Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Feb 2005, 23:08   #21
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Nu stiu de ce am impresia ca acest film va fi un fel de Max Payne meets Diablo 1 meets Steven Segal meets Lara Croft movie :huh: Doar ca va fi prost...
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2005, 22:31   #22
radu83
Veteran
 
radu83
 
Join Date: Oct 2004
Location: Pe undeva prin Regie
Posts: 231
Originally Posted by Lady_Skar:
Cat despre Constatin... apropo, ce avea daca se intitula "Hellblazer" la fel ca bd-ul? Mult prea deep sau ce?

confunda lumea (de fapt o parte a publicului american, ca sa nu intram in detalii) cu seria Hellraiser
__________________
Radu.
radu83 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Feb 2005, 14:48   #23
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Mie mi-a placut. Ma asteptam sa fie o bomba de film dar chiar a picat bine la stomac. In faza incipienta cu demonii prin cluburi si Constantine kre tot misuna p'acolo ma gandeam ca o sa o dea in vrajeala si o sa vad de fapt remake la Blade cu Keanu dar nu a fost asa.

Fiecare film are un fel de topic sequence si cea cu exorcizarea de la inceput a fost chiar reusita. Subiectul nu mi s-a parut plictisitor, Rachel Weisz bunicica si cam plinutza din ce am vazut.
Unele scene (mai degraba tot filmul) sunt o campanie impotriva fumatului dar mult prea evidente incat devin enervante si pentru un nefumator.

Ai parte de CGI la greu dar totushi nu ma asteptam sa fie asa bine definit ..mai putin demonii cu jumatatile de creier si scena apocalipsei care sunt copiate din T2 scarbos de evident...

Diavolul arata bine, credibil si bine interpretat, anticristul e penibil, Arhanghelul Gavril este de fapt o pasarica... poate ca as fi vrut mai mult "scandal" in final dar per all filmul a fost mai mult decat OK...

filmul merita vazut asa la relax ...
recomand ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Feb 2005, 16:31   #24
cipiamon
Novice
 
cipiamon
 
Join Date: Nov 2001
Location: de la un prieten
Posts: 21
Depinde foarte mult varsta si nivelul de educatia plus nivelul cultural al fiecaruia. Mie personal din trailer mi s-a parut un film pentru adolescenti, si pentru amatorii de suspans, gen Final Destination...
cipiamon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Feb 2005, 19:40   #25
bellhop
Guru
 
bellhop
 
Join Date: Feb 2004
Location: The Natural City
Posts: 491
Originally Posted by Gaandalf:

filmul merita vazut asa la relax ...
recomand ...

actually... filmul are un substrat mult mai complex, toatã demonologia, Mammon si Belzebut, Gabriel(a) care nu-l ajutã deloc, si etica crestinã a rãscumpãrãtii dupã credintã sau dupã fapte, sacrificiul, dar...nu sînt deloc "expuse" cum trebuie; sau sînt exploatate comercial dupã tipare comerciale, sã fie si pe gustul si comprehensiunea la toti gigii .. :hmm: ;
__________________
A little less conversation
bellhop is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Feb 2005, 20:54   #26
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by cipiamon:
Depinde foarte mult varsta si nivelul de educatia plus nivelul cultural al fiecaruia. Mie personal din trailer mi s-a parut un film pentru adolescenti, si pentru amatorii de suspans, gen Final Destination...
hai ca deja exagerezi ... nu poti sa vezi un film la relax fara sa stai sa te gandesti la substraturi, niveluri culturale, educatie si tot felul de porcarii kre mai mult omoara vizionarea?
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Feb 2005, 22:09   #27
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by Gaandalf:
nu poti sa vezi un film la relax fara sa stai sa te gandesti la substraturi, niveluri culturale, educatie si tot felul de porcarii kre mai mult omoara vizionarea?
lotr?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Feb 2005, 22:42   #28
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by nume:
lotr?
no way ...
may be Star Wars ... ha ha! :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2005, 05:36   #29
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Hey!


watch it, buddy...
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2005, 11:25   #30
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Lady_Skar:
Hey!

watch it, buddy...
what's the for ?
You doubt my Star Wars fandom ? If you do then shame on you!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Mar 2005, 15:45   #31
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Puteai sa spui orice altceva dar ai spus star wars!

Ma rog... daca te refereai la prequl-uri atunci
RIGHT ON!
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Mar 2005, 11:42   #32
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Lady_Skar:
Puteai sa spui orice altceva dar ai spus star wars!
Ma rog... daca te refereai la prequl-uri atunci
RIGHT ON!
Niciodata nu o sa compar Constantine cu Star Wars ... stai calma.. faza de mai sus a fost o gluma... oricum pentru mine Star Wars este Star Wars nu conteaza ca sunt prequel-uri sau sequel-uri. Desi primele 3 au avut un impact mai apasator asupra mea si astea noi imi plac la nebunie.

De Constantine si de sequel-uri poti sa te iei dar sa nu zici nimik de prequel-uri la Star Wars ok ? k ma
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2005, 04:04   #33
max_guevara
Novice
 
max_guevara
 
Join Date: Feb 2005
Location: usa
Posts: 5
Send a message via Yahoo to max_guevara
[


actually... filmul are un substrat mult mai complex, toatã demonologia, Mammon si Belzebut, Gabriel(a) care nu-l ajutã deloc, si etica crestinã a rãscumpãrãtii dupã credintã sau dupã fapte, sacrificiul, dar...nu sînt deloc "expuse" cum trebuie; sau sînt exploatate comercial dupã tipare comerciale, sã fie si pe gustul si comprehensiunea la toti gigii .. :hmm: ;[/quote]

Well..filmele de obicei sunt facute pentru toti...se cauta ca toti sa inteleaga cat mai bine...ca sa mareasca reutatea in box-office...Asa ca nu vad o problema in asta...
Totusi..nu ca as vrea sa te contrzic, mie mi s-a parut o transpunere a realtitatii foarte originala si mi-a placut la nebunie.Poate sunt doar eu o persoana optimista care cauta ce e mai bun din tot ce exista, dar cel putin ma bucur ca toti "gigii" pot intelege filmul..mesajul, pentru ca multi au nevoie sa asculte acest mesaj si sa constientizeze realitatile pe care ni le transmite.
__________________
MAX
max_guevara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2005, 10:18   #34
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Well... the verdict is in:
Mi-a placut Constantine. In ciuda catorva probleme cred ca per asnamblu scenaristii au facut o treaba buna. Filmul m-a lasat cu o senzatie ciudata, de parca tocmai as fi citit o epopee sau ceva mult mai "mare". Au fost si cateva momente "HOLY SHIT" dar momentul meu preferat este acela in care Constantine se duce in rai si ii arata The Finger lui The Devil ( care apropo, de ce trebuie sa arate ca un middle-aged gay guy?)
Acel moment parca era rupt din benzile desenate. Also, Constantine is a real prick, cred ca asta reiesea mult mai bine daca luau pe oricine altcineva in afara de Keanu Reeves. Nici macar nu era un fumator convingator. SI KUDOS lui Gavin Rossdale care a reusit asa de multe cu asa de putin! I liked him, dar sunt moarta dupa trupa Bush deci nu sunt cea mai obiectiva persoana din lume.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Mar 2005, 18:50   #35
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Originally Posted by Lady_Skar:
momentul meu preferat este acela in care Constantine se duce in rai si ii arata The Finger lui The Devil ( care apropo, de ce trebuie sa arate ca un middle-aged gay guy?

Middle-aged gay guy? Gavin Rosdale nu arata ca un middle-aged gay guy! A jucat mai bine decat mi-am imaginat si rolu` i-a venit perfect. Iar daca sa zicem, luam "teoria ta" cu "gay-guy", ingerii si demonii nu au sexe, so the "gay look" pica bine.

Anywho, filmul a fost MISHTO DE TOT! Chiar daca Constantine din benzile desenate arata mai mult cu Billy Idol, decat cu Keanu Reeves, zee movie kick ass! Aripile ingerilor... WOW! :w00t: Aripile negre ale arhangelului were FREAKIN` AWESOME! Sa zicem ca vor fi multzi care nu vor aprecia filmu, hmmm, mult spus apreciat, dar n-ai cum sa treci vederea asemenea aripi!!! :w00t: :love: 8)
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2005, 07:16   #36
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Demona:
Originally Posted by Lady_Skar:
momentul meu preferat este acela in care Constantine se duce in rai si ii arata The Finger lui The Devil ( care apropo, de ce trebuie sa arate ca un middle-aged gay guy?

Middle-aged gay guy? Gavin Rosdale nu arata ca un middle-aged gay guy! A jucat mai bine decat mi-am imaginat si rolu` i-a venit perfect. Iar daca sa zicem, luam "teoria ta" cu "gay-guy", ingerii si demonii nu au sexe, so the "gay look" pica bine.
I agree ...
Mi-a placut mult cand si-a intins gatul si au iesit in evidentza crestaturile de pe gatul lui (the fallen one) ... si sunetul care l-a scos.
nu mi s-a parut deloc gay ba chiar mi s-a parut evil ...

Passion Of The Christ ... The Devil era interpretat de o femeie.
that's cool right ?
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2005, 14:42   #37
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Gavin Rossdale a fost Balthazar care era doar un demon.
The Devil era tipul in costum alb care apare la sfarshit.

Cel putin asa am inteles eu...
Singurul lucru (mai grav) care nu mi-a placut la film a fost Keanu Reeves. The dude is incapable of being "morally ambigous" .
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2005, 02:36   #38
apartamentu104
Veteran
 
apartamentu104
 
Join Date: Jan 2005
Location: bucuresti
Posts: 200
nu vi s-a mai luat fratilor de filmele la care le "mirositi" finalul la doar 10 minute de la inceput????
+ keanu in lupta cu diavolul?.......am un gust de deja vu!
__________________
the natural choice....no preservatives
apartamentu104 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2005, 07:17   #39
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Filme de genu asta au priza la public...nu tot publicu...dar in special fanii Keanu...
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2005, 14:38   #40
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Originally Posted by apartamentu104:
nu vi s-a mai luat fratilor de filmele la care le "mirositi" finalul la doar 10 minute de la inceput????
+ keanu in lupta cu diavolul?.......am un gust de deja vu!

Tocmai... Diavolul a fost aliatul lui Keanu de data asta.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:03.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells