Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Jun 2010, 19:08   #1
rc-st.
Senior
 
rc-st.
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 91
Talking "Toy Story 3"

merita
am plecat azi, miercuri ca sa profit de un bilet gratis si ma asteptam la o clona neinspirata 3d pe alocuri cu multi tanci prin sala care plang si tipa
tanci in sala au fost dar au stat cuminiti
filmul dublat nu subtitrat asa cum scria in program a inceput bine, a continuat mediocru si s-a sfarsit bine
a avut si ceva emotie, putea sa aibe mai multa daca realizatorii nu erau cufundati in banet si mai traiau si ei cu picioarele pe adevaratul pamant lipsit de happy enduri 100%
totusi au fost cam doua povesti intr-una... gradinita si colegiu... trebuia taiat tot ce era cu baiatul mare care pleaca la colegiu si pastrata doar gradinita
nota mea : 6 din 10
merita sa il vezi daca te duci la cinema
dar poti trai si fara sa il vezi
rc-st. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2010, 00:30   #2
viezure
Junior
 
viezure
 
Join Date: May 2008
Posts: 47
Fa tu un film adevarat de animatie d-ala romanesc, ceva despre revolutie eventual.

Intrebarea mea e, unde ai vazut filmul, de zicea ca-i subtitrat si l-au dat dublat? Nesimtire, nu cred ca rezistam tot filmul cu vocile alor nostri.
viezure is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 10:45   #3
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
http://agenda.liternet.ro/articol/11...y-Story-3.html

Dupa World Cup il atac si eu. Presimt delicii.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 11:21   #4
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
L-am vazut si eu ieri. Am intarziat 5 minute si, grabindu-ma, n-am mai intrebat daca e dublat sau subtitrat. Putin dezamagit cand am observat ca era dublat si eram putin stanjenit cand am vazut ca in sala nu erau decat copii cu mamele lor, dar mi-a trecut repede. Filmul e foarte bun, mai bun decat primele doua din serie. E descris perfect in articolul de mai sus, amuzant si emotionant in acelasi timp si lasa un gust dulce-amar dupa perioada copilariei.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2010, 14:02   #5
ooo333
Guru
 
ooo333
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 473
Nu as suporta sa-l vad dublat in romana , in romaneste suna ciudat .
ooo333 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2010, 21:25   #6
costyn162
Veteran
 
costyn162
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 151
Un film pe care l-am vazut deoarece la ora respectiva nu mai rula nici un film...Insa a meritat...Au fost cateva scene la care am ras in hohote: de exemplu scena in care buzz(spaniol fiind) a inceput sa danseze pe langa Jessie; penala faza....
costyn162 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jul 2010, 08:48   #7
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Toy Story (1995) a fost capodopera care a propulsat studiourile Pixar pe prima treapta a Animatiei mondiale si de atunci acolo au ramas. Pe langa multe alte calitati acest film a fost o "ars poetica", o captare in oglinda a bucuriei de a participa la Marea Joaca - sinonimul actului lor de creatie. Suficient de inocent si de inteligent pentru a satisface setea ludica a oricarei varste, Toy Story a ramas pentru mine, probabil singura cine-franciza care ma impiedica sa dispretuiesc total ideea de cine-franciza in sine. TS3 arata clar, prin prospetimea trick-urilor si varietatea directiilor, ca izvorul creativ al Pixarului mai are multe de aratat prin aceste jucarii si atata timp cat "they have it" e bine ca "they deliver it".

nota: 10 / 10 (excelent)
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2010, 14:20   #8
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
A fost un film foarte bun dar nu le bate pe primele 2.Rating:**** 3/4
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2010, 13:04   #9
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Tot hype-ul asta ca e emotionant, ca te face sa plangi, etc., ma face sa stau departe de sala de cinema, mi s-a creat impresia ca e un tearjerker. Nu stiu, n-am chef, si primele toy strory-uri m-au lasat indiferent. Cred ca il voi vedea mai prin iarna, mi se pare o perioada buna.
__________________
Always look on the bright side of life!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Oct 2010, 13:31   #10
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Nu sunt mare fan al seriei, Toy Story fiind cel mai putin pe gustul meu dintre filmele facute de Pixar - nu includ Cars (care a fost sub norma) sau A Bug's Life (pe care nu l-am vazut).

Si asa insa, Toy Story 3 mi s-a parut previzibil, in general neamuzant si prea putin adorabil - chiar dezamagitor de fata de celelalte.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:06.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells