Păreri Why Him?

(2016)

De ce el?

mihaipop26 pe 11 Ianuarie 2017 19:44
Momente bune , dar atat
Prea multe glume trase de par. Nota actuala de pe cinemagia (si anume 8.2) nu e deloc relevanta din punctul meu de vedere. Au fost insa putine scene amuzante , iar acelea sunt datorate prezentei lui Megan Mullally.
Dragos.87 pe 1 aprilie 2017 15:20
Nu sunt glume trase de par ci sunt mult prea lungite scenele iar acele cateva ''glume'' sunt fortate pentru ca au strecurat cuvinte obscene si de aia.
denisa_zaharia pe 03 Ianuarie 2017 23:23
Un film care nu iti lasa timp sa te plictisesti deloc.Am ras copios pe intreaga sa durata! :D Iar actorii sunt oameni foarte simpatici.Si-au jucat rolurile exceptional :D
ciprian_mihail pe 07 Ianuarie 2017 10:25
Foarte slab
Nu am văzut niciodată un film de comedie atât de slab. M-am plictisit grav. La un moment dat am vrut sa părăsesc sala, dar eram la mijlocul rândului și nu am vrut sa ii deranjez pe toți. Foarte puține faze în care s-a ras efectiv. In rest, numai scene scârboase, în care s-a pus foarte mult accent pe sexualitate. Scenariul plictisitor. Se stătea și câte 5 minute la discuții interminabile în care fiecare își cerea scuze de la fiecare.
catalyn83 pe 2 martie 2017 23:20
Exagerezi ;)
ina_rina_ pe 02 Ianuarie 2017 17:48
O comedie la care chiar razi, povestea te tine astfel incat merita vazuta !!!
bubble10 pe 02 Ianuarie 2017 13:09
Este cea mai buna comedie pe care am vazut-o, in sala de cinema s-a ras in hohote de la inceput pana la sfarsit, iar atmosfera a fost grozava, Actorii si-au jucat rolurile impecabil, a nu se rata !!!
andystarx pe 21 Martie 2017 22:49
Sincer nu inteleg de ce a fost apreciat asa de mult acest film de unii romani,ca m-a facut curios,si chiar am vrut sa il vad la cinema,dar bine am facut,ca nu m-am dus ! L-am vazut astazi acasa,si este o comedie ,daca pot sa ii zic asa,cel mult mediocra,cateva faze amuzante,incepuse bine,dar se pierde pe parcurs,am ras la maxim 5 faze in tot filmul!Este foarte clar,ca cei de la Hoolywood,nu mai fac comediile,de altadata !
catalyn83 pe 02 Martie 2017 23:21
O comedie f buna!
Sunt cativa pe aici care zic ca la aceasta comedie nu se rade...probabil ca nu au simtul umorului dezvoltat ! Eu l-am vazut la cinema si toata sala radea cat putea fiecare, eu am ras cu lacrimi in multe momente!
Florina1976 pe 01 Ianuarie 2017 20:38
Este un film relaxant,se rade mult, previzibil ca fir al actiunii dar presarat cu multe intamplari imprevizibile.
giovanny72 pe 01 Aprilie 2017 18:08
Mai bine nu...
Cateva faze amuzante, dar atat..In rest este o mare pierdere de timp...
Mihai2508 pe 18 Februarie 2017 21:15
O comedie destul de buna
Un film foarte bun si la care am ras copios, de fapt toata sala s-a distrat, si lume a fost destula, fiindca erau ocupate inclusiv locurile din fata, pe care nu sta nimeni niciodata. O parte dintre specatori nu vor aprecia aceasta comedie, fiindca are multe glume perverse si cu tenta sexuala, dar daca nu ai nimic impotriva acestui lucru si nu esti o persoana pudica, atunci vei aprecia acest film. Daca urmariti trailer-ul veti observa ca acesta are multe faze amuzante, vreau sa precizez ca nu sunt singurele din tot filmul, asa cum se intampla in cazul multor comedii, iar actorii joaca foarte binesi se potrivesc cu personajele alese. O comedie la care te vei distra cu siguranta.
mitso pe 25 Martie 2017 21:18
o `nenorocita` de comedie, lol
A fost o comedie bunicica, pot spune ca au fost 2 faze care mi-au starnit rasul cu adevarat si au avut ceva original insa in rest, expresiile tipic americane de injurii in peste 80% din fraze. Ceea ce denota ca ..o turma de americani nenorociti chiar se amuza fie si numai datorita limbajului vulgar. Dar eu zic ca, o superexploatare a folosirii unui vocabular trivial nu poate duce decat la penibil si la un film fara mult haz.
Dhragosh pe 05 Ianuarie 2017 10:11
Bunicel
Au fost si momente interesante dar e genul de comedie Americana
Bogdan.Alexandru pe 07 Ianuarie 2017 11:33
Mediocru, dar am ras
Nu sunt genul care sa rada sau sa planga atat de usor la un film. Acum, chiar am vazut cateva momente in care efectiv nu am putut sa rezist, dar au fost putine. Ca in orice comedie americana, apar foarte multe scene cu tenta sexuala, si, tot ca in orice comedie americana, finalul este fericit.
Manusa pe 25 Martie 2017 22:40
Un film ok, nici foarte bun, dar nici prost. Dar totusi dupa cum zic si altii, apar glume cam trase de par si cam rasuflate, asa cred si eu. Pe mine m-a bine dispus acest film, m-a facut sa rad putin, dar doar atat. Actori foarte buni, poveste buna ....
alina_anastasia pe 26 Martie 2017 11:06
Super comedie
Nu inteleg cum pot spune unii,ca nu a avut faze amuzante...probabil nu au simtul umorului dezvoltat! Face parte din categoria comediilor bune...da,are glume cu tente sexuale...SI?!? Nu va mai uitati oameni buni la comedii,daca nu sunteti genul care gusta acest gen de film! Cum s-a mai scris si in alte comentarii,la cinema,toata sala radea!! Am auzit numai pareri bune despre acest film si chiar a fost pe masura asteptarilor! Dar trebuie sa mai fie si cativa rataciti...care comenteaza negativ:)
In concluzie,RECOMAND!! ESTE UN FILM SUPER!

lavara_laiarna pe 19 Martie 2018 20:49
O comedie departe de râsul ..cu lacrimi .Zâmbete sunt rare și doar din reflex.
xerses pe 23 Aprilie 2017 18:00
Super amuzante fazele cu toaleta, cu lupta prin surprindere... de mult nu am mai ras atat de mult!
drnpatras pe 06 Decembrie 2021 18:44
Excelent film,James Franco e nebunel de tot!????????????
jokeru28 pe 28 Mai 2021 22:02
La început am vrut sa nu îl mai urmăresc și da îl votez cu nota 1 sau 2. Chiar dacă trivialitatile exista în lumea reala, nu înseamnă că ele trebuiesc promovate. Am continuat sa îl urmăresc datorita comentariilor de aici. Pana la sfârșit filmul își mai revine și nu mai sunt folosite des vulgaritate, însă nota lui de aici mine pare totuși prea mare. L-am notat cu 5.
ioan_pavel_vlad pe 22 Mai 2021 02:50
Un film super tare nota 8............... Opppppppp
Salbaticul pe 26 Decembrie 2020 14:10
Un review,50 caractere,un review și un monument de prostie. Evident,nota 1.
MiereaNeagra pe 29 August 2020 14:43
Putea fi mai putin vulgar
Prea mult rahat in gura lor, dar per total - un film bunicel.
mirceathekid pe 31 Martie 2018 11:15
Un film penibil in care predomina cuvintele sperma penis etc......
Turbo_Snail pe 12 Ianuarie 2018 15:25
O comedie reusita
Am ras cum nu am mai ras de mult la o comedie. Merita vizionata!
claudiu-daniel-lugoj pe 07 Decembrie 2017 16:57
O comedie savuroasa care merita vazuta.Este putin cam perversa dar e o comedie buna.
kasmyn pe 25 Noiembrie 2017 21:46
un film excelent de craciun!!
UN FILM EXCELENT DE VIZIONAT DE SARBATORILE DE IARNA!!
Ace-K-Man pe 18 Iunie 2017 00:10
The worst f*****g christmas movie! Ever!
O pleiada intreaga de clisee de prost gust, inca o dovada a faptului ca banii nu aduc fericirea si totusi cei cu bani dicteaza in ce directie o ia lumea aceasta. Si este o lume care nu-mi place cum se contureaza.

yanysboy pe 29 Mai 2017 16:22
slab de tot
mai bine nu va uitati... pierdere de timp... 2-3 glume bune tot filmul in rest cacat pe varza.... nota 6 ( bunicel ) asa cu indulgenta....
emy_sinaia pe 05 Mai 2017 23:16
O comedie cu peripetii si situatii inedite, mai mult sau mai putin reusite, surprize la tot pasul, inclusiv finalul, sau alegerea lui Stephanie.
Sorin87 pe 09 Aprilie 2017 09:38
Filmul are multe faze comice dar si vulgare multe din ele, per ansamblu razi bine
ciprica77 pe 07 Aprilie 2017 22:24
caterinca la greu, amestecata cu putina seriozitate cat sa lege un happy end
Dragos.87 pe 01 Aprilie 2017 15:17
Filmul este mult prea lung datorita scenelor lungite si lipsite de amuzament caci asta se cere.Insa comparativ cu alte tentative de comedie care se produc in ziua de azi,acesta mi se pare ok.