Păreri 65

(2023)

preda_diana pe 22 Martie 2023 15:10
Este evident parerea fiecaruia, dar chiar are importanta cum a ajuns in urma cu 65 milioane de ani ? Te duci la film ca sa te destinzi, nu sa participi la lectii de istorie, astronomie, fizica, etc. Parerea mea ...
roberto_roberto pe 23 martie 2023 05:33
Are, pentru ca daca te uiti la un film, trebuie sa aibe si o logica, pe langa o intriga, actiune si deznodamant,nu? Altfel te uiti la desene animate
hitman78 pe 09 Aprilie 2023 11:28
Scenariștii de la A Quiet place nu s-au mai chinuit sa fie originali au livrat mai bine la capitolul efecte CGI.Filmul m-a ținut oarecum captivat prin jocul lui Adam Driver si al fetitei dar fara sa surprindă cu nimic deosebit.
user-6418080c37304 pe 20 Martie 2023 09:17
Un film drăguț! Mie personal mi_a plăcut ideea.
lavara_laiarna pe 09 Aprilie 2023 08:54
După scandalul cu 'The Interview' ,Sony a perfecționat genul de filme în care nu se spune și nu se întâmplă nimic.
Mishu25 pe 09 Aprilie 2023 10:36
Acum 65 de milioane de ani era o specie de extraterestri pe o alta planetă, care arătau exact ca noi, se îmbrăcau ca noi, vorbeau despre măriri de salarii si facturi si spuneau "I love you"..cam câtă lipsă de imaginatie să ai să nu vii cu nimic original. Nu era mai usor sa calatoreasca in timp din zilele noastre? E in primele 5 minute, nu e spoiler. Dinozaurii sunt OK realizati, dar peisajul nu arata prea preistoric, foarte putin suspans, desi sunt atacati tot timpul, isi revin imediat si apoi se plimba relaxati pe campii, prin paduri
Luk__ pe 11 Aprilie 2023 02:37
Un fel de ''Alien'' cu dinozauri
Sunt foarte multe asemănări cu filmele din seria ''Alien'' ! In primul rând misiunea principala a navei este de explorare, apoi modul in care oameni sunt transportați, aceștia fiind introduși in niște capsule unde vor sta pana la destinație, un procedeu similar cu cel din Alien.

Filmul este destul de scurt, povestea destul asemănătoare cu cea din seria Alien ! Personal pot spune ca nu am fost surprins de nimic din ceea ce s-a întâmplat in film. Efectele CGI sunt destul de bune .. dar in 2023 cam toți producătorii fac efecte CGI destul de bune, așa ca aici nimic de lăudat !

Din trailer filmul părea a fi unul destul de interesant, in realitate filmul este decent ! După ce am văzut trailerul mă gândeam sa merg la cinema.. acum mă bucur ca nu am făcut-o.

Nota 7, deoarece nu mi s-a părut nici slab dar nici senzațional nu e !
Acum fiecare cu părerea lui !

user-6415ff54935c3 pe 18 Martie 2023 20:14
Un gunoi. Timp pierdut. Din cei 4 actori care sunt în tot filmul , cei mai buni sunt dinozauri...
m4ni7u pe 29 aprilie 2023 00:35
Dinozaurii. Invata sa scrii robot; sigur te descurci cu subtitrarile ? :))))
robert90s pe 20 Martie 2023 23:30
@roberto_roberto
Păi atunci călătorea prin spațiu, cu 65 de milioane de ani în urmă.

roberto_roberto pe 23 martie 2023 05:30
Erau nave pe atunci,nu? Nu erau nici oameni, dar dupa mintea ta,erau nave :))))))))))))
lavvw pe 08 Februarie 2024 10:24
Un sf cu imagini faine, realizat bine, dar scenariu e zero. Pacat
Tertze_Persons pe 05 Decembrie 2023 20:29
Mai bine nu. Filmul nu are un scenariu coerent, si este plictisor. Pacat de idee si de buget, putea sa iasa ceva magistral.
morfil pe 09 Noiembrie 2023 17:09
Nota 5 adică mediocru sau așa și așa. Am stat mai mult cu ochii în telefon. :)) Așa de mult m-a plictisit. Am văzut zeci de filme cu aceeași premisă. Las-o baltă. Actorii penibili, efectele pe computer în Blender. :)) Fac și eu din astea. Povestea și jocul actorilor sunt esențiale într-un film, nu efectele. Sunt atâtea povești de viață uluitoare ale oamenilor din jurul nostru și ăștia tot filme penibile produc. Incredibil ce lipsă de creativitate. Uite, aș vrea să văd un film despre Traian Vuia, Aurel Vlaicu, Henry Coandă, oameni geniali. Americanii ăștia dorm în ghetuțele lor chinezești.
VasyL pe 10 Iunie 2023 14:45
Bunicel dar cu un scenariu slabut si scurt..
Filmul este ok la capitolul efecte speciale si imagine, prestatia actorilor mediocra, durata prea scurta pentru un astfel de film sf si un scenariu parca incomplet care la final te lasa cu intrebari fara raspuns, de inteles am inteles ca erau exploratori de pe alta planeta care in urma unui accident s-au prabusit pe Terra care se afla in era dinozaurilor...nu am inteles ce rol avea fetita pe nava, de ce a fost trimisa? Nu mai bine adaugau si un baietel pe langa ea si sa le fi dat rol de supravietuitori ai planetei lor de exemplu, exploratorului pilotului supravietuitor (Driver) puteau sa-i dea un rol de mentor al lor, adica putea iesi un film mult mai bun, poate ceva asemanator cu serialul Raised By Wolves 2020...Zic si eu..
Horatiucrisan pe 28 Mai 2023 21:34
Un film realizat pe computer, film care nu aduce nimic nou fiind inspirat de alte zeci de filme gen SF din anii 70 încoace.
6Patronul9 pe 25 Mai 2023 11:17
Este un film de duzina. Nu pot sa spun ca e rau dar e cam plictisitor si nu are absolut nimic nemaivazut,deosebit,etc.
FunnyX pe 29 Decembrie 2023 19:46
E un film slab, nu merita sa pierdeti timpul...
Iti trebuie multa rabdare sa rezisti pana la final.

xerses pe 18 Octombrie 2023 17:56
Este un fil care te prinde .Finalul este previzibil.Dar de urmarit jocul actorilor care este bun.
superdepeche pe 12 Aprilie 2023 19:44
ingroasa lista
Un alt film care nu spune nimic.Fara inceput ,cuprins sau sfarsit acest film inutil a fost totusi realizat
Un film nerecomandat .

roberto_roberto pe 20 Martie 2023 04:57
Slabut
Un film de maxim o data de vizionat, desi mi-a placut seria Jurassic, cu care se aseamana...dar este o lipsa totala de logica, si anume ca nu explica cum de, calatorind prin spatiu, aterizeaza pe Pamantul de acum 65 milioane de ani, ca prin magie.
predator16 pe 8 aprilie 2023 21:24
Oamenii aceea nu erau pamanteni! Au aterizat intamplator pe pamant dupa ce nava lor a fost lovita de asteroizi.
Luk__ pe 16 aprilie 2023 23:52
Roberto, te rog eu nu mai da bani pe bilete la cinema ! Pentru ca se vede clar ca nu ai înțeles nimic din film. 1. Acțiunea filmului se petrece acum 65 de milioane de ani, protagoniști fiind de pe planeta Somaris. 2. Filmul este Since Fiction, mai pe scurt ce se întâmpla in el este ficțiune, nu este real ! (Asta pentru ca intr-un comentariu ai scris ca ''Acum 65 de milioane de ani nu erau nave''). 3. Protagoniști se duc intr-o misiune de explorare a altor planele, dar la întoarcere nimerind intr-o zona plina de meteoriți nava le este lovita si aceasta se prăbușește pe planeta pământ, care in acea perioada era plina de dinozauri. 4. Acțiunea si finalul filmului sunt foarte simple ! Nava in momentul impactului se rupe in mai multe bucăți, o parte a navei care avea si o mica nava de evacuare rămâne undeva sus in munți, iar protagoniști au de străbătut câțiva km ca sa ajungă la ea, asta prin jungla unde se aflau bineînțeles si fel de fel de dinozauri ! După câteva lupte si o lupta finala cu mai multe specii de dinozauri aceștia reușesc sa plece doar cu câteva momente înainte ca planeta Pământ sa fie lovita de meteoriți care după cum cred ca am auzit cu toți cică ar fi dus la dispariția dinozaurilor de pe planeta noastră ! Filmul nu este genial, este un film OK ! Totul fiind destul de clar daca îl urmărești cap-coada si ești atent. Se vede clar ca tu nu ai fost atent sau nu ai prins începutul filmului, apoi te-ai apucat sa comentezi pe aici in stânga si in dreapta niște ''aiurelii'' cu care te-ai făcut mai mult de ras din păcate. Bafta :)