Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Nov 2003, 08:15   #1
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Kate si Leopold

Fui ieri la acest film. Hugh Jackman si Meg Ryan. A fost in mare parte patetic, desi a avut si cateva, putine, scene misto. Romanta total plictisitoare. Fat frumos din lacrima de Leopold e asa de absurd; adica, sa inteleg eu ca barbatii erau ASA de perfecti acuma 150 de ani? Hmmm. Si oricum, inca o chestie, pentru cei care au vazut filmul: ce cauta Kate pe poza aia, caci Kate nu era inca acolo. Asta urasc eu la filmele cu intoarcerea in timp si pachetul de explicatii cu ce se intampla, pe cine afecteaza, etc, dar acuma chiar cred c-au dat-o in bara.
Totusi am invatat ceva: cainii sunt colorblind. Acea faza, in care se destainuieste asistentei, e cea mai inteligenta faza din film.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Nov 2003, 09:51   #2
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
pe mine m-a plictisit big time :cry:
eu zic ca e cel mai prost film al lui mangold.
iar jeg ryan trebuie omorita!, e de un cabotinism isteric insuportabil...
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Nov 2003, 13:29   #3
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
Acelasi rol stupid pentru Jeg Ryan (cool nick! :lol: ). Plafonare totala!Asteptam cu interes IN THE CUT!
S-o vedem dezbracata, nu de alta!
Va salut!
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Feb 2004, 00:59   #4
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
mda...am vazut si eu filmul azi...intr-adevar este destul de slabut...nu am resuit sa inteleg de ce Leopold putea sa fie doar in trecut sau doar in viitor, in timp ce fostul prieten al lui Kate (nu m-am obosit sa-i retin numele) putea sa fie in acelasi timp si in trecut si in viitor (a se vedea scena din final)...adica acestui personaj i se intampla acelasi fenomen ca in Back To The Future, insa lui Leopold nu....
filmul este plictisitor pt ca nu are persoanje negative, nu are punct culminant, si toata lucrurile sunt bune si frumoase pt toata lumea...chiar si seful jegos se transforma intr-un personaj super de treaba...
iar personajul Kate este ceva incredibil...jumatate din film ne oboseste cu ideile ei preconcepute despre viata si relatii, pentru ca in urmatoare jumate de film sa sufere o schimbare radicala, sa se indragosteasca iremediabil si sa-si urmeze iubitul in trecut....toate astea in doar 3 zile....(ca sa nu mai vorbim de piciorul fostului ei prieten, care desi rupt, se vindeca miraculos in acelasi interval de timp...) tot Kate, desi ii se ofera numeroase dovezi, ajunge sa il creada pe Leopold cu adevarat, abia cand vede Otis scris pe lift...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2004, 09:29   #5
nookie
Senior
 
nookie
 
Join Date: Feb 2004
Location: any place
Posts: 104
Send a message via Yahoo to nookie
acest mesaj pe care il trimit eu acum este trimis in prezent; desi cu gandul eram ca in viitor sa nu mai fac greseli din trecut, adica sa mai vad stupizenii de astfel de filme.
Nu s-a prins nimeni ca pe Meg Ryan (totusi, a avut niste filme destul de bune) nu i se mai potrivesc roluri in comedii romantice de acum 10 ani?

>>>>>>>>>>>
"For me the Internet is just yet another way of being rejected by women. "
nookie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2004, 00:22   #6
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
sincera sa fiu mi se pare ca asteam sunt cam singurele roluri pe care stie sa le joace...in afara de City of Angels si Semn de Viata chiar nu am in minte alte filme in care sa joace si ea un tip diferit de personaj...e destul de limitata din punctul asta de vedere...eu nu stiu cum de nu se plictiseste!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2004, 08:42   #7
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Cine a zis ca nu se plictiseste?

Mie mi-a placut Meg Ryan in "You`ve got mail"...
__________________
apocalypse please

Last edited by Pitbull : 03 Aug 2009 at 02:34.
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:52.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells