Păreri Into the Deep

(1994)

Lumea din adâncuri

skilton pe 26 Ianuarie 2010 18:05
merita!!!
Am fost astazi la IMAX si l-am vazut...este superb recomand. Oricum ai senzatia ca vei inota printre stridii, rechini , etc . Singurul inconvenient este acela ca este scurtmetraj!
SimpaticSiAmabil pe 06 Ianuarie 2010 23:33
e frumos la oras!
COstin daca nici nu te obosesti sa dai un search pe google sau wikipedia pt imax dar iti faci cont si dai comment sa te afli in treaba sa iti spui frustrarile tale ilogice mai bine te apuci de popice!IMAX nu este pt filme SI NU A FOST conceput pt filme!formatul imax reprezinta calitatea cadrelor cu care a fost filmata si anume ingineria IMAX este un mod de filmare,focalizare diferit in ingineria camerelor video adica 70mm in loc de 35 cat e cel obisnuit folost! Deasta sunt si cinemaurile IMAX asa mari! deasta a si fost creat conceput si utilizat pe filmari reale adica documentare si nu pe efecte special si filme fantastice etc!Cladirile IMAX exista in 3 formate: OmniMAX, IMAX 3D si IMAX Digital. Cel din Romania este IMAX 3D si nu IMAX Digital aka LIEmax!
InTRuD3r pe 15 Decembrie 2009 14:14
Am vazut TRex, experienta IMAX isi merita toti banii, Avatar este un must see pe IMAX
Al3ksu2u pe 13 Decembrie 2009 14:32
Cn imi zice j mie cat e biletu ? plz plz plz plz plz plz plz
flori26 pe 13 Decembrie 2009 02:52
dupa numarul de com imi dau seama cati se duc la imax
scumpikka pe 07 Decembrie 2009 10:00
impresie
Pun pariu ca nici nu ati fost sa vedeti si comentati sa va aflati in treaba. Eu am fost la t -rex si pot sa spun ca efectele sunt suuper, 3D e mic copil pe langa imax. Mergeti sa va convingeti !
kake pe 29 Noiembrie 2009 21:33
Am asteptat cu nerabdare sa se dechida IMAX dar se pare ca pana la Avatar nu voi vedea nimic.

Exista destule documentare IMAX bune dar la noi au adus acest film din 1994 (si inca unul din '98). Oricat de curios as fi de sala IMAX nu o sa merg la cinema sa vad un fim de 15 ani.

Under the sea 3d din 2009 as fi vazut cu mare placere.

CostinN pe 01 Decembrie 2009 06:52
Ciudat
Sincer chiar nu inteleg. Investesc un munte de bani pentru a-l construi si in loc sa atraga oamenii cu filme de tip blockbuster, ei baga documentare -ceea ce nu este rau dar la noi oamenii prefera sa le vada la tv- de 35-45 de minute in schimbul sumei de 35 respectiv 45 de lei (banuiesc). Sunt curios sa aflu cati oameni se duc avand in vedere acest program de fime/documentare vechi. Poate totusi ne rezerva o surpriza de sarbatori. Sa speram!
hannah21 pe 19 februarie 2010 16:12
BUn ! Asta e parerea ta cu blockbuster , dar nu vezi ca ceilalti care au vazut filmul au fost incantati ? Asa ca nu ne mai crede asa prosti , ca sa sti ca salile IMAX sunt pline de persoane care vor sa vada aceste documentare . Crede-ma ca filmul e grozav si ai impresia ca stai in ocean 35-40 de minute , cum spui tu . In plus , filmul nici macar nu costa atat . Asa ca pune-ti o jacheta pe tine si du-te la film apoi mai vorbim , sau poti sa stai acasa si sa nu comentezi !!!