Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03 Sep 2010, 20:31   #241
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Bine, bine, Paul. N-a auzit Teo de IP, că e medic, şi e scuzabil.. dar nici Daniel, carele e absolvent de faculate de electronică şi telecomunicaţii?
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 20:36   #242
costobocus
Guru
 
costobocus
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 327
Da. Era logic! Am mai vazut cazuri de astea pe aici. Useri cu doua mesaje se apuca sa sprijine un alt user.. uite asa.. din intamplare.. nu prea pune nimeni botu..
Explicatiile lui Teo-Daniel mi s-au parut mai fascinante decat scenariul lui Daniel-Teol! Si parca nici n-au avut foarte multe greseli ..

Oricum in viata mai si inveti, iar daca are 17 ani si este pasionat, poate peste cativa ani are sanse la ATF..
Si o sa vina pe cinemagia cu un alt user.. si de pe alt ip..
__________________
Atentie! "Deja devine subiect public cä mint cum respir, si [] n-am nimic sfânt []."
costobocus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 21:09   #243
Alice_Fluture
Guru
 
Alice_Fluture
 
Join Date: Aug 2003
Location: Home is where your heart is
Posts: 545
Io zic sa ne dea copie dupa buletin amindoi.
__________________
Passion. No one wants to finance the film of a passionless individual. What most people want is to ride your passion. They want to feel that they're part of something magnificent and exciting. And if you're not passionate - fake it. - R. Avary
Alice_Fluture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 21:57   #244
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Da' ce, eşti miliţie? Eu zic să sunăm la nr. de mobil pe care Daniel l-a trecut pe prima pagină a scenariului... Să vedem cine răspunde! Daniel sau Teo?
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 22:01   #245
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Quote:
Să vedem cine răspunde! Daniel sau Teo?
Raul
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 22:15   #246
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
ar fi cumea sa fie defapt o femeie...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 22:44   #247
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nici la "Vreau sä fiu actritä" n-am râs asa de bine!
Topicul ästa - mai precis, de când a intervenit Daniel Teo - e o capodoperä!
Cer insistent sä i se ierte clonarea - färä ea, n-ar mai fi el!
(Sau... färä el, n-ar mai fi ea...? Cum îi?)
Si mä mai întreb ceva:
Nu cumva, gândindu-ne la Teo, inträm în subconstientul lui Daniel, care viseazä cä e Raul...?
...Si dacä în timp ce pentru Teo trec zece secunde, pentru Raul trec cinci minute... cât timp are la dispozitie Daniel?
Si dacä de fapt laptopul lui Daniel e totemul lui Raul?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 22:46   #248
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Pit, e foarte clar tot ce spui. Totuşi am o nelămurire.... Cine îşi face operaţia estetică?
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 22:49   #249
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Prietena lui Raul, din visul lui Teo, care în subconstientul lui Daniel se visa medic la facultatea de Multimedia din Antalya.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 22:55   #250
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
cam multe personaje in scenariul asta... trebuie cumva simplificat altfel spectatorul nu mai intelege nimic... ma mir ca daniel-teo sau teo-daniel nu posteaza decat o data pe zi... oare in restul zilei pune la cale o noua clona?...
sau pur si simplu se amuza pentru ca seara sa se transpuna in victima varului Sandel... eu cred ca era mai usor sa spuna de la bun inceput Daniel, ca are un var sau ce i-o fi, pe nume teo care ar vrea sa se alature balciului... si ca nu au decat un laptop (ca deh, e recesiune) asa ca vor posta amandoi de pe acelasi ip... dar se pune intrebarea:... unde e daniel?... poate teo i-a furat laptopul pentru ca si daniel in urma cu ceva ani i-a furat iubita...
eh, copiii astia. merita iertati. sunt niste simpatici... sau oare mai corect vine spus... copilul asta e simpatic?... inca nu m-am lamurit
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 22:58   #251
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Pit,
Constat cât de benefic a fost demersul lui Teo asupra stării noastre de spirit. Nu m-am distrat de mult timp atât de bine.

Dragonfly, n-ai înţeles? Teo-Daniel şi ceilalţi gemeni postează doar o dată pe zi pentru că sunt ocupaţi. Dau din labe, cu ochelarii de scafandru pe nas (recuperaţi de la colegul medic) şi bisturiul în mână, prin apele călduţe ale mării de pe ţărmul turcesc, în timp ce se gândesc la nevestele lor plecate la perfecţionare în Franţa.

Simpatici, simpatici, copii, copii, dar nu crezi că ar trebui stârpiţi de mici

Last edited by c.ghevara : 03 Sep 2010 at 23:08.
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 23:07   #252
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Eggzacktamente my feelings tambien!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 23:22   #253
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Guys, you got it all wrong! Teo vine de la Teodora, o fata nenoricita de soarta si de fast-food-uri. S-a intamplat intr-o zi...precum un accident de masina - nu a vazut-o venind, dar a simtit cand a atins-o! Iubirea - un Fat-Frumos pe nume Raul, cam fustangiu, care nu dadea doi bani pe ea, ci prefera sa defileze prin fata operei de la Timisoara, insotit mereu de cate o fata 90-60-90 la fiecare brat. Dar vai - ea visa si tot visa la un gram de atentie din partea lui si doar gandul ca i-ar putea impartasi iubirea o facea sa saliveze mai tare decat o facea Big Mac-ul de la Mc Donald's. Insa timpul a trecut...Raul a ramas acelasi, insa sentimentele ei s-au schimbat. I s-a pus pata (de ketchup) pe tipul care o servea din doua in doua zile cu cate un Mc Meniu. Pe ecusonul sau scria Daniel. Ea, mai timida din fire, nu a indraznit sa ii vorbeasca deschis despre fluturii pe care ii simtea in stomac de fiecare data cand o intreba ce dorea sa serveasca. Insa 3 luni mai tarziu, o zi de toamna avea sa-i scoata timiditatea din sange. Ca de obicei, Daniel, pentru care Teo devenise deja o figura cunoscuta, o intreaba: "De ce ai pofta astazi?" "- DE TINE!" , ii raspunsese Teo, pe un ton animalic! Daniel, istet din fire, stia imediat unde batea fata.

Daniel: - Scuze draga, dar eu am alte interese!
Teo: - Daca nu iti plac plinutele, pot sa slabesc!
Daniel: - Nu e vorba de asta...eu...eu sunt interesat de barbati!

Teo, heartbroken, murmura ea ceva pe acolo, pana reuseste sa se adune si sa il intrebe:

- Bun si ce fel de barbati iti plac?

Daniel: - Ha? Ce intrebare mai e si asta? Ce sa stiu sa-ti zic...asa ca mine!

Teo, profund deceptionata, isi ia catrafusele si paraseste Fast-Food-ul, in premiera fara sa comande ceva. A doua zi o gasim la cabinetul unui estetician, caruia ii arata o poza cu dragul de Daniel, pe care i-o facuse in secret.

Teo: - Faceti-ma exact ca el! Teodora nu mai exista...de acum inainte voi fi doar Teodor!
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 23:34   #254
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Booty, nu fi hienä!!!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 23:35   #255
c.ghevara
Guru
 
c.ghevara
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 820
Buticut, aia se numeşte schimbare de sex
Eu cred că.... Fustangiul Raul apărea la braţ cu alte femei pentru că nu ştia că de fapt e tot Teodora care îşi face zilnic o operaţie estetică. Când Raul află că a fost fentat zi de zi de aceeaşi Teodoră, realizează că nu e fustangiu. Pentru că Teodora i-a înşelat iubirea prin manevra asta josnică, devine misogin, apoi gay. Teodora are o singură cale pentru a nu-l pierde pe Raul... Ei, Buticuţ, aici intervine schimbarea de sex, şi lift off-ul final.

Last edited by c.ghevara : 03 Sep 2010 at 23:37.
c.ghevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 23:35   #256
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Stati.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 23:36   #257
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Stati cä mi-a cäzut o fisä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 23:36   #258
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Deci
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 23:36   #259
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
mistoooooooooooooooooooo... cred ca dilema e rezolvata gratie lui buticut... in aplauzele noastre, sa intre in scena: teo, daniel si raul...

jur ca asta e demn de un scenariu...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2010, 23:36   #260
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Hey, macar am incercat sa fac povestea in spiritul shogun-ului !
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:06.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells