Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Mar 2009, 12:46   #21
razi
Senior
 
razi
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 122
pe mine asa m-apuca o dambla cateodata sa ma uit la high fidelity noroc ca rar, alte damblale gegen die wand, altele filme peste care a trecut ceva timp si nu am reusit sa le revad numai la bergman nu stiu de ce nu ajung niciodata, alta nebunie recenta a fost persepolis, dar trebuie sa recunosc asta numai dupa ce am citit cartea asa ca se intelege, si bineinteles california dreamin, ah si acum as mai trece prin watchmen o data doar sa fiu atent si la alte lucruri decat prima data cand am venit c-o tona de preconceptii ca o sa strice ideea
razi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Mar 2009, 12:52   #22
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Razi,iubitule,:oops: :oops: sa stii ca forumul asta e mult mai mare,nu e doar sectiunea asta de aici.Don't be shy.Cine e in avatarul tau?
Ai cartea Persepolis? Filmuletul a fost placut,dar frivol,cam prea easy going.
Watchemn ,eu sunt fan,si nu-mi place denumirea asta de guilty pleasures,fiecare e liber sa-i placa ce vrea de la soap-opera ,la seriale,la filme de orice fel.La Watchmen am vazut intai filmul si p-orma cartea,asa ca n-am fost deloc dezamagita,si ...filmu' m-a facut sa vizualizez mai bine cartea.Sunt topicuri pt fiecare,vino sa ne plimbam.
Pe forum.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Mar 2009, 12:54   #23
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
P-asta nu cred sa-l fi vazut

http://www.imdb.com/title/tt0347048/

din Bergman vreo doua.
:w00t: ba am vazut de doua ori Gegen,cu turcoaica,de doua ori pe TVR1.Bun regizor.daca citesti trivia de la filmu' asta te iei cu mainile de cap.

Last edited by Pauline Kael : 29 Mar 2009 at 12:57.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Mar 2009, 14:11   #24
razi
Senior
 
razi
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 122
eh ti-am zis ca am probleme cu timiditatea abia acum incep sa ies usor usor, pana ajung mafiot ca perhan al meu. Chestia e ca eu m-am indragostit de Persepolis cum te-ai indragostit tu de Watchmen, a fost tot asa filmu si dupa cartea dar deja eram mort dupa felul de a spune o poveste a lu Satrapi (si eu cand ma indragostesc de un film/regizor il iubesc cu pasiune pana epuizez orice urma de sentiment din mine) - cartea am gasit-o la anthony frost intr-o editie mai ieftina de m-am mirat si eu ca sunt ambele volume si mi-a placut enorm, e mai complex si mai completa decat filmul asa cum e si logic, dar dupa revazand filmul dupa carte am vazut c-o completeaza destul de bine si din alte unghiuri, sa vede ca mai avea ceva de spus, ne plimbam, ne plimbam ca e vremea frumoasa pe aici pe forum
razi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Mar 2009, 23:40   #25
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Eu as revedea oricand The Darjeeling Limited, de fapt orice film de Wes Anderson, dar mai ales asta pentru mi se serveste tot tacamau' Anderson, dar intr-un mod cu totul exotic Vara trecuta cum prindeam un prieten pe la mine pe acasa il fortam sa se uite cu mine la film.
Si am tot revazut si Wild at Heart si Reality Bites. Si Everything Is Illuminated...
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Mar 2009, 00:34   #26
razi
Senior
 
razi
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 122
ah dar everything is illuminated daa..si eu l-as revedea pe asta
razi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Mar 2009, 23:00   #27
C.Ioana
Novice
 
C.Ioana
 
Join Date: Aug 2008
Location: bucuresti
Posts: 15
Pai oricand as revedea Gone with the Wind , Titanic sau Home Alone 1 2 3
C.Ioana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2009, 00:27   #28
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Bai ce de lume pe aici cu Home Alone.Cool.Eu o sa revad "Dirty Harry" imediat ce termin de citit mesajele de pe forum.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2009, 14:23   #29
master87
Novice
 
master87
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 2
Eu as revedea American History X, Fight Club, Se7en..
master87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2010, 22:06   #30
cireasa.de.iarna
Novice
 
cireasa.de.iarna
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 3
Titanic:cel mai trist film pe care l-am vazut...apoi ar fi Keith....sh cred k Twilight e un film care nu il potzi viziona o singura data....dak le-ai vazut, vei vrea sa le vezi iar sh iar sh iar.....
cireasa.de.iarna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2010, 13:04   #31
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Un film care l-as revedea oricand e Sweeney Todd:The demon barber from fleet street.
Acest film pur si simplu m-a fascinat si l-as revedea oricand si oriunde.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2010, 14:59   #32
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by chuckyfan:
Un film care l-as revedea oricand e Sweeney Todd:The demon barber from fleet street.
Acest film pur si simplu m-a fascinat si l-as revedea oricand si oriunde.

chucky, nu ti-e dor de candyman?... )
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2010, 17:01   #33
alextreme93
Guru
 
alextreme93
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 388
Pulp Fiction;Crouching Tiger,Hidden Dragon;Fight Club;In the Mood For Love;Blade Runner;The New World si 2001:A Space Odyssey

Sunt mort dupa filmele astea.
alextreme93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Aug 2010, 18:07   #34
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Pe primul loc se situează Home Alone .Nici nu mai ştiu de câte ori l'am văzut .Dar are acelaşi farmec de fiecare dată .
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2010, 13:00   #35
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Originally Posted by dragonfly_drk:
Originally Posted by chuckyfan:
Un film care l-as revedea oricand e Sweeney Todd:The demon barber from fleet street.
Acest film pur si simplu m-a fascinat si l-as revedea oricand si oriunde.

chucky, nu ti-e dor de candyman?... )

Mie nu mi-a placut de candyman niciodata,nu stiu de ce.

P.S:Alt film care l-as revedea oricand e Clownhouse(1989),mi-a placut foarte mult+ca eu sufar de clovnfobie(daca asa se numeste)
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2010, 20:20   #36
mshadow
Novice
 
mshadow
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 20
Am vazut multe filme bune, dar doar o singura data, fara sa simt nevoia sa ma mai uit la ele.

Exceptie la aceasta regula face totusi "Les Choristes" pe care l-am vazut si revazut si inca simt nevoia sa mai dau un refresh, oricand .

In tinerete am vazut de nenumarate ori si "Little Giants", era preferatul meu pe atunci.
mshadow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2010, 12:10   #37
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
...Sunt multe filme pe care le-am revazut si pe care le-as viziona mai mereu : trilogia Lord of the Rings , "cvartetul" Alien , K-PAX ( fascinant jocul lui K. Spacey ) , The Hitcher ( nu ma intrebati de ce ... ) , Gran Torino ( Clint Eastwood la fel de bun ca si pe timpul lui Dirty Harry ) , Blood Diamond ( coloana sonora se imbina perfect cu povestea dusa pe umeri de protagonisti ) , Home Alone ( in fiecare an , in preajma sabratorilor de iarna , revad 1 si 2 , celelalte 2 fiind execrabile ) , etc.
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:04.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells