Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Jul 2011, 10:28   #461
FANELvaloros
Junior
 
FANELvaloros
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 26

nu mai vreu singur
imi doresc sa am iubita

Last edited by FANELvaloros : 23 Jul 2011 at 10:30.
FANELvaloros is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2011, 10:34   #462
ancutza78
Novice
 
ancutza78
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 11
am visat k mi.a furat cineva catelusu ....un vis f urat
ancutza78 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2011, 11:21   #463
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
la cat este de mare eu cred ca nu are nimeni curajul sa se apropie de el sa-l fure
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2011, 11:22   #464
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
Originally Posted by FANELvaloros:

nu mai vreu singur
imi doresc sa am iubita

incearca pe Facebook...acolo am cunoscuto si eu pe iubita vietii
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2011, 11:56   #465
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
Originally Posted by Sorin87:
incearca pe Facebook...acolo am cunoscuto si eu pe iubita vietii


tu te plictisesti? nu ti se pare ca dai prea multe detalii din viata ta? nu cred ca intereseaza pe nimeni cat, cum si cat iubesti
si foloseste cratimele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2011, 12:07   #466
DegX
Novice
 
DegX
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 20
Originally Posted by FANELvaloros:
Originally Posted by DegX:
Am visat ca i-am luat toate centurile lui Klitschko
ce bunaciune ai la tine in avatar

ma "stimuleaza" poza aia
DegX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2011, 14:15   #467
ancutza78
Novice
 
ancutza78
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 11
Originally Posted by klaudya_e:
Originally Posted by Sorin87:
incearca pe Facebook...acolo am cunoscuto si eu pe iubita vietii


tu te plictisesti? nu ti se pare ca dai prea multe detalii din viata ta? nu cred ca intereseaza pe nimeni cat, cum si cat iubesti
si foloseste cratimele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
daca baiatul e fericit k are pe cine iubi nu vad de ce exista atata invidie .. aqm daca altele nu sunt la fel de iubite ghinionul lor .. incerca doar sa.i dea un sfat baiatului .. .. aqm in ziua d azi nu toata lumea stie folosi cratimile .. nu toata lumea e k si tine ........."........................" !
ancutza78 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2011, 14:21   #468
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
Originally Posted by ancutza78:

daca baiatul e fericit k are pe cine iubi nu vad de ce exista atata invidie .. aqm daca altele nu sunt la fel de iubite ghinionul lor .. incerca doar sa.i dea un sfat baiatului .. .. aqm in ziua d azi nu toata lumea stie folosi cratimile .. nu toata lumea e k si tine ........."........................" !
esti superba
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2011, 14:23   #469
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Quote:
daca baiatul e fericit k are pe cine iubi nu vad de ce exista atata invidie .. aqm daca altele nu sunt la fel de iubite ghinionul lor .. incerca doar sa.i dea un sfat baiatului .. .. aqm in ziua d azi nu toata lumea stie folosi cratimile .. nu toata lumea e k si tine ........."........................" !


Klau,esti envidioasa?
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2011, 16:36   #470
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
numai cei care nu au argumente folosesc vesnicul si nelipsitul argument: invidia
ai impresia ca, ceilalti nu au prieten(a), iubit(a), amant (a), etc. etc. etc.?
si ar fi imposibil sa ma iubeasca cineva care nu stie sa foloseasca cratimele

si ca sa fiu on topic: nu-mi place sa povestesc ce am visat si ma plictisesc oamenii care povestesc cu lux de amanunte de parca ar fi fost adevarat

Last edited by klaudya_e : 23 Jul 2011 at 16:44.
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2011, 22:06   #471
the_fairy
Guru
 
the_fairy
 
Join Date: Jun 2010
Location: Lothlorien
Posts: 750
Ancutza, ca Ancuta cu t nu se putea.... Would you do me and the rest of us a favour? Pretty please! Invata sa scrii corect romaneste, nu mai ucide biata limba, nu ii mai ucide gramatica si modul de scriere. Incerci?
__________________
Don't kick the goddamn baby!!!
the_fairy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jul 2011, 12:28   #472
the_fairy
Guru
 
the_fairy
 
Join Date: Jun 2010
Location: Lothlorien
Posts: 750
Nu e vorba de niciun patriotism... Indiferent de ce limba alegi sa folosesti consider ca ar fi ideal sa le si folosesti corect, si cu atat mai mult limba romana, ca doar iti e limba materna.
__________________
Don't kick the goddamn baby!!!
the_fairy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jul 2011, 14:55   #473
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by ancutza78:
E bine k unii dintre noi sunt in masura sa dea sfaturi ... acum daca e sa analizam gramatical ceea ce scriI si tu, as putea sa fac o mica observatie sau chiar mai multe .. una ar fi ca virgula in cazul tau nu se foloseste inainte de "si " .. nu stiam k aici in rubrica aceasta (aici, aicisea la noi) se corecteaza greselile gramaticale dar in fiecare zi descopar cate ceva



Mare tzi-e gradina...

P.S. Te-a batut Sorin de faci atat cu ochiul?!
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jul 2011, 18:37   #474
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
nu am batuto dar pe tine te-ar putea bate ea
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jul 2011, 20:00   #475
the_fairy
Guru
 
the_fairy
 
Join Date: Jun 2010
Location: Lothlorien
Posts: 750
Originally Posted by ancutza78:
Originally Posted by the_fairy:
Nu e vorba de niciun patriotism... Indiferent de ce limba alegi sa folosesti consider ca ar fi ideal sa le si folosesti corect, si cu atat mai mult limba romana, ca doar iti e limba materna.
E bine k unii dintre noi sunt in masura sa dea sfaturi ... acum daca e sa analizam gramatical ceea ce scri si tu as putea sa fac o mica observatie sau chiar mai multe .. una ar fi ca virgula in cazul tau nu se foloseste inainte de "si ".. nu stiam k aici in rubrica aceasta se corecteaza greselile gramaticale dar in fiecare zi descopar cate ceva
]

Uita-te la ce scrii tu mai intai si apoi comenteaza greselile altora. Pune mana pe o gramatica si vezi care e treaba cu ea!
__________________
Don't kick the goddamn baby!!!
the_fairy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jul 2011, 20:06   #476
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Reveniţi on-topic, vă rog.
Orice alt mesaj scris fără legătură cu topicul va fi şters.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jul 2011, 09:24   #477
ancutza78
Novice
 
ancutza78
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 11

2-0 STEAUA
ancutza78 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2011, 18:55   #478
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Am avut asa un vis ciudat azi noapte, cum nu cred ca am avut de multi, multi ani, adica visele mele sint in general mult mai putin fantastice

M-am dus pe jos intr-un cartier in care nici n-am mai fost de multi ani si nici macar nu-mi place, nu am ce cauta acolo si toata zona arata ca dupa bombardament, cladirile erau darimate in jumate, de sus pina jos, numai praf si alte mizerii pe jos. La inceput nu era nimeni prin zona, apoi au inceput sa apara diversi oameni costumati din cap pina in picioare in costume ca de astronauti, dar nu costume adevarate, niste costume artizanale din cartoane si alte ambalaje de ti-era mai mare jena sa-i vezi. Apoi au inceput sa apara copii din ascunzatori, copiii erau neprotejati, nu aveau nici un fel de costum. Eu respiram normal, la fel ca copiii, chiar daca era praf peste tot. Incetul cu incetul locul mi-a devenit total necunoscut si am ajuns la un fel de ponton, in care baza din apa avea oameni ziditi in placile alea de lemn. Li se vedea capul la suprafata, orientarea lor era cu capul in apa si daca calcai pe o bucata de lemn capul omului se scufunda in apa. Nu-mi amintesc cum a inceput sa ma urmareasca cineva, am urcat pe niste scari, cladiri parasite, urmarirea in sine nu mi-o mai amintesc, dar ca sa scap, am ajuns la niste punti peste un fel de canal, acolo era aglomeratie mare, oameni multi pe punti sau cazuti in apa, oameni care calcau pe cei din apa. Puntile erau tot timpul in miscare dar am descoperit una mai zdravana care s-a rasturnat doar dupa ce am trecut in partea cealalta Acolo era tot asa mare mare aglomeratie, si s-a facut noapte imediat, am pierdut orice fir luminos ca sa ma intorc de unde venisem, nu mai recunosteam nimic in jur si erau puzderie de autobuze care intrau si plecau superincarcate. A inceput sa mi se faca frica, pentru ca nu stiam sa ma intorc si mi-am facut curaj sa intreb pe cineva daca stie ce autobuz as putea lua spre Toronto iar raspunsul a fost ca poate spre Amsterdam, pentru ca spre Toronto nu exista

Cum spuneam, o ciudatenie de vis si l-am scris aici pentru ca m-am amuzat foarte tare cind mi l-am amintit.

Mentionez ca am vazut La cite des enfants perdus aseara dar pot n-am consumat si nici nu mi-e gindul la asta.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2011, 08:22   #479
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Am visat ca eram corespondent de razboi pe frontul din Libia si l-a un moment dat coloana noastra a fost atacata de gaddafisti... atunci m-am trezit!
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2011, 09:23   #480
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
am visat ca merg cu masina noaptea si nu imi mergea numai faza lunga si oricat am incercat sa opresc nu se oprea :-))))))
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:42.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells