Păreri Avengers: Endgame

(2019)

Răzbunătorii: Sfârșitul jocului

brando pe 26 Aprilie 2019 17:49
Acest flick de 2 bani trebuia sa fie mai bine numit PLICTISITORII MEDIOCRI...!
Sincer spun ca asa flick mediocru si slab cu supereroi ca acesta nu exista ! Filmul pur si simplu te face sa urlii de plictiseala si sa urli--- domnule vreau action nu mai pot sta 4 ore sa ma uit la bla nla bla bla...!! Acest ultim episod din Avengers mai bine nu sar fi facut niciodata din cauza ca este pur si simplu de rusinea pamantului ! Filmul are un scenariu care pur si simplu isi bate joc de episoadele precedente din seria Avengers ! Personajele aci sunt luate in bataie de joc si parodiate la maxim in special personajul lui Thor unde regizorii lau transformat intrun nou Big Lebowski gras cu burta lenes ce bea 10 beri pe zi, iar personajul lui Hulk este transformat dintrun razboinic intrun tocilar vesel care poarta trening de sport si ochelari la dimensiunile sale ...! Flikul are vreau sa zic pe parcurs de 3 ore ZERO ACTION doar clovnarii si maimutareli din partea personajelor iar… citeşte
AdriAdrianna98 pe 19 mai 2019 14:07
de acord 100!!! Felicitari!
contas pe 6 martie 2021 19:31
Bai "brando", tradu si pentru prosti ce inseamna "flick"! Ati uitat limba romana, va-ati nascut in engleza, chineza, germana, franceza... Sunteti romani!!!
Matrix pe 25 Aprilie 2019 23:06
Cel mai slab Avengers
O mare dezamagire. Nu stiu ce s-a intamplat dar nu am rezonat deloc cu filmul. Multe personaje (pe care le stim si ne dorim sa le vedem), fac doar figuratie glume fortate, scenariu incalcit, nimic epic. Asteptam luna aprilie pentru Avengers si GOT. Avengers a dezamagit iar GOT parca a inceput in marsarier. Cred ca au ridicat prea mult stacheta si noi avem asteptari prea mari. Din cele 3 ore cel putin 60 de minute sunt inutile (nu dau spoilere).
Din toata seria, din punctul meu de vedere, doar Ragnarok si Spiderman sunt mai slabe. Cu siguranta va fi singurul din serie pe care nu vreau sa-l vad a doua oara.
Astept The Rise of Skywalkers.

Gabriel56 pe 26 aprilie 2019 09:01
celalalte filme marvel le-ai vazut sau asta e primul?
giovanny72 pe 2 mai 2019 14:54
este cel mai prost si mai penibil film din serie!!
claudiu1227 pe 26 Aprilie 2019 19:44
Nu pot sa cred că Marvel a lansat un asemenea film, un film așa slab n-am văzut niciodată. Eu nu cred nici acum că aceasta este continuarea a "infinit war". Eu cred că este o parodie. Toți care spun că le-au plăcut filmul acesta și au avut emoții sau cine știe ce , cred că au fumat ceva înainte. Așa gust amar mi-a lăsat filmul acesta încât nu vreau să știu că a ieșit partea a doua . Nu recomand sub nici o forma fanilor adevărați Marvel .
brando pe 30 aprilie 2019 12:30
Cea mai buna parere !
petremihai1982 pe 1 mai 2019 21:15
Numai pulifrici pe aici care habar nu au ca un film nu se rezuma doar la actiune. Comentariul lui Ciprian este definitoriu si arata cat de prost e publicul de filme, incapabil sa savureze o poveste ca vezi doamne e plictisitoare ca nu are bum-bum permanent. Sa va fie rusine.
dany6960 pe 25 Aprilie 2019 00:20
Pierdere de timp
Un ghiveci de aproape 3 ore care ne reaminteste in 2019 de Back to the future din 85 si care ne prezinta o batalie epica cu toti eroii, o aglomeratie vizuala de nedescris de abia mai incapeau pe ecran si unde la final aflam ca se incheie un ciclu si 2 dintre protagonistii principali s-au saturat sa mai faca pe eroii si se retrag probabil sa faca filme de festival.
buntua54 pe 25 aprilie 2019 06:37
Chiar ai văzut filmul sau ai citit la alții ?!
alucard3000 pe 11 iulie 2022 23:45
dany6960, au zis trolii de pestera sa le dai bata inapoi !
buntua54 pe 26 Aprilie 2019 10:05
Admin Cinemagia, un calmant pentru Gabriel56, că e in stare să declanșeze infinity war pe pagina asta !
VIBERS pe 26 aprilie 2019 11:12
:)))))
peter_ennis pe 27 aprilie 2019 00:33
cred ca i a luat masa banii de alocatie si nu mai are cu ce sa intre la cinema sa vada endgame de e asa nervos copilu
user-5c83e97fa0b4c pe 26 Aprilie 2019 10:12
Fiind o mega fană Marvel de când a apărut primul Iron Man,pot spune ca acest film nu dezamăgește deloc.In acest film am trăit sentimente de bucurie si tristețe,am ras,am plâns și am rămas cu un sentiment de nostalgie.La început acțiunea filmului începe putin greu,ce-i drept Razbunatorii suferă dupa pierderea cumplita suferită în fața lui Thanos,dar in momentul in care iti da impresia ca te plictisești,atunci începe adevarata acțiune.Acest film este concluzia a celor 22 de filme si finalul fazei a 3-a pentru Marvel si a unui capitol inceput in anul 2008.Abia astept sa vad ce ne pregateste Marvel in scrierea noului capitol si începutul fazei a 4-a.
Spiger_Iasi pe 26 Aprilie 2019 14:23
Film reușit pentru fani !
Încântă ochiul, bucură fanii și aduce emoție pentru cei care au vazut seria de la Marvel.
Inspirată soluția cu întoarcerea în timp pentru a da originalitate scenariului.Un film ce o sa fie multă vreme în topul încasărilor din sala de cinema.
Vizonare cu tâlc si astept continuarea unor filme cu aceste indrăgite personaje.

giovanny72 pe 2 mai 2019 14:53
cred ca erai beat cand ai vazut filmul...
georgiana_tranca pe 27 Aprilie 2019 01:47
Mult zgomot pentru nimic! O porcarie de filma- plictisitor, lung, haotic! Nota 2
YulianHD pe 1 mai 2019 06:07
Las, că mai faine îs TAXI 5 și Fast And Furious 8 ca Endgame :))))))) moamă moamă cine comentează pe cinemagia mă jur :)))
kaarthur pe 27 Aprilie 2019 12:24
Dezamagitor
Un film lungit, plictisitor. Dintre toate cele 4 filme ,,Razbunatorii", acesta este cel mai slab. Nu merita vazut la cinema!!!! Si-au batut joc de 2 personaje principale, restul este un amalgam de intamplari lungite la maxim. Trei ore irosite. Nu au respectat nici povestea Razbunatorilor din benzile desenate, care fata de acest final sunt superiaore. Nu cred ca era greu sa iei o mana de oameni si sa mergi pe un fir de poveste reusit, fata de ceea ce au facut acum.
marvelll pe 30 aprilie 2019 22:16
stiau ca toti asteptam ca nebunii acest film si de sa se mai streseze sa isi toceasca mintea facand un film bun cand oricum mergem toti ca prostii de curiozitate sa vedem continuarea iar pana sa ne dam seama noi ce idiotenie vedem ei si-au luat deja banii pe bilete,mama lor de hoti
Dubl33 pe 3 mai 2019 13:53
Ce e un film bun pentru voi... daca asta nu a fost incheierea perfecta, luati0va voi cateva zeci de milioane de dolari si incercati, sa vad daca iese mai bun... numai prosit vad in comentariile astea.
borodi.cristian pe 08 Aprilie 2019 16:47
De ce se mai fac filme 3D in 2019? Eu cred ca s-ar vedea mult mai bine pe ecran normal
makomomo pe 8 aprilie 2019 23:36
Pt ca cei care stiu ce inseamna un film bluray 3D vor prefera mereu un film de genul asta in 3D...cand nu ai idee ce inseamna 3D e normal sa nu te pricepi.Filmele de genul vazute in 3D Imax si in bluray 3D pe pc sunt incredibile dpdv al efectelor 3D.Trebuie sa le vizionezi insa la Imax sau pe un tv 3D foarte bun, este fabulos. Nu recomand 3D-ul simplu, doar Imax la cinema.Iar acasa pe tv un tv 4K 3D iti va oferi o nebunie de efecte 3D.
Kytta pe 28 aprilie 2019 12:31
salut, in cinematografele de afara ai optiunea de a vedea filmele si 2d, dar la noi te obliga intr-un fel sau altul sa le accepti politica pt ca nu ai de ales(ca asa ii romanul, vrea el sa fie cu 3 coaie). Cand sunt plecat din tara si se intampla sa fie vreo premiera ce vreau sa o vad, nu stau pe ganduri, in tara nu ma duc la cinema pt ca nu am optiunea de a viziona filmele in 2d. Avand probleme cu vederea, sa vizionez un film 3d ma oboseste foarte tare.
giovanny72 pe 02 Mai 2019 14:52
Nu recomand..!
Pierdere de timp, prea lung, prea lung..! Efectele speciale, alea care sunt,nu compenseaza plictiseala indusa de durata filmului..Esec total..Nici o reactie din sala din partea publicului..Recomand sa asteptati sa apara pe HBO..
deco20 pe 30 Aprilie 2019 12:04
EndFuckingGame
Nici nu stiu cum sa incep...slab,slab,slab de tot...2 ore de mult blah,blah,super plictisitor.Glumele au fost muuulte,unele bune altele mai putin bune...un thanos total diferit fata de infinity war,un thor alcoolic si gras,un hulk sau mai bine spus o imitatie de hulk...wtf ??? numai tampenii...ma asteptam la un film serios,nu la o porcarie... Infinity War este cu mult peste aceasta idiotenie... Este doar opinia mea,dar va multumesc inca de acum pentru injuraturile ce vor urma...
user-5cc233b5d0f5f pe 26 Aprilie 2019 01:26
Slăbuț filmul sincer
3/4 din film este plictisitor ( caută in trecut pietrele fermecate) si in ultimele 20
Min se bat ( asta este tot)
Sincer Slab

papillon01 pe 26 Aprilie 2019 00:03
o mare dezamagire,lung si plictisitor cu replici care te ia somnu fata de prima parte care a fost un film superb si plin de actiune
andrei.daniel pe 01 Mai 2019 08:53
Nu prea inteleg nota de pe IMDB. E mult mai slab decat multe alte filme care au primit note mai mici. Apoi, este mult mai slab decat orice alta parte din Avengers.
Ca si fan, ma declar dezamagit. Ce gen se doreste a fi partea asta? Parodie? Pentru ca nu le-a iesit. Doar o parte din glume sunt reusite. Personaje caricaturizate. Mai mult umor negru, dar si ala nereusit. Un Thor retard si gras, un capitan America pensionar, un hulk imblanzit si cult? Mai bine ii lasau sa moara in glorie in prima parte. Actiune? Da si nu prea. Copy/paste partile anterioare. Intriga haotica, un scenariu care tinde spre penibil. Au facut o ciorba totala din filmul asta. Incasarile de exceptie se datoreaza partii anterioare care a fost stralucita, a curiozitatii starnite, a intrigii originale. Si acum apari cu mizeria asta. Pacat. Filmul e format din 3 segmente mari : una care exploreaza vietile… citeşte

user-5aee3354e7984 pe 29 Aprilie 2019 23:49
Fata de precedentul este mult mai slab.. Thor e dezamăgire totala.. Din zeul care era pare retardat.. Hulk la fel... Prea lung.. Prea lungita povestea... Inferior primei părți clar.
R_Afc pe 06 Mai 2019 19:47
Cel mai slab film al anului
Endgame e o colecție de trailere puse laolaltă. Au reușit să distrugă cele mai interesante personaje ale universului Marvel, Thor și Iron Man.

Inițial l-au pus pe egocentricul Stark într-o dilemă morală: îmi salvez familia sau planeta? Dilemă care într-un mod foarte convenabil a dispărut în momentul în care Tony și-a dat seama că soarta familiei nu va fi afectată de schimbarea trecutului. Modul în care a murit nu a însemnat nimic, au fost doar gloanțe oarbe.

Pe Thor l-au făcut să pară fricos, trăsătură care nu îl caracterizează deloc. Problema lui Thor era asumarea conducerii regatului, rolul de conducător, pe care nu și l-a dorit niciodată. L-au transformat într-o caricatură.

unkn0wn pe 30 Aprilie 2019 10:22
Nota 6, mult mai slab decat Infinity Wars care a fost de 9-10...
Au bagat o gramada de tampenii ale leftarzilor dintre care cea mai penibila a fost ca un negru e urmatorul Captain America, desi in benzile desenate trebuia sa fie Bucky.

Thora pe 04 Mai 2019 23:42
Un film de Oscar...
Tocmai am vazut Endgame in 4D la Megamall si jur ca este ultima data cand mai vad un film fara sa citesc review-urile inainte. Iar experienta 4D? bani aruncati in vant, la propriu.
Sa ne intelegem de la inceput: sunt fan Marvell de cand ma stiu, am vazut aprope toate filmele din serie, sunt fermecata si indragostita de cateva din personaje iar la filmele (toate celelate) lui Chris Hemsworth m-am uitat numai in speranta ca aduce in ele ceva din farmecul lui Thor, nu a fost sa fie, dar nu conteaza, Thor interpretat de CH este fabulos, superb, remarcabil, din toate punctele de vedere, pana acum...cum sa-l faci dom’le pe Thor cu burta? Am inteles, e deprimat ca si-a pierdut planeta, e betiv, i-ai taiat parul, i-ai scos ochii, i-ai facut barba de jihadist, dar cu burta lui ce ai avut frate? In Endgame, Thor arata de parca Chubacka si Benny Hill au avut un copil care a trait ascuns… citeşte

alexandru.alex pe 29 Aprilie 2019 17:00
Monument de prostie e putin zis
Au facut din hulk in IW o mare gluma verde :)) acum si-au batut joc de thor care era considerat cel mai puternic avenger apoi in alta scena am inteles ca Capitanul a luat ciocanul ca era vrednic de el si etc da mai trage si cu fulgere asta ce mai inseamna ca oricine poate sa devina zeul fulgerelor?? ia dat thanos un pumn lu Captain Marvel de nu a mai aparut in film dupa aia :)) era un moment la sfarsit unde trebuiau sa fie si ei mai tristi mai tacuti trebuia sa se trezeasca unu sa faca glume ca marvel daca nu face o gluma odata la 5 min li se sparge o vena :)) mai bun a fost IW parerea mea au cam dat cu mucii in fasole cu asta chiar daca face bani multi pentru mine ramane o prostie de film niciodata nu sa se ridice ca si poveste si chiar si efecte speciale la nivelul filmului avatar.
VIBERS pe 29 aprilie 2019 23:27
Filmul nu este monument de prostie, doar ca este mult sub asteptari, totusi nu poti sa-l compari cu Justice League sau Batman vs Superman care au fost slabe rau de tot.Era filmul care incheia o franciza, cate trilogii sau francize ai vazut pana acum care sa aiba ultimul film FOARTE BUN?In afara de ultimul film din LOTR, nu cred ca am mai vazut ceva la fel de bun.Este clar ca orice film in momentul de fata inseamna o oportunitate de a face gramezi de bani, iar Endgame asa slab cum a fost el si-a atins obiectivul in 5 zile.Cand spui ce asta e monument de prostie, atunci nu spui ca mizeria de Seventh Son / Al șaptelea fiu, merita vazut sau tameniei de Van Helsing sa-i dai nota 7, la fel pt porcaria de Noah.Nu iti place Marvel, iti respect parerea, dar argumenteaza intr-un mod mai pertinent. Salut.
VIBERS pe 3 mai 2019 17:26
Corect!
blackmore pe 27 Aprilie 2019 01:05
O alta mizerie americana cu super-eroi pt cei carora le patineaza musca pe creier (daca il au)
VIBERS pe 30 aprilie 2019 20:18
O alta parere idioata si total neargumentata cum ne-am invatat, de la atotcinefilul BLACKMORE, numa bine maestre, continua esti pe dumul cel bun, dar incearca sa mergi usor pe langa gard sa nu dea masinile peste tine, in orice caz daca il avem pe celebrul "Gabriel56" trebuie sa avem si un "blackmore", ca sa fie un intreg , alfa si omega gen.Numa bine domnilor, la revedere drum bun.
user-5aa5318a189ea pe 19 Martie 2019 08:50
Abia aștept acest film, care va doborî orice record la încasări. Va fi un film epic... Stan Lee a făcut o treabă excelentă cu aceste filme SF.
user-5cc41af9283ab pe 27 Aprilie 2019 12:06
3 ore de plictiseala maxima, de morala politically correct, de reclama la Audi, de propaganda americana, de grandomanie, de reparatii politice. Un subject foarte incalcit si nesustinut motivational. Prea politic pentru gustul meu, not much fun, cateva momente amuzante raspandite pe ici pe colo, depresiv in mare parts, prea "serios" pentru un fantasy. Spoiler alert: mai multe femei eroi construite foarte, foarte superficial si captain America white dude ii da stacheta lui Black Panther sa devina Captain America reparand astfel lipsa de reprezentare a rasei africane si a femeilor in filmele Marvel. Nu il recomand, plictiseala multa 3/10 cu indulgenta.
makomomo pe 29 aprilie 2019 11:45
Spui la un moment dat asa: ..."captain America white dude ii da stacheta lui Black Panther sa devina Captain America reparand astfel lipsa de reprezentare a rasei africane si a femeilor in filmele Marvel..." Ei bine, ai facut o confuzie, stacheta o primeste Falcon, nu BP :) E clar ca te pricepi si esti atent/a la filme si la firul epic.Au ajuns toti amatorii sa critice dar macar incearca sa critici cand vizionezi si chiar intelegi ce vezi...astfel nu te faci de kko online...de parca te-ar cunoaste cineva,nu, esti doar un user noname dar conteaza pt altii care citesc ce aberatii ai scris...rad cu pofta
mister_sir pe 28 iunie 2019 15:44
@makomomo - E clar. A gresit un nume. Universul dispare in gaura neagra. Totul nu mai are sens dintr-o data. Intunericul ne inconjoara. Eul interior dispare, lasand in urma nimic... Bai, daca ti-a placut filmul fa un review si posteaza cum au facut altii. Nu arunca cu rahat pe aici pentru ca nu iti place parerea altora.
mihai_5555 pe 13 Ianuarie 2019 11:31
Va fi unul din cele mai tari filme pe anul ăsta !!
user-5cceb2a140364 pe 05 Mai 2019 13:05
Cel mai prost film de la Avengers, prea previzibil, plictisitor si pueril. Regred ca am dat 20 lei sa il vad.
auzindculori pe 29 Aprilie 2019 02:55
'My disappointment is immeasurable and my day is ruined.' - Reviewbrah
Atentie: spoilere semnificative.

- Cel mai constructiv lucru, din punctul meu de vedere, care a iesit la suprafata de pe urma acestui film, a fost claritatea cu care ai sansa de a-ti etala din nou gusturile cercurilor sociale din care faci parte.

- Personal, 'Avengers: Endgame' mi s-a parut un fiasco total. Practic, tot ceea ce a fost facut cu competenta bruta si convingere artistica, in 'Avengers: Infinity War', aici s-a facut exact opusul. Inertia turmei si obsesia de finaluri fericite ale consumatorilor de cultura comerciala au fost elementele principale cu care s-a turnat piatra funerara a acestui efort colectiv de aproximativ 15 ani de zile. Lumea-i turbata, frate; bale la gura de la intensitatea masturbarii emotionale cu care isi picteaza drapelurile calitative. Pe sistemul: 'doesn't matter, had sex.'

'My dissapointment is immeasurable and my… citeşte

AurelG pe 29 aprilie 2019 17:11
Slab! Am spus-i și eu, dar vezi Doamne, avem mulți specialiști în filme și mai ales în Marvel care spun contrariul intr-o argumentare de tot râsul! Vă felicit pentru modul în care ați "dezbrăcat" această producție de lobby și de marketingul suspicios de influențabil. ☺
MariusCiprian87 pe 26 Aprilie 2019 00:17
Cum să plătești bilet la cinema pt așa ceva... pt asta a fost inventat Cartoon Network, Disney Channel si Minimax...
Gabriel56 pe 26 aprilie 2019 00:45
bai asta,tu ai mai vazut pana acum vreun film marvel?CLAR NU, te-ai dus de plictiseala sa vezi endgame si habar nu ai despre MARVEL si despre universul MCU ... de ce te-ai dus daca nu ai vazut celalte filme? chiar esti PLICTISITOR !
leo26 pe 18 ianuarie 2020 00:50
Petre uita-te cum scrii si apoi sa comentezi. Si film este asa cum spun majoritatea, unul slab, un ghiveci.
branciog pe 05 Mai 2019 14:35
Slab rau de tot
Am asteptat cu mare interes acest film si acum imi dau seama ca este o pierdere de timp.Nu mi-a placut deloc sa zic poate finalul a fost ceva mai bine .In rest praf...
peter_ennis pe 27 Aprilie 2019 00:21
nu pot sa cred ca m am lasat convins sa intru la porcaria asta 3 ore ... stiu si inteleg ca trebuie sa fii fan marvel sa rezisti pana la sfarsit...dar nu credeti ca un film in afara de fani mai trebuie sa si acapareze cat de cat atentia oricine ar fi.Nu stiu ce cred unii dar pt mine toata troaca asta marvel nu e decat cancerul cinematografiei moderne.Numai cand ma gandesc cate filme bune s ar fi facut cu timpul si banii aruncati aiurea pe petarzile astea.Ce imi place cel mai mult sa vad de cand a inceput seria avengers sunt conferintele de presa unde te uiti si vezi ca nici propii actori care au lucrat la el nu prea au habar de ce se intampla in film sau care e logica filmului ;))) dar pe aia macar ii inteleg ca i au o caruta de bani .... Nu va luati dupa unii de pe aici care daca lasi comentariu negativ si nota mica imediat te iau cu "pai daca nu ai vazut si celelalte filme normal ca ti… citeşte
user-5cc2aff8d54fd pe 26 Aprilie 2019 10:19
Multi spun ca e plictisitor,dar pun pariu ca aceia nici macar nu stiu numele tuturor Razbunatorilor.Personal nu l-am vazut dar nu cred ca este asa de plictisitor.Daca vrei sa intelegi acest film,uita.te la,in mare parte,toate celelalte filme Marvel,pentru a intelege emotiile si conexiuniile dintre personaje
viorellll pe 17 Mai 2019 09:55
Ce este cu nota asta asa mare pe imdb ??? Daca si tampenia asta este capodopera
mirceabarbu2007 pe 01 Mai 2019 20:01
Foarte slab
Un film extrem de slab,pacaleala si nimic altceva,nu merita,bani aruncati degeaba.
superdepeche pe 30 Aprilie 2019 22:15
prost ,clisee si alte nebunii
un film prost ,ma da prost asa cu P mare,dupa ce m-am plictisit vreo 2 ore uitandu-ma la ...nimic ,credeam ca se pastreaza ceva ceva pentru final ...dar nimic!!!
''masina timpului'' asta este solutia? nu ,nu si nu! tentativele de glume facute cu un thor gras si urat facut ,de am vazut si burta atasata! nu absolut nu! nu am inteles de ce trebuie sa ii ceara parerea mereu lui iron man ,de parca ar fi fost vreun zeu ceva! nu ,nu si nu!
ici colo ceva efecte speciale si gata filmul! bine ca moare iron man si cu black widow !
razbunatorii iar si-o iau de la thanos ..deci NERECOMANDAT!

catalin_cj pe 23 August 2018 12:55
Ilogic
Acum 20 ani a avut premiera Star Wars 1 si a avut incasari de 1 mld dolari, record la acel moment. Ma indoiesc ca un film ca cel de fata nu ar fi batut orice record in materie de incasari.
VIBERS pe 20 ianuarie 2019 23:52
E aiurea ca nu mai apare si Dr Strange.
zelisca pe 26 Aprilie 2019 18:43
Amatorism la superlativ .. Atâta gălăgie ptr nimic.. nota 6 spre 7.
victor_neo75 pe 09 Mai 2019 08:25
Cel mai overrated film al anului 2019!!!
E incredibil cum din 3 ore de film doar ultimele 40-45 de minute sunt ceva mai reușite, dar per ansamblu Avengers: Endgame nu își merita banii câștigați, povestea fiind traaaasa de par și lungiiiita fără rost în primele 2 ore și un pic.

Am simțit dezamăgirea care o avusesem la The Dark Knight Rises în 2012, la Star Wars: The Force Awakens în 2015 și chiar la The Matrix Revolutions de la sfârșitul lui 2003. Ce au în comun toate: povestea este lungita exagerat, seriozitatea este deprimanta, poantele sunt puține și mai toate sunt inutile.

Avengers: Endgame trebuia sa fie în stilul lui Logan sau sa continue trendul propriu de la Avengers: Infinity War.

N-am patit pana acuma sa îmi vina sa adorm la 4DX!

nico_nicolle pe 26 Aprilie 2019 00:57
O amestecatura încâlcita plina de filozofeala. A fost gragut dar putea mult mai mult având ca baza finalul primei părți. O singura scena mi-a plăcut și atât, în rest parca am văzut o hora haotica a tuturor personajelor. Cuvântul definitoriu:dezamăgire.
YulianHD pe 1 mai 2019 06:22
Citez nico_nicolle 19Dec.2019 "nico_nicolle a scris despre Aquaman / Aquaman. Bestial. Cel mai bun film Marvel făcut vreodată. Chiar a fost bestial " Am încheiat citatul. Moamă ce fel de persoane lasă review-uri pe cinemagia :))))) Puiu meu întâi încearcă să faci diferența dintre ce aparține de Marvel și ce aparține de DC, după vino aici și spune-mi mie că ești dezamăgită de un film la care mergi la cinema doar că te-au târât niște prieteni într-o sâmbătă ploioasă. De asemenea te rog mult, dacă folosești diacritice, încearcă să le folosești la toate cuvintele pe care le scrii într-un citat. Mulțumesc :d
constantine pe 02 Aprilie 2019 18:45
Cinemagia, voi nu vedeti ce descriere are filmul ? A scris-o un copil de 6 ani? Sau un adult idiot? pacat de voi..cinemagia e cinemaprostia :) incercati sa fiti mai pro, chiar daca traim in Romania :)
viross pe 8 aprilie 2019 11:54
descriere dupa ce a vazut in trailer :)))
Gabriel56 pe 25 Aprilie 2019 18:29
minunat film
am vazut filmul aseara in uk la avan premiera..cel mai bun film avengers de pana acum...bine si infinity war a fost bun,dar end game este si mai bun. finalul este unul emotionat si frumos..recomand tuturor fanilor marvel sa se duca sa il vada..aia care nu stiu nimic despre MCU si au de gand sa critice sa se opreasca ca nu ne intereseaza de parerea lor..
dany6960 pe 25 aprilie 2019 19:04
Da, da, sigur ca da. Ia si citeste aici unde scrie ca in UK apare pe 25 aprilie https://www.imdb.com/title/tt4154796/releaseinfo?ref_=tt_ov_inf Mai bine alegeai alta tara :))
Gabriel56 pe 26 aprilie 2019 00:46
da are , mie unul mi-a placut, este mai bun ca infinity war...recomand
Adrianserban pe 02 Mai 2019 21:31
3 ore pierdute. Greu de găsit un film mai stupid. Alea se doreau a fi glume?
user-5bcfab9965006 pe 02 Mai 2019 21:11
Atata tam tam pt Captain Marvel si a avut doar 2 scene. Parca era si plictisita...nu avea chef...nu stiu...o mizerie
mihaelas3012 pe 01 Mai 2019 19:00
Au lungit prea mult acest film, il puteau face de 120 de min si ramaneam cu alt gust dupa vizionare.
user-5cc78e51867c8 pe 30 Aprilie 2019 02:54
Total dezamagitor , siau batut joc de Thor , omoara personaje principale si iubite si aduc inapoi personaje de a 3 mana , infinity este mult peste endgame , parerea mea cel putin
AdriAdrianna98 pe 19 mai 2019 14:15
Pai le omoara pe alea principale si iubite ca sa aduca vreun pic de emotie filmului, ca-n rest varza :))) nicio emotie, nimic.
enky pe 04 Mai 2019 23:39
Prima jumatate a filmului foarte plictisitoare. Cateva glumite reusite. O scena de lupta epica destul de misto dpdv vizual. Thanos mi s-a parut cam sters filmul asta...nu a mai avut nimic din greutatea si substanta pe care-a avut-o in filmul trecut. Au bagat multe cacaturi politice cu care m-am cam obisnuit sincer, gen scena in care spiderman incerca sa protejeze manusa lui Thanos si brusc apar in jurul lui ca sa salveze situatia numai supereroine ca na....suntem in 2019. Captain Marvel tunsa si imbracata ca Hillary Clinton la sfarsit, checked. Asgard trece sub comanda unei femei de culoare, checked. Noul Captain America barbat de culoare check si aici.
ciprian_mihail pe 01 Mai 2019 19:33
Slabut
Ma asteptam la ceva mai multa actiune. Plictisitor pe alocuri. Ultimele 30 de minute au mai salvat ceva, in rest 0 barat.
meessty pe 09 Mai 2019 22:33
Booriing!
Intrati in ultima jumatate de ora a filmului.Credeti-ma ca nu pierdeti nimic.O lalaiala sinistra,cat pe ce sa adorm.
catalin.dum15 pe 17 Aprilie 2019 17:29
Filmul acesta va fi fenomenal cu toate ca ma vazut cele 4 minute din sfarsit, ce au fost postate ilegal pe youtube. Va fi grozav pt ca razbunatorii vor trebui sa sa repare daunele create de thanos si sa-si aduca prietenii inapoi.
Dupa acest film , marvel deschide faza 4 a filmelor ce va include : spider man far from home, un film black widow, doctor strange 2 , black panther 2 , guardians of the galaxy vol 3, un film shang-chi . Faza 4 va include si seriale ce vor fi difuzate in noiembrie pe noua platforma disney +. Acestea sunt un serial cu loki, serialul falcon & winter soldier si serialul wanda vision

user-5a1afdcbc1b83 pe 15 Aprilie 2019 10:32
Acest este cel mai tare din trilogia Razbunatorilor nota 1000000000000000000000000 si asta nu inseamna ca o sa se termina poate o alta echipa o sa le ia locul Razbunatorilor in comic exista: Now Avengers, All-New All-Differit Avengers,Dark Avengers, Young Avengers si poate o sa faca un film despre Avengers (1,000,000 BC) aici o sal vedem pe tatal lui Thor Odin Borson in ani tinereti, pe prima posesoare a Phoenix Force acum ca disney a achitar fox, primul Iron Fist, primul vrazitor suprem Agamoto, primul Black Panther (protector si rege al Wakandei), primul Ghost Rider si Starbrand. Dar sar pute sai vedem pe Avengers (1,000,000 BC) deabea in anul 2021+ pt. atuci marvel o sa aiba acest la X-men pt. Phoenix Force se-a facut prima aparitie in X-men deci marvel studio inca nu are dreptul de productie a filmelor daca vrea sa dea echipa originala a Avengers (1,000,000 BC) trebuie sa o aiba si… citeşte
kakamo pe 28 Mai 2019 23:40
F slab, lipsuri logice, plictisitor, nu am inteles nimic si nu o sa am rabdare sa ma mai uit odata.
xerses pe 01 Mai 2019 15:49
Desi scenele de lupta sunt impresionante, se cam asteapta prea mult sa se intample ceva actiune.