Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 May 2011, 16:08   #1
miky901
Novice
 
miky901
 
Join Date: May 2011
Posts: 3
Question The vampire diaries

Credeti ca Damon Salvatore va muri ???
miky901 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2011, 18:48   #2
Vorador
Junior
 
Vorador
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 51
Imi pare atat de rau ca cei care urmaresc serialul habar nu au cat de extraordinare sunt cartile,am vazut ca multi stiu de existenta cartilor dar nu spun(in cazul in care le-ar fi si citit),cat de diferite sunt fata de serial.Serialul se bazeaza doar pe 15% din intamplarile din carte.Sa enumer cateva:
In primul rand in carte Elena este blonda cu ochi albastri,in serial este satena cu ochi caprui;
In carte Elena este mai fitoasa si cea mai populara din Fell's Church,iar Elena din serial este mai cumintica;
In carte Katherine apare o singura data la finalul volumului 3 si va fi si ucisa in acelasi timp cu Elena,in serial stiti prea bine cum stau lucrurile;
In carte,una dintre cele mai bune prietene ale Elenei este Meredith,un personaj foarte important care in serial nici macar nu apare;
In carte,Elena are o sora mai mica iar in serial are un frate;
In carte Damon nu se intelege aproape niciodata cu Stefan,acesta avand mereu ganduri negre impotriva fratelui sau pentru a o cuceri pe Elena,in serial dupa ceva timp de dusmanie acestia se imprietenesc;
Ar fi mai multe chestii de adaugat,dar am dat aceste detalii pentru cei care nu stiu.Dupa parerea mea diferenta intre carti si film e asa de mare incat ar putea sa nu fie nici o legatura intre ele.Imi pare asa de rau ca multi nu cunosc cartea,o carte care din momentul ce ai inceput sa o citesti nu ii mai dai drumul din mana.Am citit pana acum doar primele 6 volume si sunt atatea intamplari mai interesante fata de film si niste personaje negative atat de grozave (cum ar fi Shinichi,un personaj al naibii de cool si cu niste puteri supranaturale cum nu veti gasi in nici un film,acesta hranindu-se cu durerile si suferintele provocate de el oamenilor).
Cu parere de rau cred ca serialul a fost facut mai mult pentru fanii Twilight,si nu si pentru unu ca mine care iubeste la nebunie cartile.
Vorador is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:55.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells