Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Dec 2005, 18:09   #1
katalyna
Novice
 
katalyna
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 13
Stie cineva?

Salutare! Am si eu o intrebare. M-am uitat la filmele care vor veni in curand in Romania , dar nu gasesc unul . Si stiu ca trebuie sa vina cam in aceeasi perioada. Este vorba de filmul The Family Stone , cu Diane Keaton , Sarah Jessica Parker , bla , bla . Daca stie cineva , please , sa-mi spuna si mie! Merci!
katalyna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Dec 2005, 19:36   #2
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
The Family Stone nu va mai aparea pe ecrane in Romania.
Va iesi doar pe VHS si DVD. Decizia distribuitorilor.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2005, 11:25   #3
katalyna
Novice
 
katalyna
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 13
Buna!

Merci mult , mult , mult ! Acum macar stiu , si nu mai stau sa astept ca fraiera sa vina filmul! Oricum , decizia mi se pare aberanta! Nu inteleg de ce au hotarat sa faca asta .In fine! Inca o data , merci!
katalyna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2005, 11:52   #4
katalyna
Novice
 
katalyna
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 13
Am uitat ceva!

Vroiam sa te intreb daca sti cumva cand va aparea pe dvd si pe vhs? Merci mult!
katalyna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2005, 13:49   #5
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
O sa ma interesez si te anunt.
Esti fana a acestui film, sau de ce tineai asa mult sa-l vezi?
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Dec 2005, 10:43   #6
katalyna
Novice
 
katalyna
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 13
Buna!

Nu sunt fan Diane Keaton! Si oricum , ma chinui de nu stiu cat timp sa fac rost de toate filmele ei. Pana acum am ajuns la 9. A vb cu cineva din afara , si pana la urma o sa mi le trimita persoana respectiva.Ca la noi....
Nu gasesti decat ce e relativ nou. Si faza e ca astept filmul asta de cand s-au apucat sa-l filmeze. Si acum ...surpriza , la noi nu vine! Urasc tara asta!!! Si cu filmul asta chiar are sanse foarte mari pentru inca un Oscar! Si chiar nu vroiam sa-l vad dupa Oscaruri. Oricum , merci mult , mult! Astept noi vesti de la tine!! Take care!!
katalyna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Dec 2005, 20:42   #7
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Re: Buna!

Originally Posted by katalyna:
Nu sunt fan Diane Keaton!


katalyna a vrut sä scrie:
_______________________________________________

Nu, sunt fan Diane Keaton!
_______________________________________________

...Ceea ce-mi instigä un nou topic la Cafenea:
"Puncte si virgule care au schimbat lumea"
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Dec 2005, 12:50   #8
katalyna
Novice
 
katalyna
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 13
Buna

Intr-adevar , am uitat sa pun virgula exact unde ar fi trebuit , si intr-adevar , lipsa acesteia schimba intregul sens al propozitiei . Dar , chiar ma grabeam in momentul in care am scris. Imi pare rau daca te-am indus in eroare! :oops:
katalyna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Dec 2005, 15:14   #9
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Dupä cum s-a väzut, nu m-ai indus în eroare, ci în... inspiratie!
(A cui muzä era Katalyna? A forumistilor, cumva? Fetelor, alea nouä, vä vine o sorä tardivä! Al naibii, Zeus, la vârsta asta... în loc sä-si ia strä-stränepotii de la grädinitä, uite de ce se tine, nebunaticu'!)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Dec 2005, 15:22   #10
katalyna
Novice
 
katalyna
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 13
SAlut!

Da , ma bucur ca greseala mea este asa sursa de inspiratie pentru tine. Nu stiu exact la ce te referi , dupa cum vezi sunt noua pe aici . Oricum , am realizat ca nu te-am indus in eroare . Eram doar putin ironica! La fel si tu vad.
katalyna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Dec 2005, 15:29   #11
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nici mäcar! Nous sommes des personnes gloumetzes - si-acum, dacä te-ai lämurit cu Diane Keaton, speräm sä nu le lasi cu ochii-n soare, si sä devii curând "veche" pe-aici - nu chiar ca Zeus, da' mäcar sä sari mia de mesaje, ca sä-ti scrie acolo, în loc de "novice", "junior", "senior", "veteran" sau "guru", ce-ti voieste inimioara - de pildä...: "Muzä"!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Dec 2005, 15:31   #12
athos2x
Novice
 
athos2x
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2
stie cineva

buna Forum si Cinefili... am mare nevoie de o informatie ... de ea depind multe altele ... as vrea sa stiu cat mai multe informati despre un regizor si anume Andrei Negoita... as vrea sa stiu ce filme a facut sau orice informatie e bine venit .. astept urgent informatiile pe adresa [email protected] ... Va multumesc mult
athos2x is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Dec 2005, 15:36   #13
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Ufff... :shock:
Vrusei pen' ca sä zic, TOPIC SEPARAT, Excelenta Voasträ!
Aicea-i mosia Muzei Katalyna, a Stelei Diane Keaton, si a virgulelor!
Iti mai sugerez sä incluzi numele "Andrei Negoitä" în titlu, ai sanse mai mari.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2005, 10:16   #14
katalyna
Novice
 
katalyna
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 13
buna!

Ok , ok , m-am prins , de fapt si eu sunt o persoana destul de glumeata. Cred ca am interpretat gresit raspunsul tau. In orice caz , merci ca mi-ai salvat topicul !! A , si sper sa devin , nu un guru , dar macar sa ajung "veche" pe aici. Dar , problema e , ca eu tot nu am aflat cand apare pe dvd filmul. God , nu pot sa cred ca vin Oscarurile si eu nu vad filmul. Shit! Poate gasesc eu alta solutie . Take care!!!
katalyna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Dec 2005, 20:16   #15
Connie38
Novice
 
Connie38
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 9
Puteti sa-mi spuneti si mie de ce se gaseste in halul asta de greu in Romania filmul ,,Radio Flyer''??! (As putea spune chiar deloc) Si daca il are cineva va rog sa-mi spuneti si mie!
Connie38 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Dec 2005, 15:02   #16
katalyna
Novice
 
katalyna
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 13
Merry Christmas!

Ok , am vazut The Family Stone . M-am linistit , il am , asa ca nu mai conteaza cand apare dvd-ul . Oricum , merci mult!
katalyna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Dec 2005, 18:56   #17
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Cravo! Oricum nu se stia data sigura cand il vor lansa. Cica undeva prin anul viitor...

E ceva de capul lui? Merita vazut?
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2005, 12:03   #18
katalyna
Novice
 
katalyna
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 13
Buna!

Da , filmul chiar merita vazut! Nu seamana cu nici un alt film de Craciun pe care l-am vazut pana acum . In primul rand , sunt foarte multe personaje , asta e cam ciudat . Practic , nici macar nu exista un rol principal . Eu au promovat filmul ca fiind o comedie , dar de fapt este mai mult drama . Bine , sunt si parti amuzante , dar aproape fiecare personaj plange la un moment dat . Pentru ca mama lor ( Diane Keaton ) este pe moarte . Si cam asta domina tot filmul . Ideea de a petrece ultimul Craciun cu persoanele pe care le iubesti . Ce e foarte interesant este faptul ca personajele sunt umane , in sensul ca nu exista personaje negative sau pozitive , nu exista o absolutizare in sensul asta. Deci sunt ca oricare dintre noi individual , si ca familie . De exemplu , Sybil Stone ( Diane Keaton) este o mama si o sotie iubitoare , e amuzanta , draguta , dar in acelasi timp , atunci cand o cunoaste pe cea care ii va deveni nora( Sarah Jessica Parker) este rautacioasa . Pe mine chiar m-a impresionat , cu atat mai mult cu cat regizorul si scenaristul filmului este la al doile sau film , practic un incepator. Dar e diferit , e difert de tot ce am vazut pana acum, si chiar m-am uitat la toate filmele legate de Craciun.
katalyna is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:17.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells