Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Oct 2009, 12:02   #21
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Originally Posted by illotempore2002:
Stefan, de ce sa fiu banata, sa injur un user care nu e al nostru si care nu exista? Daca m-as lua de un user activ, care vrea sa fie in aceasta comunitate as intelege. Dar asa, pot injura pe Labehard, ALS, jactati cat vreau eu. Ei nu exista aici. Vin din cand in cand ca sa vicieze atmosfera si tu imi ceri sa fiu dragutza cu ei?

haide, chiar trebuie sa explic?

nu ai voie sa injuri, punct. Ma lasa rece daca e un user activ, pasiv, inactiv, proactiv sau mai stiu eu cum, nimeni nu castiga nimic daca tu intretii conflictele.

@jactati
optiunea respectiva e valabila pentru comunitate, nu pe forum, cred
daca vrei sa apari offline, stai offline, poti vedea postarile si daca nu esti logat
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 12:05   #22
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Am inteles sefu', m-am mutat la In suturi. Promit sa nu ma mai iau de nimeni decat ACOLO.
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 15:20   #23
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Originally Posted by Mistah J:
Exileaz-o şi pe illo şi o să rămâi cu o comunitate formată din Pitbull, Dragomara şi o gaşcă de adolescenţi semianalfabeţi care postează din joi în Paşti...

Si noi, adolescentii astia (apropo, tu nu ai 18 ani?)), te "depresam"?
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.

Last edited by corinka : 01 Oct 2009 at 21:47.
corinka is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 15:56   #24
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
corinka, ai citat gresit
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 15:56   #25
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
mi-ar placea sa stiu de ce nu exista macar 1 subiect pe acest forum in care sa fie precizata pozitia oficiala a Cinemagiei fata de scandalul pitbull - als.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 16:03   #26
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
redau, mai jos, mailul trimis mie si altor jurnalisti si critici de film, plus regizori, de catre forumistul jactati (care s-a semnat cu nickname si numele):

Draga Gloria,

M-am gandit mult daca, in calitate de (ex-) forumist Cinemagia, am caderea de a interveni in acest conflict. Am decis ca am acest drept, macar pentru ca suport injuriile adresate lui jactati (nick-ul meu pe forum) in topicul "De pe net adunate" ( http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96173 ). Imi cer scuze celor care nu sunt interesati de subiect si pe care-i rog sa ignore mesajul. Cum insa Gloria a cerut public, cu ceea ce eu numesc ipocrizie, disocierea Cinemagiei de Mihnea Columbeanu, mi se pare ca tot "public" trebuie sa-i raspund. Pe scurt, ce-ti reprosez direct tie Gloria, sunt urmatoarele:

i) graba cu care, in loc sa incerci aplanarea conflictului, ai sarit sa aperi "institutia" si poate pozitia ta, mai ales ca nimeni nu "atacase" Cinemagia, iar "contaminarea" imaginii ei era destul de iluzorie - a amintit de zicala "chelul isi pune singur mana in cap";
ii) ipocrizia cu care spui ca pitbull e doar un membru activ al forumului, cand el e de fapt "dirijorul" lui; el spune co-forumistilor pe cine sa latre, pe cine sa pupe si cand exagereaza in cele doua atitudini, iar acest lucru este accesibil oricui are rabdarea de a urmari pe forumul Cinemagia postarile lui Pitbull;
iii) ne-implicarea ta (in ciuda atributiilor din fisa postului) in subiectele conflictuale, cele care incurajeaza violenta si ura, atitudine pe care o aseman indiferentei cetatenilor germani atunci cand evreii erau batuti pe strada - ei cantau (un pic mai tare) Bach, tu inchizi cu delicatete ochii;

Avand in vedere cele de mai sus, atitudinea violenta a "eminentei cenusii" (curat cenusie) a forumului, am rugamintea de a-mi sterge contul de pe forumul Cinemagia. Iar daca exista un singur cuvant care sa descrie situatia acelui forum, cel mai potrivit imi pare a fi: RUSINE. Rusine pe care o resimt si eu atunci cand sunt asociat cu acel forum si acei forumisti.


Un ex-forumist,
jactati



Iata ce intentionez sa raspund:

Draga jactati,
Incep prin a spune ca Alex Leo Serban si-a cerut scuze fata de mine, ieri, pentru implicarea nejustificata a numelui Cinemagia in acest conflict.

Referindu-ma acum la ce-mi reprosezi, sa o luam punctual: Spui ca am "sarit" sa apar institutia in loc sa incerc aplanarea conflictului, cand nimeni nu atacase Cinemagia...
Insa Alex Leo Serban a sugerat, in mailul trimis, ca un angajat al Cinemagia l-a palmuit ("numitul columbeanu mihnea, zis si 'pitbull', ex-regizor, al carui singur loc de munca cunoscut este site-ul cinemagia [...], la un moment dat, atingindu-mi barbia in ceva ce s-a vrut o palma (!)

In plus, acest conflict este strain de Cinemagia si prin faptul ca s-a declansat pe un alt forum, http://cinematograf.myforum.ro/.

Apoi, sustii ca pitbull (Mihnea Columbeanu) spune co-forumistilor pe cine sa latre, pe cine sa pupe si ca el e "dirijorul" forumului...

Mihnea este moderator pe cateva topicuri, asa cum moderatori sunt si alti sapte forumisti de pe Cinemagia.

Mai spui ca asemeni atitudinea mea "indiferentei cetatenilor germani atunci cand evreii erau batuti pe strada"...

...Ajungi, pana intr-acolo incat sa compari un forum alcatuit din oameni pasionati de film cu nazismul...
__________________
I am not lucky, I am good...

Last edited by Gloria : 11 Oct 2009 at 16:10.
Gloria is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 16:04   #27
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
the bottom line: gestul e nefericit, iar conflictul dintre pitbull si alex leo serban s-a format in afara acestui forum, prin urmare discutarea lui aici este neavenita

aseara a fost deschis un topic (http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96173) de catre nume pe acest subiect, dar tonul discutiei era de asa natura incat m-am simtit obligat sa-l moderez la sange.
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 16:11   #28
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Deci eu atat de multa iporizie ca la acest individ Radu (si mai cum?) nu am pomenit. El jigneste pe toata lumea de pe acest forum pe alte forumuri, si tot el se simte ofensat?
bai raducule, pe bune, revino-ti. Ai uitat? Ti-a luat evreul mintile???

Oricum, bag seama ca ego-ul acestui individ este de un fragilism feroce
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 16:19   #29
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

Originally Posted by ricutza:
mi-ar placea sa stiu de ce nu exista macar 1 subiect pe acest forum in care sa fie precizata pozitia oficiala a Cinemagiei fata de scandalul pitbull - als.
sister - ăăăăăă... da'ce treabă are CineMagia cu asta?!
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 16:25   #30
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

Originally Posted by jactati:
ii) ipocrizia cu care spui ca pitbull e doar un membru activ al forumului, cand el e de fapt "dirijorul" lui; el spune co-forumistilor pe cine sa latre, pe cine sa pupe si cand exagereaza in cele doua atitudini, iar acest lucru este accesibil oricui are rabdarea de a urmari pe forumul Cinemagia postarile lui Pitbull;
iii) ne-implicarea ta (in ciuda atributiilor din fisa postului) in subiectele conflictuale, cele care incurajeaza violenta si ura, atitudine pe care o aseman indiferentei cetatenilor germani atunci cand evreii erau batuti pe strada - ei cantau (un pic mai tare) Bach, tu inchizi cu delicatete ochii;
no, da'acum chiar delirezi!! te rog frumos să-mi scuzi sinceritatea.

l.e. - @Gloria - nu cred ar fi trebuit să-i dai numele pe forum. poate că nici mesajul...
poate că uneori e mai înţelept să dai oamenilor ceea ce vor, decât ceea ce le trebuie, zic şi eu.

Last edited by Dragomara : 01 Oct 2009 at 16:35.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 16:31   #31
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Arrow

Originally Posted by StefanDo:
the bottom line: gestul e nefericit, iar conflictul dintre pitbull si alex leo serban s-a format in afara acestui forum, prin urmare discutarea lui aici este neavenita

aseara a fost deschis un topic (http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96173) de catre nume pe acest subiect, dar tonul discutiei era de asa natura incat m-am simtit obligat sa-l moderez la sange.
oh, da! şi l-ai moderat într-atât încât l-ai şters.
ştii, uneori şi neluarea niciunei atitudini, face mai mult decât o atitudine, şi ceea ce e mai trist spune lucruri care poate că nu ar fi tb spuse despre acel om, în cazul de faţă tu.

părerea mea, fără să fiu Văcăroiu, , este că aveţi fiecare exact ce-aţi semănat.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 16:32   #32
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by StefanDo:
the bottom line: gestul e nefericit, iar conflictul dintre pitbull si alex leo serban s-a format in afara acestui forum, prin urmare discutarea lui aici este neavenita

aseara a fost deschis un topic (http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=96173) de catre nume pe acest subiect, dar tonul discutiei era de asa natura incat m-am simtit obligat sa-l moderez la sange.


Din pacate faptul ca Cinemagia ar trebui intr-adevar sa nu fie implicata intr-un astfel de scandal, nu inseamna ca ea nu este.

Fara a fi vorbit macar o singura data pe privat cu Jactati, pot spune ca ii inteleg foarte bine mesajul si in anumite puncte sunt de acord cu el. Pentru ca si eu cand am aflat azi de ce s-a intamplat, m-am simtit prost ca sunt user cinemagia de atata timp si ca ma simt atat de legata de un astfel de forum.

Calitatea de a fi user pe acest site incepe sa devina o eticheta periculoasa (din punctul meu de vedere) pentru ca ma vad angrenata in tot felul de conflicte absurde (mihai fulger isi inchide unul din subiectele de pe blogul sau pentru ca userii cinemagia se injura cu userii de pe cinematograf, acum un user cinemagia (caci cine va retine numele) il agreseaza pe alex leo serban). Iar la toate chestiile astea Cinemagia se face ca ploua.
Normal ca nu puteti sa controlati tot ce fac userii cinemagia. Dar sunt lucruri pe care puteti sa le schimbati si nu o faceti. Conflicte are Cinemagia de cand se stie. Si nu s-a ajuns niciodata atat de departe.

Eu am tinut la Cinemagia super mult. Sunt foarte dezamagita ca lucruile s-au degenerat intr-un asemenea hal.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 16:36   #33
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Ricutza, devii plictisitoare cu aerele astea, serios. Ai atatea ifose ca incepe sa mi se faca greatza. Just face reality - avem un conflict, toti cu toti, si toate partile se comporta execrabil. sau poate vrei sa spui ca unii din voi sunteti model de generozitate, intelepciune, bun-simt, iubire pt semeni?

hai, lasa discursurile de Printzesa batrana, nemaritata.
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 16:36   #34
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
intrucit numele meu este invocat pe ac forum, fac o exceptie de la regula pe care mi-am impus-o (= de a nu mai posta aici) pt a preciza urmatoarele:

1 vina pt implicarea cinemagiei in ac scandal ii revine exclusiv asa-zisului 'pitbull' (= mihnea columbeanu), care se prezinta peste tot - nu mai departe ieri, la conferinta de presa a filmului 'francesca' - drept 'm. columbeanu de la cinemagia'; k atare, este de la sine inteles k legatura se face (din pacate) automat
2 redau in continuare precizarea pe care am facut-o pe cinematograf.myforum:

"on a more official note:

mi se cere - pe un ton vexat, pe care pot sa-l inteleg - sa specific faptul k columbeanu mihnea aka pitbull nu este angajat al cinemagia, ci un simplu colaborator.
iata, o fac.
este de inteles dorinta gloriei & a lui stefan de a nu fi asociati cu fapta asociala a respectivului colaborator si ma bucur k, prin aceasta solicitare a lor, isi exprima implicit dezaprobarea fata de ea.
"
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 16:40   #35
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

no, am şi eu o propunere al foarte serioasă:

no, hai să facem obligatorie şi vizibilă vârsta tuturor utilizatorilor, vă rog frumos?!

m-am săturat să-mi pierd timpul cu sugacii.

Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 16:45   #36
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Eu am fost foarte deranjata ca ai asociat Cinemagia cu acest conflict dintre tine, Leo, si Mihnea. Dar ti-ai cerut scuze pentru asta. Le-am acceptat.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 16:47   #37
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Bravo, Gloria!
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 16:49   #38
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Talking

Originally Posted by Gloria:
Eu am fost foarte deranjata ca ai asociat Cinemagia cu acest conflict dintre tine, Leo, si Mihnea. Dar ti-ai cerut scuze pentru asta. Le-am acceptat.

hai măi, Gloria, fii fată deşteaptă, ăsta e doar marketing de mahala, singurul pe care tipul şi-l poate permite. pe bune.
Dragomara is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 16:49   #39
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
@ricutza
ce fac userii in afara forumului nu este treaba administratorilor

repet, palmele din exterior, invectivele de pe bloguri, paruielile de pe alte site-uri NU au nicio legatura cu cinemagia

mi se pare absurd sa ni se reproseze noua lucruri care nu se petrec AICI.
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 01 Oct 2009, 16:53   #40
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Exclamation

no, hai: game over!

(încep să cred că ăia din turnu' babel se înţelegeau mai bine decât noi, cei care chipurile vb aceeaşi limbă).

noapte bună, copii!
Dragomara is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:35.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells