iunie 2017 20:41
cel mai ever
cel mai bun x men de pana acum logan un film mai ''domestic'' mai uman, realist...un film memorabil
Dragos.87 pe 04 Iunie 2017 21:16
Filmul este mult mai bun decat ma asteptam chiar daca nu sunt familiarizat cu personajul Wolverine.Are un scenariu interesant si regizat excelent iar Hugh Jackman,Patrick Stewart si fetita se descurca foarte bine.Un film care contine toate ingredientele fara exagerari si care te tine conectat pe toata durata lui.Il recomand insistent!
bulgariu_paul pe 08 Mai 2017 07:44
Pentru cine doreste o senzatie ca de mormantare timp de 2 ore in compania unor actori foarte cunoscuti care joaca rolul unor muribunzi la 80 de ani cu boli mintale, depresii,alcolisti pe de alta parte acesta este filmul potrivit.
Pierdere de bani si de vreme in comparative cu celelalte serii x men

Titlul trebuia sa fie x men la azilul de batrani

VIBERS pe 31 mai 2017 19:45
Nu crezi ca trebuia sa aiba si un final acesta serie?Iar H.Jackman nu vroia sa mai joace si crede-ma ca nu exista actor sa-l inlocuiasca.Filmul este o drama si trebuie tratat ca atare.In anumite drame nu exista final fericit.
ryvalss pe 11 Martie 2017 00:02
Logan ...
Vad multe comentari , pro , contra , mai mult pro , pentru mine sincer a fost un adevarat fiasco desi sunt fan al seriei , acest ultim episod in care sa pus capat francizei "Wolverine" se bate cap in cap , cel putin scenariu .... povestea .... , prin esenta Wolverine nu putea ajunge asa , never , si oricum au sucit si rasucit episoadele si povestea X-men ... dar , dar banuiesc ca domnul Jackman e la sfarsitul carierei si hai sa mai facem niste bani , zic eu ... Pacat , filmul este pilaf cu unghii :)
DarkCat pe 17 Aprilie 2017 17:07
PFFF
Un film caruia eu personal nu ii vad rostul,se putea incheia seria X-Men si altfel,nu vad rostul ca o serie sf-action sa o transformi intr-o drama si sa transformi super eroii in niste fiinte triste, depersive care ii si ingropi in final deci...dezamagire totala!
b_eugen_adrian pe 18 aprilie 2017 03:02
Corect, practic si-au batut joc de aceste personaje si de noi, cei ce au crescut cu X-MAN.....Bine ca nu am fost la film, dar am pierdut 2 ore din viata mea uitandu-ma in ce hal au murit cei mai importanti oameni din X-MAN....
Dragos.87 pe 1 iulie 2017 02:58
Ce comentariu idiot si fara nici o esenta!
Sorin87 pe 27 Mai 2017 14:17
Foarte bun filmul si povestea una foarte trista mai ales ca Logan si profesorul mor, din final am dedus ca o sa fie o continuare cu fetita ce a ramas cu gena lui Wolverine
mihai_chindris pe 21 Mai 2017 01:50
Lora
Filmul e foarte fain. Cu un Logan betiv si o Lora dementa, ce se poate intampla? Finalul e mai "tristut", in rest, jos palaria.
DragonMaster pe 11 Mai 2017 20:13
Un alt fel de X-MEN
Multi oameni au spus despre acest film ca este Dark Knight-ul celor de la Marvel si in aceasta privinta sunt si eu de acord.
James Mangold reuseste sa schimbe acest gen de film in unul mai violent iar Wolverine ajunge sa arate exact asa cum multi fani si-ar fi dorit de multa vreme.
Probabil multa lume printre care si eu nu credeam ca acest regizor o sa scoata ceva bun din aceasta serie X-Men dupa cum bine stim ca el a mai regizat si filmul The Wolverine (2013) care a fost unul ok dar nicidecum unul de exceptie cum multi fani s-ar fi asteptat.
Dintre filmele regizate de James Mangold va recomand:Walk the Line (2005),3:10 to Yuma (2007).
Filme pe care doresc sa le vad de la James Mangold si de care am auzit numai lucruri bune sunt: Identity (2003),Girl, Interrupted (1999).
In concluzie Logan este filmul din seria X-Men pe care cu totii il asteptam sa apara de… citeşte

catalin1107 pe 06 Mai 2017 23:38
Este un film foarte reusit care merita vazut !!!!!
Stefan_Adrian_Iliescu pe 11 Aprilie 2017 20:34
Un film care merita de-adevaratelea nota 10, nu gluma!
mister_sir pe 17 Aprilie 2017 21:32
White man's ending...
Stau si ma uit la filmele care apar pe banda rulanta din "mica" fabricuta a Hollywoodului si parca incep sa vad un tipar... poate sunt doar eu, poate mi se pare insa hai sa va spun cam ce am vazut eu aici in aceasta "metafora".
Acum de ce sa fiu carcotas, filmul este bun in ansamblu insa anumite chestii mi-au lasat un gust teribil de amar iar aceste senzatii m-au determinat sa-l notez in jos.
Wolverine este un fel simbol al "masculului alb" intrat in declin, bolnav si inutil, plin de resentimente. Un om care se uraste pe sine si uraste tot ceea ce-l inconjoara. Urata imagine. Profesorul si el "mascul alb" este la 90 de ani, o epava gata de pensionare. Avem aici reprezentantii rasei albe. Daca mai adaugam si rolul negativ inutil si neinteresant plus albul albilor, Caliban parca si tot inutil si neinteresant, ne formam imaginea clara. Cam aici s-a ajuns. In fine, este un alt… citeşte

VIBERS pe 19 aprilie 2017 21:04
Nu vroiai ceva mai diferit????Nu te-ai plictisit de aceleasi filme cu acelasi subiect si aici ma refer la filmele X-MEN.Intradevar este o poveste sumbra si difera foarte mult fata de ceea ce am vazut in trecut.Daca vroiai ceva orginal in materie de X-MEN cam asta este daca nu, uita-te in continuare doar la DEFECTE SPECIALE.Numai bine!!!!!!!!!!
mister_sir pe 3 mai 2017 14:58
Te incapatanezi sa nu intelegi. Unde am zis eu ca mie imi plac efectele speciale si ca nu apreciez genul asta de film? Problema mea este, daca nu ai inteles, ca acest film este prea politic corect si prea feminist... dar tu nimic, batman!, batman!
Bladeee pe 06 Martie 2017 13:58
Spoiler alert
Au lungit prea mult actiunea, ba ii prindeau, ba scapau, ba facea ala crize, ba ajungea Logan cu injectia minune! Am rezistat 70 minute la el, o fi fost si ora tarzie de vina (sambata seara la 21:45), nu stiu, cert e ca am plecat cu un gust amar. Scenele de lupta in schimb au fost realizate foarte profesionist, nimic de zis. Fetita a fost interpretata magistral in schimb! Per total nota 7 de la mine...
6Patronul9 pe 23 Februarie 2018 12:33
Dacia Logan
Nu sunt un mare fan al filmelor cu X-Men si tocmai de aceea filmul nu m-a atras suficient incat sa il urmaresc pana acum.Regret asta,deoarece am vazut unul dintre cele mai bune filme din 2017 abia la un an dupa ce a aparut.Hugh Jackman a fost,este si va ramane intotdeauna Wolverine pentru mine,iar interpretarea sa in filmul asta e posibil sa fie cea mai buna pe care a facut-o vreodata.Cu adevarat un final satisfacator pentru un personaj pe care Jackman il joaca de aproape douazeci de ani.La fel se poate spune si despre Patrick Stewart,al carui personaj m-a coplesit total.Totusi,cea mai mare surpriza a fost Dafne Keen,care pentru varsta ei da dovada de un talent aparte.Unul dintre cele mai bune filme cu super eroi realizate vreodata.Nu este o capodopera,dar e urmatorul cel mai bun lucru.Un film plin de actiune,dur,insa totodata emotionant,superb.Nu pot decat sa il recomand cu… citeşte
Ghemot pe 01 Februarie 2018 22:32
În sfârșit o capodoperă de la Hollywood care s-a inspirat din numele unui model de mașină a mărcii Dacia.
valentin_mvm_u_bota pe 26 Ianuarie 2018 15:27
The End
Filmul este bun, partea proasta este ca am ramas cu totii fara Wolverine :( .
VerbalKint94 pe 18 Ianuarie 2018 04:00
Un film bun
Am fost acum cateva luni sa vad acest film si pot spune ca a meritat sa dau banii pe bilet. Nu este o capodopera-desi din cronicile pe care le-am citit pot deduce ca sunt prea multi oameni lipsiti de creier pe aceasta minunata planeta. Recomand acest film celor care inca nu au vazut Children of men. In rest...Numai bine.
OviStof pe 17 Ianuarie 2018 23:12
Cel mai emoționant film X-Men, canalizat pe trăiri intense, în condiții disperate. Deşi, cineva îmi luase "caimacul" cu deznodământul, tot a fost impresionant.
andystarx pe 03 Decembrie 2017 19:33
Un film sf bunicel,insa in nici un caz de top 250, sau in a fi ceva senzational,dar poate pentru fanii francizei,sa fi fost cel mai bun,sau o capodopera ! Oricum pentru ceea ce s-a pretat,mi s-a parut foarte lung !
claudiu-daniel-lugoj pe 22 Noiembrie 2017 17:17
Un film reusit,care are o actiune foarte buna.Acest film se pare ca e ultimil film al profesorului dar si al ''batranului''Logan deoarece ei mor in acest film.Dar dupa parerea mea aceasta serie va continua cu fata lui Logan care apare in acest film si care are aceleasi puteri ca al tatalui ei.Filmul este unul foarte bun ce merita vazut.
alina_neamtu pe 18 August 2017 17:42
Logan nu este un film de acțiune colorat, distractiv și ușurel, ci de o dramă serioasă, brutală, întunecată, violentă și emoționantă.

Citește întreaha recenzie aici - https://uberkino.ro/reviews/logan-2017/

stricted pe 17 Aprilie 2017 19:42
Per ansamblu filmul este foarte bun și poate fi încadrat, la graniță cumva, la categoria film artistic. Pelicula este cu adevărat captivantă în special pentru că acțiunea nu este deloc previzibilă, scenele de luptă fiind mult mai gore ca în filmele de până acum.
ralucan123 pe 17 Martie 2017 10:56
La începutul filmului credeam ca nu este toctai la ce mă așteptam pentru ca inafara de Logan nu parea sa aibe ceva in comun cu x-men dar pe parcurs destul de bun filmul bine jucat ,mă așteptam la finalul filmului nota 10
Ulio pe 15 Aprilie 2017 06:27
Un film bunicel . Nu este pierdere de timp dupa parerea mea.
spartacus pe 26 Martie 2017 20:39
Văd aici o grămadă de elogii aduse acestui film - ”Cel mai bun fim Marvel”, ”cel mai bun film din serie”, ”film extraordinar de bun” etc. Serios?!?!?!... Personal, mie filmul mi-a lăsat un gust foarte-foarte amar: în primul rând că nu explică cum de Profesorul X mai este în viață (după ce știm cum a fost pulverizat într-un film X-Men anterior), apoi nu mi-a plăcut finalul de nicio culoare cu moartea lui. Și efectele speciale sunt foarte reduse, acesta fiind dealtfel principalul avantaj al filmelor din universul X-Men. Dar este o vorbă - ”Gusturile nu se discută”, așa că mă opresc aici ca să nu aduc și mai multe critici personale acestui film. Părerea mea.
VIBERS pe 26 martie 2017 23:20
Ca sa vezi de ce profesorul x mai este in viata, trebuie sa vezi 2 filme si anume The Last Stand(x-men3) si Days of Future Past.Daca tu apreciezi la un film doar efecte speciale atunci asta nu va fi un film pe placul tau.Inteleg ca fiecare cu gustul sau dar nu v-ati plictisit fratilor doar de "DEFECTE SPECIale".Nu doriti sa vedeti la un film si altceva.
Marcelinos pe 14 aprilie 2017 21:20
In filmul in care a fost pulverizat de catre JANE, la finalul filmului dupa ce se termina tot scrisul, il vedem pe profesor pe patul de spital. Scena o gasesti si pe youtube https://www.youtube.com/watch?v=p5PwU8A8xhM
crome pe 16 August 2023 22:16
Cum pot da oamenii bani pe bilet la cinema pentru astfel de producții?? Jalnic ,nu m- a prins nici subiectul nici acțiunea. 5 nota
catalin2010cata pe 29 Ianuarie 2023 02:28
Un filme genial !Merita revazut de 1000 de ori.Cred ca este cel mai bun film din seria X men.Nota 11 !
user-62cdcd244ce99 pe 12 Iulie 2022 22:38
Filmul este genial,te tine în prizã precum energizantul la 5 dimineata,fata lui Logan avea genele lui,angry,savage si crescuta in laborator,potiunea perfecta de fata nevinoavata cu ganduri suicidale…
10++++

adrian_cristea_499 pe 15 Mai 2022 20:30
CAPODOPERA A FILMELOR CU SUPER-EROI, si nu numai
Superb! Nu a dezamăgit deloc, a fost la fel de bun pe cât mă așteptam. O poveste foarte tristă și realistică. Multă violență, ceea ce e un lucru benefic. Foarte greu să-l vezi pe Wolverine așa, în pragul puterilor. Și nu numai pe el, mai e și Charles și așa mai departe. Hugh Jackman arată din nou ca Wolverine este și va fi doar el! Pe lângă rolul lui magistrat a impresionat și fetița care a jucat magnific... Trebuie văzut chiar dacă nu ești fan.
In concluzie Logan este un film care ne oferă un film perfect pentru unul dintre cele mai bune personaje făcute vreodată. Nota 9.1/10

TitoJacksana pe 01 Februarie 2022 22:00
Asta e filmul cu Wolverine care trebuia sa-l avem din prima dar nu s-a putut din cauza PG-13, un film cutremurător dar si violent in acelasi timp, merita vazut 100%
andrei_oarga pe 15 Martie 2020 13:06
Probabil cel mai bun film din X-Men si din trilogia Wolverine,cu o poveste interesantă,emoționantă,o încheiere pe masura iar Hugh Jackman a jucat bine ca-ntotdeauna,nota 9!
adi_maty pe 19 Ianuarie 2018 01:14
Asa si asa dar antrenant. Plus ca m am uitat strict pt Hugh Jackman.
andyy pe 29 Mai 2017 01:44
Un film reusit pentru genul sau, apreciat si mai mult probabil, pentru fanii X-men.
xerses pe 11 Martie 2017 22:55
Un film care te tine in "priza";alert si cu faze tensionate...
danut_iulian pe 23 Martie 2017 19:53
Un film foarte bun la inceput misa parut cea mai mare prostie de film din toata seria dar incetul cu incetul cand am ajuns la final a fost alt ceva.
Foarte buna povestea dar nu imi place inceputul.

dragosalexandru123 pe 15 Martie 2017 19:49
Se merita vazut si revazut!!!
Desi nu sunt fan al seriei "X-MEN" (e primul film din serie caruia ii dau o nota mai mare de 4) acest film chiar reuseste sa te tina in priza... cat priveste finalul, e de nota 10