Păreri Bad Boys: Ride or Die

(2024)

Băieți răi: Pe viață și pe moarte

R_Afc pe 06 Iunie 2024 14:25
Just Die
Totul este un colaj cu glume mitocănești, clișee și momente moștenite din episoadele trecute, toate puse claie peste gramădă, pentru a gîdila nostalgia publicului în trening. Un fel de „Furios și iute”, însă cu doi protagoniști care nu se iau în serios, spre deosebire de gravitatea caraghioasă din filmele cu Vin Diesel și Paul Walker.

Ultimul episod, chiar sper să fie ultimul, cu băieții răi este prizabil dacă pe parcursul desfășurarii acțiunii vă suspendați aparatul critic. Panoramele unui Miami însorit care arată mai bine decît în realitate, fac din acest film o experiență superbă pe marele ecran. Luptele sînt tensionate, ritmate și rapide, iar fiecare scenă are un element care o diferențiază, cum ar fi o perspectivă la persoana întîi sau o urmărire de mașini în flăcări. Cele mai bune momente ale filmului amintesc foarte… citeşte

Adriana... pe 12 august 2024 01:48
Chill..e doar un film. Distrează-te!
ionut_puiu444 pe 09 Iunie 2024 00:17
Bad Boys, baby ! La fel de ca lumea ca și celelalte filme din serie. Iar cei care dau cu hatereală de aia ieftină, tipică românului cu acces la internet... ar trebui să vadă mai atent filmul. Și-ar putea schimba părerea. Pace.
Daniel_Critic_De_Filme pe 24 August 2024 14:58
De vazut!
Will Smith si Martin Lawrence interpreteaza asa cum doar ei stiu in aceasta continuare a seriei Baieti Rai.
zgrv pe 08 Iulie 2024 11:35
Mult mai bun partea asta a 4-a din serie fata de filmul anterior (al treilea)! Deși lăsau să se înțeleagă ca după al treilea film nu va mai fi nicio continuare, au reușit să facă un film mult mai bun legând povestea de filmele anterioare. Nu mă așteptam la așa ceva, și chiar mi-a plăcut.

În rest, mulți “critici” de film pe-aici prin comentarii. S-ar opri lumea dacă n-ar fi ei și parerile lor “avizate”!

user-5c8bfba2e40a4 pe 11 Iunie 2024 23:55
Încep, din ce în ce mai mult, să mă îndoiesc că haterita de serviciu Raluca (R_Afc) chiar vede filmele pe care le comentează. M-am obișnuit deja să o văd făcând praf orice regizor, actor, scenarist și desigur film, cu un aer de superioritate. Ca actorii, regizorii au luat vreun Oscar, ca filmul stabilește recorduri de vizionare, ca e un film de acțiune, o comedie, o drama, ori un horror, nu are nicio importanță. Totul este o rușine cinematografica, o pierdere de timp și de bani. Nimic nu este pe placul genialei critic.
Chestia este ca, din fericire, de cele mai multe ori (al naibii de multe!), lucrurile nu stau asa cum le prezintă nemulțumita cunoscatoare. Majoritatea, chiar fără a fi filme de referință, sunt, fără probleme, vizionabile.
După cum ziceam, m-am obișnuit sa ii citesc bazaconiile învelite frumos într-un limbaj de cunoscător în ale… citeşte

Adriana... pe 12 august 2024 01:51
Vorbeste aiureli! Nici nu merita sa bagi in seama astfel de elemente! Filmul a fost foarte bun!
Fan_filme pe 27 Septembrie 2024 10:52
nota10
Desi au trec ani peste actori tot ai un film bun cum sunt si celalalte,
user-66a942917529b pe 30 Iulie 2024 22:48
am vizionat acest film obligat fortat, mai bine stateam acasa si vomam cu orele decat sa vad atâția oameni care se ,,impusca”. o prostie de film ce in opinia mea nu ar mai trebui sa fie vizionat in cinematografe, poate ar trebui chiar interzis in romania!!
Adriana... pe 12 august 2024 01:52
Aoleo
alexandru_fejer pe 07 Iunie 2024 21:52
L-am văzut și eu azi, în avanpremieră la Cinema City în Brașov. Filmul mi-a plăcut, plin de umor, toate seriile Bad Boys sunt reușite. În schimb cam de căcat acest Cinema City - un Pro TV undercover - pentru ca 15 minute înainte de începerea filmului au băgat numai reclame. Sa plătesc bani ca sa vad reclame.. Însă dacă nu am găsit in alta parte unde să-l văd, decât la Cinema City... Partea a treia din Bad Boys am văzut în alt cinematograf din oraș și nu au băgat atâtea reclame.
user-66fcf01b2f5a7 pe 02 Octombrie 2024 10:18
Bărbații Și Băieții Care Au O Dotarea Mică Între Picioare, Trebuie Să Știe Că Se Poate Să Aibe Copii Cu O Femeie / Fată, Chiar Și Cu O Dotare Mică Între Picioare, Dar Băieții Și Fetele [Bărbații Și Femeile] Trebuie Să Aibe Minim 18 Ani Pentru A Fi Legal, După Ce Persoanele De Gen Opus Au Împlinit Minim 18 Ani, Abia Atunci Se Poate, Spre Exemplu:

Bărbații Și Băieții Cu Dotare Mică Între Picioare, Trebuie Să Știe Că Există Tratament De Mărire A Penisului De Vânzare Pe Internet, Spre Exemplu:

citeşte

fotolist pe 12 August 2024 08:33
Nu sunt sigur dacă ar fi cel mai bun din serie.. A trecut ceva timp de la ultimul, deci trebuiesc revizionate și celelalte din nou.Acelasi cuplu imbatabil, același Miami care strălucește în soare (real nu este chiar așa), dialoguri incitante, scene de acțiune alerte. Dar parcă îi lipsește ceva... Poate dacă ar fi fost regizat de, să zicem Bay - Woo, sau Bay - Bruckheimer altceva ieșea...
user-66392a3980ead pe 06 August 2024 08:26
Bărbații Ar Trebuii Să Înțeleagă Asta, Că: Sunt Și Câteva Femei În Lume Care Nu Vor Bărbați, Și Care Nu Vor Pe Nimeni Alături, Deoarece Nu Poți Obliga Pe Nimeni Să Fie Cu Tine, Nu Credeți Oare.
Aceste Video-uri Sunt Valabile Doar Pentru Bărbații Care Vor Să Fie Cu Femei, Însă Sunt Și Câteva Femei În Lume, Ce Nu Acceptă Bărbați Care Obligă Femei Să Fie Cu Ei, Asta Trebuie Să Înțeleagă Bărbații, Deoarece Nu Poți Obliga Pe O Femeie Anume Să Fie Cu Tine Că Bărbat, Dacă Aceasta Nu Te Vrea, Nu Te Dorește:

Trimiteți Mai Departe Aceste Informații Pentru A Ajunge La Cât Mai Multă Lume.

stricted pe 05 August 2024 17:16
Chimia dintre Will Smith și Martin Lawrence de „parteneri pe viață” nu și-a pierdut valoarea așa că fanii de până acum nu vor fi dezamăgiți nici de schimbul de replici nici de schimbul de focuri.
maimutabeata pe 28 Iulie 2024 14:43
Din pacate Martin Lawrence nu mai e cel pe care il stiam si asta o simti imediat , din start , de la scena cu magazinul si hot dog ul. Nota 5 de dragul vremurilor apuse.
xerses pe 27 Iulie 2024 11:38
Se pastreaza aceeasi reteta pentru a asigura continuitate si savoarea interactiunilor dintre personaje.
dumitrache_adrian1989 pe 11 Septembrie 2024 14:53
Filmul poate fi descris, cel mult, ca bunicel, însă cu o notă de indulgență. Mi-ar fi plăcut să-l văd pe Martin Lawrence având un rol mai consistent și replici mai memorabile, mai ales fiindcă sunt un fan al său. Din păcate, prezența lui a părut estompată, lăsându-mă cu dorința de mai mult. În schimb, Will Smith pare neschimbat, jucându-și rolul cu aceeași energie familiară, dar fără să aducă nimic cu adevărat nou.

P.S. Rămân la părerea că primele două filme din serie rămân de neîntrecut.

user-5e62a779d5818 pe 09 Iunie 2024 22:19
Bunici răi pe viață...tot mai multe filme cu moși care bat tot ce mișcă, gen Equalizer, Expandables, etc..keep my wife name...ar fi trebuit să fie replică in film...
brando pe 12 Iunie 2024 12:43
AMARAT, BUGET MIC, SEC , DEMODAT....
Daca partea a 3a a fost o tampenie asta o intrece... Din pacate nefiind regizat de Michael Bay flickul nu are nici scene grandioase nici buget gigant nici scenariu bun nici glume memorabile ca in primele doua parti iar varsta , necheful si plictiseala pe personaje se vede de la o posta pe Will si Martin , iar regia scartaie foarte tare . O pierdere de timp ....un flick ieftin de serie B cu chestii demodate si fumate ...