Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03 May 2011, 21:38   #1
zoli15_hell
Novice
 
zoli15_hell
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 3
Question Problema la sectiunea "Acum la TV"

Buna seara, va rog sa ma scuzati daca exista deja un thread despre acest subiect, dar as vrea sa va spun ca de vreo 3-4 luni sectiunea "Acum la TV" a acestui site nu functioneaza corect, la ora imi arata incorect , de exemplu cand este ora 10 seara (22) imi arata ora 8 dimineata...As vrea sa va intreb ati putea cumva sa remediati aceasta "problema"? Multumesc anticipat.. O seara cat mai placuta.
zoli15_hell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2011, 10:39   #2
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Buna, ai verificat daca la calculatorul tau ai setate corect ora si ziua si anul?
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2011, 13:46   #3
zoli15_hell
Novice
 
zoli15_hell
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 3
Da, am verificat ora, a fost totul ok, mai putin de Time Zone...am setat si aia pana la urma pe +2.00 GMT...dar acum in loc de ora 12, arata 00:00 seara, si este pus corect si AM..
zoli15_hell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jun 2011, 09:46   #4
spriamarierose18
Junior
 
spriamarierose18
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 47
Am si eu o mare nelamurire. In programul Tv care apare zilnic lipsesc serialele de la ora 18.30 de pe TVR1 si de la ora 20,30 de pe National Tv. Nu ar fi normal sa fie afisate aceste seriale, care se difuzeaza deja de saptamani bune ? STIU, sunt seriale coreene, care nu apar in acest site. Dar macar de dragul informarii corecte a telespectatorului, nu ar trebui totusi trecute in program si in Cine Magia daca ele au fost deja cumparate si se difuzeaza pe sticla la ore de maxima audienta ?? Mai ales ca au si un ratimg din ce in ce mai mare....??????????? Imparatul Marii ( Hae Shin) este chiar unul din cele mai bune seriale istorice coreene, care s-a bucurat de un succes imens peste tot in lume...
Mi-as dori ca Cinemagia sa nu priveasca "sindromul coreean" ca pe o manifestare manelista. Coreea are o cinematografie de calitate, care castiga un public numeros, iar cei ce descopera aceasta lume sunt spectatori de toate varstele si care au, surprinzator, mullta maturitate si se simt castigati si imbogatiti de ceea ce filmele si serialele coreene le ofera.
Sper din tot sufletul sa gasiti o cale de a rezolva aceasta problema.
Stiu si ca rezolvarea ei implica mmdificari in filmografia multor actori coreeni, cat si adaugarea altora la marea lista a actorilor.... Doar ca multi din acesti actori figureaza deja in Cinemagia, ei fiind cunoscuti din alte seriale istorice ce se afla pe site.
spriamarierose18 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Aug 2011, 20:11   #5
guesswh0
Novice
 
guesswh0
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 11
neconcordanta

Am mai observat si in trecut unele greseli,dar nu le-am semnalat. Nu stiu daca intereseaza pe cineva din stuff,dar in seara asta pe Antena 1 era anuntat "Bruce Almighty", cu Jim Carrey,dar e nush ce film cu Steven Pescarus Seagal.
Nu prea deschid televizorul decat o data la 3 luni,sau cand este deschis deja cel din bucatarie,asa ca nu ma intereseaza subiectul atat de mult,dar aproape de fiecare data (rar) cand o fac,gasesc neconcordante intre ceea ce este la tv si ceea ce se anunta pe cinemagia.
Strange Fix atunci ma nimeresc...
guesswh0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2011, 18:49   #6
bizlly
Novice
 
bizlly
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 1
eu am alta problema ... de ceva vreme am pus la bookmarks linkul http://www.cinemagia.ro/program-tv/grid/ cei drept e ca.. la cat ma uit eu la tv nu prea l-am mai folostit de cam multicel dar de vreo 2-3 saptamani de fiecare data cand dau click apare pt o sec la fel cum il stiam apoi totul devine alb .folosesc browseru google chrome, am sters cokie history etc am incercat si internet explorer (updatateuri la zi pt win xp) si la fel se albeste... aveti vreo sugestie pt mine ce sa ii fac?ms
bizlly is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2011, 10:48   #7
guesswh0
Novice
 
guesswh0
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 11
pai..mai baga-l inca o data in bookmarks

sau instaleaza din nou google chrome, cu setari by default
guesswh0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2011, 07:41   #8
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Grila de program de la Cinemax 2 apare si la Cinemax de vreo citeva zile. Do somethin'.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:24.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells