Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 Jun 2011, 23:39   #1741
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
De asta duceam lipsa pe forum...sa se "tavaleasca" si domnisoarele/doamnele. Si totusi bine ca avem domni culti si cu aere de "civilizati" ca sa intervina si sa "salveze" situatia.

Ne numim "indiferenti" si "imaculati"...prestam roluri de domni...ce sa mai, dam pe din-afara de atata educatie. Si ce poate fi mai frumos si mai demn pentru un barbat fara ocupatie, cu dexonline pastrat in TAB, decat sa-si puna "barbatia" pe masa si sa intervina intr-o disputa feminina.

Adica, daca nu poti presta ca arbitru sau simplu spectator...este obligatoriu sa intervii si sa iei partea uneia dintre ele...altfel cum sa-ti faci prieteni...sau cine stie...poate-poate?!

Penibilul si ipocrizia de care dati dovada uneori...e substituentul perfect al "unui deget pe gat" Sunte-ti de vis!
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2011, 23:44   #1742
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Mesaj pentru AndreiStefan... prin insemnatele si valoroasele cuvinte insirate pe acest forum aflat in declin vizibil ametitor si dureros, da-mi voie sa te anunt, ca ai demonstrat pentru prima si intaia oara cine esti cu adevarat... raspunsul? il vom afla dupa o scurta pauza publicitara...

si acum am revenit in direct la Dan Diaconescu. Senzational, doamnelor si domnilor, domnul AndreiStefan ni s-a laturat discutiei si a decis sa puna punctul pe i si sarea pe carne... aaa... rana. Asa ca tot ce ne mai ramane sa spunem este ca:

"Dragul meu, Andrei... iti scriu din departare, ca esti o brutaaaaaaaaa"

ntzzz... c-am zis-o
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2011, 23:50   #1743
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Sti...m-am tot gandit...sunt gelos!

N-am limba bifurcata si nu pot sa prestez "senatiile" altor domni prezenti pe forum. De aceea spune-mi cum as putea sa-ti satisfac...dorintele.

Din pacate eu nu te pot curta asa cum poate iti doresti...singurul lucru care il pot face, e sa tin piciorul intins....nu voi spune nimanui ca te-ai impiedicat!
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2011, 23:53   #1744
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Andrei, cine se tavaleste?Si care disputa??
Ai uitat ce discutii ai avut tu pe forum??
Chiar nu'si avea rostul aceasta interventie.Dai dovada de ipocrizie.Repet, interpretezi totul gresit. Nu a intervenit nici un domn pentru nici o domnisoara.Respectivii au fost vizati direct. Cum ne trezim noi sa facem educatie altora.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2011, 23:55   #1745
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
@Andrei... esti gelos? nu... esti o bruta.

sa-mi satisfaci dorintele? ah, pai cum?... fara masina la scara si vila cu piscina, nu prea ai ce discuta cu mine... brutaaaaa...

in final, apreciez ca nu vei dezvalui impiedicarea mea, dar tot bruta ramai.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 00:08   #1746
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by FreakDoll:
Andrei, cine se tavaleste?Si care disputa??
Ai uitat ce discutii ai avut tu pe forum??
Chiar nu'si avea rostul aceasta interventie.Dai dovada de ipocrizie.Repet, interpretezi totul gresit. Nu a intervenit nici un domn pentru nici o domnisoara.Respectivii au fost vizati direct. Cum ne trezim noi sa facem educatie altora.

Pardon...Doll. Eu nu m-am tavalit pe, sub, intre...sau in orice modalitate cu nici o dnsoara de pe forum, in nici o discutie.(de aici si gelozia) Poate de aceea...n-am nici "fani"...offf

Nu stiu unde vezi tu ipocrizia...una e sa vezi o "tavaleala" intre 2 cocosi....si alta e sa vezi 2 cocosi cum despart 2...doamne ce se "atingeau" intr-un mod specific feminin....ca apoi sa arunce cu noroi intr-una dintre ele. Dar de fapt...de ce sa te contrazic?! Pana la urma am ajunge intr-o discutie de genul celor 2...si atunci unde ar mai fi punctul meu de vedere?

Si stai linistita ca nici mie nu mi-a placut "lipsa de bun simt" a Cristinei referitor la ocupatia domnului "indiferent"...si totusi m-am abtinut

Originally Posted by dragonfly_drk:
@Andrei... esti gelos? nu... esti o bruta.

sa-mi satisfaci dorintele? ah, pai cum?... fara masina la scara si vila cu piscina, nu prea ai ce discuta cu mine... brutaaaaa...

in final, apreciez ca nu vei dezvalui impiedicarea mea, dar tot bruta ramai.

offff bestie mica, unde ai fost atata timp sa scoti bruta din mine la lumina?!

Last edited by AndreiStefan : 23 Jun 2011 at 00:13.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 00:14   #1747
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
vezi ca domnul "indiferent", e de fapt indiferrent... cu doi "r"
ca in
"Rica nu stia sa zica
rrau
rratusca
rramurica."

eh, si daca erai gelos, uite ca acum ai parte de atentie din partea a doua domnisoare frumoase. vezi numai sa nu te epuizezi...

eu tare ma tem ca tu ai fi vrut sa vezi aici un "cat fight" de toata frumusetea...

L.E. brutaaaaaa
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 00:18   #1748
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Asta a fost alegerea ta.Nu poti cere tuturor oamenilor sa procedeze la fel ca tine. Nu toti raman indiferenti ca tine cand aud/vad niste cuvinte de genul respectiv.
Oricum, fac pariu ca daca te'ar fi provocat sau jignit o persoana de sex feminin ai fi reactionat la fel.Sau mai rau.Dar, cu siguranta, nu te'ai fi abtinut.Dovada sunt si replicile date libelulei. Poate ca nu le putem compara, dar reprezinta, totusi, un punct de plecare :-j
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 00:20   #1749
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by Cristina_:
Ai ajuns tu care faci o facultate de geografie sa ma critici pe mine.
Originally Posted by Cristina_:
Ar trebui sa ai gura mai mica.Nu eu fac o facultate de 2 lei ca tine.
Originally Posted by Cristina_:
Nu iti doresc dar majoritatea persoanelor care termina geografia dupa 4 ani de facultate sunteti someri.

Ok. Sa lamurim cateva lucruri.
Nu esti Dumnezeu pe pamant, Dumnezeu e barbat, tu femeie, deci nu.
Faci facultatea de medicina. Bravo. Felicitari. Si nu sunt deloc ironic cand zic asta. Dar asta e argumentul tau suprem? Faptul ca esti la o facultate, una extrem de dificila ce-i drept? E ilogic.

Faptul ca esti inteligenta sau nu esti inteligenta, nu ar trebui sa reiasa exclusiv dintr-o diploma, dintr-o institutie. Vorbind si vazand ce te duce capul, mi se pare mai graitor.
Observ ca perseverezi pe treaba asta cu inteligenta, let's go to the next level, IQ test.

Aaa, da. Si banii. Cel mai penibil si mai prost argument. Si stii de ce? Unul dintre motive este ca poate fi folosit impotriva ta.
Cam muritori de foame, 6 milioane ca rezident nu e chiar the american dream.



Originally Posted by indiferrent:
Originally Posted by Cristina_:
dragonfly_drk&White1&indiferent 3 persoane frustrate.
eu imi cer scuze pentru nesimtirea mea, poate am exagerat, dar stiu din experientele anterioare ca tu esti o fata inteligenta si educata care nu se supara.

Cojones, buy some, might get useful from time to time.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 00:32   #1750
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by dragonfly_drk:
vezi ca domnul "indiferent", e de fapt indiferrent... cu doi "r"
ca in
"Rica nu stia sa zica
rrau
rratusca
rramurica."

eh, si daca erai gelos, uite ca acum ai parte de atentie din partea a doua domnisoare frumoase. vezi numai sa nu te epuizezi...

eu tare ma tem ca tu ai fi vrut sa vezi aici un "cat fight" de toata frumusetea...

L.E. brutaaaaaa

Am rrrrrrrrramas dator Ca de obicei...nu pot satisface pe toata lumea

Lasa ca stiu ca ati bate amandoua la mine...ca la covoare Parca o vad pe Doll cum inteapa papusa acum...daca maine ma trezesc intepenit, stiu cum sa-i multumesc.

Si...oh...cata rautate zace in mintea ta de libelula, nu vreau sa ma gandesc

Originally Posted by FreakDoll:
Asta a fost alegerea ta.Nu poti cere tuturor oamenilor sa procedeze la fel ca tine. Nu toti raman indiferenti ca tine cand aud/vad niste cuvinte de genul respectiv.
Oricum, fac pariu ca daca te'ar fi provocat sau jignit o persoana de sex feminin ai fi reactionat la fel.Sau mai rau.Dar, cu siguranta, nu te'ai fi abtinut.Dovada sunt si replicile date libelulei. Poate ca nu le putem compara, dar reprezinta, totusi, un punct de plecare :-j

Pffff...nu stiu cum ai perceput schimburile mele de replici cu libelula...dar cred ca o poti intreba linistita si afla ca nu au fost sageti. Daca uitam sa zambim, ce viata mai avem?!

Te cam grabesti sa judeci...dar chiar nu ma deranjeaza si nu te contrazic. Totusi pana la proba contrarie...nu ma vad a intra in polemici de genul celei de mai sus.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 00:41   #1751
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Originally Posted by AndreiStefan:
Te cam grabesti sa judeci...

Eu, sau tu?

Nu intep nici o papusica acum Imi esti drag dupa ce ti'am vazut catelusul.

Mai bine haideti sa adoptam o pozitie de Yoga si sa meditam impreuna!!
MmmmMmmmmMmmmmMmmmmMmmmmmMmmmmmMMmmm
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 00:49   #1752
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
Originally Posted by danonino:


Cojones, buy some, might get useful from time to time.




daca nici tu nu imi mai intelegi ironiile inseamna ca sunt praf.
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 01:11   #1753
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by FreakDoll:

Eu, sau tu?


Da, corect...e gresit din partea ma sa declar 2 aparent "domni" ca fiind "penibili si ipocriti" cand se apuca sa arunce cu noroi intr-un user de sex feminin.

Ce crezi ca mi-ar fi greu si mie s-o declar pe Cristina o "piti salvatoare de vieti"?! Din putina mea educatie mi-a ramas intiparita mentalitatea comunista, ca trebuie sa fi un pic mai rezervat cand vine vorba de o disputa cu o femeie(indiferent de natura ei)...sau uneori, indifeRRent...ca tot avem asa ceva pe aici

Daca ma intrebi..."ai calca o tiganca pe cap ce tocmai ti-a furat portofelul?"...cu siguranta ca da, insa aici discutam de alte circumstante...rasa...nesimtire crasa.

In cazul de fata, care sunt circumstantele?! A stat vreunul la .... Cristinei de se simte atat de deranjat de ce baliverne scoate pe gura?!

Atunci hai sa ne omoram in bataie sotiile, daca ne atacam atat pe internet...

Originally Posted by FreakDoll:
Nu intep nici o papusica acum Imi esti drag dupa ce ti'am vazut catelusul.

Mai bine haideti sa adoptam o pozitie de Yoga si sa meditam impreuna!!
MmmmMmmmmMmmmmMmmmmMmmmmmMmmmmmMMmmm

Da ms. Insa as fi preferat sa nu-ti fiu drag si sa pot inca vorbi de caine la prezent.

Yoga...asta n-am incercat Dupa cateva beri te pot acompania
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 01:13   #1754
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by AndreiStefan:
Si...oh...cata rautate zace in mintea ta de libelula, nu vreau sa ma gandesc

asta mi-a placut enooorm si stai, ca mai am... da ti le dau intr-un alt episod gen Happy Tree Friends...
sunt curioasa pa unde poate sa mearga bruta din tine.

@doll, sunt de acord cu tine...
am aplicat pozitia lotusului si deja zboor... pacat ca m-am dat cu capul de tavan, da nu-i bai, mai incerc o data.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 01:13   #1755
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
Originally Posted by AndreiStefan:
De asta duceam lipsa pe forum...sa se "tavaleasca" si domnisoarele/doamnele. Si totusi bine ca avem domni culti si cu aere de "civilizati" ca sa intervina si sa "salveze" situatia.

Ne numim "indiferenti" si "imaculati"...prestam roluri de domni...ce sa mai, dam pe din-afara de atata educatie. Si ce poate fi mai frumos si mai demn pentru un barbat fara ocupatie, cu dexonline pastrat in TAB, decat sa-si puna "barbatia" pe masa si sa intervina intr-o disputa feminina.

Adica, daca nu poti presta ca arbitru sau simplu spectator...este obligatoriu sa intervii si sa iei partea uneia dintre ele...altfel cum sa-ti faci prieteni...sau cine stie...poate-poate?!

Penibilul si ipocrizia de care dati dovada uneori...e substituentul perfect al "unui deget pe gat" Sunte-ti de vis!
Iti sta bine cand te certi. Nu sunt ironic deloc. Chiar imi place ce scrii atunci cand te contrazici cu cineva. In rest esti destul de penibil, dar la contre le cauti tu, le socotesti, le aranjezi si iti iasa binisor. Nu trebuie sa te superi ca am stricat cearta intre fete, eu ma bag mereu pe unde e Cristina. Am o pasiune pentru ea. Eu cred la dragonica te-o fi durut ceva de te-ai aprins asa. Cocoselule. Vezi, nu sunt indiferent, logic ar fi fost sa te ignor, dar, repet, imi plac atat de mult coontrele tale(nu glumesc) incat abia astept urmatoarea ta scrisorica pe care mi-o vei adresa.

Last edited by indiferrent : 23 Jun 2011 at 01:15.
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 01:22   #1756
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
bravo, mai copii... doi cocosi se cearta. imi place. da pe bune, nu caracterizati anumite situatii daca nu sunteti in masura sa le intelegeti...

@Andrei, cu riscul sa ma repet... discutia care a fost a fost si nu ai inteles nimic din ea. pe mine nu m-a deranjat nici ca s-a bagat indiferrentul nici white, nici sfintii mai stiu cine... si cred ca nici Cristina nu a pus atat la suflet... a fost o simpla caterinca si prea ai pus-o la suflet...

@indiferrent... deja se simte iritarea in "glasul" tau suav ca o vrabiuta ... poate ar fi indicat sa intelegi, ca la fel ca si tine, Andrei a facut caterinca. s-a dat gelos, eh, asta e... asa sunt toti barbatii... dar o sa-i treaca intr-o zi...

si acum m-am bagat eu intre voi... nah, Andrei, o sa ma ataci?
brutooo...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 01:30   #1757
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by indiferrent:
Iti sta bine cand te certi. Nu sunt ironic deloc. Chiar imi place ce scrii atunci cand te contrazici cu cineva. In rest, esti destul de penibil, dar la contre le cauti tu, le socotesti, le aranjezi si iti iasa binisor. Nu trebuie sa te superi ca am stricat cearta intre fete, eu ma bag mereu pe unde e Cristina. Am o pasiune pentru ea. Eu cred la dragonica te-o fi durut ceva de te-ai aprins asa. Cocoselule. Vezi, nu sunt indiferent, logic ar fi fost sa te ignor, dar, repet, imi plac atat de mult coontrele tale(nu glumesc) incat abia astept urmatoarea ta scrisorica pe care mi-o vei adresa.

Si mie mi-ai umplut ..... paharul cu lacrimi de la aprecierile si subtilitatile tale Nu vrei sa iesim in oras ca 2 cocosei indragostiti?

Pai nu de Cristina v-ati luat?! Nu ar fi trebuit sa-i sar si eu in cap Cristinei?!

Serios vorbind...dragonica e febletea mea, nu te-ai prins pana acum? si totusi sunt gelos pe pasiunea dintre tine si Cristina...fac pariu ca impacarile sunt "cutremuratoare"...
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 01:35   #1758
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by AndreiStefan:
Serios vorbind...dragonica e febletea mea, nu te-ai prins pana acum?

(prin asta vreau sa spun... no comment )
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 01:49   #1759
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by dragonfly_drk:
Originally Posted by AndreiStefan:
Serios vorbind...dragonica e febletea mea, nu te-ai prins pana acum?

(prin asta vreau sa spun... no comment )

deci ma lasi sa ies cu cocoselul indiferent in oras? Gata imi retrag piciorul...impiedica-te singura!
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 01:50   #1760
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
Originally Posted by dragonfly_drk:
@indiferrent... deja se simte iritarea in "glasul" tau suav ca o vrabiuta ... poate ar fi indicat sa intelegi, ca la fel ca si tine, Andrei a facut caterinca. s-a dat gelos, eh, asta e... asa sunt toti barbatii... dar o sa-i treaca intr-o zi...


Iritarea? Asa parere proasta ai despre mine?
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:36.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells