Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Jul 2005, 00:51   #1
Dino
Veteran
 
Dino
 
Join Date: Nov 2002
Location: banner
Posts: 148
The Longest Yard (Echipa Sfarma-Tot)

Se merita. Distractiv, lejer, si mai ales plin de ritm. Se vede ca MTV e bagat in productie. Coloana sonora are vreo 30 de melodii, dintre care jumatate cel putin sunt hit-uri clasice(din alea de ascultat in masina).Inclusiv 2 AC/DC.
Fotbalul american e doar asa, ca pretext de incaierare, deci mergeti linistiti ca nu e film despre fotbal.
La fel Adam Sandler, poate fi ignorat cu usurinta daca va enerveaza tipul (pe minu unul ma cam) actiunea, si restul personajelor fac tot filmul.
Dino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jul 2005, 16:19   #2
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Yap. MTV! Gardieni BAD vs. Detinuti GOOD. Adam Sandler chiar are fizic de jucator profesionist de fotbal american :lol: ? Get the fu*k out of here! Chris Rock is getting soft (s-au dus zilele lui bune). Filmul e facut in stilul "Waterboy".
+Rob Schneider apare si aici cu replica "You can do it!". Aparitia cea mai amuzanta din film.
+muzica buna
+baietii de la D12
+ Nelly (se decurca bine)
+Burt Reynolds isi continua rolul din "The longest Yard (1974)". Si aici joaca rolul detinutului Paul Crewe.
+fotbal american

-ce a mai ramas
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jul 2005, 11:45   #3
tornado_x
Junior
 
tornado_x
 
Join Date: Oct 2004
Location: Spaceship
Posts: 54
Send a message via MSN to tornado_x Send a message via Yahoo to tornado_x
De retinut ca in echipa detinutilor erau si cativa de trebuia sa vi cu scara daca vroiai sa le vb. in fata :w00t: , cu niste fete de criminali(ca de-aia erau acolo), dar totusi destul de comici. Mi-a placut filmul, merita vazut. :lol:
__________________
Run for your life!
tornado_x is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2005, 07:57   #4
Scorpion
Senior
 
Scorpion
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 83
Mi-a placut filmul . A avut multe momente reusite si se merita vazut daca vreti sa va mai destindeti putin.

Aparitia lui Rob Schneider din acest film nu prea mi-a placut. A cam fost trasa de par, si mult prea lunga. A fost mai amuzant in celelalte filme cu Adam Sandler in care a aparut.
Pe langa asta, cam multa reclama la McDonalds. Mi se facuse foame cand am iesit de la film...
Scorpion is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2005, 22:45   #5
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Dragut...dar faza care m-a enervat cel mai tare a fost ca e adaptarea exacta a filmului Mean Machine...chiar si unele replici sunt luate de acolo...si daca ar fi sa aleg din cele 2 l-as alege toata ziua pe Mean Machine.
Adam, funny dar nimic mai mult...cam slabutz daca stau si ma mai gandesc...
Chris nu stiu daca ar trebuie sa il punem in discute...a aparut numai in prima jumate de film...oricum same old same old...

overall ... un film destinat in special publicului american ca restu nu se prind de regulile jocului :lol:
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:34.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells