Păreri Ninja Assassin

Ninja Asasin

alexander19 pe 31 Octombrie 2009 10:09
de ce se voteaza deja?
un film care nu a fost inca lansat oficial (nu se gaseste nici macar pe vreun site de torrente), dar totusi are 29 de voturi. Eu zic ca ar trebui oprit sistemul de voting inainte ca un film sa fie lansat sau cel putin sa fie vizionabil pe pc.
Altfel, votul e irelevant.
vad ca si eu sunt obligat acum sa dau o nota pentru ca altfel nu e postat comentariul. Eu zic sa eliminati si sistemul asta de "Nota ta" din comentariu.

cipolino pe 22 decembrie 2009 12:37
pai mai simplu era sa comentezi la cineva care o comentat deja decat sa adaugi tu un comentariu +o nota data aiurea
Radu47hitman pe 10 ianuarie 2010 14:23
Eu as intreba de ce ar trebui voi sa comentati un film, care nu la-ti privit? Cine are nevoie de comentariile prostilor care scriu ca abia astept, o sa fie frumos s.a.m.d.
charly pe 28 Iunie 2009 10:02
bunicel filmu mai ales pentru cei ce le place filmele cu batai
adrianarain pe 7 ianuarie 2010 16:47
sincer... nu prea ma intereseaza actiunea filmului,in schimb abia astept sa-l vad pe Rain (Jung Ji-Hoon)super artist,cantaret si dansator korean,il ador!
ionut_stan35cm pe 10 februarie 2019 19:37
cum adica "le place" e mai multi?
sandu pe 07 August 2008 20:17
abia astept sa il vad ....si arata ff bn si poza
vampir pe 21 august 2009 15:50
si pe mn ma cheama sandu
-Wizz- pe 4 iunie 2010 17:23
sac,pe mine nu! v'am batut :)))
Iulian_Paul pe 19 Octombrie 2009 16:58
alt "American Ninja" pentru secolul asta... mda... pare si cam tras de par, dar probabil toti ne vom uita cu placere...
cataradu pe 29 martie 2010 11:22
nu te uiti cu placere ci te uiti cu un pic de scepticism la scenele in care sangele sareee ca din borcan, si nu are nici o legatura cu american ninja, acolo sunt americani in rolul principal
Iulian_Paul pe 9 ianuarie 2014 21:21
2 starkers (both)
Golf pe 28 Decembrie 2009 02:47
bi rain is so cool
prea tare filmul de abia astept sa-l vad...dar daca nu juca Bi-Rain nici nu ma interesa...apropo...care sunteti fani Golf&Mike Bi Rain sau The Gazette add me at goofio@yahoo.com .. see ya there guys
Ruben pe 31 Mai 2009 22:59
poi nu stiu cum o sa fie tot filmul dar sper sa fie bun ca in trailer e misto!......
karuna_rain pe 24 Noiembrie 2009 10:27
aja, aja BI RAIN :))
celor care sunt admiratorii lui BI RAIN le va placea , cu siguranta !!
Ii doresc lui RAIN ca urmatorul film sa depaseasca cliseul "asiatic = ninja , arte martiale etc " . El a jucat roluri romantice si de compozitie , excelente, in Korea ! Vizionati filmul " I m a cyborg, but it's ok " si veti ramane incantati de frumusetea jocului actoricesc !!! desi e cotat in Korea si in Asia ca un sex-simbol , in acest film are rolul "ratusca cea urata " dar cu talent desavarsit !

zaiaa pe 10 decembrie 2009 13:08
bi rain are admiratori si in romania, eu am chiar cont pe site-ul lui oficial, il stiu de cativa ani si datorita faptului ca am la cunostinta efortul depus de el pt. a juca in acest film si nu numai, as merge sa-l vizionez chiar daca ar fi cel mai plictisitor film dar ma indoiesc ca este plictisitor. bi rain este un model pt. tineri din ziua de azi, pacat ca ''inca'' nu este cunoscut international asa cum merita
cataradu pe 29 martie 2010 11:24
karuna_rain = incoerenta in comment
claudiu-daniel-lugoj pe 22 Septembrie 2009 15:26
claudiu-daniel lugoj
Acest film pare foarte reusit abia astept sal vad.Primul film facut tot de acest regizor v de la vendetta a fost foarte tare,sper ca si acest film sa fie la fel.
alex_kelaru pe 13 decembrie 2009 11:58
da, numai ca la V erau fratii Wachowski in spate, ceea ce-i conferea substanta. in schimb la asta...
claudiu-daniel-lugoj pe 23 februarie 2010 13:24
da ai si tu dreptate desigur.
Midori pe 20 Decembrie 2009 20:18
wow.. Rain joaca in film.. nici nu m-am gandit.. imi place tipul, deci de aceea si-a lucrat muschii.. nu ca nu arata bine inainte.. imi place cum arata in Rainism
..si sunt de acord cu karuna_rain.. doar ca nu conteaza asa de mult, eu oricum il consider un tip super

adrianarain pe 7 ianuarie 2010 16:54
si eu la fel,un megastar!
comconsult pe 09 Ianuarie 2010 13:38
Un film bun,merita vazut.Imi place Rain,Insa mai mult in alte roluri.
b1scu1t3 pe 02 Ianuarie 2010 14:33
b1scu1t3
un film bunicel ...nu e super bun dar merita vazut ....
ira pe 04 Ianuarie 2010 14:13
Imi place Rain ca actor fff mult si vreau sa vad cum se descurca intr-o asemenea coproductie!!!
zaiaa pe 10 Decembrie 2009 17:13
super
poate nu este un film care exceleaza dar merita vazut
Omg.AleCs pe 06 Ianuarie 2010 07:55
Filmul este doar bun din pacate, ma asteptam la mai mult, am preferat sa il vad la o calitate mai proasta (adica online) saptamana trecuta; scenele de arte martiale sunt ca la mama lor executate dar se mai putea lucra la sangele ala ... pra mult killbill a fost peacolo.., ideea si de la ce s-a pornit toata actiunea dinnou cam lasa de dorit in rest punctul culminant face tot filmu.
Clarita pe 01 Ianuarie 2010 22:29
;) merita vazut...mult mai fain decat alte filme cu si despre ninja :p
solacaceanu pe 16 Noiembrie 2009 14:43
vreau sa-l vad
nu l-am vazut inca dar sper ca este bun si sa-mi confirme asteptarile
Aptul pe 08 Martie 2010 12:43
Porcarie ..............eu unul n-am avut nervi sa-l vad pe tot .
lucimct pe 26 Februarie 2010 02:44
mda, hectolitri de sange fara indoiala pusi digital, un scenariu deloc grozav, ca sa nu mai zic de interpretare. pt mine un film cel putin mediocru.
brinceanu pe 05 Februarie 2010 14:05
super
e destul de misto...mie mi-a placut!!!mergeti sa il vedeti merita!
maricris pe 16 Ianuarie 2010 20:03
well,mi-a placut foarte mult acest film,desi au cam exagerat cu "sangele" si unele efecte speciale....oricum,credca merita vazut!:)
Tzak pe 05 Ianuarie 2010 09:15
Tzak
Un film bun nu recomand celor care sunt dezgustati de mult sange taierea capetelor picioarelor si a altor mebre
Praetorian pe 01 Ianuarie 2010 18:31
Foarte Bun
Un film foarte bun , plin de actiune dar un pic cam exagerat la capitolul sange si la cel al calitatilor ninja care reusesc sa omoare cu sabii si shuriken-uri zeci de oameni din trupele speciale inarmati pana in dinti , sau sa-si regenereze tesutul si chiar sa se miste atat de repede incat sa nu fie vizibili ochiului uman . Scenariul este destul de previzibil cu elemente pe care le-am mai intalnit in filme de gen dar macar este un film scurt si la obiect , de aceea nota 8 .
AS-ANA pe 18 Ianuarie 2010 20:21
mia placut filmu chiar foarte mult dar din nefericire traim in romania...filmu e interzis minorilor sub 18 ani...deci la Hollywood Multiplex nu mia dat bilet na aveam si carnetu si ma intrebat cati ani am am zis 17..in gandu meu pana in octombrie mai sunt cateva luni as putea zice 18 dar na contat.. nu mia dat..mam dus la alta casa si ia dat unui prieten cu care eram 2 bilete intregi chiar daca si el are tot 17 ani..dar de dam mai multi bani nu se uita dam mai putini se uita... in sala erau peste 10 copii " chiar mai mici decat mn..dar de e cu sange nam voie..imi mai tb un an..macar daca era porno intelegeam interzis minorilor sub 18 ani. p.s. nam ramas traumatizata si nici nam facut in pat..poate citeste cineva asta poate va amuza sau daca sunteti in domeniu va veti ocupa..
klaudya_e pe 12 mai 2010 11:08
pai probabil au crezut ca e mai bine sa stai acasa sa inveti care-i treaba cu cratimele
Jenny_pisica pe 01 Ianuarie 2010 02:16
La cinema , DOAR la cinema !!!!!!!!!!!!!!
Nu am intenti sa ratez filmu la cinema , pe marele ecran e perfect !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jenny_pisica pe 7 martie 2010 16:19
nu sunt muztumita a acest film nu e cea ce pare
zyco pe 29 Decembrie 2009 21:02
eu l-am vazut
daca nu sti unde sa cauti nai cum sa il vezi cauta si u mai bine si il vei gasi
este adevarat inca nu se vede HD dar filmul e super de abia astept sa apara Hd

adriano.b pe 02 Noiembrie 2009 12:30
per sa fie un film conform asteptarilor...mi-e imi plac genu asta de filme cu efecte speciale etc
alin_popa88 pe 15 Iunie 2009 17:41
bah vreau si eu subtitrarea va roggg alin_popa88 va astep cu ea cu tot :P ciao ms:*
stelica1212 pe 16 septembrie 2009 12:04
mane ai filmul il vreau si eu ca nul gasesc plz
aln_91 pe 14 decembrie 2009 12:28
Premiera e abia pe 15 ianuarie ...
Dragosh02 pe 09 Octombrie 2008 01:31
aaaaa...ce e mizeria asta ? A inceput Era Remake-urilor ??? Alt "American Ninja" ? jalnic...
Jenny_pisica pe 1 ianuarie 2010 02:13
jalnic... doar pentrun idiot ca TINE !!!!!
cataradu pe 29 martie 2010 11:25
NU E ALT american ninja , e cu totul altceva, ce legaturi gasesti intre ele, sutm mai diferite decat ai crede
MNarcis pe 09 Noiembrie 2011 22:32
Are un subiect destul de des folosit in filme dar mi-a placut f mult, are actiune din belsug, are ritm, merita vazut!
Keeper pe 30 Iunie 2010 13:30
sangeee!!!
este super filmul, s-a gandit cineva sa faca ceva serios cu ninja :)). S-a exagerat atat cu sangele ca pe la sfarsit nici nu mai pare sange. Oricum filmul merita vazut, plin de actiune :D.
ciupercaxl pe 21 Mai 2010 19:20
bestial filmu.cel mai mult mia placut modul crud de antrenamente pe care il suportau copii orfani luati pt a deveni asasini .prea frumos
nightmare28 pe 11 Mai 2010 14:24
frumos filmu mie unu mia placut da....partea cu sangele parca e prea foarte extrem de exagerata da in rest e frumos
MarianZZZ pe 06 Mai 2010 23:26
Un film foarte bun, merita sa lasi un meci de fotbal din liga noastra pt a-l urmari !!!
Marshmallow pe 16 Ianuarie 2010 18:34
Am fost ieri in Timisoara special pentru a vedea filmul. Mie mi-a placut foarte mult, fiind o iubitoare de filme de actiune, ninja si asasini. Are o actiune complexa, dezvaluie multe lucruri despre arta ninja si mi-a placut foarte mult ideea fiomului, dar si cum au jucat actorii.
Eu recomand acest film!

camichu pe 14 Ianuarie 2010 12:12
it must..
abia astept sa'l vad.. l'am mai vazut pe Rain in ,,I'm a cyborg that's ok''-great acting..si plus de asta imi plac coreeni !!
Piratu pe 01 Aprilie 2010 23:26
Woow.Inca de la bun inceput filmul e ticsit cu sange..corpuri sfartecate ..dezmembrate..un film brutal si sangeros..un film in care luptatorii ninja sunt asa cum nu i-am mai vazut in alt film de gen.Un film cu un scenariu destul de simplu...dar..pentru mine..e cel mai bun film cu Ninja din cate am vazut.Scenele de lupta sunt foarte bine realizate..se vede mana unor maestrii in ale artelor martiale...scene de lupta sangeroase si violente la extrem..efecte speciale demne de un film in care evolutia tehnologiei se vede si in acest spectaculos film de actiune.Il recomand..mai putin celor care se simt rau cand vad sange..chiar daca el apare pe un ecran.Peace.
camborgia pe 06 Martie 2010 19:56
doamne fereste
Deci fani ai filmului, imi cer scuze, insa pentru mine a fost o dezamagire totala filmu! partea cand il antrena a fost cred ca singura parte din film care mi-a placut! in rest......sf la maxim...fara un pic de logica! Unu singur a plecat de acolo ninja....restul erau de umplutura! Desi la inceputul filmului un ninja ii omoara pe chinezoii aia mai ceva ca un vampir, la sfarsit,mai multi ninja sunt omorati de parca ar fi fost toti in scaune cu rotile! si multe multe faze din film care........ se potyriveau intr-un film indian de actiune!
Radu1711 pe 27 Februarie 2010 19:22
radu1711
tare filmul, mult sange, merita vazut pt ca are ce sa arate
smileys-funny pe 16 Ianuarie 2010 19:42
www.smiley-funny.blogspot.com
un film bun, trebuie vazut

si daca vreti sa va amuzati vizitati blogul

adrianarain pe 07 Ianuarie 2010 16:56
RAIN BI
il ador pe RAIN BI !!! ambitia lui si determinarea cu care se implica ,ma fascineaza si arata trasnet !si e si ffff modest
pompi pe 06 Ianuarie 2010 16:27
Un film OK ,daca nu ai altceva de facut poti sa-l vezi cu 2 prieteni nebunii dupa NINJA
N0body pe 27 Februarie 2010 20:47
Capodoperă
Mi-a placut :X
E superb :X
Efectele sunt foarte tari
merita vazut

crystyan18 pe 13 Noiembrie 2009 23:36
DE UNDE IL DESCARCa
POATE IMI ZICE SI MIE CINEVA DE UNDE IL DESCARC......ca pe ztreamezone nu l-au bagat si am incercat pe tot felol de siteuri cu torente...il descarca dar nu pot sa il decshid imi zice sa il deschid cu windows media player dar cand il dechid cu ala tot nu merge....imi poate zice cineva unde il gasesc?crysty_05_89@yahoo.com
Burlan pe 14 noiembrie 2009 20:14
Vezi ca ti-ai tras troian...
cataradu pe 29 martie 2010 11:27
''FRATE'' se vede bn in cinema fa si tu un sacrificiu daca tot vrei sa il vezi
kensu pe 29 Octombrie 2009 22:14
kensu
uitati-va la afro samurai.e cel mai bun anime horror
karuna_rain pe 24 noiembrie 2009 10:12
Nu stiu cine a editat articolul asta dar, mi se pare ciudat si nedrept ca in caseta "distributie" , prima sa fie Naomie Harris ! HELLO !!! Actorul principal este BI RAIN !!! Un artist din Korea , pop-star in Asia !!! Naomi este doar una dintre personajele secundare din acest film . Daca autorul articolului ar avea bunavointa sa caute pe net informatii despre RAIN , ar descoperi un om deosebit, care a reusit ,gratie talentului multiplicat de o munca titanica si o ambitie exemplara, sa-si construiasca o cariera artistica fulminanta !!! Un artist care munceste intr-o zi cat altii intr-un an !!! Nu e o exagerare, multi regizori,producatori,colaboratori au declarat despre RAIN acest lucru. Asiaticii sunt recunoscuti pt tenacitate ,modestie si bun simt dar el a ridicat aceste calitati la o dimensiune greu de atins ! Nu e usor sa fii remarcat si invitat de un regizor din SUA cand Pamantul "geme" de actori dornici sa ajunga acolo !!! Asa ca, "fiti draguti" si dati Cezarului... ce i se cuvine :)) Ii doresc lui BI RAIN "sa dea lovitura" cu acest film , pt ca MERITA !!! Cand cunosti putin omul din spatele artistului , indiferent ce "soarta" va avea filmul , ii acorzi credit nelimitat . Mi-ar placea sa regasesc in articolele voastre de prezentare a filmelor si cateva randuri despre actorul principal : daca e cineva cunoscut , e o bucurie sa-l regasesti ; daca e cineva nou , e o bucurie sa-l descoperi, cunosti . Mult succes !!! :)))
Pauline Kael pe 29 Iulie 2009 16:08
hm
ca distractie e bun, cam multe efecte speciale, il preferam in japoneza...v de la vendetta facut de acelasi regizor n-a fost foarte tare.
user-5e3e92f1c0e2d pe 27 Ianuarie 2024 20:54
nija vasile..muie cu cacat cosmin 742000..bulangiu din tata in fiu..Amin
anonymous.618949fb55833 pe 10 Februarie 2019 22:57
Sorin87 pe 22 Ianuarie 2017 17:24
Ninja Assassin este un film de actiune plin de momente sangeroase, recomand iubitorilor de arte martiale
fratica_valentin pe 12 Februarie 2014 13:09
Daca nu vedeam atata sange, poate il luam dar asa.....bleah
GainusaXd pe 29 Ianuarie 2014 20:45
Nija
e destul de bun nam ce zice cred ca primu film cu ninja si chesti deastea deci mi se pare bunicel