Păreri Breaking Bad

(2008)

bitmar03 pe 13 Martie 2012 21:13
Primele 4 sezoane au fost magistrale !! Nici nu am crezut ca Bryan Cranston poate fi un actor atat de bun si de complex.
Abia astept sezonul 5 care pare sa vina anul acesta, 2012. Sa ne imaginam doar ce altceva mai tare decat cartelul columbian si cel din SV SUA
vor mai putea ei realiza (inventa) in acest (asa zis) ultim sezon. Dupa parerea mea este superior lui "Prison Break" in multe privinte.
Nota IMDb (9,4) spune si ea multe. Pentru cine nu a vazut primele 4 sez. le recomand cu caldura - nu veti regreta, va asigur.

alin9314 pe 20 octombrie 2014 22:17
Serialul Breaking Bad este o capodopera. Abia ce l-am terminat(toate 5 sezoane) si sunt foarte multumit de el.Actorii unii mai cunoscuti alti mai putin au facut serialul si mai interesant,respect echipei de producatori si regizorului au reusit o adevarata opera de arta, o sa dureze poate pana o sa mai vad un serial de calitatea Breaking Bad, acum o sa ma apuc de serialul True Detectiv(am vazut episodul 1 si ma fascinat sper sa o tina tot asa.
Kayowas pe 03 Martie 2011 15:44
Breaking Bad-intre American Dream si American Nightmare
Poate ca ideea de la care porneste acest film nu este revolutionara, poate ca unele situatii sunt previzibile si se mai pot gasi minusuri pe parcurs dar ceea ce face acest serial sa fie atat de bun este in ceea mai mare parte este ''absurdul realism'' de care da dovada de cele mai multe ori.Eroii serialului trec prin situatii limita,crize personale,se integreaza perfect peisajului sau au conversatii pe care te vezi si tu ca simplu privitor avandu-le daca te-ai afla in mijlocul lor.Umorul negru al scenariului nu este constant dar in anumite momente schimba ritmul apasator pe care il impune dezvoltarea intrigii.''Breaking Bad'' nu este pe ''reteta'' hollywoodiana, oamenii nu sunt pur si simplu buni si rai. Serialul ofera o ''intreaga paleta de gri'' , momente de moralitate ambigua si asistam la destramarea unor principii, o transformare (in cazul lui Walt) care ataca mai decis decat insusi… citeşte
aprill_may pe 25 martie 2014 17:35
Is not the best but..... is ok !!!!!!!!!!!
GhostHUB pe 27 Februarie 2011 02:55
e tare filmu rau de tot :)
am vazut pana acum pana la sez.2 ep.10 si pot spune ca vad cate 5-6 episoade pe zi :D

zenmaister pe 10 decembrie 2012 21:51
filmu asta ii tata lor , deci plm =))
lazar_samuel pe 8 iunie 2014 14:01
si eu la fel :))
cristinapascaliu pe 09 Iulie 2011 13:10
serial de nota 10
scenariul , regia , un ,,breaking bad ,,de zece cu felicitari
abia astept sa inceapa sezonul 4.
mi-e dor de mister white si de jesse:)))

Ottomanu pe 18 iulie 2012 08:47
Serial de nota 10, dar i-ai dat 9?
lazar_samuel pe 8 iunie 2014 14:02
prostalau esti
blueye pe 04 Februarie 2012 12:35
Un serial foarte bun, pacat ca nu este destul de popular. Bryan Cranston isi joaca foarte bine rolul.
Stefan_A pe 14 septembrie 2012 17:07
Nu stii ce vorbesti.Este cel mai popular serial al momentului conform imdb si tv.com.
monu pe 3 aprilie 2014 23:54
Este serialul momentului si chiar si in 2012 a fost popular.
dynuc pe 13 Februarie 2011 20:49
Serialul momentului ,indiscutabil ! Cu adevarat genial ! Un fel de Prison Break mult mai profund si cu ceva umor ! Nimic exagerat si neverosmil in desfasurarea actiunii iar personajele sunt interpretate magistral ( Walter , Yo man........, Hank si ceilalti ..)
robbiex2 pe 20 Iulie 2010 16:23
Am vazut primele 3 episoade si pot spune ca este genial serialul :))
EugenLaurentiu pe 4 august 2011 03:04
si eu am vazut pan` la sezonu 2 , da nu cred ca e asa genial . Sunt multe seriale mult mai bune ( parerea mea )
nechiforboss pe 28 septembrie 2015 02:09
deco20 Sunt total de acord cu tine !!
Manusa pe 05 Septembrie 2011 10:48
Un serial nemaipomenit :). Ma bucur ca m-am pus sa il vad si pot spune ca nu am fost dezamagit de el. Chiar daca cateodata nu este prea multa actiune, in rest este foarte bun si cu rasturnari de situatii. Este un serial foarte bun pe care il recomand.
DaniMar pe 25 Septembrie 2012 20:25
ilustreaza perfect societatea americana'Oameni de treaba vecini linistiti si cetateni model care la un moment dat scot mitraliera si rad tot.Walter White prepara amfetamina ucide si face trafic sub masca unui cetatean sot si tata model.te izbeste realismul direct in plex.te tine cu sufletul la gura si te trezesti c-ai ras un sezon in 2 zile
eko pe 28 Decembrie 2012 21:15
Cel mai bun serial TV pe care l-am vazut vreodata , scenariu impecabil de bine scris fara greseli , fara clisee , fiecare episod te tine in suspans cu niste finaluri incredibile de te lasa cu gura cascata mai ales in sezonul 5. absolut toti actori joaca magistral , cel mai impresionat sunt de Bryan si Aaron personajele principale , va recomand sa il vedeti nu stiti ce pierdeti.
nota 10+++

sckymosul pe 23 Iulie 2012 21:13
Extraordinar!
Am vazut primele 3 sezoane si pot sa zic ca este extraordinar de bun acest serial. Fiecare episod vine cu ceva nou iar actorii sunt geniali. Nu pot sa cred ca am aflat de acest serial in urma cu 3 luni. Ar trebuii sa i se faca mai multa reclama.
loyal2thek pe 07 Septembrie 2010 15:28
Am vazut primele 3 sezoane si-ti impartasesc punctul de vedere.
Costelo19 pe 19 Februarie 2012 18:12
LoL
Uitati-va la tom si jerry daca nu va convine ceva legat de serialul asta ...
g3orge13 pe 25 august 2013 03:38
stai ma asa ca Tom si jery e tare, ideea era sa compari cu ceva care se uita la toata lumea dar si prost in acelasi timp
florinvalentin99 pe 11 februarie 2016 20:03
Doi barbati si jumatate macar e amuzant .
Alin420 pe 22 Ianuarie 2012 23:05
Eu nu am terminat de văzut tot serialul mai am ceva dar ma prins
Un serial foarte reușit....

Emir pe 10 Iunie 2011 17:25
Foarte tare serialul , dar stie cineva , va mai aparea sezonul 4 ?
So.aLone pe 12 Iulie 2014 16:58
Daca as putea sa platesc ca cineva sa ma faca sa uit tot serialu,si sa-l pot lua de la inceput iarasi ca sa retraiesc fiecare senzatie si moment uitandu-ma la acest serial,as plati fara sa ma gandesc !
Qube86 pe 14 Ianuarie 2012 23:32
''Breaking Bad'', este genul de serial pe care nu l-as urmari in mod obisnuit...Spre norocul meu, crezand ca am dat peste un serial in genul lui ''Prison Break'', am reusit sa descopar un serial la fel de bun daca nu chiar mai bun...Chiar daca din punct de vedere al actiunii, ''Breaking Bad'' nu este atat de stralucit, din punct de vedere al interpretarii el da clasa tuturor productiilor aparute in ultima vreme...Bryan Cranston face un rol genial acompaniat de o distributie pe masura...O poveste spusa inteligent si cu putin umor negru pe alocuri...Obligatoriu de vazut...
Tomasito22 pe 04 Martie 2012 20:02
E genul de serial care ceeaza depedenta.Cand imi puneam un serial sa urmaresc nu ma mai opream.Genial. Betooon!!! Superbetooooon!!! mai trebuie sa spun ceva?
Pillowman pe 11 Septembrie 2011 09:56
Br Ba
Imi place e pe gustul meu, totul se leaga, are sens, actorii sunt buni.
La asta ma uit momentan, vor mai scoate si sezonul 5 care va fi ultimul.

xerses pe 02 Septembrie 2011 00:47
Il urmaresc insa ma stradui sa-l vad caci este laudat.Nu as putea vedea din cate 5-6 episoade pe zi...La altele, faceam acest lucru.Dar poate, cine stie, dupa primul sezon lucrurile vor fi mai fascinante si pentru mine.
lazar_samuel pe 08 Iunie 2014 14:09
Printre cele mai bune seriale, nota de la IMDB spune tot, concureza pentru locul unu cu Game of Thrones
Lotr pe 13 Aprilie 2014 17:43
BB
Deci in Breaking Bad sezonul 1 2 3 mi s-au geniale sezonul 4 si 5 au fost fantastice , finalul a fost destul de bun de asemenea ordinea sezoanelor dupa calitate ar fi sezonul 4 , 5 , 1, 3 si 2
ornitoring pe 19 ianuarie 2015 13:52
exact , de aceeasi parere
Tyybi1 pe 02 Septembrie 2013 16:15
RECOMAND !
E super tare serialul. Am inceput sa mai uit datorita notei foarte mari. Cu fiecare episod devine din ce in ce mai palpitant. Parca te obliga sa te uiti si la urmatorul episod fara pauza intre ele. Simti ca traiesti printre Mr. White si Jesse.
Gabytzzzu pe 21 Iulie 2015 00:58
GENIAL! Cel mai bun serial din toate timpurile.
MUST SEE!

danutza_cs pe 31 Mai 2014 09:43
Cu fiecare episod, tot mai bun!
Am inceput sa vizionez acest serial la recomandarile insistente ale baiatului meu adolescent, care l-a urmarit cu sufletul la gura. Ce m-a convins cu adevarat sa-l vizionez a fost ceea ce a spus la finalul comentariului despre film: "Nu stiu daca o sa-mi mai para bun un serial acum, dupa ce-am vazut Breaking Bad..." :)
Si asa este! Un serial care ma surprinde ca n-a luat niciun premiu pentru scenariu original, pentru ca-l merita din plin. Daca apreciezi naturaletea jocului, umorul de calitate si replicile inteligente, atunci o sa ai parte de toate acestea in acest serial. Am ajuns la sezonul 4 si pot spune ca imi place tot mai mult, cu fiecare episod pe care-l urmaresc. Deci, din punctul meu de vedere, un serial exceptional, neaparat de vazut!!!

aNdreea93p pe 24 Aprilie 2014 21:02
L-am evitat foarte mult timp, nu stiu de ce dar mi se parea banal. Acum ca l-am terminat mi se pare unul dintre cele mai bune seriale. A fost de-a dreptul superb!
DieHard pe 31 Ianuarie 2014 15:07
Superb serialul.Aaron Paul si Brian Carnston isi joaca rolurile ca la carte...
Nimic de reprosat.

ooo333 pe 27 Ianuarie 2014 11:33
Heisenberg
Breaking Bad si Game of Thrones sunt cele mai bune si complexe seriale pe care le-am vazut vreodata. Bryan Cranston(Walter White) m-a suprins cat de bine poate juca si ce actor complex este . Scenariu serialului este impecabil scris fara clisee fiecare episod reusind sa te tina in suspans cu niste finaluri incredibile . Cel mai mult mi-a placut atitudinea lui Walter White sau Heisenberg .
VampiresOnly pe 23 Octombrie 2013 21:22
Special, genial
Este cu siguranta ceva ce nu am mai vazut pana acum, fiecare detaliu este amanuntit, fiecare lucru are un sens si nu veti vedea clisee in Breaking Bad. De interpretare nu mai zic, cel putin Aaron Paul, Bryan Cranston si Anna Gunn sunt geniali, nu mai zic de ceilalti, pana si oamenii de pe strada sunt actori buni. Niciun lucru nu se intampla fara multa gandire, premeditare. Pana si numarul episoadelor 62, reprezinta elementul al 62-lea care este Smariu, element folosit pentru tratarea cancerului la plaman. Genial absolut tot, isi merita premiile si laudele!
andreyuzzu pe 16 Septembrie 2013 03:47
Unul dintre cele mai bune seriale din toate timpurile si preferatul meu. Numeri pe degete serialele care pe parcurs ce se scurg sezoanele devin din ce in ce mai bune. Breaking Bad e unu din ele. E incredibil ca dupa 5 sezoane tot ma tine in priza.
Razvan600 pe 21 Mai 2013 19:00
Un serial foarte bun care are de toate: drama, actiune, suspans si un pic de comedie. Merita vazut.
cosmin_kedii pe 05 Martie 2013 09:27
Aceasta poveste a omului obișnuit care a devenit un producător și comerciant este o sursa infinita de inspirație pentru realizatorii filmului
ioana2222 pe 17 Februarie 2013 18:54
obligatoriu de vaztu
acum am terminat de vizionat serialul.exceptional. oricat as incerca sa i gasesc vreun defect, nu gasesc .SUPERB si captivant !!!
GALACTICUS pe 3 august 2013 17:34
Se pare ca i-ai gasit vreun defect fiindca i-ai pus 9/10.
ioana2222 pe 6 noiembrie 2013 19:59
da,recunosc,dau greu 10 ,dar acum regret .chiar merita din plin.
bogdamme pe 13 Octombrie 2014 15:21
Capodopera
Aseara am terminat de vizionat tot serialul. Deci, n-am cuvinte.. Genial serial..cel mai bun serial din istoria televiziunii. Recomand tuturor!
Rippa pe 03 Aprilie 2014 14:33
cel mai tare serial ever!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vladimir84 pe 05 Decembrie 2013 22:56
Nu va mai aparea un serial la fel de bun ca acesta. Best ever!
FunnyX pe 19 Septembrie 2013 00:56
Miss White's show
Serialul - vazut prin ochii sotiei lui W.W.:
Sint o casnica mereu nemultumita si imi ocup timpul controlindu-i viata sotului meu, pe care il consider un ratat. Il suspectez ca ar avea un al 2-lea celular!! Vai, dar ce tragedie, el a fost diagnosticat cu cancer. Il mai suport pina la operatie si apoi bye-bye! Il parasesc pe nemernic! Pai cum as mai putea ramine cu un om care face bani negri, iliciti? Nu pot accepta asa ceva, eu sint o femeie respectabila cu principii sanatoase! Totusi, banii lui negri sint numai buni pentru a-i salva viata lui Hank, iubitul meu cumnat. Ma angajez ca contabil, imediat dupa ma culc cu seful si fac fals in acte pentru el! Hotarasc ca nu-mi mai place seful dupa ce constat ca e falit. Ma intorc la sot si la banii lui. Il conving sa imi cumpere o spalatorie auto, in caz ca el moare, eu sa nu ramin pe drumuri...Fostul meu sef este investigat, falsurile ies… citeşte

AeroX pe 6 octombrie 2013 00:26
Ah, da! Eu nu i-am suferit toata familia lui Walt... :D Un serial bun invartit practic in jurul unei familii mediocre. Daca as privi serialul din prisma familiei chiar mi se pare slab, insa cand ma gandesc doar la Walt si Jesse sau acei villaini cu care au avut de-a face...eh, asa mai merge!
rothmans pe 29 Martie 2013 17:40
FOARTE BUN
un serial care te captiveaza ...bun spre..f.b.nu poate fi considerat o capodopera dar pentru cinefilii genului este pacat sa nu-l vizionezi..MERITA
Vegetarian pe 24 Martie 2012 23:02
de la 52 de ani Bryan Cranston si restul gasesc solutii realiste , cu violenta moderata la problemele aparute , adaptate la epoca telefoanelor mobile etc =
Vegetarian pe 24 martie 2012 23:05
Etica si faiplayul sau dus pe apa sambetei . Singurul premiu este banul .
flushingm pe 05 Octombrie 2014 01:28
sa pastram proportiile!
nu isi merita nota! e de 7.5 ! in niciun caz nu e vreo capodopera! "Walt" joaca chiar plictisitor!
chinezu1986 pe 04 Ianuarie 2013 22:37
exceptional
sa fii prea fraier sa ratezi serial ca asta , capodopera , drama , suspans , actiune , crima toate la un loc.
work1ck pe 03 Ianuarie 2013 06:28
Breaking Bad
Va recomand cu caldura sa vizionati acest serial este genial!
thedaniel pe 31 Decembrie 2012 12:28
Breaking Bad
un serial foarte bun, dupa parerea mea, poate concura cu succes in categoria acelora pe care sub nicio forma nu trebuie ratate!!! Cum zicea cineva mai sus, mare pacat ca nu este asa de mediatizat, eu am dat de el dintr-o intamplare si recunosc ca nu regret nicio secunda petrecuta vizionandu-l!!!
spanac2015 pe 15 Decembrie 2012 20:01
ai de gheata mea
pentru cei ce nu au vazut inca sezonul 5 si sunt fanii serialului o sa zic ca beleaua ii cat casa poporului , nu dau spoilere ca sa nu se supere lumea , deci uitati-va fratilor si pentru cei ce au vazut sezonul 5 -ultimul episod ....beleaua o sa fie pana in china si inapoi in sezonul 6 (ma corectez ....din cate am citit acuma pe net , sezonul 5 o sa fie impatit in 2 parti a cate 8 episoade) PEACE !!!!!!
spanac2015 pe 15 decembrie 2012 22:03
"It`s over , were safe ...was this you? waht happend ? ....I WON!!!"
minadi pe 24 August 2012 22:48
fabulos!
p.s.- de ce continutul review-ului trebuie sa aiba neaparat minim 50 caractere??? se pot exprima multe si cu un singur cuvant! ;)

siamariuss pe 05 Februarie 2012 21:59
Braking Bad
prieteni dupa parerea me cel mai bun serial vazut vro data de mine mai stiti filme gen asta da ti mi si mie ms
user-5e85fe8e191fb pe 02 Aprilie 2020 18:19
M-am uitat pana la sfârșit...o porcărie de serial. Pana la ultimul episod am așteptat sa se întâmple ceva. Nu se compara cu Prison Break, Casa de papel, Lucifer, High Seas. Nota 3-4...
sebyelton pe 13 ianuarie 2024 20:56
Doamne ce ma bucur sa vad comentariul tau. Ma felicit ca l-am oprit la sezonul 2 episodul 9. Sincer, eu l-am confundat putin cu Preason Break, pe care nu l-am vazut. Si care e cumva la fel de vechi. 2005 vs 2008. Stiam ca pe poster e un baiat chel. Si auzisem ca serialul e bun. Cand colo, am incurcat serialele :))
tibin007 pe 29 Noiembrie 2013 13:32
Exceptional
Un serial de nota 10. Pacat ca s-a terminat. Am descoperit un actor de exceptie - Bryan Cranston, care joaca admirabil si interpreteaza un rol magistral.
malddy pe 30 Septembrie 2013 13:31
Masterpiece.
Finalul este epic. Un serial demn de Oscar, o drama excelenta. Este numarul 1 in opinia mea la acest gen.
GALACTICUS pe 03 August 2013 17:31
Capodopera!!!
Serialul acesta e pur si simplu fantastic.Nici nu pot reda in cuvinte cat de magistral este.Cred ca este cel mai reusit serial din toate timpurile.Imi place foarte mult si doresc ca toti cinefilii sa nu-l rateze.Vizionare placuta!!!