Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Nov 2008, 14:21   #1
boieru
Novice
 
boieru
 
Join Date: Nov 2008
Location: Buzau
Posts: 11
nume film

Va rog frumos, cine poate sa-mi spuna si mie titlul unui film care a rulat mai demult la TV.
Subiectul filmului era urmatorul:
Un tip din zilele noastre facand naveta la serviciu in alta localitate primeste un ceas de buzunar(de la controlorul biletelor de tren) ceas, care se pare ca avea proprietatea de a putea fi folosit pentru calatoriile in timp.
Astfel personajul nostru ajunge intr-o lacalitate apropriata resedintei sale, insa in alta perioada de timp, respectiv prin anii 1900-1920 unde intanlneste o domnisora de care se indragosteste si taieste o poveste de dragoste.
La intoarcetea acasa tot cu trenul de pe aceiasi ruta, revenea in timpul nostru la sotia sa. La un moment dat rasfoind la o biblioteca presa din perioada de timp unde calatorea, putea sa anticipeze evenimentele care vor urma.
Dilema lui era daca sa ramana in timpul nostru sau sa ramana cu iubita din "timp". Dupa cate imi amintesc a ales sa ramana in epoca trecuta, cu care se acomoda mai bine, si cu iubita din acel "timp".
boieru is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2008, 13:38   #2
blublu
Novice
 
blublu
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 16
google e prietenul tau,daca stii postul de tv si ziua in care a rulat filmul poti sa te uiti la prograul tv online.
blublu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2008, 22:37   #3
aayana
Guru
 
aayana
 
Join Date: Jan 2007
Location: acolo unde mã simt bine
Posts: 517
hmm

sigur nu e un episod din The Outer Limits?
__________________
Numai Filme
aayana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2008, 11:14   #4
manatsuia
Novice
 
manatsuia
 
Join Date: Apr 2005
Location: sibiu
Posts: 25
eu cred ca filmul se numeste (tradus) "undeva candva".... sorry ca mai mult nu stiu sa te ajut, adica cu titlul original, dar cu sfertul asta de informatie poate gasesti pe IMDB ceva... in rolul lui era Christofer Reed si ea era - "dr Queen" :? ...
manatsuia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2008, 15:06   #5
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Si eu m-am gândit la "Undeva, cândva" ("Somewhere, In Time"), cu Christopher Reeve, Jane Seymour si Christopher Plummer - dar multe date din rezumatul de mai sus nu corespund deloc.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2008, 19:38   #6
boieru
Novice
 
boieru
 
Join Date: Nov 2008
Location: Buzau
Posts: 11
re

Nu,nu este filmul "Undeva, candva" ceva de genul "dragoste peste timp" sau ceva de genul acesta, interpretii nu sunt din cei ma cunoscuti iar "domnisoara" din film era cam la vreo 35ani in film.
boieru is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:07.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells